Trápí vás zapomínání? Trénujte svou paměť

Trápí vás zapomínání? Trénujte svou paměť

Pokud často zapomínáte a už si nevíte rady, jak z toho ven, je na čase začít znovu trénovat svoji paměť. Nemějte obavu, nejste jediná. Dnešní doba je přehnaně hektická, a tak je zcela nemožné na všechno pamatovat.

Pominuly u vás už dávno školní léta a s nimi i období, kdy jste dokázala chrlit vyjmenovaná slova rychlostí blesku a ocitáte se v propasti nevědomosti? Nemůžete si vzpomenout, co máte nakoupit nebo v kolik máte schůzku s kamarádkou? V takovém případě se zeptejte sama sebe, jestli není na čase začít zase paměť trochu trénovat a oživovat.

Bohužel je všeobecně známo, že lidská paměť se začíná zhoršovat s 25. rokem života jedince. Vše je způsobeno tím, že už se nevytváří spojovací dráhy mezi jednotlivými neurony tak snadno jako v období dospívání. Tento proces je nevyhnutelný stejně jako stárnutí organismu. Jedno se však dělat dá. Je možné tento proces zpomalit. Stejně tak, když se rozhodnete držet své tělo ve formě, je možné držet ve formě i svoji paměť a mozek. Otázka je, jak na to?

Léky a přírodní produkty

Nejjednodušší cesta, jak držet paměť ve formě, je zajít do lékárny a koupit si některý z doplňků stravy, který zaručuje zlepšení mozkové činnosti a celkové posílení paměti. Určitě jste obeznámena s blahodárnými účinky ginkgo biloby. Je možné sehnat ji v nejrůznějších tabletkách a pro fajnšmekry se nabízí možnost zajít do některé z čajoven a koupit si ji ve formě čaje.

Ginkgo působí na prostém principu. Zlepší prokrvení mozku a tím pádem se do mozku dostane více kyslíku a mysl se zregeneruje. Další přírodní produkt poskytující osvěžení vaší mysli je guarana, která vede dokonce také ke zlepšení nálady. Žádný z těchto produktů není návykový, tak se nemusíte bát nepříznivých vedlejších účinků.

Spánek jako nejlepší lék na všechno

Už naše babičky věděly, že spánek pomáhá léčit snad všechno. Stejně tak je tomu i u zlepšování paměti. Krátký spánek během dne, pouze několikaminutový, celkově zefektivní mozkovou činnost jako celek. Je třeba dbát na to, aby váš denní spánek nepřesáhl dobu 15 až 20 minut, jelikož to už váš mozek přechází do fáze hlubšího spánku. Krátkodobý denní spánek se ovšem nedoporučuje lidem starším šedesáti let, protože zde hrozí riziko častých mozkových mrtvic. Tato metoda je tedy vhodná spíše pro mladší lidi, asi okolo třiceti let. Například pokud se musíte učit do školy, zkuste si mezi učením vždycky na pár minut lehnout a snažit se usnout. Mozek tak snadněji uloží předtím nabyté informace.

Zdravá strava – krok správným směrem

Věřte nebo ne, ale i změnou stravovacích návyků se vám zlepší „pamatovák“. Vhodnou stravou můžete posílit svoje myšlení a nemusíte se přitom téměř vůbec namáhat. Doporučujeme navyknout si pravidelně konzumovat šťavnaté ovoce typu broskve, ananasu nebo pomeranče. Tento druh ovoce obsahuje velké množství serotoninu, který snadno a rychle odbourává stres a deprese. Pokud vás trápí rozsáhlejší poškození paměti, doplňte do svého jídelníčku také česnek anebo sóju.

Sportem ku zdraví

Sportem ku zdraví - může se vám to zdát jako klišé, ale kus pravdy zde najdete. Jakýkoli pohyb na čerstvém vzduchu tělu a mysli prospívá. Pokud nemáte čas na odpolední vycházky přírodou, zkuste omezit používání městské hromadné dopravy nebo aut a využívat více své nohy třeba jen při cestě do práce a z práce. Navíc budete pracovat nejen na zlepšení paměti a mozkové činnosti, ale také i na zlepšení fyzické kondice.

Buďte zvídavá

I když už nejste studentka, je dobré neustále toužit po informacích, snažte se být zvídavá a lačná po nových vědomostech. Nejvhodnější způsob jsou například křížovky. Při jejich luštění budete dostatečně namáhat mozek a nutit ho k neustále spolupráci. Máte děti? Zahrajte si s nimi pexeso. Uvidíte, že vás budou zpočátku drtit, ale časem se opět dostanete do formy a dosáhnete také na vítězství.

Pokud vás už hlava neposlouchá tak, jak byste si představovala, nezoufejte a začněte pro to něco dělat. Časté zapomínání je s přibývajícím věkem naprosto normální věc, ale je třeba to nepodcenit, jelikož to může sebou nést i závažné typy onemocnění jako je například Alzheimer nebo Parkinson. Začněte si důležité věci psát na papírek nebo do mobilního telefonu a postupně se snažte tento zvyk odbourávat. A až se dostanete do fáze, kdy si opět budete věci pamatovat, můžete si pogratulovat - ve svém tréninku paměti jste byla úspěšná.

Autor: Pavla Musilová

Jméno: Heslo:

Diskuse:

1–4 z 4
autor:Olga (*.opanet.cz) 29. 8. 2013 21:46 | link
nadpis:Čím víc se blížili státn...odpovědět
Čím víc se blížili státnice tak tím méně jsem se dokázala soustředit a něco naučit. Na internetu jsem hledala právě něco z doplňků stravy jak se píše v článku :) Nějaké ginkgo.. našla jsem Brainstart a musím říct, že jsem nadšená. Státnice jsem v klidu zvládla a Brainstart beru i nadále :-) Je opravdu skvělý na koncentraci, paměť ale i na stres, který mám v zaměstnání až až :-/
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:15 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:05 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:07 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–4 z 4
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum