[avatar]

Razo

O mně: Dressyin.ca is the world's leading brand of fashion clothing. We are the leading provider of high-quality, customized clothing company. Our products include wedding, prom, bridesmaid dresses. We have more than 3,000 types of different styles of dresses for you to choose from.
Zaměstnání:
Poslední přihlášení: 28. 9. 2018 09:38
Datum registrace: 28. 9. 2018 09:38
e-mail: dressyinca@protonmail.com
Věk: 20

What royal rules will Eugenie have to follow?

28. 9. 2018 09:54, komentáře: 12/0

ÂWhat royal rules will Eugenie have to follow?

Â
Life in the royal family tends to come with plenty of protocol that members have to follow, but who has to stick to which rules depends on where they are in line to the throne. So, for example, Meghan and Harry were able to have a more low-key wedding than Kate and William as the latter is the first born and therefore heir to the throne. In the same sense, Zara and Peter's weddings were able to be even more understated as they are further down the line.
Â
Therefore, Princess Eugenie (who is currently ninth in line to the throne) will likely have a much more relaxed set of rules to stick than William and Harry did when it comes to her wedding day, which we we may see play out in what she chooses to wear.
Â
Another British designer which Eugenie has turned to on a few occasions – and who was rumoured to be behind Meghan's dress – is London Fashion Week favourite, Erdem Moralioglu. The princess chose one of his trademark floral designs for her engagement portraits and, while this could suggest that she won't choose him again (as with Meghan and Ralph & Russo), he is definitely a favourite of hers and his beautiful intricate designs would be perfect for her wedding day.
Â
Lace Wedding Dresses
Wedding Dresses 2018
Plus Size Wedding Dresses
Long Sleeve Wedding Dresses
Mermaid Wedding Dresses
Simple Wedding Dresses
Beach Wedding Dresses
See more:Â latest styles of wedding dresses today
Jméno: Heslo:

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

O jídle se nemá jen psát, jídlo se má žít, myslela si šéfredaktorka gastronomického časopisu a vrhla se na jídlo v praxi. Vydala svou kuchařku a zasadila se o obnovu tradice farmářských trhů u nás...

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum