Raději bych dnes ani nevstala, nic by se nestalo, kdybych celý den prospala. No, neprožila bych toliko negativního.
Po probuzení jsem byla jako vyoraná myš. Ach jo, to už je hrozné. Každé ráno se dávat dohromady po noci, kdy se budím, přemýšlím, sny se mi zdají - ale ne hezké. Nespím tvrdě, stačí málo a jsem vzhůru. Než opět zaberu, převaluji se na posteli ze strany na stranu, až se takříkajíc utřískám a usnu.
Klid! Však o nic nejde, ne?! Nejde, jen v podstatě o to, že v září po mně budou chtít téma práce, které jsem ještě nevymyslela. Ale jinak skutečně o nic nejde, že!
To je pech, todleto :-/
Bez nálady, unavená, s myšlenkami neustále probíhajícími hlavou jsem se šla nasnídat. Cestou jsem narazila na Vrkala, jak leží na gauči a spinká. Chudák, má rýmu, tudíž trošičku chrápe :-)
Po snídani jsem se vrhla na dokončení skenování potřebných materiálů, co jsem si včera sehnala. Pak jsem si četla, ale skoro nic si z knihy nepamatuji, stále jsem přemýšlela nad studiem. Už jsem vážně na palici! Mé-he! Nemáte číslo na Chocholouška? :-))
Trocha humoru být musí.
Bohužel, nyní končí všechna sranda a přichází krutá realita. Krutá natolik, až se mi zvedl žaludek! Ale nepředbíhat, hezky popořadě!
Po obědě se z obývacího pokoje ozývalo kocourovo pšikání. Prskal, což není nic neobvyklého, když má rýmu.
Ovšem to by nesměl mít červenou rýmu!
Kdepak rýma a kdepak ještě k tomu červená. Krev!! Krev to byla. Kocourek se dusil krví. Prskal, snažil se ji dostat z čumáčku. Nešlo mu to. Prskal, chroptil, dusil se!
Co teď?! Při pohledu na ubohého tvora, který se mi dusil před očima, mi bylo zle! Nejen od srdce. Množství krve linoucí se z kocourova čumáčku můj žaludek nedokázal přejít bez reakce. Natáhlo se mi. Musela jsem se odvrátit čelem od trpícího čtyřnohého člena rodiny, protože bych neudržela obsah žaludku na svém místě.
Jenže co s ním? Co s Vrkálkem, kocourkem, u něhož jeden neví, zda se vzpamatuje, či mele z posledního?
Bylo mi na brečení. Hodně jsem se přemáhala. Byla jsem v koncích, nevěděla jsem, jak mu pomoci. Zda se vůbec něco dělat dá. Jestli se vzpamatuje, či udeřila jeho hodinka -.
Hrůza a děs!
Se sestrami, ale i s mamkou, jsme se dohodly, že vyhrabu starou cestovní tašku, do níž pomalu uložíme kocourka, a zajdeme s ním k veterináři, aby mu pomohl, nebo ukončil jeho trápení. Skutečně jsme nevěděly, co dělat, co čekat.
Naskytl se problém první. Kde mám tu tašku? Instinktivně jsem vylezla na půdu, prohrabala se ve svých věcech, až jsem ji našla.
První problém vyřešen, hurá!
Avšak nebyl prvním ani posledním. Druhým a to podstatným problémem byla ordinační doba našeho veterináře. Otevírá až od půl třetí. Takže jsme musely se sestrami čekat.
Kocourkovi se podařilo doprskat krev a zklidnit se. Lehl si, odpočíval a nabíral síly, i když ještě několikrát se nám "dusil".
Krev byla všude. Fuj, to bylo něco na můj žaludek. Houpal se mi jako o závod, div že jsem se nepozvracela na místě - a několikrát!
Deka na gauči již červená, byla ještě červenější.
Koberec se krvavému útoku nevyhnul a taktéž byl poznamenán. Pak ještě i záclona, ubrus, parapet, zkrátka vše, kde se Vrkal začal dusit krví, a všude tam, kam až rudou tekutinu doprsknul.
Nepěkný to zážitek, brrr!
Ve dvě hodiny jsme byly se sestrami nervózní jako sáňky v létě. Kocourek odpočíval, taška byla připravena. Bohužel, žádnou přepravku, která je pro kočky rozhodně lepší, jak malá cestovní taška, nevedeme.
S Terkou jsme Vrkálka nasoukaly do tašky. Nelíbilo se mu to, brečel, i když kloudně ani nemohl. Nechaly jsme mu průzor na vzduch, ale ne moc velký, aby nevyskočil.
Mrskal sebou, brečel, až se zakuckal. A to bylo celou cestu až k veterináři. Příšerná cesta!
Jen co jsme dorazily do budovy, v níž má zvěrolékař ordinaci, klepala jsem několikrát na dveře ordinace. No, bušila bude výstižnější. Byla jsem vyklepaná, bála jsem se o kocourka, který stále mňaukal - brečel.
Jakmile se otevřely dveře, bylo mi o poznání lépe, ale poté se mi zase psychicky přitížilo. Zatlačila jsem slzy. Nemám ráda, když někdo naříká, a to jak člověk, tak zvíře. A navíc je-li kocourek od krve a ještě se jí dáví.
Po vyšetření dostal antibiotika, něco na uklidnění, prý se mu udělá lépe. V pátek máme zajít na kontrolu. Díky bohu za ty dary!
Zaplatily jsme, uložily Vrkálka do tašky, kam se mu nechtělo. Začal brečet, mňaukal celou cestu domů. Hnaly jsme, abychom byly co nejdříve v domě, kde jej vypustíme, aby se uklidnil. Chudák!
Ještě teď, když píši, se mi slzy derou do očí.
Skutečně se mu ulevilo. Hurá! Jen ještě párkrát vyprskal krev, ale pak se uklidnil, odpočíval a nyní vypadá a je mu o něco lépe.
A co že mu to vlastně je?
Vše začalo obyčejnou rýmou, která však přešla v krvavý hlen a nakonec v rudou tekutinu samotnou.
Prý mu praskla nějaká žilka, načež nastalo krvavé pšikání. Měl i zvýšenou teplotu. Ale co je dobré, na plíce se mu to nedostalo, přišly jsme včas!
Já vím, možná je to banalita, ale já měla takový strach. Bála jsem se, že nám zemře před očima, že se utrápí a odejde na věčnost tak mladý!
Musím to zaklepat. Žije, je mu lépe, dostane se z toho!!
Uf, jdu si maličko zacvičit, potřebuji přijít na jiné myšlenky, nechci myslet na studium a hlavně ne na dnešní rudý den.