Věříte v účinek homeopatik?

Věříte v účinek homeopatik?

Také vám už někdo nabídl malou lahvičku s jakousi tekutinou uvnitř a se slovy: Užívej to každý den půl hodiny před jídlem a tvůj problém se ztratí? Pak vězte, že jste měli jedinečnou možnost „ochutnat“ léčení pomocí homeopatik.

Je to vyšetření, které nebolí. Léčitel změří přístrojem pouze zóny, které se nacházejí na ruce (na dlani), a podle odpovědi na přístroji pozná, co vás kde bolí nebo jaké orgány máte nemocné. 

Kde se homeopatika vzala?

Princip homeopatické léčby byl znám již před tisíciletími. Už řecký lékař Hippokrates používal ve 4. století před n.l. léky s podobnými účinky k léčbě nemocí. Ovšem za zakladatele této léčby je považován od 19. století německý lékař Samuel Hahnemann. Prvotní okamžik, který doktora Hahnemanna vedl k obohacení lékařské vědy novou metodou, byl fakt, že některým pacientům škodily standardní léčebné postupy. Proto začal experimentovat s chininovou kůrou a dalšími rostlinným preparáty. V této době také Hahneman vyslovil „Zákon podobností“ základní homeopatický princip, podle kterého se podobné léčí podobným – tzv. „léčí se nemocí“.  

Jakým způsobem tedy homeopaté léčí?

Při homeopatické léčbě není snahou potlačovat nějaký příznak, ale povzbudit vlastní sebeobranné mechanismy nemocného tak, aby příznak vymizel přirozenou cestou. Homeopaté se pokouší stimulovat přirozené léčivé síly těla tak, že do těla dodávají nepatrné dávky takových látek, které mohou vyvolat příznaky nemoci u zdravých lidí. Všichni takoví léčitelé zastávají názor, že pokud lidské tělo trápí nějaké potíže, snaží se jimi organizmus sám vyléčit poruchy, kterého sužují. Může se tak například stát, že obyčejný kašel tělo léčí buď na tělesné, duchovní, nebo emoční úrovni. 

Homeopatická léčba

Velké plus homeopatických látek je to, že nepůsobí na člověka svým chemickým složením, ale předávají mu energetickou informaci. Pomocí klasické homeopatie se léčí jak chronická onemocnění, tak onemocnění, která mají fyzický či psychický charakter. Náš organizmus se uzdraví tím, že dostane energetickou informaci o změnách, které potřebujeme udělat, abychom naše tělo dostali do rovnovážného stavu. Je to v podstatě stav, kdy se cítíme zdraví, prožíváme pocity radosti a štěstí a žijeme svůj život naplno. 

Jak dosáhnout změny

Naše tělo si žádá hlavně vitální změnu. Tuto změnu potřebujeme udělat na základě nějaké, pro nás v daném okamžiku nejlepší informace. V homeopatickém léku je taková energetická informace uložena a v organizmu postupně způsobuje uvolnění všeho, co do té doby bránilo pokroku a změně. Tím mizí nemoci a následné obavy a dochází ke skutečnému uzdravování, které vede k pocitům štěstí. 

Homeopatický názor na vznik nemoci

Podle odborníků nemoci nejsou způsobeny zákeřnými původci, jako jsou bakterie, viry nebo parazité, ale jsou ukazatelem, který nám dává najevo, že nejsme stoprocentně v pořádku, že se s námi něco děje a napovídá, kde máme hledat určitý problém. Například pokud jsme alergičtí na nějaký podnět, objevíme stejnou přecitlivělost i ve své psychice, máme-li potíže s dýcháním, nedovolujeme si sami pořádně se nadechnout a otevřít se životu atd.

Důležitým poznatkem je, že pokud jsme si vědomi snížené imunity, pak jsme dlouho přetěžovali svoje síly a organizmus nám tím dává najevo, že tudy cesta prostě nevede. Pokud se problému včas nepřizpůsobíme a nezvolníme životní tempo, záchrannou brzdu zatáhne sám organizmus. Potom se jednoduše stane, že se do našeho těla nastěhují nezvaní hosté v podobě virů, bakterií popřípadě plísní, přizpůsobí se životu v novém prostředí a my tento stav vnímáme například jako zánět .

Jaké je řešení? Určitě se nesnažme bakterie a viry zabít a naivně čekat, že tím se naše situace zlepší. Důležité je začít pracovat na změně životní a vnitřní situace, a tím zabránit, aby se v našem těle „usazovali“ parazité. Nemoc je ve většině případů způsobena dlouhodobým psychickým přetěžováním, únavou, smutkem, depresemi nebo obyčejnou poruchou spánku. 

Nejčastější homeopatika a jejich použití

Oměj šalamounek - Užívá se při nachlazení a prochladnutí. Velice účinný je při pocitu sucha v krku a žízni.

Prha arnika – Toto homeopatikum pomůže v případě, že trpíte bolestmi zad, svalů a zubů, častým krvácením z nosu nebo si lehce vytvoříte modřinu.

Oxid arsenitý – Pomáhá od průjmů, zvracení po otravě jídla, od nachlazení (horečky, bolesti v krku, žízně) nebo od poruch spánku. Oceníte ho i při depresích.

Rulík zlomocný - Jeho účinky pomáhají při pulzujících bolestech hlavy, bolestech uší, horečce.

Uhličitan vápenatý – Tento minerál se získává z lastur ústřic. Má schopnost předcházet zažívacím obtížím, zácpě, ekzému, obezitě nebo bolestech při menstruaci.

Sadec konopáč – Homeopatikové ho doporučují při zimních nachlazení nebo při silných bolestech kostí.

Jasmínovec vždyzelený - Tímto lékem můžete léčit závratě, mdloby, bolesti uší, dvojité vidění nebo strach a fobie zejména v případě, že se u nich objeví i třes těla. Zároveň pomůže od bolesti hlavy, která je způsobena poruchou spánku nebo silným světlem.

Sulfid vápenatý – Používá se při zánětu dutin, zánětu spojivek, oparu a vřídkách v ústech.

Třezalka tečkovaná – Užívá se v podobě masti a tablet na popáleniny a na místa spálená sluncem. Dále pomůže zacelit malé řezné rány, škrábance a kousnutí hmyzem.

Heřmánek pravý – Je určen především pro malé děti, který se prořezávají zuby. 

Hlavními surovinami pro výrobu homeopatický léků jsou rostliny, živočišné produkty a látky minerálního původu. Konečný lék má podobu kapiček nebo granulí, které obsahují alkohol a zanedbatelné množství cukru. Jak už jsem psala výše, homeopatika na nás nepůsobí chemicky, a díky tomu se nemusíme obávat nežádoucích vedlejších účinků. Homeopatický lék je vhodný pro děti, kojence i dospělé. Překážkou není ani těhotenství. Ba právě naopak celou řadu problémů spojených s těhotenstvím, porodem, šestinedělím a kojením je možno odstranit nebo zmírnit homeopatickými léky bez vedlejších účinků.

Tyto léky se užívají podle rad homeopata nejméně čtvrt až půl hodiny před jídlem. Pokud chcete dosáhnout co nejlepšího výsledku, pak se vyvarujte kávě, alkoholu, tabáku, aromatických látek i mentolu v podobě čaje, žvýkaček i bonbonu.

Dlouhodobá chronická onemocnění vyžadují velkou trpělivost. Homeopatické léky spějí k úplnému vyléčení, ale to vyžaduje dostatek času. Homeopatie umožňuje odstranit nebo alespoň zmírnit velké množství potíží od celoroční rýmy až po projevy stresu nebo nervozity.

Autor: Lucie Janečková 

Jméno: Heslo:

Diskuse:

1–24 z 24
autor:janny 18. 1. 2009 18:51 | link
nadpis:Tak homeopatika nemám vyzkouodpovědět
Tak homeopatika nemám vyzkoušené,takže těžko říct,zda tomu věřím nebo ne.Každopádně článek je to velmi zajímavý a bylinky zde uvedené určitě stojí za vyzkoušení při určitých potížích.Lucii článek opravdu chválím!!
I když vlastně já užívám Řimbabu,tak to možná taky patří mezi homeopatika nebo ne?A účinek to tedy opravdu má...
autor:nanina 18. 1. 2009 19:29 | link
nadpis:JA TEDA VERíM účINKOM HOMEO...odpovědět
JA TEDA VERíM účINKOM HOMEOPATíK, OD NARODENA MAM EXEm do 14 rokov som chodila ku kožnej lekárke, ktorá sa ma doslova spýtala aký krém chcem, potom som prišla k hmeopatovi...odvtedy nemám exém len občas sa zjaví na rukách...dovtedy som mala na rukách laktoch kolenách a obcas aj inde...moj stav sa obrátil o 180 stupnov,,,odvtedy som u koznej lekárky nebola a som spokojná
autor:Jana 18. 1. 2009 19:35 | link
nadpis:ja som užívala homeopatický...odpovědět
ja som užívala homeopatický liek na kašeľ, pomohol :) nedávno mi lekárka poradila aby som si kúpila homeopatikum na časté herpesy no žiaľ zatial som ho v žiadnej lekárni nenašla
autor:nanina 18. 1. 2009 19:55 | link
nadpis:je pravda e niektore homeopati...odpovědět
je pravda e niektore homeopatika su drahsie, tiez sa nesmu chytat do ruk ale radsej zaplatim viac penazí ked viam ze mi to pomoze
autor:MarťaSl 18. 1. 2009 20:39 | link
nadpis:Když člověk potřebuje pomo...odpovědět
Když člověk potřebuje pomoc, tak na peníze nekouká. Určitá homeopatika vyzkoušená mám a určitě do sebe něco mají. Chodila jsem dokonce k přírodnímu léčiteli, ale člověk tomu musí také věřit a pak se účinek dostaví lépe.
autor:katarína 18. 1. 2009 22:01 | link
nadpis:aaaa homeopatika su blbost ve ...odpovědět
aaaa homeopatika su blbost ve dsa pozrite na to,ze nemaju vedlajsi ucinok už len v tom niečo je...ved každy liek ma vedlajšie učinky musi ich mat ak ma pomoct.... su to obycajne bylinky a vraj tam davaju aj nieco zo zvierat fuuuj a tiež maju zahadne pozadie tie homeopatika na rôznych kúzlach...a bolo aj dokazane,ze deti mali zle sny z homeopatik a bluznili to bolo vedecky dokazane
autor:Jana 18. 1. 2009 22:13 | link
nadpis:nooo vedecky dokázané...ale ...výše | odpovědět
nooo vedecky dokázané...ale ked čítam tuto skúsenosti tak sú dobré..tak si vyber...
autor:Martina (redaktorka) 18. 1. 2009 22:13 | link
nadpis:Mně homeopatika taky pomohla....odpovědět
Mně homeopatika taky pomohla. Brávala jsem je, když jsem byla malá a na moje zdravotní problémy nic jiného nezabíralo. Dokonce mi je doporučila moje dětská lékařka.
Někdy je holt "přírodní meducína" ta nejlepší...:)
autor:Lenka 19. 1. 2009 08:13 | link
nadpis:já si myslím, že taky zále...odpovědět
já si myslím, že taky záleží na stadiu nemoci. Pokud je to v začátcích, tak homeopatika zaberou, někdy na pořádně rozjetý zánět už musí být antibiotika. Každé tělo taky jinak reaguje, ale komu to zabírá, tak bych se určitě přikláněla k homeopatikům. Určitě je taky důležité tomu věřit. Já s tím zatím moc zkušeností nemám.
autor:Klarisa 19. 1. 2009 08:34 | link
nadpis:tak homeopatika mám vyzkouše...odpovědět
tak homeopatika mám vyzkoušené během těhotenství a můžu říct má to něco do sebe, hodně mi to pomohlo.takže pro mě jsou homeopatika dobrá léčba, ale ne každý to snáší a zabere mu to. Je to o tom si to vyzkoušet.
autor:Lucie J. (redaktorka) 19. 1. 2009 08:44 | link
nadpis:Ahojkyodpovědět
Děkuji za ohlasy. Ja jsem homeopatika také vyzkoušela, když už jsem nevěděla, co by mi pomohlo a opravdu můžu říct, že mi to pomohlo. Na druhou stranu znám lidi, kteří říkají, že si účinek homeoptik sugerujeme a díky tomu nam pomáhají. Takže zase co člověk, to názor a to jiná zkušenost.
autor:Lenka 19. 1. 2009 09:56 | link
nadpis:to je jedno, jestli si to člo...výše | odpovědět
to je jedno, jestli si to člověk vsugeruje nebo ne, hlavně když to pomůže. Nevím, jestli znáte starý citát (asi je to z bible)...víra tvá tě uzdravila... Ono je to asi spíš myšleno nábožensky, ale lze si to převést na to, že člověk tomu hlavně musí věřit. Já si myslím, že na tom něco bude. Vždycky musíme doufat, že ať se pustíme do čehokoli, dobře do to dopadne. Bez toho by pak přece nemělo smysl něco vůbec začínat.
autor:Martina (redaktorka) 19. 1. 2009 12:55 | link
nadpis:No to je pravda. Vždyť medic...výše | odpovědět
No to je pravda. Vždyť medicína v některých případech úspěšně využívá i tzv. placeba!
autor:Jana 19. 1. 2009 20:35 | link
nadpis:ja ked som prvýkrát užíval...výše | odpovědět
ja ked som prvýkrát užívala homeopatiká, ani som poriadne nevedela čo to je :) dala mi ich teta tak som ich užívala mysliac si, že sú tú nejaké "normálne" tabletky a pomohli..takže ani u mňa vsugerovanie nenastalo :)
autor:nanina 19. 1. 2009 15:05 | link
nadpis:no ja som si urcite nevsugerov...výše | odpovědět
no ja som si urcite nevsugerovala...mala som 15 rokov...ze je to jediné co mi pomáha..po dvoch mesiacoch som nemala exém nikde...predtým na štvrtine tela...to som si asi tazko mohla len namyslat...ja verím v ich liecivú silu nie je to hlúpost...mam chorobu na celý zivot..pomohli mi len homeopatiká
autor:MarťaSl 19. 1. 2009 10:39 | link
nadpis:Souhlasím s Tebou Leni.Já js...odpovědět
Souhlasím s Tebou Leni.Já jsem je vyzkoušela, protože doktoři si se mnou nevěděli rady. Sice pít ošklivé bylinky každý den nebylo příjemné, ale člověk musí zkusit všechno, tak proč ne zrovna bylinky a homeopatika?
autor:Hana (*.iol.cz) 12. 8. 2009 15:53 | link
nadpis:Funguje to!odpovědět
Pokud se chcete opravdu vyléčit, doporučuji navštívit odborného homeopata, ten vám dá homeopatika přesně pro vás. já jsem tam šla s tím, že bych chtěla vyléčit chronické záněty průdušek a zbavila jsem se nejen toho, ale i alergie na trávy, oparů, atopického exému, potniček a dalších zdánlivě nepodstatných věcí, ale vyžaduje to čas, na kontrolu se nechodí za týden, jak jste zvyklí, ale třeba za 3měsíce...kdo nevěří, až tam běží :-)
autor:nanina 6. 9. 2009 19:52 | link
nadpis:ja mam s tym tiez dobre skusen...výše | odpovědět
ja mam s tym tiez dobre skusenosti
autor:gromi 6. 9. 2009 20:09 | link
nadpis:na anginu a zapalene mandle je...výše | odpovědět
na anginu a zapalene mandle je vynikajuci Angin-Heel.Zabera ozaj dobre.
autor:Péťa (*.sloane.cz) 6. 9. 2009 16:35 | link
nadpis:Homeopatika zabraly, anti ne.odpovědět
Já sem zatím vyzkoušela jen jeden hom. přípravek, který mi opravdu pomohl. Měla sem zánět středního ucha, trpěla sem hroznými bolestmi, antibiotika mi vůbec, ale vůbec nepomohly. Až nakonec zabraly homeopatika už po dvou dnech, takže byla moje veliká spása! :-)
autor:daniel12 5. 11. 2013 10:56 | link
nadpis:Moncler Francia | Levné Moncler, Moncler, Hombres Ventaodpovědět

Tento blog je úžasný! Náš obchod specializovaný nabídku Moncler péřové bundy s nejlevnější ceny a dopravu zdarma! navštívit: moncler-pascherfr.com
autor:Nelson Scout (197.211.*.*) 30. 8. 2018 21:08 | link
nadpis:nelsonscout5@gmail.comodpovědět
NESMÍTE SCAM, POKUD JE ZÁJM, KTERÝ JE ZÁVAZNICKÝM ZÁJEM, BUDE PŘIJÍMAT VHODNÉ KARTY, KTERÉ PLATÍ VÁM 12.500 € KAŽDÝ DEN
Získat kartu s hackem, která vám může za méně než týden získat až 100 000 eur. Tyto karty jsou naprogramovány pomocí softwaru pro čipy, který neumožňuje dotazování, takže karta je bezpečná a nedostupná. Pracuje celosvětově v každé zemi.
Nemusíte se zdůrazňovat, abyste získali půjčku, zabili otázky důvěry a získali jednu z těchto karet, dostanete vám chladnější peníze lépe než kterýkoli jiný prostředek. Žádné velké faktury předtím, než ji získáte. Kontakt pro více informací a podrobnosti
DĚKUJI !!!
KONTAKT VIA
E-MAIL: chindongatmcards@gmail.com
autor:raymond (173.239.*.*) 3. 9. 2018 00:21 | link
nadpis:how to hakodpovědět
Hello everyone, my name is Raymond and I want to recommend a reliable hacker who helped hack my wife’s cell phone remotely, which gave me full access to her phone and not just that he”s a professional and can hack into social media platforms just name it like whats app, facebook, emails, school hack grade, just name it he’s , good at what he does and I will say like he’s the best out there.
If you require his service, contactEmail: oneofonehack At G mail dot com
Whats app contact:+15187400715
Text num:+15186284630
autor:card control (104.194.*.*) 3. 9. 2018 17:17 | link
nadpis:card offerodpovědět
$500,000 has been released by the government to the public due to the UN collaboration and end of year donation.
the sum of $50,000 has been uploaded to each cards.
you are advised to contact us now to calim your card and get your share of the nattional donation throuth the contacts below:
CALL or text: +15182866352
EMAIL internationalcardcontrolagency@gmail.com
WATSAPP: +16315383658
1–24 z 24
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

O jídle se nemá jen psát, jídlo se má žít, myslela si šéfredaktorka gastronomického časopisu a vrhla se na jídlo v praxi. Vydala svou kuchařku a zasadila se o obnovu tradice farmářských trhů u nás...

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum