Zničí nevěra každé manželství?

Zničí nevěra každé manželství?

Manželství v dnešní době prošlo mnoha změnami. Věk vstupu do manželství se zvyšuje, průměrně se lidé berou mezi 26. a 28. rokem, přibylo nesezdaných soužití…

Podle statistik až 30 % lidí ve věku od 20 do 35 let žije tzv. „single“, tedy v domácnosti samostatně bez partnera. Ubývá společně tráveného času mezi partnery, mnoho času nám zabírají média, především televiza a dnes už i internet.

Koho si vybíráme?

Přitom každý jedinec se od přírody snaží replikovat co možná nejvýhodněji svůj genetický potenciál. Základem strategie chování ženy je podle sociobiologů nalézt a udržet nejlepšího partnera, který jí poskytne vhodný genetický materiál zajišťující životaschopnost jejím potomků. Ženy si podvědomě vybírají muže s vyšším sociálním postavením, nezáležím jim tolik na vzhledu. Muž je naopak puzen k polygamii. Není tolik vázán sociálním statutem ženy, i když je dokázáno, že i muži raději vybírají ženu z vyšší společenské vrstvy, protože ženy z takové vrstvy rodí více synů, cca 100 dcer na 115-120 synů. Tato skutečnost je pravděpodobně zapříčiněna tím, že pro tuto matku je biologicky výhodnější mít více synů. Muži údajně volí především podle fyzické atraktivity ženy.

Rozdíly mezi muži a ženami

Rozdílů mezi muži a ženami je tolik, že je až s podivem, že spolu mohou vydržet i několik let. Zajímavé je zjištění, že ženy do dvacátého roku mají za sebou více sexuálních vztahů, se sexuálním životem začínají také průměrně o několik let dříve než chlapci. Po dvacátém roce se ale situace obrací a ženy se snaží o udržení jednoho stálého partnera

V partnerství či manželství by měli oba dva zastávat tři základní role: otec x matka, hospodář x hospodyně, milenec x milenka. Všechny tři role by měly být vyrovnané. Jestliže převáží jedna z nich, problémy se mohou objevit častěji.

Rozvádí se každé druhé manželství

Statistiky rozvodovosti nám ukazují, že je dnes takřka každé druhé manželství rozvedené. Lze také zjistit, že nevěra je v pořadí až třetí důvod k rozvodu. Na prvním místě stojí neporozumění si s partnerem, na druhém  problematika závislostí. Nevěra sama o sobě může být legálním důvodem rozvodu, zajímavější je ale otázka, zda musí být důvodem k rozvodu či rozchodu partnerů. Z odhadů lze zjistit, že nevěra se objeví až v 90 % procentech manželství. Zbývá tedy 40 % manželství, kde k nevěře dojde a není důvodem k rozvodu.

Nevěra není důvodem k rozchodu

Podle psychologů nevěra skutečně nemusí být důvodem k rozpadu vztahu. Nelze totiž mluvit pouze o jednom typu nevěry. Problém vlastně nastává už při definici nevěry. Lze za nevěru považovat flirtování s kolegy na pracovišti, pozvání na kávu či sms-kování? Nebo je za nevěru považován až sexuální vztah s jiným partnerem, partnerkou? Názory na tuto otázku se liší. Pro někoho nemusí polibek nic znamenat, pro jiného je to výzva k ukončení předchozího vztahu. Je třeba vědět, že nevěru jinak vnímají muži a jinak ženy. Muži většinou hledají jiné, další partnerky, se kterými by mohli rozmnožovat svoje geny. Mnohem atraktivnější jsou pro muže mladší ženy. Někdy je to vysvětlováno podvědomou představou mužů – čím mladší partnerka, tím více dětí je schopna porodit, a tím se zvyšuje nesmrtelnost muže. Ženská nevěra je založena na tom, že žena hledá pro svoje potomky toho nejvhodnějšího otce. Když tedy žena najde vhodnějšího partnera, než je ten dosavadní, je ochotna se do něj zamilovat a rozvést se s původním partnerem. 

Nežádejte rozřešení

Obvykle se rozlišuje nevěra krátkodobá, příležitostná a víceméně náhodná. Vlastně jde o „selhání“ jednoho z partnerů. Nebývá rozumné, jestliže klopýtnuvše muž či žena považuje za nutné vyzpovídat se partnerovi a žádat rozřešení. Závažnější jsou mimomanželské vztahy trvající týdny, měsíce, někdy i pár let. U těchto nevěr lze vystopovat touhu po úniku, nespokojenost se vztahem, snahu kompenzovat si svoje neúspěchy v jiných oblastech života.

Jak tvrdí manželský poradce Ivo Plaňava: „Všechny nevěry, ať vyplývají z jakýchkoli motivů, mohou zůstat epizodami, aniž by manželství kvůli nim zaniklo a přestalo mít smysl.“ Mnohdy tomu tak není především z toho důvodu, že nevěra je spíše důsledkem než příčinou manželské krize.

 Autorkou je psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová
Jméno: Heslo:

Diskuse:

1334–1347 z 1347
autor:Elena (41.203.*.*) 16. 5. 2019 15:52 | link
nadpis:elenanino0007@gmail.comodpovědět
Vážení hľadači úverov

Ste v akýchkoľvek finančných ťažkostiach? Chcete začať podnikať? Táto úverová spoločnosť bola založená na organizáciách pre ľudské práva na celom svete s jediným cieľom pomôcť chudobným a ľuďom s finančnými ťažkosťami života. Ak chcete požiadať o úver, vráťte sa k nám s podrobnosťami nižšie: elenanino0007@gmail.com

Názov:
Požadovaná výška úveru:
Trvanie úveru:
Telefónne číslo:

Ďakujem ti a Boh žehnaj
DÔVERA
Elena
autor:Karin Sabine (105.112.*.*) 19. 5. 2019 04:27 | link
nadpis:Dobrý den, pán / Vážená p...odpovědět
Dobrý den, pán / Vážená pani,

Potrebujete naliehavú pôžicku zacat podnikat, alebo budete potrebovat úver na refinancovanie, potrebujete úver splatit dlh? Potrebujete pôžicku na kúpu auta alebo domu? Ak áno starosti nic viac, ponúkame všetky druhy pôžicky na prijatelnú úrokovou sadzbou, bez toho, aby kontrola kreditu !!! kontaktujte nás ešte dnes prostredníctvom e-mailu.

E-mail: sabinhelps@gmail.com

Dakujem.
Pán Karin Sabine
autor:Kate Igor (41.203.*.*) 19. 5. 2019 12:21 | link
nadpis:johnsiphas@gmail.comodpovědět
Ďakujem vám, pane Dr Isikolo za vaše skutočné kúzla. Stretol som sa s mnohými svedectvami o čistom svedectve DR ISIKOLO, kúzelníka voodoo kúziel, ktorý vám pomôže obsadiť Kúzlo lásky, aby ste si priniesli späť váš Ex Lover .. Ja a môj priateľ sme boli oddelení na 3 mesiace a bol som naozaj nútený ťažký čas dostať sa Vrátil som ho späť, ja som tomu neveril, spočiatku, ale ako sa život zhoršil a ja som sa rozhodol vyskúšať, kontaktovaním DR ISIKOLO voodoo spellu a na moje prekvapenie urobil milostné kúzlo pre mňa a mňa a priateľa 2 roky. , Ktorý bol odsúdený na 3 mesiace, sú teraz opäť spolu a Dr Isikolo len 48 hodín, aby ho vrátil späť ku mne. teraz plánujeme dovolenku a viem, že to bude nádherné. Teraz som živým svedectvom dobrej práce DR ISIKOLO voodoo láska kúzlo, nadaný muž s veľkými silami a dobrým srdcom. Je to moje tajomstvo, ale rozhodol som sa, že sa svet pozná, pretože to môže byť pomoc každému, kto má záujem alebo čelí akýmkoľvek problémom so vzťahmi alebo manželským problémom. Email mu dnes na isikolosolutionhome@gmail.com Môžete tiež Whatsapp alebo Viber ho na +2348133261196.
autor:AGATA (136.0.*.*) 20. 5. 2019 17:28 | link
nadpis:svedectvoodpovědět
Dobrý deň všetci! Chcem svedčiť o tom, čo robil OGUNAMEN v mojom živote. po 4 rokoch manželstva stratil manžela inú ženu. Mali sme krásne manželstvo, ale začal vzťah s pracovníkom, ktorý ho prenasledoval. Žije ďaleko od svojej práce a odmietol so mnou hovoriť alebo prísť domov. Bol som tak zdevastovaný a ťažko som si poradil. Veľmi som sa bál a potreboval pomoc. Keď som jeden deň prechádzal internetom, narazil som na komentár od Amber, ktorý navrhol, aby jej doktor OGUNAMEN pomohol vyriešiť jej manželské problémy, obnoviť porušené vzťahy a tak ďalej. Cítil som, že by som mal skúsiť. Kontaktoval som ho a on mi urobil kúzlo. O 28 hodín neskôr prišiel ku mne manžel a ospravedlnil sa za chyby, ktoré urobil, a sľúbil, že to už nikdy neurobí. Odvtedy sa všetko vrátilo do normálu. Ja a moja rodina žijeme opäť šťastne spolu .. Vďaka Dr. OGUNAMENOVI. Ak potrebujete kúzlo kúzlo, ktoré môže obsadiť kúzlo, ktoré skutočne funguje, navrhujem, aby ste ho kontaktovali. Nesklame vás. Dávam vám 100% záruku, že vám pomôže. Jeho email ugbegundenger@gmail.com Vďaka Dr. OGUNAMEN.
autor:Diana (129.205.*.*) 21. 5. 2019 12:52 | link
nadpis:dr.ologhodospellwork@gmail.comodpovědět
Ako sa vrátim k manželovi. Am Silvija Patrik podľa mena Nikdy som neveril v láske kúziel alebo kúziel, kým som sa stretol s týmto mágom, keď som išiel navštíviť môjho priateľa v Afrike tento rok na obchodnom samite. Myslel som, že muž menom Dr. Ologhodo bol naozaj mocný a on mohol pomôcť s kúzlami, ktoré by vám vrátili stratené, milencov a kúzelné peniaze, mágiu alebo mágiu pre dobrú prácu alebo šťastie. Teraz som šťastný. Svedčím o tom, že muž, ktorého som chcel vziať, ma opustil 5 týždňov pred svadbou a môj život bol hore nohami, pretože náš vzťah trvá 3 roky. Naozaj som ho milovala, ale jeho matka bola proti nám a nemala dobrú platenú prácu. Takže keď som sa stretla s týmto čarodejníkom, povedala som mu, čo sa stalo a vysvetlila mu situáciu. Spočiatku som bol nerozhodný skeptický a pochybný, ale práve som to skúšal. A za dva dni, keď som sa vrátil do Nemecka, mi zavolal kamarát (teraz manžel) a prišiel ku mne a ospravedlnil som sa, že všetko bolo vyriešené so svojou matkou a rodinou a dostal nový pracovný pohovor, aby sa oženil. Neveril som tomu, pretože Dr.Ologhodo sa ma opýtal na meno a meno môjho priateľa a na všetko, čo som chcel, aby to urobil. No, teraz sme šťastne ženatí a očakávame naše malé dieťa a môj manžel tiež dostal novú prácu a náš život sa stal oveľa lepším. Jeho email je: dr.ologhodospellwork@gmail.com alebo Whatsapp ho na 2348156911977.
autor:Laura (129.205.*.*) 21. 5. 2019 12:56 | link
nadpis:chubygreat@gmail.comodpovědět
Chcem poďakovať chubygreatovi za to, že mi pomohol vrátiť sa domov. Moje meno je Kendra, našiel som chubygreat na google, keď som hľadal somethings, ktoré by mi mohli pomôcť. Prišiel som na tento e-mail chubygreat@gmail.com a testátor, ktorý rozprával príbeh, ako mu pomohol priviesť späť jeho ženu, ktorá ho opustila o šesť mesiacov späť. kontaktoval som ho rýchlo som ho kontaktoval, povedal mi, čo mám robiť a ako to funguje a ja som mal záujem a robil veci, ktoré od mňa požadoval a po všetkom, čo mi povedal, že moja žena bola manželka sa vráti späť v nasledujúcich dvoch dni. a v ten verný deň okolo dvanástich hodín, keď som sa rozprával s chubygreatom, ktorý niekto zaklopal na moje dvere a on mi povedal, že to bol on, bol som zvedavý, tak som rýchlo išiel k dverám, aby som sa presvedčil sám, ale hľa, konečne to bol on. Bol som ohromený tým, ako sa všetko stalo, že je dôvod, prečo nebudem prestať hovoriť o chubygreat. je taký mocný a dokonalý a úžasný pri takej moci, akú má. ak sa s ním chceš stretnúť, môžeš mu pomôcť alebo mu poslať email, ktorý je pripravený kedykoľvek pomôcť kedykoľvek. 2348165965904, chubygreat@gmail.com
autor:ethan (136.0.*.*) 22. 5. 2019 12:24 | link
nadpis:svedectvoodpovědět


Moje meno je ethan, chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil môj manžel späť, ktorý som prisahal niekedy byť s kým, kým ma opustil inú ženu bezdôvodne a snažím sa, aby veci fungujú pre nás oboch ale veci, kde sa horšie a milujem ho toľko a nie je nič, čo by som mohol urobiť, aby môj manžel späť, kým som sa stretol svedectvo podiel ženy s názvom Stella čaj z Austrálie na internete hovorí o mocné kúzlo kúzlo, ktorý priniesol jej manžel späť do 3 dní a ja som sa rozhodol, že to skúsim a k môjmu najväčšiemu prekvapeniu to urobil aj pre mňa rovnako ako pre Stellu a mám veľa ľudí, ktorí si sťažujú na falošné kúzlo, ale ten, s ktorým som sa stretol, bol skutočným kúzlom. kto mi pomohol vyriešiť môj problém nemám riešenie, predstavujem mnoho z mojich najlepších priateľov, ktorí majú podobné problémy, a ich problém bol vyriešený s veľkou pomocou DR OGUNAMEN.who pomôcť im dostať späť svojich milencov do 3 dní. Som tak šťastný, že môj manžel je späť ku mne, a m ost prekvapujúca vec je, že naša láska je veľmi silná, každý deň je šťastie a radosť. a nie je nič podobné s mužom, ktorého milujete. Som tak šťastný, že moja láska je späť ku mne za pomoci DR OGUNAMENA, ak máte podobný problém, poradím vám, aby ste ho kontaktovali, je tu, aby vám pomohol a dal úsmev na tvári, ako to urobil so mnou a others.contact email ugbegundenger@gmail.com
autor:ethan (136.0.*.*) 22. 5. 2019 12:26 | link
nadpis:svedectvoodpovědětMoje meno je ethan, chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil môj manžel späť, ktorý som prisahal niekedy byť s kým, kým ma opustil inú ženu bezdôvodne a snažím sa, aby veci fungujú pre nás oboch ale veci, kde sa horšie a milujem ho toľko a nie je nič, čo by som mohol urobiť, aby môj manžel späť, kým som sa stretol svedectvo podiel ženy s názvom Stella čaj z Austrálie na internete hovorí o mocné kúzlo kúzlo, ktorý priniesol jej manžel späť do 3 dní a ja som sa rozhodol, že to skúsim a k môjmu najväčšiemu prekvapeniu to urobil aj pre mňa rovnako ako pre Stellu a mám veľa ľudí, ktorí si sťažujú na falošné kúzlo, ale ten, s ktorým som sa stretol, bol skutočným kúzlom. kto mi pomohol vyriešiť môj problém nemám riešenie, predstavujem mnoho z mojich najlepších priateľov, ktorí majú podobné problémy, a ich problém bol vyriešený s veľkou pomocou DR OGUNAMEN.who pomôcť im dostať späť svojich milencov do 3 dní. Som tak šťastný, že môj manžel je späť ku mne, a m ost prekvapujúca vec je, že naša láska je veľmi silná, každý deň je šťastie a radosť. a nie je nič podobné s mužom, ktorého milujete. Som tak šťastný, že moja láska je späť ku mne za pomoci DR OGUNAMENA, ak máte podobný problém, poradím vám, aby ste ho kontaktovali, je tu, aby vám pomohol a dal úsmev na tvári, ako to urobil so mnou a others.contact email ugbegundenger@gmail.com
autor:athen (136.0.*.*) 22. 5. 2019 14:15 | link
nadpis:svedectvoodpovědět


Moje meno je ethan, chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil môj manžel späť, ktorý som prisahal niekedy byť s kým, kým ma opustil inú ženu bezdôvodne a snažím sa, aby veci fungujú pre nás oboch ale veci, kde sa horšie a milujem ho toľko a nie je nič, čo by som mohol urobiť, aby môj manžel späť, kým som sa stretol svedectvo podiel ženy s názvom Stella čaj z Austrálie na internete hovorí o mocné kúzlo kúzlo, ktorý priniesol jej manžel späť do 3 dní a ja som sa rozhodol, že to skúsim a k môjmu najväčšiemu prekvapeniu to urobil aj pre mňa rovnako ako pre Stellu a mám veľa ľudí, ktorí si sťažujú na falošné kúzlo, ale ten, s ktorým som sa stretol, bol skutočným kúzlom. kto mi pomohol vyriešiť môj problém nemám riešenie, predstavujem mnoho z mojich najlepších priateľov, ktorí majú podobné problémy, a ich problém bol vyriešený s veľkou pomocou DR OGUNAMEN.who pomôcť im dostať späť svojich milencov do 3 dní. Som tak šťastný, že môj manžel je späť ku mne, a m ost prekvapujúca vec je, že naša láska je veľmi silná, každý deň je šťastie a radosť. a nie je nič podobné s mužom, ktorého milujete. Som tak šťastný, že moja láska je späť ku mne za pomoci DR OGUNAMENA, ak máte podobný problém, poradím vám, aby ste ho kontaktovali, je tu, aby vám pomohol a dal úsmev na tvári, ako to urobil so mnou a others.contact email ugbegundenger@gmail.com
autor:matilda (129.205.*.*) 22. 5. 2019 17:27 | link
nadpis:Greatlapola67@gmail.comodpovědět
Moje meno je maltida, som z Lotyšska, žijem v porážke a bolesti. Stretol som sa s týmto mužom (greatlapola67@gmail.com) na stránke, ktorá hovorí o zlome srdca, videl som toľko svedectva o tom, ako sa uzdravil . tak veľa ľudí z bolesti.Zobral som jeho e-mail, napísal jeho e-mail a kontaktoval ho a povedal mu moje problémy, ktoré povedal, že moja myseľ by mala byť v pokoji, že som bol na správnom mieste, aby som mu dôveroval a Iwastoldbymu (greatlapola67@gmail.com), že moje bremeno bude zrušené odo mňa do 24 hodín, ak sa len držím toho, čo mi bolo povedané. Urobil som tak, ako som to povedal, aby som to urobil. a nažive všetko, čo som urobil na druhý deň, sa ukázalo byť tak úžasné, mám lepšiu prácu, musím byť priateľmi s báječným mužom po mojom boku, sme sa oženili a sme tak šťastní, že sme takí šťastní. Môžete ho tiež kontaktovať nasledovne: (Greatlapola67@gmail.com) alebo ho môžete kontaktovať súkromne na svojom mobilnom čísle: +2349034970099
autor:Eleonora Lovrenco (41.203.*.*) 22. 5. 2019 17:36 | link
nadpis:Thank you Dr Benodpovědět
Volám sa Eleonora Lovrenco a momentálne bývam na Slovensku. Chcem sa podeliť o svoje úžasné svedectvo o tom, ako som sa vrátil k svojmu manželovi, ktorý som prisahal, že niekedy budem s kým, kým ma neopustí k inej žene bezdôvodne a ja sa snažím, aby veci fungovali pre oboch z nás, zatiaľ čo veci, ktoré sa zhoršujú a ja ho milujem tak moc a nie je nič, čo by som mohol urobiť, aby som sa s manželom vrátil dovtedy, kým sa nestretnem so svedectvom ženy menom Ana Mateovic z Austrálie na internete, ktorá hovorí o mocnom kúzelnom kúzle s názvom DR BEN. 48 hodín a ja sa rozhodnem, že to skúsim a na moje najväčšie prekvapenie to urobil aj pre mňa rovnako ako pre Stellu a mám veľa ľudí, ktorí si sťažujú na falošné kúzlo, ale ten, s ktorým som sa stretol, bol skutočným kúzelníkom, ktorý Pomôž mi vyriešiť môj problém Nemám riešenie, predstavujem mnoho z mojich najlepších priateľov, ktorí majú podobné problémy, a ich problém bol vyriešený s veľkou pomocou Dr. Som tak šťastný, že môj manžel je späť ku mne, a najviac prekvapujúce je, že naša láska je veľmi silná, každý deň je šťastie a radosť. a nie je nič podobné s mužom, ktorého milujete. Som tak šťastný, že moja láska je späť ku mne za pomoci Dr. kontakt email: goodwillspelltemple@gmail.com môžete volať / whatsapp ho cez je mobilné číslo +2348159101215
autor:atm (*.quadranet.com) 24. 5. 2019 09:37 | link
nadpis:ZÍSKAJTE KARTU ATM BLANK ATModpovědět
ZÍSKAJTE KARTU ATM BLANK ATM
Získajte $ 5,500 USD každý deň po dobu šiestich mesiacov!
Pozri ako to funguje
Viete, že môžete zaseknúť do akéhokoľvek bankomatu s pirátskou kartou ATM?
vytvorte si svoju myseľ pred použitím, rovnou dohodou ...
Objednajte si prázdnu bankomatovú kartu a získajte milióny do týždňa !: kontaktujte nás na emailovej adrese :: harrylee62@live.com

Máme špeciálne naprogramované ATM karty, ktoré môžu byť použité na zaseknutie bankomatov, ATM karty môžu byť použité na stiahnutie v bankomate alebo swipe, v každom obchode alebo POS. predávame tieto karty všetkým našim zákazníkom a záujemcom na celom svete, karta má denný limit výberu vo výške 5 500 USD na bankomate a až 50 000 EUR na obmedzenie výdavkov v obchodoch v závislosti od druhu karty, ktorú si objednáte. Potrebujete akékoľvek iné služby cyber hack sme tu pre vás kedykoľvek v ktorýkoľvek deň.

Tu je náš cenník pre bankomaty ATM:

Karty, ktoré vyberajú $ 5,500 za deň, stoja $ 380 USD
Karty, ktoré vyberajú 10.000 dolárov za deň, stoja 665 USD
Karty, ktoré vyberajú 35 000 USD za deň, stoja 3 500 USD
Karty, ktoré vyberajú 50 000 USD za deň, stoja 5 500 USD
Karty, ktoré vyberajú 100 000 USD za deň, stoja 8 000 USD

Doplňte svoju myseľ pred použitím, rovný obchod !!!
Cena zahŕňa poštovné a poplatky, objednajte teraz: kontaktujte nás na emailovej adrese :: harrylee62@live.com
autor:atm (*.quadranet.com) 24. 5. 2019 09:38 | link
nadpis:ZÍSKAJTE KARTU ATM BLANK ATModpovědět
ZÍSKAJTE KARTU ATM BLANK ATM
Získajte $ 5,500 USD každý deň po dobu šiestich mesiacov!
Pozri ako to funguje
Viete, že môžete zaseknúť do akéhokoľvek bankomatu s pirátskou kartou ATM?
vytvorte si svoju myseľ pred použitím, rovnou dohodou ...
Objednajte si prázdnu bankomatovú kartu a získajte milióny do týždňa !: kontaktujte nás na emailovej adrese :: harrylee62@live.com

Máme špeciálne naprogramované ATM karty, ktoré môžu byť použité na zaseknutie bankomatov, ATM karty môžu byť použité na stiahnutie v bankomate alebo swipe, v každom obchode alebo POS. predávame tieto karty všetkým našim zákazníkom a záujemcom na celom svete, karta má denný limit výberu vo výške 5 500 USD na bankomate a až 50 000 EUR na obmedzenie výdavkov v obchodoch v závislosti od druhu karty, ktorú si objednáte. Potrebujete akékoľvek iné služby cyber hack sme tu pre vás kedykoľvek v ktorýkoľvek deň.

Tu je náš cenník pre bankomaty ATM:

Karty, ktoré vyberajú $ 5,500 za deň, stoja $ 380 USD
Karty, ktoré vyberajú 10.000 dolárov za deň, stoja 665 USD
Karty, ktoré vyberajú 35 000 USD za deň, stoja 3 500 USD
Karty, ktoré vyberajú 50 000 USD za deň, stoja 5 500 USD
Karty, ktoré vyberajú 100 000 USD za deň, stoja 8 000 USD

Doplňte svoju myseľ pred použitím, rovný obchod !!!
Cena zahŕňa poštovné a poplatky, objednajte teraz: kontaktujte nás na emailovej adrese :: harrylee62@live.com
autor:Anita Quevedo (41.203.*.*) 24. 5. 2019 21:59 | link
nadpis:Dr. BEN JE TRVALO BOH, KTORÝ POMIL POMOCI ĽUDOM.odpovědět
Dr. BEN JE TRVALO BOH, KTORÝ POMIL POMOCI ĽUDOM.
Volám sa Anita Quevedo. Som tu svedčiť o veľké a mocné kúzlo kúzlo s názvom Dr Ben som bol tak zmätený a zdevastovaný, keď môj milenec ma opustil pre ďalšie dievča. Potreboval som ho zúfalo, pretože som ho tak miloval. Tak som sa obrátil na tento veľký kúzlo kúzlo o pomoc. Pomohol mi vrhnúť na neho spiatočné kúzlo a len do 48 hodín sa môj priateľ vrátil ku mne a plakal a prosil o odpustenie. Dr Ben ho prepustil, aby vedel, koľko som ho miloval a chcel. A tiež otvoril oči, aby si predstavil, koľko lásky máme spolu. Ako teraz píšem toto svedectvo, som najšťastnejšia žena na svete. Chcem odporučiť toto veľké kúzlo kúzlo pre každého, kto skutočne potrebuje urgentné riešenie lásky rozbiť e-mailom na: goodwillspelltemple@gmail.com alebo Whatsapp / volať jeho mobilný telefón číslo +2348159101215.
1334–1347 z 1347
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

O jídle se nemá jen psát, jídlo se má žít, myslela si šéfredaktorka gastronomického časopisu a vrhla se na jídlo v praxi. Vydala svou kuchařku a zasadila se o obnovu tradice farmářských trhů u nás...

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum