Proč nás muži podceňují a shazují?

Proč nás muži podceňují a shazují?

Také vás občas váš partner shazuje nebo poníží? Jedna východní moudrost praví, že člověk, aby byl všestranně úspěšnou osobností, musí být alespoň z jedné třetiny nadán vlastnostmi opačného pohlaví.

Úděl žen v životě

Ženy se narodily s pocitem, že jim na světě připadla ta těžší úloha. Příroda jim nadělila schopnost rodit děti, povinnost živit je, starat se o domov, pohodu rodiny, o zdraví svých blízkých a nakonec i o úspěchy a strasti dětí. Zajímavým faktem, který si mnoho lidí neuvědomuje, je, že přitom pracují stejně jako muži. I mnohé psychologické a vědecké názory připouštějí, že ženy jsou v životě daleko silnější než muži, ač se zdají zranitelnější. Bezpochyby jsou odolnější vůči chorobám a také si lépe poradí se stresem. V zaměstnání není pro ženy primární úspěch. Na ten se orientují muži, protože úspěch je u nich základem zdravého sebevědomí a začlenění se do správné úrovně společnosti. 

Muži mají často sklony ženy podceňovat. To hlavně proto, že ženy řeší problémy jiným způsobem než muži. Pro ženy je důležitější průběh jednání než jeho konečný výsledek. Jestliže se myšlením nahlas žena uvolňuje a postupně propracovává k řešení, muž naopak uvažuje potichu, řešení pak prostě sdělí. Proto je občas dobré muže upozornit, že nasloucháním vám pomůže problém si utřídit, a tak vyřešit. Vezměte však přitom vždy na vědomí, že si těžko popovídáte s hladovým mužem. Hlad a únava vždy vyvolávají podrážděnost. 

Jaké mají ženy sebevědomí?

Mužům často nahrává nízké sebevědomí žen. Podle psychologických průzkumů trpí nízkým sebevědomím více než 60 % žen. Kupodivu zdravé sebevědomí ztrácí i vzdělané a velmi ambiciózní ženy žijící po boku mužů, kterým se nedaří být stejně nebo více úspěšní než jejich partnerky. Některé ženy se svého úspěchu vzdávají poté, co se zdá být narušena rodinná pohoda a harmonie. Muži v těchto případech bývají zamračení, málomluvní a své partnerky dokáží ponížit jedovatými narážkami na jejich výsledky. 

Samotnou snahu prosadit se, vnímají některé ženy jako nepatřičnou nebo nevhodnou. Řada z nich má dokonce výčitky svědomí, že usilují o role či pozice, které jsou připisovány mužům a nejsou přímo označeny pomyslnou nálepkou „určeno pro ženy“. 

Ovlivňuje sebevědomí ženy partner?

Velký vliv na sebevědomí žen má samozřejmě i partner. Je osobou, která může sebevědomí žen nejen posílit, ale naopak i udupat. Pokud si partner své partnerky váží, oceňuje ji a podporuje, sebevědomí žen přirozeně roste. Tím se zvyšuje i ochota a schopnost ženy například dosáhnout určitého postu, projevovat svoje názory. A naopak, neustálé psychické deptání, posměšky, urážky, shazování před okolím, známými, žárlivost, zpochybňování schopností vede u žen k výrazné ztrátě sebevědomí a pocitům méněcennosti. 

Mezi osvědčené metody, kterými si chce partner ženu podřídit, učinit na sobě závislou a  zničit její sebevědomí, patří věty jako, „to nikdy nepochopíš, na to nestačíš, to nikdy svým mozkem nemůžeš pochopit“ nebo vyprávění rádoby vtipných historek o tom, jak žena špatně zareagovala na určitou situaci. To značí pouze subjektivní a zkreslené hodnocení útočícího partnera. Někdy si muž tímto jednáním sám zvyšuje sebevědomí, protože se bojí, jak by společnost vnímala, že právě on žije po boku úspěšnější ženy. Efekt ponižování mužem je velký zejména tehdy, když se obdobné shazování stává denní záležitostí. Zničující kombinace nastává, když na podobného muže narazí žena nejen jako na životního partnera, ale současně i jako na kolegu či nadřízeného v zaměstnání. 

Zajímavé je, že i žena, která má vyšší vzdělání než partner, takovéto poznámky a shazování bere vážně, začne hledat chyby v sobě, pochybuje o svých schopnostech a raději se vzdává samostatného rozhodování, iniciativy a spokojuje se s podřízeným postavením v zaměstnání i v rodině. 

Berou si ženy vzor z domova?

Mimořádně velký vliv na tvoření sebevědomí ženy mají také rodiče. Pokud dívka vyrůstá v rodině, kde matka zastává bezvýznamnou pozici a bojí se cokoli rozhodnout či projevit vlastní názor, je téměř jisté, že obdobný model chování si převezme do budoucí role dcery jako matky a manželky. Přestože to byla matka, kdo zajišťoval chod domácnosti a trávil s dětmi více času, otec se výrazně profiluje pouze v otázkách dominantního postavení. To souvisí s úlohou muže z dávné minulosti, kde zastával pozici lovce a byl tudíž nejdůležitějším členem tehdejší rodiny. 

Zdravé sebevědomí je více než nutností pro plnohodnotný život ženy a jejího okolí. Pozvednout se dá třeba tím, že si zajdete na sraz s kamarádkami, koupíte si něco hezkého na sebe nebo do domácnosti, necháte se chválit nebo prostě zlepšíte kvalitu odváděné práce v zaměstnání.

Autor: Lucie Janečková
Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–8 z 8
autor:Radička (*.orbisnet.cz) 30. 12. 2012 22:29 | link
nadpis:Ano, souhlasím. Ženy to nema...odpovědět
Ano, souhlasím. Ženy to nemají snadné, protože když se snaží mít pozici tam, kde jsou muži, mnozí muži jim to nepřejí a závidí a pak začne ztrapňování na základě věku, pohlaví apod. Asi jedním uchem tam, druhým ven a dělat si svoje. Protože my, ženy, dokážeme všelicos. Jupí :o)
autor:julikay 4. 7. 2019 23:09 | link
nadpis: Urgent effective love Spell výše | odpovědět
LOVE SPELL CASTER (DR. GBOJIE) THAT HELPED ME BRING BACK MY DIVORCE HUSBAND CONTACT HIM NOW FOR ANY KIND OF HELP

With so much in my heart i am here to express myself on how Dr. GBOJIE saved my marriage from divorce. Myself and my husband were having some misunderstanding and it was tearing our marriage apart to the extend my husband was seeking for a divorce. So i have no option than to go to the internet to seek for solution to my problem it was there i came across Dr. GBOJIE details and about how he has helped a lot of people by restoring there relationship. I contact Dr.GBOJIE and in less than 48 hours my husband cancelled the divorce papers. Now myself and my husband live together in peace and harmony all thanks to Dr.GBOJIE for saving my marriage from breaking up. Dr. GBOJIE contact information are via email: gbojiespiritualtemple@yahoo.com , gbojiespiritualtemple@gmail.com or call his phone number or WhatsApp: +2349066410185 .or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:Iveta (*.unet.cz) 17. 5. 2015 16:44 | link
nadpis:Většina chlapů nesnese, kdy...odpovědět
Většina chlapů nesnese, když je žena v něčem úspěšnější !! Sama mám Vš vzdělání,moji 2 partneři byli "jenom" vyučení a to bylo ohnisko problémů. Na druhou stranu, milé dámy, když na Vás partner takto prudí, vězte ,že je to "závist", a pokud Vám závidí je stále lepší, nežli by Vás litoval., i když takový vztah je k ničemu...pokud závidí, jste "evolučně " Vy výše! I když si uvědomíte to, že on prudí ze závisti, tak je to pro nás vztahově destruktivní, raději být sama, nežli se zamindrákovaným chlapem....takový vztah je horor...a čím víc e Vám něco daří, tím více on vyšiluje.....mohla bych o tom napsat elaborát..i když věřím,že ne všichni jsou stejní pitomci...
autor:Dana (*.tmcz.cz) 23. 9. 2016 21:20 | link
nadpis:Re: Většina chlapů nesnese, kdy...výše | odpovědět
Máte pravdu. Prožívám to den, co den, mám toho hodně zlého od malička za sebou a mnohokrát jsem se dostala do absolutní nicoty, kdy už jsem neměla chuť tady být ale pak jsem se odrazila ode dna s vědomím vlastního uvědomění své hrdosti, inteligence,výsledné odezvy na mou práci, radost z okamžiků života, přírody, z kontaktu s lidmi, s kterými jsem na "stejné vlně".......
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:27 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:smith (185.156.*.*) 7. 4. 2018 15:59 | link
nadpis:smithloanq@gmail.comodpovědět
Good day, Do you need an urgent loan to solve your financial needs,
provide loan ranging from $ 5,000.00 to $ 10,000,000.00 Max, we are
reliable, efficient, fast and dynamic, with 100% guaranteed loan also
gives ( . euros, pounds and dollars) the interest rate applicable to
all loans is (3%), if you are interested get back to us through
Services {smithloanq@gmail.com} provided include:

* Home improvement
* Loans Inventor
* Car Loans
* Debt Consolidation Loan
*Line of credit
* Second Loan
* Business Loans
*Personal loans
* International Loans.

Email contact,{smithloanq@gmail.com}
Thank you.
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:13 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:27 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–8 z 8
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum