Zničí nevěra každé manželství?

Zničí nevěra každé manželství?

Manželství v dnešní době prošlo mnoha změnami. Věk vstupu do manželství se zvyšuje, průměrně se lidé berou mezi 26. a 28. rokem, přibylo nesezdaných soužití…

Podle statistik až 30 % lidí ve věku od 20 do 35 let žije tzv. „single“, tedy v domácnosti samostatně bez partnera. Ubývá společně tráveného času mezi partnery, mnoho času nám zabírají média, především televiza a dnes už i internet.

Koho si vybíráme?

Přitom každý jedinec se od přírody snaží replikovat co možná nejvýhodněji svůj genetický potenciál. Základem strategie chování ženy je podle sociobiologů nalézt a udržet nejlepšího partnera, který jí poskytne vhodný genetický materiál zajišťující životaschopnost jejím potomků. Ženy si podvědomě vybírají muže s vyšším sociálním postavením, nezáležím jim tolik na vzhledu. Muž je naopak puzen k polygamii. Není tolik vázán sociálním statutem ženy, i když je dokázáno, že i muži raději vybírají ženu z vyšší společenské vrstvy, protože ženy z takové vrstvy rodí více synů, cca 100 dcer na 115-120 synů. Tato skutečnost je pravděpodobně zapříčiněna tím, že pro tuto matku je biologicky výhodnější mít více synů. Muži údajně volí především podle fyzické atraktivity ženy.

Rozdíly mezi muži a ženami

Rozdílů mezi muži a ženami je tolik, že je až s podivem, že spolu mohou vydržet i několik let. Zajímavé je zjištění, že ženy do dvacátého roku mají za sebou více sexuálních vztahů, se sexuálním životem začínají také průměrně o několik let dříve než chlapci. Po dvacátém roce se ale situace obrací a ženy se snaží o udržení jednoho stálého partnera

V partnerství či manželství by měli oba dva zastávat tři základní role: otec x matka, hospodář x hospodyně, milenec x milenka. Všechny tři role by měly být vyrovnané. Jestliže převáží jedna z nich, problémy se mohou objevit častěji.

Rozvádí se každé druhé manželství

Statistiky rozvodovosti nám ukazují, že je dnes takřka každé druhé manželství rozvedené. Lze také zjistit, že nevěra je v pořadí až třetí důvod k rozvodu. Na prvním místě stojí neporozumění si s partnerem, na druhém  problematika závislostí. Nevěra sama o sobě může být legálním důvodem rozvodu, zajímavější je ale otázka, zda musí být důvodem k rozvodu či rozchodu partnerů. Z odhadů lze zjistit, že nevěra se objeví až v 90 % procentech manželství. Zbývá tedy 40 % manželství, kde k nevěře dojde a není důvodem k rozvodu.

Nevěra není důvodem k rozchodu

Podle psychologů nevěra skutečně nemusí být důvodem k rozpadu vztahu. Nelze totiž mluvit pouze o jednom typu nevěry. Problém vlastně nastává už při definici nevěry. Lze za nevěru považovat flirtování s kolegy na pracovišti, pozvání na kávu či sms-kování? Nebo je za nevěru považován až sexuální vztah s jiným partnerem, partnerkou? Názory na tuto otázku se liší. Pro někoho nemusí polibek nic znamenat, pro jiného je to výzva k ukončení předchozího vztahu. Je třeba vědět, že nevěru jinak vnímají muži a jinak ženy. Muži většinou hledají jiné, další partnerky, se kterými by mohli rozmnožovat svoje geny. Mnohem atraktivnější jsou pro muže mladší ženy. Někdy je to vysvětlováno podvědomou představou mužů – čím mladší partnerka, tím více dětí je schopna porodit, a tím se zvyšuje nesmrtelnost muže. Ženská nevěra je založena na tom, že žena hledá pro svoje potomky toho nejvhodnějšího otce. Když tedy žena najde vhodnějšího partnera, než je ten dosavadní, je ochotna se do něj zamilovat a rozvést se s původním partnerem. 

Nežádejte rozřešení

Obvykle se rozlišuje nevěra krátkodobá, příležitostná a víceméně náhodná. Vlastně jde o „selhání“ jednoho z partnerů. Nebývá rozumné, jestliže klopýtnuvše muž či žena považuje za nutné vyzpovídat se partnerovi a žádat rozřešení. Závažnější jsou mimomanželské vztahy trvající týdny, měsíce, někdy i pár let. U těchto nevěr lze vystopovat touhu po úniku, nespokojenost se vztahem, snahu kompenzovat si svoje neúspěchy v jiných oblastech života.

Jak tvrdí manželský poradce Ivo Plaňava: „Všechny nevěry, ať vyplývají z jakýchkoli motivů, mohou zůstat epizodami, aniž by manželství kvůli nim zaniklo a přestalo mít smysl.“ Mnohdy tomu tak není především z toho důvodu, že nevěra je spíše důsledkem než příčinou manželské krize.

 Autorkou je psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová
Jméno: Heslo:

Diskuse:

2373–2377 z 2377
autor:MARIA (197.210.*.*) 13. 1. 2021 12:43 | link
nadpis:aladespiritual@gmail.comodpovědět
Ahoj, ja som MARIA. Po rokoch vo vzťahu s mojím manželom on
rozišiel sa so mnou. Urobil som všetko pre to, aby som ho dostal späť, ale
všetko bolo márne, kvôli láske som ho tak veľmi chcela späť
mal pre neho, so všetkým som sa ho pýtal, sľúbil som, ale odmietol. Ja
vysvetlila môj problém mojej priateľke a ona navrhla, že by som bol radšej
obráťte sa na pravopisnú zrážku, ktorá by mi pomohla nastaviť pravopis, aby som ho získal späť,
Neostávalo mi nič iné, len to vyskúšať. Oznámil som kúzelníkovi a ubezpečil ho
mne, že nebol problém a že do troch bude všetko v poriadku
dni. Pravopis hodil a prekvapivo po 48 hodinách, môj manžel
zavolal mi. Bol som tak prekvapený, odpovedal som na hovor a jediné, čo povedal, bolo to
bolo mu tak ľúto všetkého, čo sa stalo. Chcel, aby som sa vrátil k
ho. Tiež povedal, že ma tak veľmi miluje. Bol som taký šťastný a išiel som k nemu
vďaka čomu sme opäť začali spolu šťastne žiť. Kúzelné koleso
e-mailová adresa je: aladespiritual@gmail.com Ak je to potrebné, môžete mu poslať e-mail
pomoc vo vašom vzťahu alebo v akomkoľvek inom prípade.

Dr. Alade vám môže pomôcť s týmto:

1) milostné hry
2) Stratené milostné hry
3) Rozvodové kúzla
4) Manželské tyčinky
5) viazanie pravopisu
6) Rozpadové kúzla
7) Preklínať zaľúbeného milenca
8.) Chcete byť povýšení vo svojej kancelárii / pravopis loterie
9) Chcete uspokojiť svojho milenca
Ak máte nejaké problémy s trvalým riešením, kontaktujte tohto skvelého muža
prostredníctvom: aladespiritual@gmail.com môže volať / WhatsApp cez neho je mobilný
čísle +2347010494761
autor:elena (185.217.*.*) 13. 1. 2021 23:46 | link
nadpis:uverodpovědět
hľadáte kde si požičať úver? správna spoločnosť na kontaktovanie je info.annie_finance@yahoo.com bol som v dlhoch iná spoločnosť mi zlyhala, bola to táto spoločnosť, ktorá mi schválila úver. zaplatil som svoje dlhy. Ak potrebujete peniaze, láskavo pošlite e-mail na adresu info.annie_finance@yahoo.com pre finančné problémy. Hovorím vám svoju pravdu evanjelia, že nikdy nebudete ľutovať, že ste kontaktovali túto spoločnosť. Vaša žiadosť bude schválená čo najrýchlejšie.
autor:Ellen (197.210.*.*) 16. 1. 2021 00:11 | link
nadpis:seawaydr22@gmail.comodpovědět
Dobrý deň, som z Nórska. Chcem vás všetkých informovať, že existuje kúzlo kúzla, ktoré je skutočné a skutočné. Nikdy som neveril v nič z týchto vecí, ale keď som strácal Tarique, tak som ho tak veľmi potreboval. Našiel som u jedného webového konzultanta o skvelých kúzlach SEA MASTER a on urobil kúzlo lásky. O 24 hodín neskôr mi zavolal. Tarique bol opäť jeho staré ja a chcel sa ku mne vrátiť! Nielenže sa vrátil, ale kúzelník kúziel ho otvoril tomu, ako veľmi som ho miloval a potreboval. Spell Casting nevymýva mozgy, ale otvorili mu oči v tom, o koľko sa musíme spoločne podeliť, a vrátil sa späť a priznal, ako ma miluje. Odporúčam každému, kto je v mojej starej situácii, aby to vyskúšal. Prinesie vám úžasné prekvapenie a vašu milenku späť k vám. Tak, ako to malo byť. “ čarodejníka kúziel môžete kontaktovať na adrese [seawaydr22@gmail.com], je to veľmi pekné a skvelé kúzlo kúziel, môže vám pomôcť vyriešiť akýkoľvek problém a kontaktujte ho na jeho e-maile. Sľubujem, že budete zdieľať svedectvá rovnako ako ja, môžete ho tiež kontaktovať na WhatsApp prostredníctvom +2348158911896
autor:ÚVEROVÁ SPOLOČNOSŤ (185.217.*.*) 18. 1. 2021 17:53 | link
nadpis:ZÍSKAJTE PÔŽIČKU TERAZodpovědět
Ste na Slovensku a potrebujete urgentne peniaze? Máme pre vás permernetové riešenie na riešenie vašich finančných problémov. Môžete si od nás požičať veľké množstvo úveru. naša spoločnosť je dobre organizovaná, sme pripravení vám dnes pomôcť. Chápeme, že ľudia prišli o prácu, pre niektoré rodiny je ťažké platiť nájomné a stravovať svoju rodinu trikrát denne. Dávame vám túto príležitosť požičať si peniaze a vrátiť prostriedky. môžete si zvoliť medzi 2-ročným plánom a 10-ročným splácaním kreditu. Nepožadujeme od vás žiadne zabezpečenie. buď úprimný a máš 100% záruku, že dostaneš kredit. ďalej vám zašleme zmluvnú zmluvu a podmienky, akonáhle dostaneme vašu žiadosť. tešíme sa na vaše skoré rozhovory, aby sme vám mohli pomôcť geniálnym spôsobom z celého srdca. e-mail info.annie_finance@yahoo.com alebo whatsapp +393511585394
autor:ANTONIO (192.145.*.*) 19. 1. 2021 03:52 | link
nadpis:Mocné kúzlo láskyodpovědět

Moje meno je Antonio z Talianska. i pratice biela magia. Mám veľké kúzlo a kúzlo na obnovenie vzťahu. Moje kúzlo je neškodné a veľmi silné a dokážem vám vrátiť bývalého partnera za pár hodín. Svojou silou bielej mágie som obnovil domovy a prinavrátil rodinám šťastie. Moja metóda je veľmi efektívna, nepoškodí vás ani vášho partnera. Za pár hodín môžem úprimne priviesť späť tvoju milenku. prestaň plakať a cíti sa zle, kontaktujte ma teraz na allenlove824@gmail.com, aby som priviedol späť vášho milenca a obnovil pokoj vo vašom dome
2373–2377 z 2377
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum