Seriál: Cesta ke zdravému hubnutí

Seriál: Cesta ke zdravému hubnutí

Diety řeší ženy, a stále častěji také muži, prakticky neustále. Dnes už pomalu každý alespoň jednou některou z nich vyzkoušel, tu s větším, tu s menším úspěchem...

Ne vždy vedou přísné diety k cíli a ne všechny diety dodržují zásady zdravého stravování a životního stylu. Proto je tu náš nový seriál o zdravém hubnutí. Jeho základem je maximální důraz na správnou výživu, teprve ta vede k cíli. Žádné hladovění, postupujte krok za krokem. K tomu vám pomůže renomovaná odbornice na výživu s mnohaletou praxí, Bc. Monika Divišová z centra Wellnessia.

„Je potřeba si uvědomit, že výživa činí při redukci hmotnosti 75 až 80 procent úspěchu,“ říká dietoložka. „To, že se mají lidé více hýbat a méně jíst, všichni vědí, ale ne vždy to funguje. Samotný pohyb pomáhá krátkodobě, bez úpravy jídelníčku se časem úbytek kil zastaví. Pokud na to jdete jen přes jídlo, můžete zhubnout i bez pohybu. Jistě, jde to pomalu a hůře se váha udržuje, ale jde to. Kombinace obojího je cestou k úspěchu, výživa je ale klíčová,“ dodává. 

Počítání kalorií nestačí

„Při dietách se lidé často zaměřují na energetickou hodnotu jídel, chybí ale složka nutriční vyváženosti. Jídlo může mít stejně kalorií jako tabulka čokolády, ale není to srovnatelné. Jídla zkrátka musí být nutričně vyvážená, příjem prázdných kalorií nikam nevede. Nejde o to jen počítat kalorie,“ vysvětluje Monika Divišová. „Hubnout se vyplatí nejen proto, že se nevejdeme do džínů. Nadváha má negativní vliv na cévy, vysoký cholesterol, pohybový aparát, ale třeba i na sex či otěhotnění,“ poznamenává nutriční expertka. 

Začínáme!

Udělejte si revizi vlastních ledniček a zbavte se nezdravých potravin. Jezte pětkrát denně malé porce. Důležité je, abyste nevynechávali během hubnutí žádné z pěti jídel. Jen tak docílíte maximálního efektu. Velkou chybou by bylo také ignorování některých pokrmů, nejčastěji se to týká snídaně. Může se sice zdát, že ušetříte přijaté kalorie, nicméně zpomalujete tím metabolismus, tedy přirozený výdej energie, a výsledek je nežádoucí. Vyhněte se tomu. Začněte hubnout hned a neodkládejte svou snahu na nový rok, příští pondělí, nehledejte si další výmluvy. Jednoduše dnes. 

Rozhovor s Monikou Divišovou: Vyléčila se díky výživě, teď pomáhá dalším

Jako malá byla nemocná, potýkala se se sníženou imunitou, astmatem a ekzémy. Pomohla správná výživa a přísná makrobiotická strava, kterou Monice Divišové naordinovala maminka. „Po letech jsem se začala věnovat výživě profesionálně a přidala se k maminčině studiu Wellnessia. Nyní tak mohu pomoci dalším lidem,“ říká sympatická brunetka v příjemných prostorách pražské poradny, kterou vede jako výkonná ředitelka.  

Ke správné výživě má každý jinou cestu, jaká byla ta vaše?

Přes zdravotní stav. V dětství jsem byla nemocná, maminka se potkala s někým, kdo se díky jídlu vyléčil, takže to zkusila také. Pomohlo mi to, stejně jako se zdravotních problémů zbavili díky výživě i další členové rodiny. Vím, proč se stravuji zdravě, sama se pak cítím zdravě. 

Co je při přechodu na zdravou výživu největší motivací?

Nejzásadnější bývá právě zmíněný zdravotní motiv, kdy to není jen o hubnutí. Pak je daleko větší motivace brát věci vážněji, s takovými lidmi se pak i lépe pracuje. Nicméně kvůli zdravotním aspektům k nám přichází jen zhruba čtyři procenta klientů, zbytek chce snížit váhu. 

Jaký je současný trend?

Lidé začínají více dbát na prevenci. I ti, kteří přicházejí primárně kvůli hubnutí, nakonec přece jen řeší i zdravotní otázky, například vysoký cholesterol apod. Více hubnout začínají také muži, kteří tvoří už polovinu našich klientů, a to nejen starší, ale i mladší okolo 30 let. 

Základem vašich služeb je dlouhodobá spolupráce. Jak to funguje?

Jedna věc je dietologie - když přijdete s nějakým problémem, zkontrolujeme vás a něco doporučíme, vy pak musíte naše doporučení uvést do praxe. Jenže po týdnu rady odložíte, a tím vaše snaha skončí. Vedle toho ale děláme tzv. nutriční koučink, což je 3 až 8 měsíců trvající proces, kdy vás učíme aplikovat naše rady. Řešíme, co jíst před cvičením, co po něm, na cestách, s dětmi. Také chodíme s lidmi nakupovat, vaříme u nich, děláme kurzy vaření také u nás. Naučíme je prostě změnit životní styl. 

Vrací se k vám klienti, kteří nedodrželi správný jídelníček a znovu nabrali?

Občas se to stává, jsou lidé, kteří to z různých důvodů nedotáhnou, třeba se přestěhují, změní partnera, mají děti. Ti pak chodí dále. Nebo třeba naberou kila na dovolené. Je ale mnohem jednodušší shazovat tři kila místo dvaceti. Na začátku k nám přitom přicházejí lidé s nadváhou od 5 do 20 kilogramů. 

Jak se díváte na televizní pořady, které učí lidi správně jíst? Cítíte změnu v přístupu klientů?

Velkou. Pořady udělaly ohromný kus práce pro vzdělanost klienta. Lidé začali chápat, že člověk může být podvyživený, i když jí hodně a má nadváhu. Klienti méně diskutují o našich doporučeních a někteří již díky televizi odstranili problematická jídla z jídelníčku apod.

Více informací na stránkách studia www.wellnessia.cz.

V dalších dílech našeho seriálu najdete jídelníčky sestavené nutriční expertkou, nejrůznější informace o vhodných potravinách pro redukci hmotnosti, rozhovory či tipy na pohybové aktivity.

Jméno: Heslo:

Diskuse:

1–5 z 5
autor:Květuš 27. 10. 2011 08:10 | link
nadpis:myslím, že tento seriál se ...odpovědět
myslím, že tento seriál se mi bude moooc líbit, už se těším na další články :)
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:27 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:13 | link
nadpis:alanatestimonies103@gmail.comodpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:26 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:lisaowen (*.ipvanish.com) 12. 5. 2018 01:39 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–5 z 5
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum