[avatar]

Lauren.Small

O mně:
Zaměstnání: 50
Poslední přihlášení: 16. 12. 2019 07:59
Datum registrace: 16. 12. 2019 07:59
e-mail: missysin_uk@protonmail.com
Věk:

Wedding Dresses UK

16. 12. 2019 08:10, komentáře: 0/0

From designer to high street, we've rounded up some more affordable but just as beautiful options.1. Lace Wedding DressLooking for a short-sleeved lace wedding dress? Get yourself to Monsoon.This guipure lace features sophisticated grosgrain panels and a figure-complimenting silhouette.A gorgeous puddle train can be hooked up with a button and loop, so you can have your fun on the dance floor.Meghan Geo Lace Maxi Dress features a stylish cut-away back, that will make your back-shots worth a million.2. Embellished Wedding DressIf you love bead, sequins and ornate designs, then this sleeveless Milly bridal gown by Phase Eight is perfect for you.It's a unique design, with a flattering blouson waist, keyhole back detail and shimmering 1920s-inspired beading that goes all the way down its full snowy skirt.This wedding dress was made to be accessorised with diamonds. Sparkles galore.3. Cold Shoulder Wedding DressSometimes less is more, as proven by this unembellished satin Sana dress by Ghost.Crafted from heavy satin, this V-neckline gown, in Ghost’s signature bias cut, features a cold shoulder design with straps and a bow detailing.As you walk, the liquid satin will fall gracefully, taking your husband or wife's breath away.4. Short Sleeve Wedding DressPhase Eight’s Poppy dress is a best-selling design that combines exquisite craftsmanship and a contemporary wedding dress silhouette.

https://www.missysin.co.uk/wedding-dresses/

Jméno: Heslo:

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum