Zničí nevěra každé manželství?

Zničí nevěra každé manželství?

Manželství v dnešní době prošlo mnoha změnami. Věk vstupu do manželství se zvyšuje, průměrně se lidé berou mezi 26. a 28. rokem, přibylo nesezdaných soužití…

Podle statistik až 30 % lidí ve věku od 20 do 35 let žije tzv. „single“, tedy v domácnosti samostatně bez partnera. Ubývá společně tráveného času mezi partnery, mnoho času nám zabírají média, především televiza a dnes už i internet.

Koho si vybíráme?

Přitom každý jedinec se od přírody snaží replikovat co možná nejvýhodněji svůj genetický potenciál. Základem strategie chování ženy je podle sociobiologů nalézt a udržet nejlepšího partnera, který jí poskytne vhodný genetický materiál zajišťující životaschopnost jejím potomků. Ženy si podvědomě vybírají muže s vyšším sociálním postavením, nezáležím jim tolik na vzhledu. Muž je naopak puzen k polygamii. Není tolik vázán sociálním statutem ženy, i když je dokázáno, že i muži raději vybírají ženu z vyšší společenské vrstvy, protože ženy z takové vrstvy rodí více synů, cca 100 dcer na 115-120 synů. Tato skutečnost je pravděpodobně zapříčiněna tím, že pro tuto matku je biologicky výhodnější mít více synů. Muži údajně volí především podle fyzické atraktivity ženy.

Rozdíly mezi muži a ženami

Rozdílů mezi muži a ženami je tolik, že je až s podivem, že spolu mohou vydržet i několik let. Zajímavé je zjištění, že ženy do dvacátého roku mají za sebou více sexuálních vztahů, se sexuálním životem začínají také průměrně o několik let dříve než chlapci. Po dvacátém roce se ale situace obrací a ženy se snaží o udržení jednoho stálého partnera

V partnerství či manželství by měli oba dva zastávat tři základní role: otec x matka, hospodář x hospodyně, milenec x milenka. Všechny tři role by měly být vyrovnané. Jestliže převáží jedna z nich, problémy se mohou objevit častěji.

Rozvádí se každé druhé manželství

Statistiky rozvodovosti nám ukazují, že je dnes takřka každé druhé manželství rozvedené. Lze také zjistit, že nevěra je v pořadí až třetí důvod k rozvodu. Na prvním místě stojí neporozumění si s partnerem, na druhém  problematika závislostí. Nevěra sama o sobě může být legálním důvodem rozvodu, zajímavější je ale otázka, zda musí být důvodem k rozvodu či rozchodu partnerů. Z odhadů lze zjistit, že nevěra se objeví až v 90 % procentech manželství. Zbývá tedy 40 % manželství, kde k nevěře dojde a není důvodem k rozvodu.

Nevěra není důvodem k rozchodu

Podle psychologů nevěra skutečně nemusí být důvodem k rozpadu vztahu. Nelze totiž mluvit pouze o jednom typu nevěry. Problém vlastně nastává už při definici nevěry. Lze za nevěru považovat flirtování s kolegy na pracovišti, pozvání na kávu či sms-kování? Nebo je za nevěru považován až sexuální vztah s jiným partnerem, partnerkou? Názory na tuto otázku se liší. Pro někoho nemusí polibek nic znamenat, pro jiného je to výzva k ukončení předchozího vztahu. Je třeba vědět, že nevěru jinak vnímají muži a jinak ženy. Muži většinou hledají jiné, další partnerky, se kterými by mohli rozmnožovat svoje geny. Mnohem atraktivnější jsou pro muže mladší ženy. Někdy je to vysvětlováno podvědomou představou mužů – čím mladší partnerka, tím více dětí je schopna porodit, a tím se zvyšuje nesmrtelnost muže. Ženská nevěra je založena na tom, že žena hledá pro svoje potomky toho nejvhodnějšího otce. Když tedy žena najde vhodnějšího partnera, než je ten dosavadní, je ochotna se do něj zamilovat a rozvést se s původním partnerem. 

Nežádejte rozřešení

Obvykle se rozlišuje nevěra krátkodobá, příležitostná a víceméně náhodná. Vlastně jde o „selhání“ jednoho z partnerů. Nebývá rozumné, jestliže klopýtnuvše muž či žena považuje za nutné vyzpovídat se partnerovi a žádat rozřešení. Závažnější jsou mimomanželské vztahy trvající týdny, měsíce, někdy i pár let. U těchto nevěr lze vystopovat touhu po úniku, nespokojenost se vztahem, snahu kompenzovat si svoje neúspěchy v jiných oblastech života.

Jak tvrdí manželský poradce Ivo Plaňava: „Všechny nevěry, ať vyplývají z jakýchkoli motivů, mohou zůstat epizodami, aniž by manželství kvůli nim zaniklo a přestalo mít smysl.“ Mnohdy tomu tak není především z toho důvodu, že nevěra je spíše důsledkem než příčinou manželské krize.

 Autorkou je psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová
Jméno: Heslo:

Diskuse:

2192–2201 z 2201
autor:maria (209.126.*.*) 2. 8. 2020 16:09 | link
nadpis:svedectvoodpovědět
Moje meno je Mária, oženil som sa s manželom viac ako 5 rokov a my sme spolu šťastne žili s našimi dvoma deťmi, kým môj milý a starostlivý manžel necestoval na služobnú cestu do Talianska; kde stretol túto dámu, Casanna. Odvtedy sa môj manžel zmenil. Nenávidí mňa a naše nevinné deti s vášňou a už sa o nás už nikdy nestará. Takže keď sa môj manžel vrátil zo svojej cesty pred niekoľkými mesiacmi, povedal, že nechce, aby ma a naše deti znovu videli v našom manželskom dome. V noci nás vyhnal z domu a neskôr sa vrátil do Talianska,
Ja a moje deti som bol takmer na ulici frustrovaný, prosil som dať jedlo na stôl. V tomto procese som narazil na priateľa, ktorý mi povedal o tomto veľkom mužovi menom Dr. OSUNOGIE, najskôr som sa bál, ale keď som premýšľal o tom, deti prechádzali, privolal som odvahu a okamžite som ho kontaktoval a po niekoľkých hodinách odpovedal. Vysvetlil som mu svoju situáciu a povedal, že mi pomôže a povedal mi, čo mám robiť, a urobil to, čo odo mňa požadoval. Požiadal ma, aby som zostal v pokoji 7 dní a aby sa môj manžel vrátil ku mne do siedmich hodín, môj manžel ma zavolá ... A naozaj, keď to bola siedma hodina podľa Dr. Dr OSUNOGIE. Manžel ma zavolal a začal ma prosiť a hovoril, že mu bolo ľúto, že mi poslal kľúč od domu cez svojho priateľa a že sa v najbližších dvoch dňoch vráti domov. Podľa Dr. OSUNOGIE sa môj manžel vrátil ku mne. Takto dostanem svoju rodinu späť po dlhom rozchode s cudzou dámou. So všetkou pomocou, ktorú mi poskytla Dr. Dr. OSUNOGIE pre mňa, som si povedal, že toto svedectvo si nebudem uchovávať len pre seba, pretože viem, že existuje veľa ľudí, ako som ja, ktorí čelia mnohým problémom a potrebujú rovnakú pomoc. Môžete mu tiež priniesť svoje problémy bez ohľadu na to, čo skončí. môžete ho kontaktovať na jeho e-maile (osunogie@gmail.com)
autor:Viola Kikinova (197.210.*.*) 3. 8. 2020 14:47 | link
nadpis:Som tak nadšený, že moje rozbité manželstvoodpovědět
Som tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené a môj manžel je späť, keď ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu.

Po ôsmich rokoch manželstva sme sa s manželom dostali do jedného boja alebo do druhého, pretože som mal nočné mory duchovného sexu, ktoré ma nútili nenávidieť sex s manželom, až kým ma konečne neopustil a nepresťahoval sa do Kalifornie, aby som bol s inou ženou. Cítil som, že môj život skončil a moje deti si mysleli, že už nikdy neuvidia svojho otca.

Snažil som sa byť silný len pre deti, ale nedokázal som zvládnuť bolesti, ktoré trápia moje srdce, moje srdce bolo plné bolesti, pretože som bol naozaj zamilovaný do svojho manžela.

Deň a noc som na neho myslel a vždy som si želal, aby sa ku mne vrátil, potreboval som pomoc, tak som hľadal pomoc online a narazil som na svedectvo doktora Obudua, ktorý môže pomôcť získať rýchly návrat späť a tiež liečiť nočné mory. skúsil ho. Kontaktoval som ho a povedal mi, čo mám robiť, aby som zastavil svoju nočnú moru, potom mi vráti manžela a on ma už nikdy neopustí, pretože začneme znova sex, urobil som to, potom urobil ( Láska kúzla) pre mňa. O 48 hodín ma zavolal môj manžel a povedal mi, že mu a deťom tak veľmi chýba.

To bol koniec mojej osamelej noci a škodlivého srdca až do dnešného dňa.

Ďakujem vám, doktor Obudu, ak to čítate a potrebujete, aby sa váš Ex späť alebo váš manžel presťahoval do inej ženy, už neplakajte, kontaktujte tohto mocného kúzla a teraz máte problémy.

Jeho kontakty sú:

obuduyang@gmail.com alebo WhatsApp: +1 503-773-9114 ... Veľa šťastia pri získaní šťastia späť
autor:Päivi Katja (37.120.*.*) 4. 8. 2020 16:29 | link
nadpis:Mieheni huijasi ystäväni kanssaodpovědět
Mieheni huijasi ystäväni kanssa, hän muutti toisen naisen kanssa. Mieheni, joka ei nyt pystynyt toimeen ilman minua, ei halua nähdä minua. Olen niin onnellinen, että sain rakkaan aviomieheni takaisin sen jälkeen, kun väärennetty loitsunharjoittaja huijasi minua kahdesti, mutta kiitän Jumalaa siitä, että tohtori Lomi auttoi tuomaan mieheni takaisin viipymättä ilman minkäänlaista huijaustoimintaa. yhteyttä tähän Jumala lähetti oikoluvun sähköpostiinsa; LOMIULTIMATETEMPLE@GMAIL.COM, lupaan, että hän auttaa sinua ratkaisemaan suhteesi ongelman, hänen sanansa ovat SURE.
autor:Matta Vienna (*.prcdn.net) 5. 8. 2020 02:48 | link
nadpis:TÁTO ŽENA MÔŽE POMÔCŤ, MOHEM POMÔCŤ A DOSTANETE MILI ZPÄT NA VAŠE TVÁRodpovědět
Môj príbeh TU JE SKUTOČNÝ A GENUINE. Volám sa Matta Vienna a som tu, aby som vypovedal o Veľkej matke, ktorá mi priviedla späť môjho muža, keď sa so mnou rozišiel kvôli inej žene, ktorú stretol na svojom pracovisku. Great Adeleke je veľmi silná, skutočná a jedinečná žena so zvláštnymi právomocami. Snažil som sa získať pomoc z mnohých miest a zdrojov, aby som priviedol späť môjho muža, ale nič nefungovalo, ale keď som kontaktoval Veľkú Adeleke, prinútila ma znova sa usmiať tým, že priviedla svojho muža späť ku mne so svojimi osobitnými právomocami. Ak máte nejaké problémy v Vaše manželstvo, vzťah a máte s tým podobný problém, obráťte sa na Veľkého doktora Adeleke, ktorý vám teraz pomôže. Tu je jej e-mailová adresa: (aoba5019@gmail.com) a môžete sa s ňou skontaktovať aj na vlastné číslo WhatsApp: (+27740386124) Môžete ju buď kontaktovať na svojom e-maile, alebo na čísle WhatsApp. Ďakujem Veľký Adeleke.
autor:Sikovic Mag (129.205.*.*) 5. 8. 2020 05:17 | link
nadpis:thank youodpovědět
Chcem poďakovať chubygreatovi za to, že mi pomohol dostať moju ženu späť, Boh bude naďalej zvyšovať svoju múdrosť a silu robiť viac vykorisťovania. Ak máte akýkoľvek problém života, čokoľvek viete, je problém a hľadáte riešenie a neviete, čo máte robiť, kontaktujte chubygreat@gmail.com! Je riešiteľom problémov. Am Silvija Patrik menom Ja som nikdy neveril v milostné kúzla alebo kúzla, kým som sa nestretol s týmto kúzelníkom, keď som naposledy navštívil svojho priateľa v Afrike na obchodnom samite posledné tri roky. Stretol som muža menom chubygreat, bol skutočne mocný a mohol by pomôcť s kúzlami, ktoré by vrátili stratených milencov a kúzelné peniaze, kúzla alebo kúzla pre dobrú prácu alebo šťastie. Som teraz šťastný. Svedčím o tom, že muž, ktorého som sa chcel oženiť, ma opustil 5 týždňov pred svadbou a môj život bol hore nohami, pretože náš vzťah trvá 3 roky. Naozaj som ho miloval, ale jeho matka bola proti nám a ja som nemal dobre platenú prácu. Keď som sa stretol s týmto kúzelníkom, povedal som mu, čo sa stalo, a vysvetlil som mu situáciu. Spočiatku som bol nerozhodný a pochybný, ale snažil som sa. A o dva dni neskôr, keď som sa vrátil do Nemecka, zavolal mi priateľ (teraz môj manžel) a prišiel ku mne a ospravedlnil sa, že všetko sa vyriešilo s mojou matkou a rodinou a mal nový pracovný pohovor a chce sa oženiť. Neveril som tomu, pretože chubygreat sa pýtal na moje meno a meno môjho priateľa a všetko, čo som chcel, aby urobil. Teraz sme šťastne ženatí a očakávame, že naše malé dieťa a môj manžel má tiež nové zamestnanie a náš život sa stal oveľa lepším. stačí ho kontaktovať pomocou e-mailu chubygreat@gmail.com alebo Whatsapp alebo zavolať na číslo 2348165965904
autor:Laura Ivano (*.m247.com) 5. 8. 2020 10:12 | link
nadpis:isikolosolutionhome@gmail.comodpovědět
Pomôžte mi osláviť doktora Isikola za jeho veľkú pomoc. Som jedným z tých ľudí, ktorí povedali, že nikdy nezavolám psychológa alebo kúzelníka alebo čokoľvek, aby mi pomohol pri riešení mojich problémov - najmenej zo všetkých problémov s láskou, ale dosiahol som bod, v ktorom som vedel, že potrebujem nejaké vedenie, a ja som tak rád, že som našiel tohto muža menom Dr. Isikolo. Keď som skoro stratil Davida v jednom z našich hlúpych bojov a neustálych dohadov (rozišiel sa so mnou), myslel som, že som stratil všetko. plačem celý deň a myslím si, že sa ku mne už nikdy nevráti. Čítal som toľko svedectiev o láskavom kúzle Dr. Isikola, ako pomáha priviesť späť bývalého milenca späť. Rýchlo mu pošlem e-mail. a tiež získať späť môjho manžela s jeho láskavým kúzlom. A keď som bol v najväčšej zúfalstve, nevyužil ma. Vykonali ste veľmi dobrú službu pre osobu v skutočnej núdzi. Neviem, ako ste to urobili alebo ako funguje táto mágia, ale všetko, čo viem, je, že IT PRÁCA a môj muž sa mi vrátili späť za 48 hodín, keď mi to sľúbil !! David, môj manžel a ja sme šťastne späť spolu a ja budem vždy vďačný doktorovi Isikolovi. e-mail mu pre akúkoľvek pomoc je veľmi schopný a spoľahlivý pre pomoc (isikolosolutionhome@gmail.com) alebo môžete tiež Whatsapp ho na +2348133261196.
autor:Claudia Klein (185.104.*.*) 5. 8. 2020 23:41 | link
nadpis:Pôžičkyodpovědět
Dobrý deň, volám sa Claudia Klein, som veriteľ a tiež finančný konzultant.

Potrebujete finančné posilnenie? Potrebujete pôžičku na rôzne účely? ak je vaša odpoveď áno, odporúčam vám kontaktovať svoju firmu prostredníctvom spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | a mať na vašom účte pôžičku do 24 hodín, pretože poskytujeme vynikajúce úverové služby na celom svete.

Ponúkame všetky druhy úverových služieb (osobné pôžičky, obchodné pôžičky a mnohé ďalšie), ponúkame dlhodobé aj krátkodobé pôžičky a tiež si môžete požičať až 15 miliónov eur. Moja spoločnosť vám pomôže dosiahnuť rôzne ciele so širokou škálou úverových produktov.

Vieme, že získanie legitímnej pôžičky bolo vždy obrovským problémom. Pre ľudí, ktorí majú finančný problém a potrebujú ho vyriešiť, je pre mnohých ľudí také ťažké získať kapitálové pôžičky od svojich miestnych bánk alebo iných finančných inštitúcií z dôvodu vysokého záujmu. úroková sadzba, nedostatočný kolaterál, pomer dlhu k príjmu, nízke úverové skóre alebo akékoľvek iné dôvody.

Už žiadne čakanie alebo stresujúce bankové návštevy. Naša služba je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni - môžete získať pôžičku a dokončiť svoje transakcie kedykoľvek a kdekoľvek ich potrebujete.

Poskytujeme pôžičky svetovej triedy 24 hodín. V prípade otázok / otázok? - Poslať e-mail na adresu spotlightglobalservices@gmail.com | alebo nám napíšte na WhatsApp: +4915758108767 | & Dostať odpoveď v okamihu.

Vaša rodina, priatelia a kolegovia nepotrebujú vedieť, že máte málo peňazí, jednoducho nám napíšte a dostanete pôžičku.

Vaša finančná sloboda je vo vašich rukách!
autor:Sikovic Mag (129.205.*.*) 6. 8. 2020 07:58 | link
nadpis:thank youodpovědět
Chcem poďakovať chubygreatovi za to, že mi pomohol dostať moju ženu späť, Boh bude naďalej zvyšovať svoju múdrosť a silu robiť viac vykorisťovania. Ak máte akýkoľvek problém života, čokoľvek viete, je problém a hľadáte riešenie a neviete, čo máte robiť, kontaktujte chubygreat@gmail.com! Je riešiteľom problémov. Am Silvija Patrik menom Ja som nikdy neveril v milostné kúzla alebo kúzla, kým som sa nestretol s týmto kúzelníkom, keď som naposledy navštívil svojho priateľa v Afrike na obchodnom samite posledné tri roky. Stretol som muža menom chubygreat, bol skutočne mocný a mohol by pomôcť s kúzlami, ktoré by vrátili stratených milencov a kúzelné peniaze, kúzla alebo kúzla pre dobrú prácu alebo šťastie. Som teraz šťastný. Svedčím o tom, že muž, ktorého som sa chcel oženiť, ma opustil 5 týždňov pred svadbou a môj život bol hore nohami, pretože náš vzťah trvá 3 roky. Naozaj som ho miloval, ale jeho matka bola proti nám a ja som nemal dobre platenú prácu. Keď som sa stretol s týmto kúzelníkom, povedal som mu, čo sa stalo, a vysvetlil som mu situáciu. Spočiatku som bol nerozhodný a pochybný, ale snažil som sa. A o dva dni neskôr, keď som sa vrátil do Nemecka, zavolal mi priateľ (teraz môj manžel) a prišiel ku mne a ospravedlnil sa, že všetko sa vyriešilo s mojou matkou a rodinou a mal nový pracovný pohovor a chce sa oženiť. Neveril som tomu, pretože chubygreat sa pýtal na moje meno a meno môjho priateľa a všetko, čo som chcel, aby urobil. Teraz sme šťastne ženatí a očakávame, že naše malé dieťa a môj manžel má tiež nové zamestnanie a náš život sa stal oveľa lepším. stačí ho kontaktovať pomocou e-mailu chubygreat@gmail.com alebo Whatsapp alebo zavolať na číslo 2348165965904
autor:OKFin (*.datapacket.com) 9. 8. 2020 00:25 | link
nadpis:žádné další problémy s penězi.odpovědět
žádné další problémy s penězi.
Jsem fyzická osoba, která nabízí hotovostní půjčku od 50 000 do 20 000 000 Kč každému, kdo potřebuje peníze. Znovu spusťte své projekty po celém světě, zejména ty, kterým banka odmítá půjčit peníze. Jsem tu, abych vám pomohl vyřešit vaše malé problémy. Můžete mě kontaktovat mailem: frolex.okfinance110@gmail.com
autor:maria (212.103.*.*) 12. 8. 2020 05:14 | link
nadpis:loanodpovědět
Potrebujete pôžičku? Cieľom je informovať širokú verejnosť o tom, že poskytujeme pôžičky jednotlivcom s úrokovou sadzbou 3%. Naše pôžičky sú zabezpečené a zaručené vládami, aby mohli ponúkať pôžičky po celom svete. Ponúkame všetky druhy pôžičiek, napríklad osobný úver, nehnuteľný úver, firemný úver, investičný úver, obchodný úver, komerčný úver, úver na konsolidáciu dlhov, pôžičku na pozemky, úver na vzdelávanie a mnoho ďalších, ktoré nás zaujímajú, kontaktujte nás na našej webovej stránke spoločnosti https : //medallonfinance.wixsite.com/finance number (+12536550068) whatspp (+17165626057) alebo e-mailová adresa (medallonfinancia@gmail.com) viac informácií
2192–2201 z 2201
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum