[avatar]

Peťka

O mně: Jsem studentka vysoké školy z Ostravy. Ráda se bavím s přáteli, jsem velkým fanouškem F1 a mám ráda sport. Především plavání, turistiku a jízdu na kole.
Zaměstnání: student
Poslední přihlášení: 28. 10. 2012 20:19
Datum registrace: 22. 4. 2009 19:28
e-mail: Petra.Seligova@email.cz
Věk: 23

web na cvičení v pohodlí domova

16. 8. 2012 17:47, komentáře: 4/0

Ahoj lidi,

před pár dny jsem při brouzdání internetem narazila na jeden web, kde se cvičí pomocí videí. Jedná se o intervalový trénink. Je to web paní Marie Hlouškové, matky dvou dětí, která dokázala neuvěřitelně změnit své tělo během 1,5 roku. Když se podíváte na její fotky, mluví to za vše. 

Já se rozhodla tento způsob cvičení začít praktikovat a už se těším na výsledky. I když vím, že si budu muset nějakou dobu počkat, aby to šlo pěkně vidět. 

Zde je odkaz: rutina.cz  

Přeji hodně zdaru :-)

H.E.A.T. aneb mé zápasení s pásem

2. 4. 2012 19:41, komentáře: 6/0

Už delší dobu mě lákalo vyzkoušet H.E.A.T. program. Zjistila jsem, že ho mám kousek od práce a na jednom slevovém portálu udělali slevu přímo na něj. Tak jsem si řekla, že se konečně odhodlám to zkusit.

Moje první lekce proběhla včera. Říkala jsem si, co může být tak složité na prosté chůzi. Jenže pás na stroji je mechanický, což znamená, že sám od sebe nejede. Podle pokynů jsem pás rozešla a měla otočit párkrát kolečkem a vyjet si nahoru.. jenže mě to tlačítko nechtělo poslouchat. Paní cvičitelka mi tedy pomohla. Občas jsem s pásem trochu zápasila, než jsem si nastavila správné tempo. Ale to na další hodině dopiluju.

I když se na první pohled zdá, že na tom nic není, je to zabíračka. Při této lekci opravdu dost spálíte. Už se těším na další hodinu a doufám, že mě pás bude více poslouchat a více se do toho dostanu.

A co vy? Už jste hodinu H.E.A.T. programu vyzkoušeli?

Akce Zatočte s kily!

14. 3. 2012 22:02, komentáře: 6/0

Nastal den D a závěrečné měření po 4 týdnech. Ve finále se můžu pochlubit úbytkem váhy o 3,9 kg. V pase a bocích jsem ztratila 4 cm, přes stehna 4,5 cm a přes břicho 5 cm. Bohužel jsem se dnes dozvěděla, že jsem se mezi 3 nejlepší účastnice neprobojovala. Od zítřka budou vyvěšeny oficiální výsledky, tak jsem zvědavá, jak dopadly ty nejlepší spolubojovnice. :-)

I když jsem se nedostala na vrchol ledovce mezi ty nejlepší, vím, že můj styl shození kil byl přiměřený a udělala jsem maximum pro to, abych hubla správně. A především tak, abych tuto změnu byla schopna praktikovat do budoucna a také, abych byla schopna dodržovat tento nový životní styl. A hlavní výhodou přece bylo vyzkoušet si i nové cvičení za výhodnější cenu.

Soutěže jsou krásná motivace, ale nic se nemá přehánět. Člověk, který se skoro vůbec nehýbá a najednou cvičí každý den.. no jak to s ním po chvíli dopadne?! A totéž platí o jídle.. A existují hodně pěkné články o motivacích. Protože hubnutí, resp. změna životního stylu, začíná právě ve způsobu myšlení.

Moc televizi nesleduji, ale co si nenechám ujít, je nová řada pořadu Jste to, co jíte. Mívají dobré rady a baví mě sledovat hubnoucí účastníky, jak se jim daří.. To mě vždycky nakopne a dodá mi to sílu.

V pátek se chystám po roce a půl na badminton. Tak doufám, že to ve zdraví přežiju a druhý den se pohnu. :-D

Zatím se mějte krásně a předem přeji pohodový víkend! :-)

Novinky z mého světa

4. 3. 2012 15:22, komentáře: 6/0

 Ahoj lidičky, 

občas se sem zajdu podívat, ale už jsem hodně dlouho nenapsala žádný příspěvek. Nějak mě to demotivovalo. Určití lidé chápou proč. Nicméně jsem se v životě posunula o něco dále a pochopila jsem, že psaní blogu není jen o tom, kdo napíše komentáře apod., ale že se najdou i lidé, kteří mohou mít podobné problémy a rádi si nějakou tu zkušenost jiného člověka přečtou.

Dovolená v Nízkých Tatrách, resp. ve Velké Fatře byla super. Hold kdo je jako já a nebaví ho pořád ležet na pláži a opalovat se, uzná, že není nic lepšího, než dovolená na horách. A tak nebude překvapením, že jsem loni vyrazila opět do hor, tentokrát do Vysokých Tater. Nějaké foto jsem přidala do profilu. 

Loni se ze mě stala také slečna bakalářka. Fuška to byla, ale jsem ráda, že jsem to zvládla a nyní pokračuju na navazujícím studiu, a není to takové lehárko, jak jsem si myslela, že bude. 

Co se týče mojí váhy a míry: nebudu lhát, že jsem byla minulý rok jako utržená ze řetěžu a své pracně shozené kila nabrala :-(. Musím říct, že jsem se za sebe opravdu styděla. A po vánočních svátcích plného přežírání a sladkostí jsem skončila na váze s 82 kg. To jsem musela zarazit! Na začátku ledna jsem absolvovala konzultaci s výživovou poradkyní a začala své tělo dávat opět do pořádku. Od listopadu jsem navíc chodila pravidělně na vibrostation, ale to je věc spíše posilovací a zpevňovací. Občas jsem si zašla na aerobic nebo bosu a tím to haslo. Od ledna mám pravidelný pohyb 3x týdně a kila jdou pomalu dolů.

Navíc ve studiu, které navštěvuji, spustili akci na 4 lekce za 350 Kč - vibrostation, vacu fit thermal, cross trenažer se saunovacíma kalhotama, lymfodrenáž. Vacu fit jsem chtěla už dlouhou dobu vyzkoušet, tak jsem se odhodlala do toho jít. Aspoň si zacvičím, když už nic jiného. Tato akce trvá 4. týdny a za dva dny končí. A musím říct, že ten vacu fit je opravdu super! Za první 3 týdny jsem shodila 2 kg, 4 cm přes stehna, 4 cm přes boky, 2 cm přes břicho a 3 cm přes pas.. zítra mě čeká poslední přeměření a vážení. Ale podle váhy, kterou mám doma vím jistě, že ručička ukáže ještě méně :-). A pro nejlepší tři účastnice je připravena nějaká odměna, tak se nechám překvapit a uvidím, zda to výjde. Celkem je nás cca 25 účastnic. 

A co týče stravování snažím se jíst zdravě, chutně, přiměřeně. Už během velké soutěže tady jsem se naučila číst etikety, ale teď jsem se k tomu vrátila a důsledněji. To by člověk ani neřekl, co všechno může v některých potravinách najít. Nyní ale uvnitř sebe cítím, že nedržím dietu jako dříve, ale vnímám, že měním svůj životní styl a tak i cítím, že to zvládnu napořád.

Začala jsem jíst hlavně více zeleniny a ovoce, což bylo pro mě vždycky oříškem. Vůbec nepociťuji chutě na sladké, slané (chipsy, oříšky apod), což vím, že je dobrým signálem, že tato změna je trvalá. Dokonce když se mi dostala miska přímo pod nos a cítila jsem tu vůni, neměla jsem ani na sekundu pomyšlení si vzít. Jsem na sebe opravdu hrdá. Protože vím, že dříve jsem pociťovala spíše omezování a teď ne.. Teď cítím touhu raději sáhnout po nějaké dobrém ovoci, nesolených oříšcích, kousku mrkve.

Je velmi dobrý pocit vědět, že tělu dávám samé dobrůtky a nic, co by mu ubližovalo. Protože své tělo mám ráda a chci, aby bylo spokojené. A do budoucna chci mít miminko a chci,aby bylo zdravé a učit ho už od dětství správným zdravým návykům. 

Dnes jsem navíc četla článek, že děti si nesou zakódované informace o stravování a pohybu, které získali od svých rodičů v průběhu osmi let, až do dospělosti. Proto jsou mezi námi lidé, kteří i když jí a hýbou se ukázkově, nemohou zhubnout. Ale to se dá vyřešit pomocí přetvoření myšlenek, buď sami nebo s pomocí osobní kouče.

Vidím, že jsem se rozepsala a tak to ukončím jenoduše.. mějme své tělo rádi a nesnažme se ho "mučit", lepší je dát mu to, co je pro něj přirozené a dělat to, co máme rádi. Nemordovat se v posilovně, když vás to nebaví. Zdravý životní styl není jen o hubnutí a stravování, ale také o duševní pohodě!

PS: Chtěla jsem přidat popisky k fotkám, ale pak se mi neukázaly ani fotky. A poradíte, jak změnit profilovku? Díky. :-)

Konec prázdnin

11. 9. 2010 16:40, komentáře: 0/0

Tak nám to rychle uteklo.. V úterý jsem se vrátila z pracovní chmelové dovolené. Bylo úžasně. Sice loni byla lepší parta lidí, ale bavila jsem se skvěle i letos. Práce utíkala strašně rychle. Ani jsem nestíhala počítat dny. V neděli jsem měla pátek a podobně. :-D

Po dvoutýdenní práci jsem si zbytek  tohoto týdne pěkně odpočala. Hlavně po příjezdu nesmělo chybět přivítání s mým miláčkem. Váleli jsme se spolu tři dny v posteli a pak mi zase utekl do Holandska. Ale jen na 5 dní, tak to taky rychle uteče.

Ve středu jsem měla zápis, a tak jsem stihla i pozjišťovat, jak se měli spolužáci o prázdninách. Pomalu si začínám dělat pořádek ve školních věcech, ať to mám kam dávat. 

Teď mě čeká poslední volný víkend před začátkem školy, i když trochu pracovní. Ale jinak nabírám síly do další etapy tohoto roku. Zrovna si napouštím vanu, tak budu relaxovat a udělám si beauty den. :-)

Jméno: Heslo:

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum