Valentýnská soutěž: Vyhrajte knihu naší redaktorky Moniky!

Valentýnská soutěž: Vyhrajte knihu naší redaktorky Moniky!

Naše redaktorka Monika Petrlová je nejen úspěšná novinářka, ale také spisovatelka. Nedávno jí vyšla její prozaická prvotina Hafni! a jiné povídky, kterou nyní můžete vyhrát ve valentýnské soutěži.

Chcete si na Valentýna udělat radost tím, že vyhrajete knížku? Zapojte se do naší valentýnské soutěže! Ceny tentokrát věnovalo nakladatelství JaS a jeho autorka Monika Petrlová, kterou znáte jako naši redaktorku. Odpovězte správně na soutěžní otázku:

Jak se jmenuje prodavačka na benzínce v povídce Předvalentýn Moniky Petrlové?

Odpovědi posílejte na adresu: soutez@prokrasnetelo.cz do 14. 2. 2012. Knížku vyhraje vždy každá 14. správná odpověď, celkem odměníme pět soutěžících. Do předmětu mailu napište HAFNI!

Monika Petrlová: Hafni! a jiné povídky

V knize najdete dvanáct povídek. Mohlo by se tedy zdát, že kopíruje systém kalendářního roku. Pravdou však je, že kopíruje především život. Možná vám bude připadat, že autorka píše o vás, vaší rodině, známých, jako by nahlížela škvírkou mezi dveřmi nebo skulinkou v žaluziích. Tak opravdově se příběhy tváří. Autorka se umí dívat na svět otevřenýma očima, dokáže naprosto přesně vyhodnotit situaci a dovést čtenáře k nepředvídatelným závěrům. Jestli čekáte dvanáct happyendů, zřejmě budete překvapeni. A nejen vy. Divili by se pravděpodobně i hlavní protagonisté z povídek. Tak schválně: Zapamatuje si kamioňák Luďa drsnou lekci, kterou mu uštědřil vlastní sexuální pud? Dá ještě někdy Viola přednost chlapům před hnojením kytek? A co sto dvacetikilová Naďa – odhodí konečně bůček a přehodnotí svůj dosavadní život? Čtěte, dosazujte do vzorce a uvidíte sami, jestli dospějete ke stejnému závěru jako autorka. Skvěle vypointované povídky jsou prvotinou mladé nadějné novinářky Moniky Petrlové.

O autorce:

MONIKA PETRLOVÁ (1985) se narodila a žije v Olomouci. Vystudovala obor tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého v Praze. Je autorkou celovečerní divadelní hry Inzerát a spoluautorkou jednoaktové hry Sluší?. V současnosti pracuje jako novinářka v regionálním periodiku. Povídkový soubor Hafni! a jiné povídky je jejím prozaickým debutem.

Ukázka z knihy:

PŘEDVALENTÝN

Před zasněženou benzínkou prudce zabrzdil ford v letním obutí. Vystoupil z něj chlapík, takovej ten anonymní typ, co je mu dost možná třicet, ale vypadá na čtyřicet, nebo co je mu čtyřicet a umně předstírá, že má pětatřicet. Trochu kouty, šediny na skráních, kolínská, co voní jak dezinfekce do bot, hadrová klíčenka… Na ulici takových najdete dvanáct do tuctu.

„Brý den,“ minul fotobuňku ve dveřích, pozdravil dámskou obsluhu za pultem a hrnul si to k regálu, kde měli vyskládané kondomy. Narval hlavu až do police a projel očima všechny krabičky. Hned se narovnal, jako by ho někdo zezadu prásknul fošnou přes zadek. Nastal první zádrhel. „Prosimvás,“ zahalekal na obsluhu. Byl tu sám, usoudil tedy, že si to může dovolit. „Prosimvás,“ zopakoval ještě naléhavěji, „ty singapurský, víte, jak jste měli, ty už nemáte?“

Valentýna nechápavě zvedla oči od počítače: „Singapurský co?“

Myslel, že mu to dělá naschvál: „Singapurský šprcky.“

„Nevím, co přesně máte na mysli, ale jestli tam nejsou, tak nejsou,“ odpověděla šalamounsky.

„A nemůžete se teda někam kouknout?“ začal být netrpělivý a klepal podrážkou boty do podlahy.

Otráveně se zvedla a vydala se směrem k němu: „Můžu.“

„To byste byla moc hodná,“ snažil se nepřetrhnout konverzační nit.

Valentýna zopakovala tentýž pohyb, jako udělal před chvílí on, a zabořila nos mezi kondomy.

„Měly takovou zelenou krabičku s nápisem Adam,“ snažil se jí poskytnout co nejpřesnější indicii, „středně lubrikovaný,“ dodal.

„Nevidim,“ potvrdila mu neradostnou novinu a konečně se narovnala. Teprve teď si všimnul, jak se jmenuje.

„Valentýna Horáková,“ písknul, „nikdy jsem žádnou Valentýnu nepotkal.“

Dotazů na svoje jméno už měla za ty roky plné zuby. „Vidíte,“ odpověděla bez zájmu.

„A svátek máte na Valentýna? Toho americkýho, myslim.“

„Svátek nemám,“ odpověděla stroze, a aniž by řekla něco dalšího, šourala se zpět k pultu.

„Tak co se dá dělat,“ odpověděl neutrálně, jako by odpovídal na fakt, že Valentýna vlastně nikdy nemá svátek, a pokud jo, tak stejný den, co další tisícovka zamilovaných, „vezmu si teda tyhle.“ Sáhnul rezignovaně po klasických primerosech. V kalhotách se mu rozvibroval telefon. Zvednul to a hned spustil: „Už už Haňulko, trošku jsem se zdržel, ale už jsem na cestě.“ Ve způsobu jeho pohybu po benzinkovém krámě byla patrná jistá akcelerace přímo úměrná účelu, za jakým sem původně přišel. Nejprimitivnější lidský pud bil na poplach. Luďa ho slyšel, dokonce mu přišel hlasitější než tlukot vlastního srdce. V krabičce tři kusy s příchutí jahod, devatenáct korun s daní plus příplatek za lukrativní nákupní kulisy, které voní vysokým oktanovým číslem.

„Dvacet pět,“ nehnula Valentýna brvou, když před ní na pult položil papírovou krabičku.

„Tady,“ vysypal z kapsy přesný obnos. Nadechnul se stylem, který předpovídal, že jí dá co nevidět nějakou radu do života.

„Nashle,“ řekla přísně a Luďa jen táhle vydechnul. Životní moudro bylo rázem v luftě.

„Nazdar,“ odpověděl nazlobeně. Kondomy schoval do kapsy, potáhl si gatě v pase, minul fotobuňku v rámu dveří a vyšel do noci. Zítra byl svatý Valentýn, ale protože ho, kamioňáka, čekala cesta do Bulharska, slíbil Hanině, že si spolu pořádně zavalentýnujou už dneska. Těšil se. Aby taky ne. Nastartoval forda a uháněl širokou silnicí k panelové zástavbě.

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–8 z 8
autor:soninka 10. 2. 2012 10:42 | link
nadpis:pri čítaní ukážky z kniž...odpovědět
pri čítaní ukážky z knižky som sa skvele zabavila, tak skúsim šťastie, hádam sa na mňa usmeje...je to také milé, vtipné, nevtieravé čítanie :))
autor:Annie (*.nbox.cz) 15. 2. 2012 15:38 | link
nadpis:Jé...odpovědět
...a já už ji četla a můžu jen doporučit :)
autor:Jenny 15. 2. 2012 17:44 | link
nadpis:První povídka nezní vůbec ...odpovědět
První povídka nezní vůbec špatně. Zajímalo by mě pokračování... Ideální čtení pro někoho, kdo u knížky dlouho nevydrží. Jednu povídku člověk přečte v podstatě jedním dechem. Ráda bych si přečetla všechny povídky. :-)
autor:Petra (šéfredaktorka) 15. 2. 2012 17:50 | link
nadpis:Výherci soutěže HAFNI!odpovědět
Děkujeme za obrovskou spoustu odpovědí, které přišly. Správná odpověď byla Valentýna (Horáková). Valentýnskou odměnu v podobě knížky HAFNI! získávají:

Eliška Jeníčková z Mostu
Gabriela Koželuhová z Prahy
Lucie Maroszová z Třince
Barbora Klejchová z Hodonína
Jana Hostýnková z České Třebové

Všem výherkyním gratulujeme a přejeme příjemnou zábavu při čtení!


autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 10:50 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 00:25 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 00:57 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:abu mali 20. 8. 2018 19:06 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
1–8 z 8
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum