Psycholožka radí... II

Psycholožka radí... II

Ty z vás, které naší psycholožce položily dotaz ohledně partnerských a rodinných vztahů a čekaly na její odpověď, se právě dočkaly. Tady je druhá část odpovědí.

Na vaše dotazy týkající se partnerských a rodinných vztahů odpovídá psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová.

autor:
nadpis:
Vztah, nebo rodina?

Předminulé léto jsem jela do Řecka jako delegátka. Pracovala jsem v jedné cestovní kanceláři, kde jsem potkala Mira. Byl na mě moc hodný a od začátku bylo vidět, že se mu líbím. Dlouho jsem odolávala, ale nakonec jsem podlehla. Nedávala jsem však našemu vztahu naději, protože já jsem z Hodonína a on z Košic. Nejsem člověk, který by se vzdal domova, rodiny a kamarádů. V zápalu lásky jsem se přihlásila na vysokou do Košic, s jeho pomocí jsem udělala přijímačky a nechala se přemluvit, ať bydlím u něj a jeho rodičů. Teď toho však lituji, protože mi chybí domov a kamarádi. V Košicích nikoho neznám a přítel na mě nemá čas. Ale miluji ho a nedokážu si vybrat mezi ním a rodinou. Můžete mi prosím poradit?

Odpověď:

Skutečně je zde každá rada drahá. Proti sobě stojí dvě základní potřeby, které v souvislosti s našimi blízkými máme. Na jedné straně partner a láska k němu, na straně druhé další sociální vazby. Obecně lze tvrdit, že člověk by si měl v životě ze svých blízkých vytvořit jakousi sociální síť. Čím více pevných vztahů, tím větší jistota. Jestliže selže jedno z lan sítě, udrží člověka ještě další lana v síti. Je-li člověk přivázaný pouze na jedno lano, selže-li toto lano, dojde k pádu, v reálu tedy ke zhroucení člověka. Tomu bychom se měli všichni vyhýbat. Není- li tedy vyhnutí a musíte se rozhodnout pouze pro jednu z daných alternativ, nezbývá než si sepsat seznam pozitiv a negativ jednotlivých možností. Racionálně tak ošetříte danou situaci. Lze si najít nové přátele? Lze si najít nového partnera? Co je pro vás obtížnější?

 
 
autorka:
dotaz:
Máma nám udělala ze života peklo a nechce se usmířit!

Bydlela jsem s rodinou v matčině domě a měla jsem rizikové těhotenství. Máma žila se svým přítelem ve městě, ale rozešli se a ona se vrátila do svého domu. A nám začalo peklo. Přítel byl dálkový řidič a byl často pryč. Když přijel, máma mu navykládala, že do domu přichází nějací muži a že se to nedá vydržet, protože chodí po celém domě nazí. Chtěla po nás, abychom se okamžitě odstěhovali. Urychleně jsme začali hledat bydlení. Její výmysly ale pokračovaly a stupňovaly se. Začala volat policii, že neprávem obýváme její dům a že ji terorizujeme. Vše vyvrcholilo, když jsem s ní byla opět sama doma. Ráno přišla do mého pokoje a začala mě bít násadou od motyky. V té době jsem měla měsíc a půl do porodu. Zápasily jsme asi tři hodiny, než jsem jí sebrala telefon a zavolala příteli, který uvědomil policii. Matka se odstěhovala k mé sestře a u ní spáchala demonstrativní sebevraždu v dětském pokoji za přítomnosti mých dvou malých neteří. Na měsíc ji odvezli do blázince. Pak ji propustili s tím, že je naprosto v pořádku. Přítel musel ukončit zaměstnání a přihlásit se na úřad práce, aby mě mohl hlídat. Pak jsem musela do porodnice. Jak to matka zjistila, vyhodila mého přítele i s druhým synem z domu. Nedovolila jim ani vzít si svoje věci. Od té doby se s ní nevídám. Syn, kterému jsou už dva roky, ji nezná a ona o něho také nemá zájem. Mě to mrzí, myslela jsem si, že ji syn obměkčí, ona přijde a omluví se, ale nic. Trápí mě, že syn nemá babičku, ale nemám sílu za ní jít. Co mám dělat?

Odpověď:

V některých výjimečných situacích je prostě lepší, nezná-li dítě babičku. Jestliže vaše matka měla problémy psychického rázu, bila vás a jednala afektivně, nemyslím, že by bylo rozumné s ní navazovat vztahy. Vidím zde velké riziko především pro vaše děti, které mohou být na rozdíl od vás podobných afektivních výbuchů ušetřeni. Ještě znovu promyslete, co považujete za důležité pro sebe a svoji rodinu. Jestliže ona sama nejeví o děti zájem, nechala bych ještě nějaký čas na zotavenou pro obě strany. Je možné, že čas zahojí všechna bezpráví a křivdy a zase se s matkou usmíříte. Myslím ale, že obě strany potřebují čas na rekonvalescenci.

 

autorka:
    dotaz:
Mám vztah na dálku a neklape to

Je mi dvacet a jsem z Pardubic. Můj přítel, se kterým jsem už skoro dva roky, studuje v Brně a je o tři roky mladší. Poslední dobou se ale sami sobě začínáme vzdalovat. Dokonce jsem se rozhodla mu platit paušál, abychom se alespoň slyšeli. Když mu ale zavolám, tak jak jsme to měli domluvené, je otrávený a nepříjemný. Za celý den mi nenapíše ani jedinou SMSku. Když to s ním chci řešit, nechce se o tom bavit. Pokud mě něco trápí a chci mu to říct, řekne, ať s tím počkám na víkend, že to nechce řešit po telefonu. Jenže já to ze sebe potřebuji dostat! Nemám moc přátel a chci se někomu vypovídat. Vím, že je velmi hodný a citlivý, ale od doby co se začal bavit s jistou partou lidí, si na mě vůbec nevzpomene. Někdy si připadám vlezlá, i když mu volám jen jednou denně. Občas si říkám, že to vydržím a dnes se mu neozvu, ale nikdy to nedokážu. Zkratka jsem do něj zamilovaná a nevím si rady. Vím, že mě má moc rád, protože když jsme spolu, je to krása. Ale jakmile je s kamarády, tak je jako vyměněný. Prosím, poraďte mi.

Odpověď:

Jestliže dobře chápu situaci, chodíte se svým partnerem od jeho patnácti let. To je u chlapců věk, kdy vlastně teprve začínají postupně vyspívat. Udržet v tomto věku vztah, který trvá dva roky, je podle mého názoru nadlidský výkon. Navíc rozdíl tří let v takhle mladém věku vás staví do situace, kdy každý z vás může od vztahu očekávat úplně něco jiného. Vůbec se tedy nedivím, cítíte-li jeden či druhý potřebu řešit váš vztah. Ať už bude řešení vašeho vztahu jakékoli, měli byste se pokusit řešit problémy společně. U vztahu na dálku je skutečně problém v tom, že se málokdy vidíte tváří v tvář. Přesto by ale bylo vhodné sejít se a pokusit se vyjasnit si vaše postoje a názory ve vztahu k druhému. Váš partner se může cítit telefonáty omezovaný, může prožívat neshodu mezi tím, co cítí k vám a tím, co dělají ostatní kluci jeho věku. Vy můžete vnímat váš vztah jako vztah, který chcete udržet spíše vy. Bez argumentů druhé strany budete pořád váhat, představovat si, proč se asi chová tak, jak se chová, ale nikdy nebudete mít úplně jasno v jeho názorech.

 

autorka:
dotaz:
Citlivka

Poslední dobou nemůžu koukat už ani na večerní zprávy, vše mě rozbrečí. Co s tím?  Jinak jsem pozitivní, usměvavá, ale tohle? Kde se to ve mně vzalo?

Odpověď:  

Člověk v životě prochází různými obdobími. Ne vždy si plně uvědomuje, co všechno ovlivňuje jeho chování a jednání. Někdy může nevědomě zareagovat na situaci, které je svědkem, může se stát, že se nám postupně vrací vzpomínky na prožité události, dochází nám skutečný význam slov jiných lidí i jejich činů. Prostě nelze nikdy přesně říci, co a jak intenzivně nás ovlivňuje. Jde o kombinaci různých vnějších i vnitřních vlivů, které se vzájemně proplétají a tvoří konstrukci, kterou navenek vidíme jako naše nálady, postoje, jednání. Stálo by tedy za to alespoň se pokusit zjistit, co stojí za vaší přecitlivělostí ve vztahu k informacím zvnějšku. Jestliže se jedná o přecitlivělosti, která nemá reálný důvod (například přetížení, stres) můžeme zkusit hledat spojení s hormonálními změnami v organismu. Ke změnám dochází třeba v období těhotenství či kojení, nebo v období přechodu. Podobně při hormonální nerovnováze štítné žlázy dochází k přecitlivělosti organismu na emocionální podněty. Jedná-li se ve vašem případě o nevysvětlitelnou změnu reakcí na podněty, doporučila bych návštěvu praktického lékaře.

 
autorka:
dotaz:
Matka mi přivodila deprese

Když jsem byla malá, tak se moji rodiče neustále hádali, pili alkohol, dokonce přišlo i na bitky. Mamka se chovala k taťkovi hrozně, podváděla ho se svým spolupracovníkem, schovávala mu výplatu a podobně. Někdy se opila a dělala jako bychom já s bratrem neexistovali, a když vystřízlivěla, tak se chovala, jako by se nic nestalo. Když mi bylo šest let, tak se naši rozvedli. Matka mě násilím odtáhla a bydlela jsem s ní u babičky. Byla jsem z toho nešťastná, protože jsem chtěla být s taťkou. Potom si vzala jednoho chlápka, ke kterému jsme se přestěhovali. Teď mi je dvacet a pořad s nimi musím žít v jednom bytě. Je to k nevydržení, matka má pořád něco proti mně. A to s tím jejím pitím nepřestalo. Nadává mi, a když vystřízliví, chová se, jakoby se nic nestalo. Ale to já už po dvaceti letech nedokážu. Nezvládám to psychicky. Doma neustále slyším, jak za mě musí všechno platit, ale oblečení i paušál si platím sama. Platí za mě pouze nájem, elektřinu, vodu, plyn a to málo, co sním. Letos maturuji a stále doufám, že maturitu udělám a najdu si dobře placenou práci, abych se mohla odstěhovat. Mám strašně slabou psychiku a už nevím, jak dál. Často mám deprese a v ničem si nevěřím. Matka mě totiž celý život jen podceňovala a opakovala, jak na nic nemám, že neudělám přijímačky na školu a podobně. Poraďte mi prosím něco, abych se cítila lépe.

Odpověď: 

Tyhle problémy rozhodně nevyřešíme jednoduchou radou. Souhlasím s tvojí snahou osamostatnit se a žít si svůj vlastní život. Máš už ho takřka na dosah, vždyť do maturity už je jenom chvíle a pak bude záležet na tobě, jak se o sebe postaráš. Každopádně si myslím, že bys tuhle situaci neměla řešit sama. Doporučila bych ti, abys navštívila nějakého psychologa či psycholožku poblíž tvého bydliště a pokusila se řešit problémy postupně. Čeká tě ještě hodně práce, ale držím pěsti.

 
autorka:
dotaz:
Jak nám epilepsie ovlivní život?

Syn je hyperaktivní a na EEG zjistili, že nález je na hranici ADHD a Epilepsie. Jaká bude mít omezení a jak to ovlivní rodinný život?

Odpověď: 

Jestliže má tento nález, zřejmě už to chod rodiny omezilo. Tyto děti jsou skutečně hyperaktivní, obtížně se soustředí a vyžadují speciální přístup. Při hře jste si mohla všimnout, že ve srovnání s jinými dětmi je více roztěkaný, potřebuje často měnit činnosti a vyžaduje také klidnější, ale přitom pevné vedení. Velmi záleží na míře daného problému. Píšete, že je na hranici, znamenalo by to tedy menší omezení. Váš ošetřující lékař by vám měl dát přesnější informace právě v souvislosti s nálezem na EEG. Dnešní vyšetřovací metody dokáží přesně určit změny, ke kterým v mozku dochází, a umožňují ta přesnější zaměření léčby. Čeká vás dlouhodobá spolupráce s psychologem či psychiatrem. Mnohdy je možné takřka eliminovat projevy daného onemocnění.

 

autorka:
dotaz:
Nechce se mnou spát

Je mi dvacet čtyři let a manželovi třicet let, máme syna starého dva roky. Od té doby, co je syn na světě, manžel se mnou odmítá sex. Nevím, zda za to nemůže třeba jeho přítomnost u porodu. Od té doby jsme vlastně spolu ještě nespali a manžel mi nechce říct důvod, proč mě odmítá. Také nechce jít k žádnému odborníkovi, který by mu poradil. Moje trpělivost je u konce, nevím, jak mu pomoci. Stále čekám, že se to zlepší, a snažím se mu pomáhat (sexy prádlo, noc v penzionu), ale výsledek žádný. Nevím, co mám dělat.

Odpověď: 

Jestliže se nedoberete důvodu, proč vás manžel odmítá, nemůžete mu příliš pomoci. Je možné, že ani sám nezná důvod, proč sex s vámi odmítá. Důležité je, jak vypadala situace u vás doma před vaším porodem. Byla-li normální, docházelo-li k sexu a oba dva jste byli spokojeni, pak lze skutečně důvod hledat někde v okolnostech porodu. Opravdu se může stát, že porod vyvolá v partnerovi smíšené pocity ve vztahu k sexu. Je to výrazný zážitek a slabší povaha se může cítit zaskočena. Málokdo z mužů čeká, že je porod provázen takovou bolestí a úsilím, kterého je pak svědkem. Pokuste se promluvit si s manželem o porodu samotném, jak ho prožíval, co ho zaujalo, čím byl zaskočen. Bude-li ochotný o tomto tématu mluvit, třeba postupně dojdete i tomu tabuizovanému sexu. Jestliže i potom nebude schopný plnit své manželské povinnosti, měla byste ho přimět k návštěvě sexuologa. Dnes není problém v každém větším městě najít sexuologickou ordinaci. Každopádně byste měla danou situaci řešit.

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–44 z 44
autor:Lucinka 1. 5. 2008 18:50 | link
nadpis:Moc bych vám chtěla poděkov...odpovědět
Moc bych vám chtěla poděkovat za odpověď. Vaše rady si vezmu k srdci.
autor:sherry lugard 29. 11. 2018 11:42 | link
nadpis:effective and powerful love spell caster and a lottery spell caster výše | odpovědět
Contact Dr Gbojie if you want to get your Husband, Wife, Boyfriend and Girlfriend back now and regain your happiness.

Hi i am from USA I have just experience the wonders of Dr. gbojie love spell, that have been spread on the internet and worldwide, How he marvelously helped people all over the world to restored back their marriage life and get back lost lovers, and also help to win lottery. I contacted him after going through so many testimonies from different people how he help to bring back ex lover back, i told him about my husband that abandoned me about 8 months ago, and left home with all i had.. Dr GBOJIE only told me to smile and have a rest of mind he will handle all in just 24 hours, After the second day my husband called me, i was just so shocked, i pick the call and couldn't believe my ears, he was really begging me to forgive him and making promises on phone.. He came back home and also got me a new car just for him to proof his love for me. i was so happy and called Dr Gbojie and thanked him, he only told me to share the good news all over the world .. Well if you need an effective and real spell caster contact Dr gbojie Via email: GBOJIESPIRITUALTEMPLE@gmail.com or Call or WhatsApp: +2349066410185.or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:saturejka333 1. 5. 2008 19:18 | link
nadpis:Dobrý den, moc vám děkuji z...odpovědět
Dobrý den, moc vám děkuji za odpověd. Pouvažuji nad tím a zkusím to zvážit. Ještě jednou děkuji
autor:Tapta3 2. 5. 2008 04:01 | link
nadpis:Dekujeme za opdoved....odpovědět
Dekujeme za opdoved.
autor:blesksoft 2. 5. 2008 09:13 | link
nadpis:děkujiodpovědět
děkuji za odpověď a trochu naděje na klidnější dítko
autor:lena 4. 5. 2008 13:15 | link
nadpis:a budou jeste dalsi odpovedi n...odpovědět
a budou jeste dalsi odpovedi na dalsi dotazy nebo to uz je vsechno????
autor:bela1 4. 5. 2008 13:23 | link
nadpis:toto je druha cast, prva uz bo...výše | odpovědět
toto je druha cast, prva uz bola.
autor:smudla 4. 5. 2008 22:05 | link
nadpis:prosímodpovědět
Prosím,PhDr:prosím Vám,vymažte muj dotaz, který jsem Vám sveřila, prosím.Nedošlo mi, že diskuze je VĚŘJNÁ.Nechci,aby to ostatní lidi, četli, děkuji Vám pro ujasnění, skoro vše jsem,díky dcerám ,vyřešlila,založila si svůj účet,poromluvila s manželem ten ,odešel na hodinu ven , vrátil se s krásnou kytkou se slovy"jsem to vůl, veřil víc Tvé matce, než Tobě, promiń.
Já mu ten den , před dcerama, řekla, že pokuď , veří víc mamě tak, žádám o rozvod ,byt, který je ná( jsne)koupili,zaplatili, hotově ,podpis, dva můj i manželův) prodáme, koupíne dvě garsonky,čuš´čl, nikdy jsem nebyla tak rázná, možná, ostuda,bez "mami" je mi líp, uvolněně, začínám žít ne ŽIVOŘIT.MĚ se sluníčkově, prosím o vymazání,všeho co jsem Vám , prvně poslala.Děkuji velka.medvedice
autor:Danca (*.iol.cz) 4. 5. 2008 22:26 | link
nadpis:Copak nevidis ze uz tady ten d...výše | odpovědět
Copak nevidis ze uz tady ten dotaz neni? Petra uz ho smazala!!!
A dekujeme, ze ses ted sama priznala, ze jses smudla. No comment
autor:smudla 5. 5. 2008 19:54 | link
nadpis:Dancavýše | odpovědět
Prosím nemusíš mi Tykat,no comment na Tebe
autor:nanina 5. 5. 2008 20:01 | link
nadpis:však si tu všetky tykáme...výše | odpovědět
však si tu všetky tykáme
autor:bela1 5. 5. 2008 20:03 | link
nadpis:nanina iba niektore, niektore ...výše | odpovědět
nanina iba niektore, niektore si vykame :-)
autor:nanina 5. 5. 2008 20:05 | link
nadpis:jaj, tak sorry ale najako som ...výše | odpovědět
jaj, tak sorry ale najako som to nezaregistrovala...fakt
autor:Jana 4. 5. 2008 23:25 | link
nadpis:prvý a posledný raz k tejto ...výše | odpovědět
prvý a posledný raz k tejto "afere" niečo napišem. neverím že pani Irena nevedela že to čo napiše bude NEVEREJNE. však dobre videla, ako na tejto stranke funguju diskusie, že ked tam niečo napíše (tak ako nám písala trapasy), tak to všetci uvidia a každý jej môže odpovedať. tak isto videla, akým spôsobom sa píšu "problémy" pre psychologičku. dokonca jej mnohí na jej problém odpovedali a ona si s nimi veselo písala takže veľmi dobre videla že je to zverejnené a vtedy jej to nevadilo?? a o svojom probléme predsa nepísala len psychologičke, ale aj v iných diskusiách a vtedy jej to tiež nevadilo?? toľko môj názor, snažila som sa držať od tohto dalej ale musela som..pekný večer všetkým
autor:Katynka 5. 5. 2008 18:01 | link
nadpis:holky neřešte to..paní Iren...výše | odpovědět
holky neřešte to..paní Irena by tady pak tvrdila, že jsme maldší než ona a že to ještě pořád tak nechápeme, a že máme na svět jiný pohled...sice nevím jak nemohla vědět že to bude neveřjné ale to je jedno...
autor:ewka 4. 5. 2008 22:10 | link
nadpis:smdla - velka medvedicaodpovědět
to čo ste spadla s oblakov???? Zabudla ste dodať že máte 50 let
autor:smudla 5. 5. 2008 19:57 | link
nadpis:evavýše | odpovědět
naspadl jsme z oblaků,ale Ty se nauč česky:-(Ještě mi 5O let není:-))))co dodat:-)))šloda,písmenek:-(
autor:Katynka 5. 5. 2008 19:59 | link
nadpis:jak se může naučit česky k...výše | odpovědět
jak se může naučit česky když není češka?spíš vy se naučte psát česky...
autor:Kristýnka 5. 5. 2008 22:19 | link
nadpis:česky??? proč!!!výše | odpovědět
proč by se měla učit česky??? toto není jen česká stránka, a i kdyby, my jim rozumíme, protože Češi a Slováci patří "tak nějak" k sobě!!!
autor:Katynka 6. 5. 2008 10:37 | link
nadpis:přesně tak!souhlasím s tebo...výše | odpovědět
přesně tak!souhlasím s tebou Krsitýnko!
autor:Katynka 6. 5. 2008 10:38 | link
nadpis:jééé promiň Kristýnko...výše | odpovědět
jééé promiň Kristýnko
autor:bela1 6. 5. 2008 10:41 | link
nadpis:za vsetky slovenky sa tesim...výše | odpovědět
za vsetky slovenky sa tesim
autor:smudla 6. 5. 2008 21:33 | link
nadpis:???výše | odpovědět
Češi as Slováci,patří k sobě? Sanda patřili, neví訚 kdo se trhnul?
autor:janny 6. 5. 2008 21:40 | link
nadpis:no někteří to tak neberou,j...výše | odpovědět
no někteří to tak neberou,já to beru pořád tak,jako bychom patřili k sobě.Já odtamtud mám manžela,tak mi to nějak nepřijde.Prostě to beru pořád jako Československo.
autor:bela1 6. 5. 2008 21:41 | link
nadpis:presne a ked sa stretneme niek...výše | odpovědět
presne a ked sa stretneme niekde vo svete, tak si povieme "bratia". ale s ostatnymi susednymi statmi to nejde
autor:Hona 7. 5. 2008 10:23 | link
nadpis:přesněvýše | odpovědět
Mám na Slovensku mnoho opravdových přátel a i když se dlouho nevidíme, při dalším setkání mám pocit, že jsem se včera s nimi rozloučila. A co se týká slovenštiny mám ji velmi ráda. Roků mám jako Metuzalém, ale ve svém okolí jsem stále s mladými, takže nezáleží na věku, ale na pochopení jeden druhého, přeji krásný den VŠEM.
autor:smudla 9. 5. 2008 12:55 | link
nadpis:Honavýše | odpovědět
Souhlasím s Tebou i já mám ráda slováky:-))) i slovenštinu, ale.... no nic.Jsem původem z Maďarska, musím uznat, že muži slováci jsou moc pěkní muži:-)))
autor:saturejka333 6. 5. 2008 21:41 | link
nadpis:urcite vic nez Slovaci a Madar...výše | odpovědět
urcite vic nez Slovaci a Madari... :)) Hahaaa
autor:Katka 7. 5. 2008 07:57 | link
nadpis:satuvýše | odpovědět
Rejpalko. ;))
autor:saturejka333 9. 5. 2008 23:32 | link
nadpis:Katavýše | odpovědět
ja za to nemuzu... asi jsem takova (ale mela jsem pravdu, ne? :))
autor:Katka 9. 5. 2008 23:39 | link
nadpis:Satuvýše | odpovědět
no měla.. :) s maďarama jsme nikdy nebyli republika. :))
autor:saturejka333 9. 5. 2008 23:40 | link
nadpis:no jo... a nikdy to tak ani ne...výše | odpovědět
no jo... a nikdy to tak ani nebude.
autor:smudla 9. 5. 2008 12:51 | link
nadpis:???výše | odpovědět
Na to, že Ti je 22 let jsi dost oprsklá.Počkej až jednou budeš, vychovávat děti.
Že jsem původem z Maďarska?Co je Ti po tom?Radu, čti jen co píšu Tobě:-))))
autor:saturejka333 9. 5. 2008 23:31 | link
nadpis:smudlavýše | odpovědět
opraskla? Ani ne... jen nemam rada lidi, jako jsi ty... to je vse!
autor:smudla 9. 5. 2008 12:52 | link
nadpis:ewkavýše | odpovědět
Nezabudla:-)) ještě mi není 5O:-)))
autor:markiiz 6. 5. 2008 16:29 | link
nadpis:Nechápu, je to stránka pro h...odpovědět
Nechápu, je to stránka pro holky, tak jaké vykání? Příjde mi blbé otevírat si něči profil, abych zjistila jak je stará, jestli mám tykat nebo vykat...
autor:Hona 7. 5. 2008 10:24 | link
nadpis:Nechápu ...výše | odpovědět
Markiiz také neotvírám profil, a myslím, že tykat je to nejpřirozenější.
autor:bela1 7. 5. 2008 20:41 | link
nadpis:ja si sem tam otvorim, aby som...výše | odpovědět
ja si sem tam otvorim, aby som si pozrela foto
autor:Jana 7. 5. 2008 23:29 | link
nadpis:aj ja. a málokto má aj tak u...výše | odpovědět
aj ja. a málokto má aj tak uvedený vek :)
autor:bela1 8. 5. 2008 22:04 | link
nadpis:my dve ho uvedeny mame :-)...výše | odpovědět
my dve ho uvedeny mame :-)
autor:janka (78.16.*.*) 12. 4. 2009 13:28 | link
nadpis:vztahyodpovědět
Dobry den,

Do styroch rokov som mala pohodovych rodicov,brata,a potom sa vsetko skoncilo..

Rodicia sa hadali,otec vela pil,a nakoniec sa rozviedli..Mama si nasla druheho s ktorym zije do teraz,prestahovali sme sa ...

Rodicia si mysleli,vsak som mala,ja tomu som este nerozumela,ale tie hadky,klamstva atd.si jednoducho z detstva pamatam...

Ked sme sa prestahovali,musela som si zvykat na nove prostredie,novych kamaratov v skolke,novych ludi,chybali mi stari rodicia,iked som za nimi raz rocne chodila,ale vela som si ich,,neuzila,,..A najhorsie na tom bolo,ze uplne cudziemu muzovi som musela vraviet otec,prve mesiace som vravela ujo,ale uz mu hovorim otec...lebo ma vychovaval...

Ked som mala asi 8 rokov,tak mi zomrel bracek,pri narodeni zomrel,dozvedela som sa to az na pohrebe,neviem preco mi to rodicia nepovedali skor,citila som sa hrozne,este sa mi koli tomu spoluziaci smiali,ale ja som sa to snazila nevsimat,ale ked som mala 10 tak sa narodila moja sestra,o ktoru som sa starala,ale trosku ma to obmedzovalo,hlavne cez vikendy,ked nasi odisli vecer na navstevu a ja som s par mesacnou malou Pavlinkou musela zostavat sama,bala som sa,lebo som nevedela co mam s nou robit,ak zacne plakat a pod..

No o desat rokov neskor som sa dozvedela nieco,co ma velmi zarazilo,ale nerobila som z toho ziadne sceny,ale myslim,ze by sa to kazdeho dotklo.

Oslavila som 20 rokov,a otec ku mne prisiel a hovori,,Chcem ti konecne nieco povedat,mama by ti to nikdy nepovedala,Ja som Tvoj Otec,ja som zostala prekvapena,ja som ho za otca povazovala,ale nie za biologickeho...Tak to sa ma velmi dotklo,vtej chvili som nepovedala absolutne nic,len som sa rozplakala,lebo dlhe roky som bola v tom,ze je pre mna len clovekom,ktory ma len vychovava atd.ale toto..Spytala som sa ho,preco teda nemam jeho priezvisko,a on mi povedal,ze bol problem s papiermi a s uradmi,ale to bola podla mna len vyhovorka,odpustila som im za to ze mi tak dlho klamali,ale nezabudnem..

Je toho vela co by som napisala o svojom zivote,ale bola by z toho dobre hruba kniha..

Niekedy rozmyslam,preco o takych veciach sa mi lepsie pise,nez rozprava,som skor introvert,mam problemy s komunikaciou s druhymi ludmi,bojim sa ,ze nieco poviem,alebo spravim zle,citim sa tak menejcenne,neviem presadit svoj nazor,preto sa bojim,ci si zozeniem aj pracu,iked mam za sebou vysoku skolu,ale to nic neznamena,clvek moze mat titul,a co z toho,ked nemozem zohnat pracu vo svojom odbore...
autor:alana (129.56.*.*) 13. 5. 2018 16:10 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:abu mali 20. 8. 2018 18:56 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:Veverusa 1. 10. 2018 16:50 | link
nadpis:Afluditen injekceodpovědět
Dobry den muze mi z prsu po afluditenu tect zlutobila tekutina?mam z psychiatrie leky dekuji nebo tehotenstvi
1–44 z 44
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum