Zničí nevěra každé manželství?

Zničí nevěra každé manželství?

Manželství v dnešní době prošlo mnoha změnami. Věk vstupu do manželství se zvyšuje, průměrně se lidé berou mezi 26. a 28. rokem, přibylo nesezdaných soužití…

Podle statistik až 30 % lidí ve věku od 20 do 35 let žije tzv. „single“, tedy v domácnosti samostatně bez partnera. Ubývá společně tráveného času mezi partnery, mnoho času nám zabírají média, především televiza a dnes už i internet.

Koho si vybíráme?

Přitom každý jedinec se od přírody snaží replikovat co možná nejvýhodněji svůj genetický potenciál. Základem strategie chování ženy je podle sociobiologů nalézt a udržet nejlepšího partnera, který jí poskytne vhodný genetický materiál zajišťující životaschopnost jejím potomků. Ženy si podvědomě vybírají muže s vyšším sociálním postavením, nezáležím jim tolik na vzhledu. Muž je naopak puzen k polygamii. Není tolik vázán sociálním statutem ženy, i když je dokázáno, že i muži raději vybírají ženu z vyšší společenské vrstvy, protože ženy z takové vrstvy rodí více synů, cca 100 dcer na 115-120 synů. Tato skutečnost je pravděpodobně zapříčiněna tím, že pro tuto matku je biologicky výhodnější mít více synů. Muži údajně volí především podle fyzické atraktivity ženy.

Rozdíly mezi muži a ženami

Rozdílů mezi muži a ženami je tolik, že je až s podivem, že spolu mohou vydržet i několik let. Zajímavé je zjištění, že ženy do dvacátého roku mají za sebou více sexuálních vztahů, se sexuálním životem začínají také průměrně o několik let dříve než chlapci. Po dvacátém roce se ale situace obrací a ženy se snaží o udržení jednoho stálého partnera

V partnerství či manželství by měli oba dva zastávat tři základní role: otec x matka, hospodář x hospodyně, milenec x milenka. Všechny tři role by měly být vyrovnané. Jestliže převáží jedna z nich, problémy se mohou objevit častěji.

Rozvádí se každé druhé manželství

Statistiky rozvodovosti nám ukazují, že je dnes takřka každé druhé manželství rozvedené. Lze také zjistit, že nevěra je v pořadí až třetí důvod k rozvodu. Na prvním místě stojí neporozumění si s partnerem, na druhém  problematika závislostí. Nevěra sama o sobě může být legálním důvodem rozvodu, zajímavější je ale otázka, zda musí být důvodem k rozvodu či rozchodu partnerů. Z odhadů lze zjistit, že nevěra se objeví až v 90 % procentech manželství. Zbývá tedy 40 % manželství, kde k nevěře dojde a není důvodem k rozvodu.

Nevěra není důvodem k rozchodu

Podle psychologů nevěra skutečně nemusí být důvodem k rozpadu vztahu. Nelze totiž mluvit pouze o jednom typu nevěry. Problém vlastně nastává už při definici nevěry. Lze za nevěru považovat flirtování s kolegy na pracovišti, pozvání na kávu či sms-kování? Nebo je za nevěru považován až sexuální vztah s jiným partnerem, partnerkou? Názory na tuto otázku se liší. Pro někoho nemusí polibek nic znamenat, pro jiného je to výzva k ukončení předchozího vztahu. Je třeba vědět, že nevěru jinak vnímají muži a jinak ženy. Muži většinou hledají jiné, další partnerky, se kterými by mohli rozmnožovat svoje geny. Mnohem atraktivnější jsou pro muže mladší ženy. Někdy je to vysvětlováno podvědomou představou mužů – čím mladší partnerka, tím více dětí je schopna porodit, a tím se zvyšuje nesmrtelnost muže. Ženská nevěra je založena na tom, že žena hledá pro svoje potomky toho nejvhodnějšího otce. Když tedy žena najde vhodnějšího partnera, než je ten dosavadní, je ochotna se do něj zamilovat a rozvést se s původním partnerem. 

Nežádejte rozřešení

Obvykle se rozlišuje nevěra krátkodobá, příležitostná a víceméně náhodná. Vlastně jde o „selhání“ jednoho z partnerů. Nebývá rozumné, jestliže klopýtnuvše muž či žena považuje za nutné vyzpovídat se partnerovi a žádat rozřešení. Závažnější jsou mimomanželské vztahy trvající týdny, měsíce, někdy i pár let. U těchto nevěr lze vystopovat touhu po úniku, nespokojenost se vztahem, snahu kompenzovat si svoje neúspěchy v jiných oblastech života.

Jak tvrdí manželský poradce Ivo Plaňava: „Všechny nevěry, ať vyplývají z jakýchkoli motivů, mohou zůstat epizodami, aniž by manželství kvůli nim zaniklo a přestalo mít smysl.“ Mnohdy tomu tak není především z toho důvodu, že nevěra je spíše důsledkem než příčinou manželské krize.

 Autorkou je psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová
Jméno: Heslo:

Diskuse:

1443–1492 z 1507
autor:Susan Benson (197.210.*.*) 16. 7. 2019 19:48 | link
nadpis:úverodpovědět
Dobrý deň, dámy a páni, vitajte v Sunshine Financial Group; Ste v naliehavej potrebe úveru? Hľadáte okamžitý úver na všetky vaše finančné potreby? Sunshine Financial Group vyrieši všetky vaše finančné problémy. Plánujete si kúpiť nový dom alebo auto alebo založiť nový podnik? Och áno, môžeme vám s tým pomôcť. Teraz nemusíte ukončiť svoje plány, pretože máte málo peňazí.

KĽÚČOVÉ VÝHODY;

- Použiť kedykoľvek a kdekoľvek.
- Prijať hotovosť za menej ako 24 hodín
- požičať od 2000 EUR do 20 miliónov EUR
- Žiadne skryté poplatky.
- Nízka úroková sadzba 3%
- Získate šancu vybrať dátum splácania, buď týždenne, mesačne alebo ročne po dobu 1-30 rokov.
- Ponúkame zabezpečené aj nezabezpečené úvery

Kontaktujte nás teraz prostredníctvom našej e-mailovej adresy: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

Sunshine Financial Group Inc je dcérskou spoločnosťou jednej z najsilnejších skupín v Európe a na celom svete s veľkým kapitálom. Sunshine Financial Group Inc sleduje stratégiu, že je prítomný tam, kde sa nachádza rast, spája zákazníkov s príležitosťami, ktoré vytvára, pomáha podnikom rásť, ekonomikám prospievať a jednotlivcom realizovať ich ambície.

Naše kredity sú určené pre jednotlivcov zo všetkých sektorov činnosti, či už ste štátny zamestnanec verejného alebo súkromného sektora, samostatne zárobkovo činné osoby, remeselníci, živnostníci, praktizujete v akomkoľvek odvetví činnosti, ste vítaní, naším cieľom je prispieť na zlepšenie vášho životného prostredia a realizáciu vašich projektov s cieľom podporiť každého čestného človeka v ťažkej situácii.

Ak potrebujete urgentný úver do 24 hodín, pre viac informácií napíšte na nižšie uvedený e-mail
E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
E-mail: (sunshine_fginc@outlook.com)
WhatsApp: 00447903159998
autor:Allie Reyna (129.56.*.*) 16. 7. 2019 22:39 | link
nadpis:alliereyna0511@gmail.comodpovědět
Ahoj, jmenuji se "ALLIE REYNA" Jsem z USA. Byl jsem ženatý 7 let s Rubenem. Věci začaly být ošklivé a téměř vždy jsme měli boje a argumenty. Bylo to horší v okamžiku, kdy podal žádost o rozvod ... Snažil jsem se, abych změnil názor a zůstal se mnou, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a vyzkoušel všechno, ale pořád, nic nefungovalo.

Průlom přišel, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takových věcí, ale rozhodl jsem se neochotně zkusit, že jsem byl zoufalý a odešel bez možnosti volby ... On dělal zvláštní modlitby a používal kořeny a byliny ... Do 2 dnů on volal mě a byl omlouván za všechny emocionální trauma, které on mě způsobil, on se vrátil do domu a my nadále žít šťastně. co úžasný zázrak Baba Egbe udělal pro mě a mou rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým jsem se již léta zabýval

Zavedl jsem ho do mnoha párů s problémy po celém světě a mají dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam venku potřebuje jeho pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoliv typu kontaktujte nyní Baba Egbe přes svůj email: babaegbetemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818
autor:Lubica (105.112.*.*) 17. 7. 2019 06:43 | link
nadpis:Finance pro každéhoodpovědět

Začínáte podnikat a došly vám prostředky na jeho spuštění? Chcete růst svého podnikání a nemáte volné zdroje? Potřebujete překonat obtížnou finanční situaci, platit účty? Máte nějaké popravy, potřebujete pojištění? Komerční úvěr můžete zcela využít na všechno. Můžete žádat od 50 000, - do 20 000 000, - Kč. Splatnost je od několika měsíců do 20 let. Zajištění úvěru je vhodným, bytovým a družstevním majetkem, nebytovým prostorem a pozemkem. Můžete řídit vše z domova, aniž byste šli do kanceláře. Můžete vydělat peníze do 48 hodin. Neváhejte nás kontaktovat: lubicapotocka4@gmail.com
autor:Susan Benson (197.210.*.*) 17. 7. 2019 15:43 | link
nadpis:sunshinefinancialgroupinc@gmail.comodpovědět
Pozdravljeni, Ali ste nujno potrebovali poslovno posojilo, osebno posojilo ali hipotekarno posojilo? Če je odgovor da, vam svetujem, da nas kontaktirate na Sunshine Financial Group preko tega e-poštnega naslova (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com), da dobite posojilo v 24 do 48 urah. Ponujamo zagotovljeno pomoč pri pridobitvi posojila.

Naša organizacija nudi pomoč pri pridobivanju posojila za posameznike, ki so nujno potrebni in to počnemo že več kot 5 let.

Ponujamo posojila po vsem svetu.
- Pomagali vam bomo pri posojilu do 20 milijonov evrov.
- Ustrezna Komisija glede dejstva, da je bilo opravljeno delo
- Ugodna letna stopnja 2,0 do 3,0%,
- Delamo z ničelno kreditno zgodovino, s kreditno obremenitvijo, brez potrditve dohodka.
- V bankah imamo komunikacije na visoki ravni, kar nam bo omogočilo resnično odobritev
- Kaj morate zagotoviti: Potni list (vozniško dovoljenje ali katera druga veljavna osebna izkaznica kot dokazilo o identiteti) + Vsi računi za pomoč, starost 18-70 let

- POZOR! NI SKRITIH STROŠKOV

Ime: Susan Benson
Telefon (WhatsApp): +447903159998
E-pošta: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com
autor:barraka (104.243.*.*) 17. 7. 2019 16:59 | link
nadpis:svedectvoodpovědět

LOVE SPELL CASTER (DR.OGUNAMEN), KTORÝ MÁ POMOCI ZARIADIŤ MY DIVORCE HUSBAND KONTAKTUJTE TERAZ TERAZ NA AKÉKOĽVEK POMOCI

S toľko v mojom srdci som tu, aby som sa vyjadril k tomu, ako Dr.OGUNAMEN zachránil moje manželstvo pred rozvodom. Sám a môj manžel sme mali nejaké nedorozumenie a roztrhanie nášho manželstva na rozdiel od rozšírenia, o ktoré sa môj manžel usiloval o rozvod. Takže nemám inú možnosť, než ísť na internet hľadať riešenie môjho problému to bolo tam som narazil na Dr OGUNAMEN detaily a o tom, ako on pomohol veľa ľudí tým, že obnoví tam vzťah. Obrátim sa na Dr.OGUNAMENA a za menej ako 48 hodín môj manžel zrušil rozvodové papiere. Teraz spolu s manželom žijeme spolu v mieri a harmónii vďaka Dr.OGUNAMENOVI za záchranu môjho manželstva pred rozpadom. Dr.OGUNAMEN ho kontaktujte prostredníctvom e-mailu: ugbegundenger@gmail.com
autor:jessica (104.243.*.*) 17. 7. 2019 18:16 | link
nadpis:svedectvoodpovědětVŠETKY ĎAKUJEME Dr.OGUNAMENOVI PRE OBNOVENIE MOJAHO ZASADNUTIA

Ahoj, som tak nadšená, že moje zlomené manželstvo bolo obnovené a môj manžel
je späť potom, čo ma opustil a naše 2 deti pre inú ženu. Po 8
rokov manželstva, ja a môj manžel sme boli v jednom hádke alebo
iné, kým ma nakoniec neopustil a presťahoval sa do inej krajiny
inú ženu. Cítil som, že môj život skončil so mnou a moje deti si mysleli, že budú
už nikdy neuvidia svojho otca. Snažil som sa byť silný len pre deti
ale nemohol som ovládať bolesti a trápenia môjho srdca. moje srdce bolo
naplnený bolesťou a bolesťou, pretože som bol naozaj zamilovaný do môjho
manžel. Každý deň a noc si myslím, že toľko kvôli nemu a vždy priať, aby on
Vráť sa ku mne, bol som naozaj rozrušený a potreboval som pomoc, tak som hľadal
o pomoc on-line a ja som narazil Dr.OGUNAMEN on môže pomôcť dostať ex
rýchlo späť. Cítil som, že by som mal skúsiť. Kontaktoval som ho a on
Povedal mi, čo mám robiť a urobil som to, potom urobil (Love Spell) pre mňa. 28
O pár hodín neskôr ma môj manžel skutočne zavolal a povedal mi, že mi chýba
a deti toľko, tak úžasné! Tak sa vrátil
budúci týždeň, s množstvom lásky a radosti, a on sa ospravedlnil za jeho
a kvôli bolesti, ktorú spôsobil mne a deťom. Potom z toho
deň, naše manželstvo bolo teraz silnejšie ako to bolo predtým, vďaka
Dr.OGUNAMEN. je tak silný a ja som sa rozhodol zdieľať môj príbeh
internet, že Dr.OGUNAMEN je skutočné a veľmi silné kúzlo
koliesko, ktorý sa vždy modlím, aby žil dlho, aby pomohol jeho deťom v
časy problémov, ak ste tu a potrebujete Ex späť alebo vaše
Manžel sa presťahoval do inej ženy, už neplač, kontaktujte ho
mocné kúzlo kúzlo. Tu je jeho kontakt: Odoslať e-mail na adresu:
ugbegundenger@gmail.com
autor:Mrs Angela (41.203.*.*) 18. 7. 2019 09:28 | link
nadpis:Ako som dostal pôžičku vo výške 60 000 €.odpovědět
Všetky vďaka SunTrust za pripísanie môj účet s 60.000 € dnes ráno, budem aj naďalej zdieľať vaše dobré ruky prácu ľuďom online použiť prostredníctvom e-mailu suntrustfinancialhome@gmail.com sú legit.
autor:juraj kemensky (*.launsl.com) 19. 7. 2019 18:52 | link
nadpis:my tesyimonyodpovědět
Chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil k svojmu manželovi do môjho života, chcem ľuďom vo svete povedať, že je to skutočné kúzlo kúziel online a je mocné a pravdivé, nazýva sa Baba osagiede, On pomohol nedávno kontaktoval môjho manžela, ktorý ma vyhodil, keď som sa obrátil k Wisemanovi, vrhol kúzlo lásky a môj manžel, ktorý povedal, že nemá so mnou nič spoločné, zavolal mi a prosil ma. Pre každého, kto číta tento článok a potrebuje akúkoľvek pomoc, môže Wiseman ponúknuť aj akúkoľvek pomoc, ako je znovuzjednotenie manželstva a vzťahu, liečba všetkých typov chorôb, súdnych prípadov, kúziel tehotenstva, teraz sme veľmi spokojní s našimi vlastnými. Wiseman si uvedomí, koľko ju milujeme a potrebujeme. Táto osoba je pre skutočné a good.he môže tiež pomôcť vám opraviť váš rozbitý vzťah. Mal som svojho manžela späť! Bolo to ako zázrak! Žiadne manželské poradenstvo a my veľmi dobre v našom milostnom živote. Kontaktujte tohto veľkého muža, ak máte nejaký problém s trvalým riešením
email: doctorosagiede75@gmail.com
WhatsApp: +2349014523836
autor:Antonia Filip (197.210.*.*) 20. 7. 2019 14:04 | link
nadpis:isikolsolutionhome@gmail.comodpovědět
Som veľmi prekvapením pre zázračné skúsenosti a zázraky DR ISIKOLO, ktoré sa šíria na internete a po celom svete. Ako úžasne pomohol ľuďom na celom svete, aby obnovili svojich stratených milencov, kontaktoval som ho po tom, ako som prešiel mnohými svedectvami od rôznych ľudí, on pomohol priviesť späť bývalého milenca späť, povedal som mu o mojom manželovi, ktorý ma opustil asi pred 8 mesiacmi, a odišiel domov so všetkým, čo som mal, bol som zmätený, keď mi len povedal, aby som sa usmial a zvyšok mysle ma uistil, že on sa bude zaoberať všetko len za 48 hodín, Po druhom dni môj manžel zavolal mi, bol som len tak šokovaný, ja som si volať a nemohol uveriť svoje uši, on bol naozaj prosil ma, aby som mu odpustil a robiť sľuby v telefóne, On \ t Vrátim sa domov a tiež mi dal veľmi pekné dary len pre neho, aby dokázal svoju lásku ku mne, bol som taký šťastný, že som musel zavolať DR ISIKOLO a poďakoval mu, len mi povedal, aby som sa podelil o dobré správy po celom svete, No, ak vaša potreba efektívne a skutočné kúzlo kúzlo pre všetky problém vo vašom živote môžete kontaktovať DR ISIKOLO na jeho email: isikolosolutionhome@gmail.com alebo zavolať alebo Whatsapp mu jeho priamy riadok +2348133261196
autor:Antonia Filip (197.210.*.*) 20. 7. 2019 14:26 | link
nadpis:testimonyodpovědět
Som veľmi prekvapením pre zázračné skúsenosti a zázraky DR ISIKOLO, ktoré sa šíria na internete a po celom svete. Ako úžasne pomohol ľuďom na celom svete, aby obnovili svojich stratených milencov, kontaktoval som ho po tom, ako som prešiel mnohými svedectvami od rôznych ľudí, on pomohol priviesť späť bývalého milenca späť, povedal som mu o mojom manželovi, ktorý ma opustil asi pred 8 mesiacmi, a odišiel domov so všetkým, čo som mal, bol som zmätený, keď mi len povedal, aby som sa usmial a zvyšok mysle ma uistil, že on sa bude zaoberať všetko len za 48 hodín, Po druhom dni môj manžel zavolal mi, bol som len tak šokovaný, ja som si volať a nemohol uveriť svoje uši, on bol naozaj prosil ma, aby som mu odpustil a robiť sľuby v telefóne, On \ t Vrátim sa domov a tiež mi dal veľmi pekné dary len pre neho, aby dokázal svoju lásku ku mne, bol som taký šťastný, že som musel zavolať DR ISIKOLO a poďakoval mu, len mi povedal, aby som sa podelil o dobré správy po celom svete, No, ak vaša potreba efektívne a skutočné kúzlo kúzlo pre všetky pr Oblem vo vašom živote môžete kontaktovať DR ISIKOLO na jeho email: isikolosolutionhome@gmail.com alebo zavolať alebo Whatsapp mu jeho priamy riadok +2348133261196
autor:Condilla. Vincent (129.205.*.*) 20. 7. 2019 15:19 | link
nadpis:Som pani Condilla. Vincent zo ...odpovědět
Som pani Condilla. Vincent zo Spojených štátov, chcem sa s každým podeliť o svedectvo môjho života. Bola som vydatá za manžela Vincenta, milujem ho natoľko, že sme sa vydávali sedem rokov s dvoma deťmi. Keď odišiel na dovolenku do Francúzska, odkázal na ženu menom Ashley, povedal mi, že sa už viac nezaujíma o naše manželstvo. Bola som tak zmätená a hľadala pomoc, neviem, čo mám robiť, kým sa nestretnem s mojou priateľkou Máriou a povedala som jej svoj problém. Povedala mi, aby som sa o ňu nemala báť, že by mala podobný problém, a predstavila by mi muža menom Prophet TAKUTA, ktorý na svojho bývalého priateľa vrhol kúzlo a po 3 dňoch ho vrátil späť. Maria ma žiada, aby som komunikoval s Prorokom TAKUTA. Skontaktoval som ho, aby mi pomohol priviesť môjho manžela späť a žiada ma, aby som sa nebál, že bohovia jeho predkov bojujú za mňa. Povedal mi, že po troch dňoch sa so mnou a mojím manželom spojí. Po troch dňoch ma manžel zavolal a povedal mi, že so mnou znova hľadá veci, prekvapil ma, keď som ho videl a začal plakať po odpustení. V tomto čase som najšťastnejšia žena na svete tým, čo tento veľký prorok urobil pre mňa a môjho manžela, môžete kontaktovať jeho e-mail: (best848@gmail.com). (2347053984757). Obráťte sa na neho s akýmkoľvek problémom, napríklad:
(1) Ak chcete, aby sa váš ex vrátil
(2) ak máte vždy zlé sny.
(3) Chcete byť povýšený vo vašej kancelárii.
(4) Ak chcete dieťa.
(5) rastlinné lieky
(6) Chcete byť bohatí.
(7) Chcete naviazať svojho manžela / manželku na navždy.
(8) Ak potrebujete finančnú pomoc.
(9) Nechajte ľudí poslúchať vaše slová a robiť to, čo chcú
(10) Riešenie prípadu ETC
Kontaktujte ho znova na adrese (best848@gmail.com) alebo whatsApp .. na tomto čísle. (2347053984757). a buď požehnaný.
autor:Luis Andre (197.210.*.*) 21. 7. 2019 16:18 | link
nadpis:LOTTO, lotéria, jackpot.odpovědět
LOTTO, lotéria, jackpot. Dobrý deň, všetci moji diváci! Som veľmi rád, že môžem zdieľať tieto skvelé svedectvá. Najlepšia vec, čo sa kedy v mojom živote udiala, je to, ako som vyhral v lotérii eurový mega jackpot. Som muž, ktorý verí, že jedného dňa vyhrám lotériu. konečne, moje sny prišli, keď som email DR ISIKOLO. a povedal mu, že potrebujem čísla lotérie. Strávil som na lístku toľko peňazí, aby som sa uistil, že vyhrám. Ale nikdy som nevedel, že výhra je taká ľahká až do dňa, keď som sa stretla s kúzelníkom online, o ktorom veľa ľudí hovorilo, že je veľmi skvelý v odlievaní kúzla, takže som sa rozhodol to skúsiť. Obrátil som sa na tohto veľkého doktora a urobil kúzlo a on mi dal víťazné lotériové čísla. Ale verte mi, keď boli remízy, že som bol medzi víťazmi. Vyhral som 300 000 eur. DR ISIKOLO naozaj ste najlepší, s týmito skvelými Dr môžete vyhrať milióny peňazí prostredníctvom lotérie. Som veľmi rád, že teraz môžem stretnúť tohto veľkého muža, budem vám navždy vďačný dr. Email mu pre svoje vlastné víťazné lotérie čísla cez isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp ho na +2348133261196 Pozdravy
autor:Esther Robert (*.prcdn.net) 22. 7. 2019 08:28 | link
nadpis:estherrober686@gmail.comodpovědět
Keď som našiel Dr. Johna, bol som v zúfalej potrebe priviesť svojho bývalého milenca späť. Nechal ma pre inú ženu. Stalo sa to tak rýchlo a vôbec som nemal v tejto situácii žiadne slovo. Po 4 rokoch ma už bez vysvetlenia vyhodil. Kontaktujem Dr.Johna cez jeho webovú stránku a on mi povedal, čo potrebujem urobiť predtým, než mi môže pomôcť a urobil som to, čo mi povedal, aby som po tom, čo mi poskytol to, čo chcel, odovzdal milostné kúzlo, ktoré nám pomôže dostať sa späť , Krátko po tom, čo urobil svoje kúzlo, môj priateľ začal ma znova písať a cítil sa hrozné pre to, čo mi práve dal. Povedal, že som bol najdôležitejšou osobou v jeho živote a teraz to vie. Presťahovali sme sa spolu a bol pre mňa otvorenejší ako predtým a potom začal so mnou tráviť viac času ako predtým. Odkedy mi Dr. John pomohol, môj partner je veľmi stabilný, verný a bližšie ku mne ako predtým. Veľmi odporúčam Dr. John každému, kto potrebuje pomoc. E-mail: drjohnsoco@gmail.com, Zavolajte mu alebo ho pridajte do služby WhatsApp prostredníctvom: +2348147766277
autor:Esther Robert (*.prcdn.net) 22. 7. 2019 12:34 | link
nadpis:estherrober686@gmail.comodpovědět
Keď som našiel Dr. Johna, bol som v zúfalej potrebe priviesť svojho bývalého milenca späť. Nechal ma pre inú ženu. Stalo sa to tak rýchlo a vôbec som nemal v tejto situácii žiadne slovo. Po 4 rokoch ma už bez vysvetlenia vyhodil. Kontaktujem Dr.Johna cez jeho webovú stránku a on mi povedal, čo potrebujem urobiť predtým, než mi môže pomôcť a urobil som to, čo mi povedal, aby som po tom, čo mi poskytol to, čo chcel, odovzdal milostné kúzlo, ktoré nám pomôže dostať sa späť , Krátko po tom, čo urobil svoje kúzlo, môj priateľ začal ma znova písať a cítil sa hrozné pre to, čo mi práve dal. Povedal, že som bol najdôležitejšou osobou v jeho živote a teraz to vie. Presťahovali sme sa spolu a bol pre mňa otvorenejší ako predtým a potom začal so mnou tráviť viac času ako predtým. Odkedy mi Dr. John pomohol, môj partner je veľmi stabilný, verný a bližšie ku mne ako predtým. Veľmi odporúčam Dr. John každému, kto potrebuje pomoc. E-mail: drjohnsoco@gmail.com, Zavolajte mu alebo ho pridajte do služby WhatsApp prostredníctvom: +2348147766277
autor:Amanda Hollis (*.greatthanksgiving.info) 22. 7. 2019 15:08 | link
nadpis:Loanodpovědět
Ahoj, Amanda Hollis z Ekvádoru, slobodná matka. Práve som dostal legitímny úver od renomovanej spoločnosti, po niekoľkých podvodoch a leží od falošných veriteľov som konečne dostal pôžičku vo výške 70.000 eur. teraz som schopný platiť svoje účty a starať sa o svoju rodinu. Tam je toľko hľadá úver veriteľa, ktorý môžete kontaktovať
LAPO MICROFINANCE --lapofunding960@gmail.com.
V spoločnosti LAPO MICROFINANCE ponúkajú úvery fyzickým osobám, podnikom a družstvám s úrokovou sadzbou 2% ročne. Minimálna suma, ktorú si môžete požičať, je 5 000 USD na maximálne 10 miliónov USD. (ODPOVEĎ NA MAIL: lapofunding960@gmail.com) Stavím sa, že neskôr budete ďakovať.
================================================== ================================

Ahoj, Amanda Hollis z Ekvádoru, slobodná matka. Práve som dostal legitímny úver od renomovanej spoločnosti, po niekoľkých podvodoch a leží od falošných veriteľov som konečne dostal pôžičku vo výške 70.000 eur. teraz som schopný platiť svoje účty a starať sa o svoju rodinu. Tam je toľko hľadá úver veriteľa, ktorý môžete kontaktovať
LAPO MICROFINANCE --lapofunding960@gmail.com.
V spoločnosti LAPO MICROFINANCE ponúkajú úvery fyzickým osobám, podnikom a družstvám s úrokovou sadzbou 2% ročne. Minimálna suma, ktorú si môžete požičať, je 5 000 USD na maximálne 10 miliónov USD. (ODPOVEĎ NA MAIL: lapofunding960@gmail.com) Stavím sa, že neskôr budete ďakovať.
autor:Karin Sabine (197.210.*.*) 22. 7. 2019 18:28 | link
nadpis:Požiadajte o urgentný úverodpovědět
Ahojte všetci. Videl som komentáre od ľudí, ktorí už dostali pôžičku od pôžičiek Sabine, a potom som sa rozhodol požiadať o ich odporúčania a pred niekoľkými hodinami som na svojom vlastnom bankovom účte potvrdil celkovú sumu 50 000 EUR, o ktoré som požiadal. To je naozaj skvelá správa a radím každému, kto potrebuje skutočnú pôžičku, aby sa prihlásil prostredníctvom svojho e-mailu: Sabinhelps@gmail.com
autor:martin marisa (197.210.*.*) 23. 7. 2019 12:31 | link
nadpis:ako som dostal svojho manžela späťodpovědět
Moje meno je martin Marisa z Kanady, chcem rýchlo povedať svetu, že existuje skutočné on-line kúzlo, ktoré je silné a pravé. Jeho meno je Dr. ozalogbo Pomohol mi nedávno sa znovu spojiť so svojím manželom, ktorý ma opustil, Keď som sa obrátil na doktora ozalogbo, obsadil mi láske kúzlo a môj manžel, ktorý povedal, že so mnou nemá nič spoločné, mi zavolal a začal ma prosiť, aby som sa vrátil. teraz je späť s toľkou láskou a starostlivosťou. dnes som rád, že vás môžem informovať o tom, že toto kúzlo má schopnosť obnoviť späť narušený vzťah. pretože som teraz spokojný so svojím manželom. Každému, kto číta tento článok a potrebuje akúkoľvek pomoc, môže Dr. Ozalogbo ponúknuť aj akýkoľvek druh pomoci, napríklad liečenie všetkých druhov chorôb, súdnych sporov, tehotenstva, duchovnej ochrany a mnoho ďalšieho. Môžete ho kontaktovať prostredníctvom e-mailu ozalogboshrine@gmail.com alebo ho môžete pridať na WhatsApp s jeho telefónnym číslom +2348162562991
autor:Michal (105.112.*.*) 24. 7. 2019 10:52 | link
nadpis:Půjčky ihned pro celou ČRodpovědět
Soukromý investor vám nabízí spolehlivé a výhodné finanční půjčky od 50.000 Kč až do 4.500.000 Kč bez poplatků. Nízká úroková sazba garantovaná po celou dobu trvání půjčky. Jedná se o přímé poskytování, nikoli o placené zprostředkování. Rychlé a profesionální jednání je samozřejmostí. Každou žádost posuzuji zcela individuálně díky čemu může tuto půjčku získat téměř každý. Víc informací získáte na emailu: sopuchmichal2@gmail.com
autor:hellen (216.185.*.*) 24. 7. 2019 12:26 | link
nadpis:svedectvoodpovědět
Vrátil som sa späť so svojím bývalým priateľom s pomocou Dr.OGUNAMENA, najlepšieho kúzelníka online, a dôrazne odporúčam Dr.OGUNAMEN každému, kto potrebuje pomoc! rozchod so mnou, boli sme spolu 3 roky, nedávno som zistil, že môj priateľ mal vzťah s inou priateľkou, keď som ho konfrontoval, viedlo to k hádkam a nakoniec sa so mnou rozišiel, skúšal som všetko, čo som mohol ho späť, ale všetko bez úspechu, až kým som nevidel príspevok vo fóre o vzťahu s kúzelníkom, ktorý pomáha ľuďom získať späť stratenú lásku prostredníctvom kúzla Láska, najprv som o tom pochyboval, ale rozhodol som sa to skúsiť, keď som kontaktoval toto kúzlo prostredníctvom svojho e-mailu a on mi povedal, čo mám robiť a urobil som to. Potom pre mňa urobil kúzlo Lásky. O 28 hodín neskôr ma môj priateľ naozaj zavolal a povedal mi, že mi veľmi chýba, tak úžasný !! Takto sa vrátil toho istého dňa s množstvom lásky a radosti a ospravedlnil sa za svoju chybu a za bolesť, ktorú mi spôsobil. Od toho dňa bol náš vzťah teraz silnejší ako predtým. Všetko vďaka DR.OGUNAMEN. je tak silný a rozhodol som sa podeliť sa o svoj príbeh na internete, že Dr.OGUNAMEN skutočný a silný kúzelník, ktorý sa vždy budem modliť, aby žil dlho, aby pomohol svojim deťom v čase problémov, ak ste tu a potrebujete svoje Ex späť alebo sa váš manžel presťahoval do inej ženy, už plakať, už kontaktujte tohto mocného kúzla. Tu je jeho kontakt: Pošlite mu e-mail na adresu: ugbegundenger@gmail.com
autor:vadez torres (185.236.*.*) 25. 7. 2019 09:48 | link
nadpis:ponuka pôžičkyodpovědět
Som súkromný veriteľ, ktorý poskytuje pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 3%. Poskytujeme všetky druhy pôžičiek, ako sú školské pôžičky, obchodné pôžičky, pôžičky na bývanie, poľnohospodárske pôžičky, osobné pôžičky, pôžičky na autá a ďalšie dobré dôvody. Poskytujem tiež pôžičku vo výške 5 000 USD - 10 000 000,00 USD so sadzbou 3%. Trvanie 1-15 rokov v závislosti od sumy, ktorú potrebujete ako pôžičku. Pre viac informácií nás kontaktujte na: (vadez.torres.financialcompany@gmail.com)
autor:Amanda Hollis (*.co.uk) 26. 7. 2019 20:52 | link
nadpis:Loanodpovědět
V LAPO MICROFINANCE Ponúkame pôžičky fyzickým osobám, spoločnostiam a partnerským organizáciám s úrokovou sadzbou 2% ročne. Potrebujete naliehavú pôžičku na začatie podnikania, dlhové pôžičky? Kúpite si auto alebo dom? Ak áno, nemusíte sa obávať, pretože ponúkame všetky typy úverov za nízku a prijateľnú sadzbu 2%, bez zabezpečenia a bez kontroly kreditu. Minimálna suma, ktorú si môžete požičať, je 5 000,00 USD, maximálne však 10 miliónov USD. (ODPOVEĎ NA MAIL: lapofunding960@gmail.com ,, S pozdravom)
autor:Amanda Hollis (*.co.uk) 26. 7. 2019 20:52 | link
nadpis:Loanodpovědět
V LAPO MICROFINANCE Ponúkame pôžičky fyzickým osobám, spoločnostiam a partnerským organizáciám s úrokovou sadzbou 2% ročne. Potrebujete naliehavú pôžičku na začatie podnikania, dlhové pôžičky? Kúpite si auto alebo dom? Ak áno, nemusíte sa obávať, pretože ponúkame všetky typy úverov za nízku a prijateľnú sadzbu 2%, bez zabezpečenia a bez kontroly kreditu. Minimálna suma, ktorú si môžete požičať, je 5 000,00 USD, maximálne však 10 miliónov USD. (ODPOVEĎ NA MAIL: lapofunding960@gmail.com ,, S pozdravom)
autor:Orlando Cano (185.56.*.*) 27. 7. 2019 09:53 | link
nadpis:posojilo odpovědět
Danes sem dobil 100.000 € finančne podpore od zasebne ustanove, ki se jih obrne na canoorlando11@gmail.com. Kontaktirajte ga. Prepričan sem, da vam bo gospod Orlando Cano pomagal.
autor:vadez torres (105.112.*.*) 27. 7. 2019 10:15 | link
nadpis:ponuka pôžičkyodpovědět
Som súkromný veriteľ, ktorý poskytuje pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 3%. Poskytujeme všetky druhy pôžičiek, ako sú školské pôžičky, obchodné pôžičky, pôžičky na bývanie, poľnohospodárske pôžičky, osobné pôžičky, pôžičky na autá a ďalšie dobré dôvody. Poskytujem tiež pôžičku vo výške 5 000 USD – 10 000 000,00 USD so sadzbou 3%. Trvanie 1-15 rokov v závislosti od sumy, ktorú potrebujete ako pôžičku. Pre viac informácií nás kontaktujte na: (vadez.torres.financialcompany@gmail.com)
autor:vadez torres (105.112.*.*) 27. 7. 2019 10:15 | link
nadpis:ponuka pôžičkyodpovědět
Som súkromný veriteľ, ktorý poskytuje pôžičku s veľmi nízkou úrokovou sadzbou 3%. Poskytujeme všetky druhy pôžičiek, ako sú školské pôžičky, obchodné pôžičky, pôžičky na bývanie, poľnohospodárske pôžičky, osobné pôžičky, pôžičky na autá a ďalšie dobré dôvody. Poskytujem tiež pôžičku vo výške 5 000 USD – 10 000 000,00 USD so sadzbou 3%. Trvanie 1-15 rokov v závislosti od sumy, ktorú potrebujete ako pôžičku. Pre viac informácií nás kontaktujte na: (vadez.torres.financialcompany@gmail.com)
autor:Allie Reyna (129.56.*.*) 27. 7. 2019 12:51 | link
nadpis:THANKS TO BABA EGBEodpovědět
Ahoj, jmenuji se "ALLIE REYNA" Jsem z USA. Byl jsem ženatý 7 let s Rubenem. Věci začaly být ošklivé a téměř pokaždé jsme měli boje a argumenty. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, co mohl, aby mu změnil názor a zůstal se mnou, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně vyzkoušet, protože jsem byl zoufalý a nezbylo mi na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme. co úžasný zázrak udělala Baba Egbe pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám už roky

Představil jsem mu spoustu párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte Babu Egbe nyní prostřednictvím jeho e-mailu: babaegbetemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818
autor:Ancikaedvard (197.210.*.*) 28. 7. 2019 07:25 | link
nadpis:ancikaedvard@gmail.comodpovědět
Oddelenie aplikácií ..... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Správna rada ... + 44-116-326-4282
Kontaktujte nás na adrese abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
DOBRÉ SPRÁVY! DOBRÉ SPRÁVY!! DOBRÉ SPRÁVY!!!
Som Ancika Edvard z Bratislavy na Slovensku, narazil som na renomovanú úverovú spolocnost pre správy, ktoré pomohli mnohým ludom z celého sveta vrátane ludí z Ázie, Európy, Dubaja (ABDULAALEE BARAKAH LOAN FIRM) a riskoval som a požiadal o úver v suma 80 000 EUR po úspešnom vyplnení formulárov, dokoncení všetkých procesov, úvere 80 000 EUR s velmi nízkou úrokovou sadzbou 1,5% a do 48 hodín na vašom bankovom úcte VÚB. Ak chcete získat skutocný úver, kontaktujte renomovanú úverovú spolocnost a získajte rýchlu a spolahlivú pôžicku so správnym zabezpecením.
kontaktujte .... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Tiež prostredníctvom WhatsApp: + 44-116-326-4282
Viac informácií ... ancikaedvard@gmail.com
autor:Ancikaedvard (197.210.*.*) 28. 7. 2019 07:27 | link
nadpis:ancikaedvard@gmail.comodpovědět
Oddelenie aplikácií ..... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Správna rada ... + 44-116-326-4282
Kontaktujte nás na adrese abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
DOBRÉ SPRÁVY! DOBRÉ SPRÁVY!! DOBRÉ SPRÁVY!!!
Som Ancika Edvard z Bratislavy na Slovensku, narazil som na renomovanú úverovú spolocnost pre správy, ktoré pomohli mnohým ludom z celého sveta vrátane ludí z Ázie, Európy, Dubaja (ABDULAALEE BARAKAH LOAN FIRM) a riskoval som a požiadal o úver v suma 80 000 EUR po úspešnom vyplnení formulárov, dokoncení všetkých procesov, úvere 80 000 EUR s velmi nízkou úrokovou sadzbou 1,5% a do 48 hodín na vašom bankovom úcte VÚB. Ak chcete získat skutocný úver, kontaktujte renomovanú úverovú spolocnost a získajte rýchlu a spolahlivú pôžicku so správnym zabezpecením.
kontaktujte .... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Tiež prostredníctvom WhatsApp: + 44-116-326-4282
Viac informácií ... ancikaedvard@gmail.com
autor:Ancikaedvard (197.210.*.*) 28. 7. 2019 08:15 | link
nadpis:ancikaedvard@gmail.comodpovědět
Oddelenie aplikácií ..... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Správna rada ... + 44-116-326-4282
Kontaktujte nás na adrese abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
DOBRÉ SPRÁVY! DOBRÉ SPRÁVY!! DOBRÉ SPRÁVY!!!
Som Ancika Edvard z Bratislavy na Slovensku, narazil som na renomovanú úverovú spolocnost pre správy, ktoré pomohli mnohým ludom z celého sveta vrátane ludí z Ázie, Európy, Dubaja (ABDULAALEE BARAKAH LOAN FIRM) a riskoval som a požiadal o úver v suma 80 000 EUR po úspešnom vyplnení formulárov, dokoncení všetkých procesov, úvere 80 000 EUR s velmi nízkou úrokovou sadzbou 1,5% a do 48 hodín na vašom bankovom úcte VÚB. Ak chcete získat skutocný úver, kontaktujte renomovanú úverovú spolocnost a získajte rýchlu a spolahlivú pôžicku so správnym zabezpecením.
kontaktujte .... abdulaaleebarakah.loanfirm@gmail.com
Tiež prostredníctvom WhatsApp: + 44-116-326-4282
Viac informácií ... ancikaedvard@gmail.com
autor:Vanessa Alen (197.210.*.*) 29. 7. 2019 12:13 | link
nadpis:thank you Dr Isikoloodpovědět
Môj bývalý priateľ skončil náš vzťah pred 6 mesiacmi potom, čo som ho obvinil, že videl inú ženu a urazil ho. Chcem ho späť vo svojom živote, ale odmietol so mnou mať akýkoľvek kontakt. Zmenil svoj riadok, blokoval mi posielanie e-mailov a Facebooku. Bol som tak zmätený a neviem, čo mám robiť. Takže siaham po internete o pomoc a videl som svedectvá o tom, ako im tento mocný kúzelník pomáha získať späť svoje ex. Tak som sa spojil s kúzelníkom, ktorý sa volá DR ISIKOLO, a vysvetlil mu môj problém a obsadil pre mňa kúzlo a ubezpečil ma o 2 dňoch, že sa môj ex vráti ku mne, a na moje najväčšie prekvapenie Druhý deň môj ex prišiel klepaním pri mojich dverách a požiadaj ma, aby som mu odpustil. Som tak šťastný, že moja láska je opäť späť. Ešte raz ďakujem DR ISIKOLO, ste skutočne nezištní a nadaní. E-mail: isikolosolutionhome@gmail.com. Je to jediná odpoveď na vaše problémy. Môže mu byť veľmi nápomocný a neprestanem zverejňovať jeho meno za dobrú prácu, ktorú pre mňa urobil, a ľudia o ňom stále hovoria na internete. jeho priamy kontakt je isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp ho na +2348133261196
autor:sally (209.126.*.*) 29. 7. 2019 13:06 | link
nadpis:SVEDECTVÁodpovědět
Ahoj volám sa Sally moje financie sa rozišli so mnou posledných 5 mesiacov som bol tak smutný, že som sa úplne zmenil, nejedol som a nikoho som nehovoril, veľa som plakal, bol som tak depresívny a zdôrazňoval som, že som bol vystrašený, že skončím v nemocnici kvôli všetkému stresu a depresii, až jedného dňa budem hľadať online rady, ako získať tipy na lásku, pretože ma milujem a starám sa o neho hlboko a chcem len, aby sme boli opäť spolu ako pár a Chcem, aby sme vydržali naveky, potom som našiel mocného kúzla Kouzlo menom OGUNAMEN, že vyriešil toľko problémov vo vzťahu, potom mi doktor OGUNAMEN povedal, že sa ku mne vráti do 24 hodín po tom, čo na neho vrhne kúzlo, nikdy tomu neverím, kým ma moje financie nezavolajú po telefóne a povedal mi, že chce, aby sme sa vrátili a žili šťastne spolu spolu naveky. Som teraz tak šťastný, že mi doktor OGUNAMEN pomohol priviesť späť moje financie. Ďakujem doktorovi OGUNAMENOVI za to, že vám tiež môže pomôcť, ak potrebujete pomoc. Pošlite mu e-mail na adresu {ugbegundenger@gmail.com}
autor:Allie Reyna (129.56.*.*) 29. 7. 2019 22:05 | link
nadpis:alliereyna0511@gmail.comodpovědět
Ahoj, jmenuji se "ALLIE REYNA" Jsem z USA. Byl jsem ženatý 7 let s Rubenem. Věci začaly být ošklivé a téměř pokaždé jsme měli boje a argumenty. To se ještě zhoršilo v okamžiku, kdy požádal o rozvod ... Snažil jsem se, co mohl, aby mu změnil názor a zůstal se mnou, ale veškeré úsilí bylo marné. Prosil jsem a zkoušel všechno, ale nic nefungovalo.

Průlom nastal, když mě někdo představil tomuto úžasnému, velkému kouzelníkovi, který mi nakonec pomohl ... Nikdy jsem nebyl fanouškem takovýchto věcí, ale prostě jsem se rozhodl neochotně vyzkoušet, protože jsem byl zoufalý a nezbylo mi na výběr ... Udělal zvláštní modlitby a použil kořeny a byliny ... Během dvou dnů mi zavolal a byl mi líto všech emocionálních traumatů, které mi způsobil, přestěhoval se zpět do domu a nadále šťastně žijeme. co úžasný zázrak udělala Baba Egbe pro mě a moji rodinu. Pomohl mi také vyřešit můj problém s artritidou, se kterým se zabývám celá léta

Představil jsem mu spoustu párů s problémy po celém světě a měli dobré zprávy ... Pevně ​​věřím, že někdo tam potřebuje pomoc. Pro naléhavou pomoc jakéhokoli typu kontaktujte Babu Egbe nyní prostřednictvím jeho e-mailu: babaegbetemple@gmail.com nebo WhatsApp ho na +2347013499818
autor:Mehmet Hakan (129.205.*.*) 30. 7. 2019 02:20 | link
nadpis:paveha765@gmail.comodpovědět
Dobrý deň, pán / pani Požičiavať peniaze priamo bez ratingu (úver je teraz lacnejšia) od súkromného veriteľa na adrese: Doba trvania úveru sa pohybuje od 1 roka do 30 rokov. Výška úveru sa pohybuje od 50000 do 50000000 euro. - Máte peniaze do 24 hodín na svojom bankovom úctu - nemusíte predkladať výročné dáta a financná správy - Termíny sú flexibilné, môžete platiť, ak chcete. V prípade záujmu nás prosím kontaktujte na adrese:
autor:Karin Sabine (*.quadranet.com) 30. 7. 2019 02:45 | link
nadpis:Ste obchodný muž alebo žena...odpovědět
Ste obchodný muž alebo žena? Ste vo finančnej neporiadku alebo potrebujete finančné prostriedky na začatie vlastného podnikania? Potrebujete splácať svoje dlhy alebo splatiť svoje účty alebo začať pekný obchod? Máte nízke kreditné skóre a bude pre vás ťažké získať kapitálovú pôžičku od miestnych bánk / iných finančných inštitúcií? Potrebujete jednu pôžičku alebo financovanie z akéhokoľvek dôvodu, pošlite nám e-mail na sabinhelps@gmail.com
autor:beauty (209.126.*.*) 30. 7. 2019 09:44 | link
nadpis:svedectvoodpovědětSom tak nadšený, že moje rozbité manželstvo bolo obnovené.
„Nedávno sme vymysleli, aj keď to bolo ťažké. Už je to viac ako mesiac a všetko sa zdá, akoby sa vrátilo k normálu. Začal so mnou zaobchádzať lepšie a pre nás oboch to bol liečivý proces. Nočná mora, ktorá trvala takmer 2 roky, než sme sa rozišli, je konečne skončená. Je to ako by sme sa znova zamilovali! Obaja sme za sebou položili minulosť a snažíme sa pohnúť vpred - a prvýkrát po dlhej dobe vyzerá budúcnosť oveľa jasnejšie. Slovami neviem vyjadriť vďačnosť, že som Dr. OGUNAMEN! Je to, akoby sme konečne znovu objavili tie veci o sebe, vďaka ktorým sme sa na prvom mieste zamilovali. Všetky obavy a stres jednoducho zmizli. Ďakujem doktorovi OGUNAMENOVI za zachránenie môjho rozbitého manželstva a privedenie môjho manžela späť ku mne! “Ja a môj manžel sme spolu šťastne žili .. Ďakujem Dr. OGUNAMENOVI. Ak máte akýkoľvek problém, kontaktujte nás, prosím, Dr.OGUNAMEN a garantujem vám, že vám pomôže. Pošlite mu e-mail na adresu: {ugbegundenger@gmail.com}
autor:samanta (209.126.*.*) 30. 7. 2019 12:39 | link
nadpis:SVEDECTVÁodpovědětAr jums reikia tikro burtininko, kuris padėtų jums sugrąžinti buvusį meilužį, skubiai susisiekite su DR OGUNAMEN dėl skubios ir veiksmingos meilės burtų. “Po 9 vedybų metų mano vyras turėjo ryšių su bendradarbiu ir aš labai myliu savo vyrą, bet jis apgaudinėjo mane su kita moterimi ir šia panele, manau, pasinaudojo savo vyro raganavimu ar juodąja magija, kad priverstų jį nekęsti manęs ir mano vaikų, ir tai buvo tokia kritiška ir nepriimtina, aš verkiau visą dieną ir naktį, kad Dievas man atsiųstų pagalbininkas sugrąžinti mano vyrą! Aš tikrai buvau nusiminęs ir man reikėjo pagalbos, todėl internete ieškojau pagalbos ir atėjau į internetinę svetainę, kurioje manoma, kad dr. OGUNAMEN gali padėti greitai sugrįžti atgal. Taigi, aš jaučiau, kad turėčiau pabandyti jam pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką man daryti, ir aš tai padariau, tada jis man padarė meilės žodį. Po 28 valandų mano vyras man tikrai paskambino ir pasakė, kad manęs labai pasiilgau, o Dieve mano! laiminga, o šiandien vėl džiaugiuosi savo vyru ir džiaugsmingai gyvename kartu kaip viena didelė šeima, ir dėkoju vyrui Tinkamas rašybos ratukas Dr.OGUNAMEN, jis yra toks galingas ir aš nusprendžiau pasidalyti savo istorija internete, kad Dr.OGUNAMEN yra geriausias rašybos ratukas internete, aš visada melsiuosi ilgai gyventi, kad padėčiau savo vaikams ištikus bėdai, jei jūs esate čia ir jūsų meilužis atstumia jus arba jūsų vyras persikėlė į kitą moterį, daugiau nebeverkite, susisiekite su Dr.OGUNAMEN šiuo adresu: {ugbegundenger@gmail.com}, kad padėtumėte susigrąžinti buvusį meilužį arba nutrauktumėte skyrybas ir išgelbėtumėte jūsų santuoka dabar.
autor:ogunamen (*.in-addr.arpa) 6. 8. 2019 13:24 | link
nadpis: SVEDECTVÁvýše | odpovědět
Aš esu puikus OGUNAMENAS iš UZEBU žemės („The Magic Man“)
Karališkasis UZEBU gydytojas ..
Ko tu nori ?,
Aš galiu padaryti jus turtingu, sugrąžinti jūsų ekspediciją,
ex_wife, ex_boyfriend arba mergina tik tuo atveju, jei jūs susisiekite su manimi šiandien.
Jei kyla problemų dėl šių dalykų:
(1) Jei norite savo buvusio nugaros
(2) jei visada turite blogų svajonių.
(3) Norite būti paaukštintas savo kabinete.
(4) Jūs norite, kad moterys / vyrai bėga paskui jus.
(5) Jei norite vaiko.
(6) Jūs norite būti turtingi be jokios aukos
(7) Norite pririšti savo vyrą (žmoną) amžinai.
(8) Jei jums reikia galios ir žavesio, norint laimėti bet kurią teismo bylą
(9) Dvasinė pagalba Dievo žmonėms
(10) Jei reikia, darykite, kaip sakau, rašybą
(11) Jei jums reikia įsakymo signalo
(12) Jei jums reikalinga finansinė pagalba.
(13) Žolelių priežiūra
(14) Jei negalite patenkinti savo žmonos sekso noro dėl žemos erekcijos.
(15) Jei sergate ŽIV ir bet kokia ligos rūšis
(16) Pavogtų daiktų grąžinimas * Nuosavybės ir verslo apsauga
(17) Diabetas * Nesėkmė * Insultas * Verslo plėtra
(18) sekso užsiėmimas sapne * dvasinis vyras / žmona
(19) nėštumo problemos * Moterys, turinčios mėnesinių problemų.
(20) tokių narkotikų, kaip kokainas, pristatymo žavesys,
(21) galia įsigyti vizą ir keliauti į užsienį, o baltosios moterys gali mylėti ir duoti tau pinigų ir t.
{ugbegundenger@gmail.com}
autor:vivian (*.in-addr.arpa) 6. 8. 2019 14:52 | link
nadpis:SVEDECTVÁvýše | odpovědět


PASISAKYKITE IR IŠSAUGOKITE Vedybą ARBA SANTYKIUS
Mielai dalinuosi savo liudijimu. Su vyru ir man kilo daug problemų gyvenant kartu. Jis niekada nekreipia man dėmesio ir nepadaro manęs laimingo, nes buvo įsimylėjęs kitą moterį, esančią ne mūsų santuokoje. Aš stengiausi įsitikinti, kad mano vyras palieka šią moterį, bet kuo daugiau su juo kalbu, tuo labiau jis mane jaučiasi toks liūdnas ir nelaimingas. Mano santuoka pradėjo skyrybas, nes jis man nebekreipia dėmesio. aš jį labai myliu, praradau vientisumą, visas mano projektas sustojo, aš buvau sergantis 2 mėnesius. Aš norėjau jį pamiršti, bet aš jį myliu ir nenorėjau jo prarasti, mes susituokėme 6 metus ir jis yra viskas, ką galėčiau pavadinti tikru geriausiu draugu ir geriausiu, vyru, kuris puikiai tvarko mano problemas, vyru, kuris aukos dėl mano laimės. Aš norėjau, kad jis grįžtų į mano gyvenimą. Buvau tokia sumišusi. Mano draugai man liepė nusipirkti knygų apie santykius, todėl internete ieškojau santykių knygų, kol susidūriau su rašybos patarėju, pavadinimu „Dr OGUNAMEN“. Aš perskaičiau apie jį, 786 apžvalgas ir liudijimus, todėl iškart su juo susisiekiau, paaiškinau jam savo problemas. Tą pačią dieną jis man parašė rašybą ir 7 dienas patikino, kad mano vyras grįš pas mane ir, mano didžiausia staigmena, 5 dieną, kai mano vyras atėjo beldžiantis į mano duris ir prašė atleidimo. Aš toks laimingas, kad mano meilė vėl grįžta ir ne tik, kad mes ketiname dar kartą susituokti, - pasiūlė jis. Nenustočiau kalbėti apie jį. Susisiekite su juo šiandien, jei jums reikia jo pagalbos, susisiekite: paskambinkite arba pridėkite jį {ugbegundenger@gmail.com} ir pamatysite, kad jūsų problema bus nedelsiant išspręsta.
autor:Karin Sabine (197.210.*.*) 1. 8. 2019 15:00 | link
nadpis:Požiadajte o urgentný úverodpovědět
Ahojte všetci. Videl som komentáre od ľudí, ktorí už dostali pôžičku od pôžičiek spoločnosti Sabine, a potom som sa rozhodol požiadať podľa ich odporúčaní a len pred pár hodinami som potvrdil na svojom osobnom bankovom účte celkovú sumu 50 000 dolárov, o ktorú som požiadal. Toto je skutočne skvelá správa a radím každému, kto potrebuje skutočnú pôžičku, aby požiadal prostredníctvom svojho e-mailu: Sabinhelps@gmail.com
autor:Michal (*.datapacket.com) 2. 8. 2019 17:45 | link
nadpis:Nabízíme rychlé a seriózní osobní půjčky zde odpovědět
Spolehlivá a rychlá finanční půjčka od 50.000 Kč až do 4.500.000 Kč s nízkou úrokovou sazbou po celou dobu splácení od soukromého poskytovatele. Přehledná a srozumitelná smlouva, jasné podmínky poskytnutí bez nesmyslných poplatků. Jedná se o přímé poskytování, nikoli o placené zprostředkování. Zaručuji vám kompletní informovanost o podmínkách poskytnutí. Víc informací vám poskytnu na emailu: sopuchmichal2@gmail.com
autor:ham (*.net.ae) 2. 8. 2019 18:23 | link
nadpis:ham4564@gmail.comodpovědět
Moje meno sa snaží šunka Minulý rok som potreboval pomoc, aby som dostal svojho manžela späť, po prečítaní vynikajúcich recenzií profesora Pelar Lorda a jeho pravopisu. Mal som situáciu, keď som zúfalo potreboval nadprirodzenú pomoc, všetko fyzické úsilie vynaložené na záchranu môjho manžela vždy zlyhalo. Môj manžel prestal milovať a starať sa o mňa a naše deti po 7 rokoch šťastného domu. Toľko ma bolelo, stretol som toľko násilia v domácnosti, stal sa profesionálnym klamárom a najhorším zo všetkých začal drogy a alkohol. Keď sa chcel rozviesť, už nemohol znášať svoje mučenie. Nemohol som si dovoliť stratiť manžela s podivným duchom, vedel som, že je milujúci muž, než sme sa vzali, ale nevedel som, čo sa stalo.
Pravopis profesora Pelara Lorda bol taký veľký a silný, že postoj môjho večného manžela a hľadanie zla sa zmenili až 24 hodín po ukončení slabiky. Dôvody, prečo môžem niekomu odporučiť duchovný domov profesora Pelara Lorda, jeho kúzlo je skutočné a funguje, profesor Pelar Lord nevyhadzuje pravopis proti niečomu a jeho kúzlo trvá večnosť. Od mája 2019 som pozoroval správanie môjho manžela; on je stále ten istý; nikdy ma neprestal milovať; Profesor Pelar. Preto ju môžem odporučiť každému, dokonca aj môjmu najhoršiemu nepriateľovi, nielen preto, že vám môžem pomôcť. poslať mu správu prostredníctvom e-mailu; drpellar@gmail.com
V tejto situácii vám tiež môže pomôcť
1) Propagovaný v čomkoľvek, čo robíte
2) Zarobte si slušné peniaze alebo vyhrajte lotériu.
3) Dosiahnite úspech v podnikaní.
4) duchovné problémy.
5) Vyhrajte súd.
6) Nájdite svojho životného partnera.
7) Získajte dobre platenú prácu.
8) Získajte kontrolu nad svojím manželstvom.
9) Získajte výhodu a získajte príťažlivosť pre ľudí.
10) získať späť stratené peniaze.
(11) Lieči vás na všetky choroby. tvrditeľné a nezdravé ako HIV / AIDS, rakovina, čokoľvek
(12) Rieši problémy s tehotenstvom a žehná vám dojčatami. Znova pošlite e-mail na adresu drpellar@gmail.com
autor:úveru (*.co.uk) 5. 8. 2019 18:00 | link
nadpis:Susan Bensonodpovědět
Dobrý deň, naliehavo potrebujete obchodný úver, osobný úver alebo hypotekárny úver? Ak áno, odporučíme vám, aby ste nás kontaktovali na Sunshine Financial Group prostredníctvom tejto e-mailovej adresy (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com), aby ste dostali pôžičku do 24 až 48 hodín. Ponúkame Zaručenú pomoc pri získavaní úveru.

Naša organizácia poskytuje pomoc pri získavaní pôžičky jednotlivcom, ktorí naliehavo potrebujú finančnú pomoc, a my to robíme viac ako 5 rokov.

Poskytujeme pôžičku po celom svete.

Vlastnosti a výhody
Či už hľadáte ďalšie peniaze na kúpu auta alebo domu, pôžičku na vyrovnanie svojho dlhu, alebo dokonca na svadbu, dôverujte Sunshine Financial Group, aby to bolo možné. Naša služba požičiavania vám umožňuje prístup k:

- Prihláste sa kedykoľvek a kdekoľvek
- Peňažný úver od 2 000 EUR do 20 miliónov EUR
- Dostupná ročná miera od 2,0 do 3,0%, -.
- flexibilné možnosti splácania; vyberte si od 1 do 30 rokov
- Ponúkame zabezpečené aj nezabezpečené pôžičky
-NIE skryté poplatky.

Sunshine Financial Group je komplexná spoločnosť poskytujúca finančné služby, ktorá sa zaviazala pomôcť vám zlepšiť váš dlhodobý finančný úspech. Naše prispôsobené programy sú navrhnuté tak, aby pomáhali rásť, chrániť a chrániť vaše bohatstvo poskytovaním personalizovaných služieb a odborných znalostí.

Pre viac informácií nás kontaktujte prostredníctvom
E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)
(WhatsApp: 00447903159998)

Ďakujem
Susan Benson
autor:hannah (*.net.ae) 6. 8. 2019 12:36 | link
nadpis:hannah5645@gmail.comodpovědět
Ďakujem vám veľmi pekne, Dr. Sango, že ste mi priniesli HUSBANDU SPÄŤ DOMOV Môj manžel a ja sme boli veľmi milujúci, starostliví a zdieľali mnoho spoločných vecí už takmer 18 rokov, a v (december 2017) som dúfal, že budem cestovať so svojím manželom. To, s kým sme sa stretli, by komentovalo, ako sa navzájom dopĺňame. Bol milujúcim otcom a manželom, ale zmenil sa bez toho, aby som to videl. Priznal sa k dohode a ja som sa dozvedel o ďalšom a zrazu prišiel s myšlienkou rozvodu. Bola som depresívna až do samovražedného obdobia. Nikdy som to nevidel. Niekoľkokrát som navštívil nášho manželského terapeuta, ale zdalo sa, že sa všetko zhoršuje. Cítil som sa prázdny a beznádejný o budúcnosti. Obaja sme nedávno odišli do dôchodku a ja som si myslel, že s ním môžem stráviť zvyšok života v dôchodku. Snažil som sa všetko možné, aby som sa s ním vrátil, plakal som 24 hodín denne a nevedel som, ako sa s ním vrátiť, až kým som nestretol doktora Sanga, ktorý mi zaručil 24-hodinové silné láskavé kúzlo, aby sa môj manžel vrátil ku mne. znova a bezpodmienečne ma miluj. Bol som pripravený niečo vyskúšať, pretože som ho stále veľmi miloval a nechcel som ho stratiť. Teraz šťastne žijeme potom, čo Dr. Sango urobil svoje kúzlo za pouhých 24 hodín, vzal späť môjho manžela a znova sa stretol s mojou rodinou. Slová nestačia na to, aby som vám povedal, ako som vďačný za vaše vysvetlenie. Ďakujem vám veľmi pekne, Pane, za to, že ste ma prinútili začať tento rok ako šťastná a naplnená žena. Tu je jeho e-mail: spellspecialistcaster937@gmail.com
autor:Karin Sabine (197.210.*.*) 7. 8. 2019 02:01 | link
nadpis:Požiadajte o urgentný úverodpovědět
Svedectvo o vážnej pôžičke, ktorá bola zakúpená, ďakujem veľmi pekne pani Karin Sabine za vašu pôžičku vo výške 45 000 EUR, ktorú ste mi poskytli. O vašich službách budem hovoriť s ľuďmi okolo mňa, ktorí potrebujú pôžičku alebo financovanie. Som spokojný s pôžičkou, ktorú ste mi poskytli. Neváhajte, ak potrebujete pôžičku a skutočného oprávneného veriteľa, kontaktujte ho teraz a získajte pôžičku prostredníctvom e-mailu: sabinhelps@gmail.com
Karin Sabine
Ďakujem
autor:TFUNDS (41.203.*.*) 8. 8. 2019 07:08 | link
nadpis:loan offerodpovědět
Dober dan dragi gospod / gospa,
Ali potrebujete kakršno koli posojilo, na primer poslovno posojilo, osebno posojilo, konsolidacijsko posojilo, avtomobilsko posojilo, študentska posojila npr.
če vas zanima katero koli posojilo, nam danes pošljite e-pošto na tffinance01@gmail.com, da pridobimo posojilo
PODROBNOSTI ZA PRIJAVO POSOJILA:

Ime:
Srednje ime:
Priimek:
E-naslov:
Domači telefon:
Pisarniški telefon:
Mobilni telefon:
Naslov bivališča:
Mesto:
Država / provinca:
Država:
Številka faksa:
Starost:
Spol:
Zakonski status:
Poklic:
Mesečni prihodek:
Ime naslednjega sorodnika:
Naslov naslednjega rodu:
Potreben znesek posojila: ........
Trajanje posojila (največ 25 let):
Namen posojila: ..........
kontaktni e-poštni naslov: (tffinance01@gmail.com)
autor:TFUNDS (41.203.*.*) 8. 8. 2019 12:41 | link
nadpis:loan offerodpovědět
Dobrý deň, vážený pán / pani,
Potrebujete nejaký druh úveru, ako je podnikateľský úver, osobný úver, pôžička na konsolidáciu dlhov, pôžička na auto, študentské pôžičky e.tc.
Ak máte záujem o akékoľvek pôžičky, pošlite nám e-mail na adresu tffinance01@gmail.com, aby ste dostali pôžičku
PODROBNOSTI O ÚVERE:

Krstné meno:
Stredné meno:
Priezvisko:
e-mail:
Domáci telefón:
Telefón v kancelárii:
Mobilné:
Adresa bydliska:
mesto:
Štát / Provincia:
Krajina:
Číslo faxu:
Vek:
sex:
Rodinný stav:
povolanie:
Mesačný príjem:
Meno nasledujúceho príbuzného:
Adresa nasledujúceho príbuzného:
Potrebná výška úveru: ........
Trvanie pôžičky (maximálne 25 rokov):
Účel pôžičky: ..........
kontaktný e-mail: (tffinance01@gmail.com)
autor:Anita Benny (*.ip-51-38-162.eu) 9. 8. 2019 02:32 | link
nadpis:Ahojte všetci. Videl som kome...odpovědět
Ahojte všetci. Videl som komentáre od ľudí, ktorí už dostali pôžičku od pôžičiek spoločnosti Sabine, a potom som sa rozhodol požiadať podľa ich odporúčaní a len pred pár hodinami som potvrdil na svojom osobnom bankovom účte celkovú sumu 50 000 dolárov, o ktorú som požiadal. Toto je skutočne skvelá správa a radím každému, kto potrebuje skutočnú pôžičku, aby požiadal prostredníctvom svojho e-mailu: Sabinhelps@gmail.com
autor:Ivona Andrej (*.m247.com) 9. 8. 2019 09:42 | link
nadpis:testimonyodpovědět
DR ISIKOLO najlepší kúzelník online obnovuje môj prerušený vzťah a dôrazne odporúčam DR ISIKOLO každému, kto potrebuje pomoc!
Môj manžel ma opustil pre inú ženu pred 3 mesiacmi a odvtedy sa môj život naplnil bolesťou, bolesťou a zlomeninami srdca, pretože bol mojou prvou láskou, s ktorou som strávil celý svoj život. Môj priateľ mi povedal, že videl nejaké svedectvá o kúzelníkovi menom DR ISIKOLO, že môže priviesť späť milenca v priebehu niekoľkých dní, smejem sa mu a povedal, že ma nezaujíma, ale kvôli láske, ktorú pre mňa mal môj priateľ, V mojom mene as veľkým prekvapením som sa poradil s veľkým kňazom, ktorý ma po dvoch dňoch zavolal po prvýkrát, keď ma po troch mesiacoch zavolal, že mi chýba a že je mi tak ľúto za všetko, čo ma prinútilo prejsť. Vrátil sa ku mne a teraz sme spolu šťastní. Stále tomu nemôžem uveriť, pretože je veľmi neuveriteľné. Ďakujem DR ISIKOLO, že ste priviedli späť môjho milenca a tiež môjho milého priateľa, ktorý sa prihováral v mojom mene, za každého, kto by mohol potrebovať pomoc tohto veľkého kňaza, tu je e-mailová adresa: isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp / Viber ho na +2348133261196.
autor:SERGIO OSWALDO (*.100tb.com) 9. 8. 2019 12:40 | link
nadpis:TESTIMÓNIA MOŽNÉHO ÚVERUodpovědět
AHOJ, DOBRÝ DEŇ,
Volal som SERGIO OSWALDO SOY BOLIVIANO. I POTVRDZUJEM, ŽE ZÍSKALI MÔJ ÚVER Z 75 000 DOLAROV Z PLC LEYLA RODRIGUEZ PRESTAMO PRESTAMISTA. PO DOVOLENOM OZNÁMENÍ DO 24 HODÍN. CELKOM FINANČNÝCH PROSTRIEDKOV SA PRIPOJÍ DO MÉHO ÚČTU PO ZÁVEREČNEJ ZMLUVE DO 48 HODÍN. Potom POTVRDZUJEME POTREBNÉ POSKYTNUTIE PENIAZE A ÚČASTI. AK POTREBUJETE POTREBNÉ ZVÝHODNUŤ ÚVER, KONTAKTUJTE SVOJHO PRIAMEHO SPOLOČNOSTI E-MAIL: leylarodriguez9499@gmail.com

ĎAKUJEM.
autor:Klara Alen (197.210.*.*) 12. 8. 2019 10:09 | link
nadpis:Doktor ISIKOLO JE DOSTATOČNE BOŽOM, KTORÝM POMOCÍ ĽUDOM.odpovědět
Doktor ISIKOLO JE DOSTATOČNE BOŽOM, KTORÝM POMOCÍ ĽUDOM.
Volám sa Klara Alen. z Londýna. Som tu, aby som vypovedal o veľkom a mocnom kúzelníkovi menom Dr. Isikolo, že som bol tak zmätený a zdevastovaný, keď ma môj milenec opustil pre ďalšie dievča. Zúfalo som ho potreboval, pretože som ho tak veľmi miloval. Takže som sa spojil s týmto veľkým kúzelníkom o pomoc. Pomohol mi vrhnúť na neho spiatočné milostné kúzlo a len za 48 hodín sa môj priateľ z chlapca vrátil ku mne a plakal a prosil o moje odpustenie. Isikolo ho prepustil, aby vedel, ako veľmi ho milujem a chcem. A tiež otvoril oči, aby si predstavil, koľko lásky máme spolu. Keď práve teraz píšem toto svedectvo, som najšťastnejšou ženou na svete. Chcem odporučiť toto skvelé kúzlo pre každého, kto naozaj potrebuje naliehavé riešenie rozpadu lásky. Pošlite mu e-mail na: isikolosolutionhome@gmail.com alebo Whatsapp him on +2348133261196.
1443–1492 z 1507
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

O jídle se nemá jen psát, jídlo se má žít, myslela si šéfredaktorka gastronomického časopisu a vrhla se na jídlo v praxi. Vydala svou kuchařku a zasadila se o obnovu tradice farmářských trhů u nás...

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum