Psycholožka radí... I

Psycholožka radí... I

Minulý týden jste měly možnost pokládat naší psycholožce dotazy týkající se tématu rodinných a partnerských vztahů. Tady jsou její odpovědi.

 

Na vaše dotazy odpovídá

psycholožka PhDr. Kateřina Stibalová.

 
  

Dcera se počůrává (Nikolka)

Dotaz: Moje tříletá dcera se začala přes den počurávat. Stane se to vždy, když něco provede nebo když na ni zvýším hlas. V čem je chyba? Dělám něco špatně?

Odpověď: Počůrávání je znakem regrese ve vývoji dítěte, tedy návratu k nižšímu vývojovému stupni. Dítě se tím brání nadměrné zátěži pro svůj organismus. Existují děti, které jsou citlivější na tenzi, tlak z vnějšku. Tím tlakem pro ně může být i třeba jen zvýšení hlasu nebo pokárání, nebo kombinace různých tlaků z vnějšku – děti velmi rychle vycítí, je-li doma něco v nepořádku. Možnosti, jak korigovat dětské chování, jsou v zásadě dvě – pochvala a trest. Pochvala je podle výzkumů psychologů účinnější metodou než trest nejen u dětí, ale i u dospělých. U citlivějších dětí je tedy potřeba zaměřit se na pochvaly, tresty omezit, ale současně postupně mírně stupňovat tlak, který dítě zvládne bez regrese či jiné újmy. Je dobré zaměřit se na situace, ve kterých dochází k počůrávání, a pokusit se je omezit na minimum, alespoň z počátku. Pak lze postupně navozovat podobné situace a „trénovat“ odolnost dítěte vůči stresu.

Rozešli jsme se a já nevím, jestli ho chci zpátky (Lidie)

Dotaz: Rozešla jsem se s přítelem, se kterým jsem chodila téměř sedm let a rok a půl jsme spolu bydleli. Poslední rok jsme si ale nerozuměli, tak jsem myslela, že bude lepší náš vztah ukončit. Bydlíme ve stejné vesnici, takže se každý den vidíme. A v tom je ten problém! Myslela jsem, že když se dlouho neuvidíme, tak si uvědomíme, jestli k sobě patříme nebo ne, a třeba se k sobě vrátíme. Ale vídáme se každý den, takže si ani nepřipadáme vzácní. Moji i jeho rodiče počítají s tím, že se k sobě vrátíme, ale já sama nevím, jestli to chci, a jsem zmatená. Je to normální? Po sedmi letech stále nevím, jestli s ním chci strávit zbytek svého života. Co mám dělat?

Odpověď: Sedm let je mnohdy považováno za osudovou hranici vztahu. Lidé v minulosti nežili nikdy tak, jak k nás tomu vede dnešní společnost. Aby spolu dva lidé sedm let chodili, aniž by se vzali nebo spolu měli dítě, to byla skutečně velká vzácnost. Dnes je to takřka normální. Ale dochází v souvislosti s tím k tomu, že vztah po určité době prostě vyhoří. Osou každého vztahu je totiž vývoj „odněkud někam“, se změnami, které s vývojem souvisí. Jestliže včas nepřijde daná změna, začne jeden či druhý partner uvažovat, byť možná nevědomě, o smyslu daného vztahu. Zřejmě je na tom váš vztah podobně. Není vlastně moc důvodů pro rozchod, ale není ani moc důvodů proto být spolu. Často tuhle situaci lidé řeší rozchodem, velmi často se také brzy nato vdají či ožení, ale berou si někoho jiného. Aby vyhořelý vztah začal fungovat, je potřeba mnoho úsilí z obou stran. Hlavně je ale třeba nechat obnovujícímu se vztahu přirozený vývoj, se všemi změnami, které se vztahem souvisí. 
 

Jsou mí synové hyperaktivní? (Marcela)

Dotaz: Mám dva syny, jednomu jsou čtyři roky a druhému dva, a oba jsou v poslední době naprosto nezvladatelní. Pro delší nemoc mladšího syna jsme nechodili ani ven. Jsem z nich už velice vystresovaná a pomalu vše, co dělají, mě rozpláče, anebo na ně křičím. Je toto u dětí přechodné období?

Odpověď: Jedním z důvodů „nezvladatelnosti“ či hyperaktivity může být fakt, že jste nemohli chodit ven. Ať člověk chce nebo nechce, je-li zavřený s několika lidmi v jednom bytě či domě, nemůže ven a komunikuje pouze s nimi, dojde u něj s největší pravděpodobností k ponorkové nemoci. Prostě řečeno, začnete být jeden na druhého alergičtí. Netýká se to pouze dospělých, ale i dětí. Představa týdne či čtrnácti dní s nemocným dítětem doma není nepříjemná jen vám, ale i vašim dětem. Oběma stranám by pomohla změna prostředí a změna lidí, se kterými můžete komunikovat. Jestliže můžete alespoň na chvíli přenechat starost o nemocné dítě někomu jinému z rodiny, koho dítě zná a je s ním rádo, využijte tenhle čas pro sebe případně i pro zdravé starší dítě. Někdy je to náročné, ale tělo se velkému přetížení prostě brání, proto ten stres, pláč a křik. Jestliže strávíte alespoň hodinu denně bez dětí a bez starostí, co se s nimi děje, uděláte dobře nejen sama sobě, ale i svým dětem.
 

Sestra má noční můry (Šárka)

Dotaz: Mé mladší sestře je sedm let a v noci se jí zdají sny o tom, že ji někdo zabije nožem, že mámu zastřelí a podobně. Probouzí se s pláčem. Nedovedu si to vysvětlit, protože je to hodná a šikovná holka, ve školce je na ni samá chvála. Nezažila ani žádné trauma nebo něco, co by ji poznamenalo. Čím by to tedy mohlo být?

Odpověď: V předškolním období se s živými sny či nočními můrami setkáváme velmi často. Zřejmě to souvisí s prudším vývojem určitých center v mozku. Představivost je v té době velmi rozvinuta, je tedy nasnadě, že i sny budou živější, někdy je děti dokonce považují za realitu. Některé děti se v tomto období dokonce stávají náměsíčnými. S prožitými traumaty to nemusí vůbec souviset. Přesto je ale dobré vyvarovat se v tomto období vývoje podnětů, které by dítě mohly stresovat. Nedoporučuje se přílišné sledování televize, obzvlášť ve večerních hodinách. Je dobré vytvořit dítěti určitý rituál při usínání, mít ho nablízku, když se probudí z děsivého snu, zajistit, aby si neublížilo třeba pádem z postele. Problémy zpravidla postupně odezní během prvních let školní docházky. Jestliže ale přetrvávají delší dobu, je vhodné vyhledat pomoc psychologa.
 

Sestřino dítě se na mě upnulo (Katynka)

Dotaz: Před dvěma týdny se od nás z bytu odstěhovala sestra se švagrem a s mou neteří. Moje neteř ale celé dny trávila se mnou, mojí mamkou a taťkou. Sestra se o ni nijak nezajímala. Neumí ji zabavit, nenakreslí jí žádné obrázky, spíš ji odbude, ať neotravuje. Když malá něco provede, sestra ji hned vždy a za všechno seřve. Ale když byla se mnou, byla neteř jako andílek. Jak je to možné, že se neteř více upnula na nás? Že je jí líp s námi? Může to být i tím, že se sestra o ni moc nezajímá a že my jsme jí věnovali spoustu času?

Odpověď: Mohu jen souhlasit s vašimi postřehy. Skutečně dítě velmi rychle vycítí, kdo ho má rád, kdo s ním tráví hodně času, a využívá tento čas ke hrám a dovádění, ale i k mazlení či učení. Citlivě pak reaguje na přístup vychovatele, zlobí, když se mu nikdo nevěnuje, je hodné, když je tomu naopak. Je dobře, že se svojí neteři věnujete, problém ale vidím v přístupu její matky. To, že zanedbává výchovu, může vést k nezvratným změnám v osobnosti dítěte. Nejistota ve vztahu k matce v dítěti vyvolává úzkost, kterou může řešit agresivitou či naopak stažením se do sebe. Pomoc a podporu je potřeba dávat nejen neteři, ale i sestře. Jak je to možné, že se nestará o své dítě, že ho zanedbává? Bylo by dobré promluvit se sestrou a případně vyhledat odbornou pomoc pro ni i pro neteř.

Jak překonat nemoc? (Palita)

Dotaz: Můj manžel je dva měsíce po operaci kolene a diagnóza není do budoucnosti moc příznivá. Bolest neustupuje a manžel to psychicky nezvládá, jednak kvůli nemoci a jednak, že nemůže chodit do práce a nejspíš o ni přijde. Má strach o finanční zabezpečení rodiny. Vtipkuje o sebevraždě. Snažím se ho psychicky podpořit, ale sama na sobě vidím, že je toho na mě moc. Jak mám tuto situaci zvládat?

Odpověď: Tahle situace se zvládá velmi obtížně, je dobré, když někdo může pomoci. Proto po celé republice působí centra bolesti, kde pracují lékaři a psychologové jak se samotným pacientem, tak s jeho nejbližšími. Neustupující bolest totiž člověka ochromuje, nutí ho říkat věci, které sám vlastně ani nechce říkat. Nemocný se brání nemoci i světu okolo. Někdy lze bolest utlumit antiepileptiky, tedy léky, které berou psychiatričtí pacienti s epilepsií. Lidé, kteří trpí bolestí někdy protestují proti takovým lékům, odmítají je s tím, že nejsou blázni. Neuvědomují si ale, že bolest působí na jejich nervovou činnost a léky tohoto typu jim skutečně mohou pomoci. Doporučuji se tedy pomocí internetu či telefonu spojit s centrem bolesti, které je nejblíže vašemu bydlišti, a začít s léčbou co možná nejdříve.

Otec má na syna špatný vliv (Hani a Kuba)

Dotaz: Mám dvacet dva měsíců starého syna a rozešla jsem se s jeho otcem. Jezdí za námi a syn je z toho vždycky hrozně rozhozený, protože ho táta rozdivočí (hrají si maximálně dvacet minut) a pak si ho nevšímá. Mě citově vydírá, ať se vrátím, jinak že se zabije a podobně. Taky mi neustále říká, že nemá na alimenty, protože se zadlužil. Syn to všechno vnímá a potom strašně zlobí, je roztěkaný a hlavně vystrašený. Bojím se, že když si ho otec bude brát, že to nebude mít na syna dobrý vliv. Jak mám prokázat negativní vliv otce na dítě?

Odpověď: Tohle je spíše otázka pro právníka než pro psychologa. Je potřeba skutečně se spojit s právníkem, zeptat se na možnosti prokázání negativního vlivu otce na syna. Pak teprve následuje vyšetření psychologem, pohovor s oběma rodiči i s dítětem. V případě, že otec vás ani dítě netýrá, jde zpravidla o dlouhodobou záležitost. Negativní vliv rodiče na dítě  se velmi obtížně prokazuje. Možná by bylo dobré současně s tím zkusit pohovořit s bývalým partnerem, pokusit se ho přimět k tomu, aby si více uvědomil, že vývoj jeho dítěte je i v jeho rukou. Jestliže vám vyhrožuje, neměla byste si to nechat líbit a obrátit se na policii. Stejně tak nemusíte řešit, zda má či nemá na alimenty. Jestliže neplatí, je potřeba obrátit se na soud.
 
(Druhou část dotazů zodpoví paní psycholožka v nejbližších dnech a ihned její odpovědi zveřejníme.)
Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–35 z 35
autor:Tapta3 29. 4. 2008 09:49 | link
nadpis:Dekujeme za odpovedi, jsem zve...odpovědět
Dekujeme za odpovedi, jsem zvedava i na druhou cast. A vsem preju,at se zdarne s problemy poperou...
autor:sherry lugard 29. 11. 2018 11:42 | link
nadpis:effective and powerful love spell caster and a lottery spell caster výše | odpovědět
Contact Dr Gbojie if you want to get your Husband, Wife, Boyfriend and Girlfriend back now and regain your happiness.

Hi i am from USA I have just experience the wonders of Dr. gbojie love spell, that have been spread on the internet and worldwide, How he marvelously helped people all over the world to restored back their marriage life and get back lost lovers, and also help to win lottery. I contacted him after going through so many testimonies from different people how he help to bring back ex lover back, i told him about my husband that abandoned me about 8 months ago, and left home with all i had.. Dr GBOJIE only told me to smile and have a rest of mind he will handle all in just 24 hours, After the second day my husband called me, i was just so shocked, i pick the call and couldn't believe my ears, he was really begging me to forgive him and making promises on phone.. He came back home and also got me a new car just for him to proof his love for me. i was so happy and called Dr Gbojie and thanked him, he only told me to share the good news all over the world .. Well if you need an effective and real spell caster contact Dr gbojie Via email: GBOJIESPIRITUALTEMPLE@gmail.com or Call or WhatsApp: +2349066410185.or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:blesksoft 29. 4. 2008 10:01 | link
nadpis:radyodpovědět
jsou to dobré rady a hlavně aby si z toho něco vzali ty kterým se radí
autor:nonuschka 29. 4. 2008 11:50 | link
nadpis:doufam,ze bude i druha cast s ...odpovědět
doufam,ze bude i druha cast s ostatnimi dotazy
autor:nonuschka 29. 4. 2008 12:07 | link
nadpis:ajo bude, ja sem slepon :)...výše | odpovědět
ajo bude, ja sem slepon :)
autor:Katka 29. 4. 2008 11:55 | link
nadpis:dotazyodpovědět
pro mě nejbližší dotaz byl od slečny Lidie.. Měla jsem totiž stejný problém, opravdu se vztah po určité době stává přechozeným, ale naštěstí se to vyřešilo samo, protože jsme si koupili společně byt a tím se ten vztah pohnul zase dál.. Jsem ráda, že se to nakonec vyřešilo takhle, protože bych nerada o svojeho chlapa přišla..
autor:xxx 29. 4. 2008 12:04 | link
nadpis:děkujiodpovědět
Ačkoliv jsem sama žádný dotaz nepoložila, některé odpovědi na dotazy ostatních jsou inspirativní i pro mě a pro náhled na obdobnou životní situaci...
autor:Jana 29. 4. 2008 19:35 | link
nadpis:veru aj pre mňa...výše | odpovědět
veru aj pre mňa
autor:Kristýnka 29. 4. 2008 19:38 | link
nadpis:taky se mi odpovědi zamlouval...výše | odpovědět
taky se mi odpovědi zamlouvaly....navíc nikdy nevíš, co tě potká a tak je dobré si to přečíst
autor:Šárka 29. 4. 2008 15:06 | link
nadpis:děkuji za odpověď, uklidnil...odpovědět
děkuji za odpověď, uklidnila mě :) Ostatní odpovědi se mi také líbí. Doufám, že pomohly všem jako mně.
autor:Katynka 29. 4. 2008 17:11 | link
nadpis:děkuji mnohokrát za odpověodpovědět
děkuji mnohokrát za odpověď...aspoň vím teď co a jak...
autor:Leninka 29. 4. 2008 18:01 | link
nadpis:dcera se počuráváodpovědět
moc děkuji za vyjádření paní psycholožky
autor:Jana 29. 4. 2008 21:11 | link
nadpis:zajímavéodpovědět
a poučné
autor:bela1 29. 4. 2008 22:11 | link
nadpis:je to fajn, ze tu bola moznost...odpovědět
je to fajn, ze tu bola moznost opytat sa. tie odpovede sa mi pacili.
autor:lidie 30. 4. 2008 11:24 | link
nadpis:Děkuji za vyjádření paní ...odpovědět
Děkuji za vyjádření paní psycholožky, a doufám, že se ten můj problém brzy vyřeší.
autor:Tapta3 30. 4. 2008 11:29 | link
nadpis:Drzim pesticky!...odpovědět
Drzim pesticky!
autor:blesksoft 30. 4. 2008 11:32 | link
nadpis:psychologieodpovědět
u nás je stále návštěva psychologa něco degradujícího - to v jiných zemích je to běžná věc a spíš naopak kdo nemá svého psychologa je degradován. Ještě jsem v mnoha oblastech nedospěli tam kam jsme chtěli dojít po revoluci.
autor:Barca 30. 4. 2008 17:22 | link
nadpis:Já také souhlasím. Myslím ...výše | odpovědět
Já také souhlasím. Myslím si, že pokud má člověk někoho, kdo mu může poradit a pomoci, tak je to také moc fajn.
autor:bela1 30. 4. 2008 18:08 | link
nadpis:hlavne dospievajuci by mohli m...výše | odpovědět
hlavne dospievajuci by mohli mat v skole takuto moznost
autor:Tapta3 30. 4. 2008 11:43 | link
nadpis:blesksoftodpovědět
Uplne s Tebou souhlasim
autor:medvedice 30. 4. 2008 18:59 | link
nadpis:psychologodpovědět
Já docházím na terapie,ptotože jsem v plném inv.důchodu s psychikou.Život se se mnou nemazlil jen krátce.Bylo mi 9let naši se rozvedli,"matka"mě nechtěla,nechala mě u"otce"alkoholika ještě k tomu vnitráka,který mě bil,znásilňoval,nesměla to nikomu říci do jeho smrti,vyhrožoval nejdřív,že by zastřelil"matku"pak,když jsem se vdala,že zastřelí muže,porodila jsem první dceru Markét tak mi"otec"řekl"jak to povíš máš po dceři"pak 2x potratila samovolně konec 4měsíce pak v 7měsíci porodila mrtvou holčičku:-((( s Miškou jak zjistili,že jsem těhotná,zalehla,vstala až po porodu.Obě dcer jsou moje sluníčka moc mi pomáhají:-))miluji je!!!Za žádnou cenu bych nedala dcey(kdybych se rozvedal)mužovi,i když mám hodného muže,myslím,že děti patří matce pak,když jsou větší sami si najdou cestu tam kam chtějí:-)))
Myslela jsem ,že roky na vše hrozné zapomenu,opak je pravdou,po letech mohla říci,po smrti"otce"dcery se rozpalkaly, držely mě v náručí,šeptaly,že mají nejepší mamku na světě:-)))pak jsem vše řeka"matce"víte co mi odpověděla"věděla jsem jak dopadneš,když budeš s otcem"chápete to????????????Přestala jsem se s ní po letech stýkat a to jsme se o ní starala do teď!!!Proklela mě"ať umřu na rakovinu kostí) a mé dcery,že jsou JIDÁŠKY jen,pro to,že stály při mě:-))Moc dní,nocí jsem proplakala,byla jak hadrová pannenka, musím ,přiznat bez takové"mami"je a bude mi líp:-)))
Myslíte i to samé??????
velka.medvedice Irča
autor:Barca 30. 4. 2008 19:05 | link
nadpis:Medvediceodpovědět
Prožila jsi dost špatného, ale i ty ve svých letech můžeš teď zažít krásné věci ... ;o)
autor:medvedice 30. 4. 2008 19:31 | link
nadpis:Baruvýše | odpovědět
JJ si piš jde to pomaličku,ale mám na to:-))mám muže,dcery,vnuka 5letého a dva yokšírky na doporučení paní psychiatričky jsou to dobrý terapeuti,poznají,když je Ti ouvej,jednoho mi koupil manžel,druhého dcery k mým 5O tinám dopředu:-)))
Dělám pomalinku TLUSTOU čáru za minulostí,snažím se myslet na to co bude ne co bylo,díky za podporu jsi hodná
Přeji Ti sluníčkový život velka.medvedice
autor:nanina 30. 4. 2008 19:06 | link
nadpis:medvedica prajem ti aby sa ti ...odpovědět
medvedica prajem ti aby sa ti život uberal lepším smerom ako doteraz, vytrpela si si toho dost na niekolko životov nielen na jeden
autor:medvedice 30. 4. 2008 19:35 | link
nadpis:nanivýše | odpovědět
Děkuju Ti za podporu a slibuju,že dělám pomalinku TLUSTOU čáru za minulostí,dělal bych rychleji, čáru,nejde to,musím pomalu,dokáži to mám skvělého muže a super dcery,vnoučka 5leteího a dva yokšírky(kluky Edý a Dana(Edý mi koupil manžel je mu přes rok a Danovi je 2 a 1/2 měsíce,dostala jsme ho od dcer dopředu k mým 5O tínám:---))))mím skvělou rodinu!!!
velka.medvedice
autor:Zuzana 30. 4. 2008 20:41 | link
nadpis:Ahoj Medvedice! Tak minulost s...odpovědět
Ahoj Medvedice! Tak minulost si měla fakt ošklivou, ale snad už budeš šťastná a vše půjde správným směrem. Určitě je to těžké zapomenout, ale máš určitě super rodinu, která tě ve všech směrech podporuje, a hlavně dva malé jorkšírské blázínky, kteří nikdy nezklamou. Mám taky jednoho a je tak strašně hyperaktivní, zlobidlo malé!Takže si už užívej života, buď štastná. Bez máti ti fakt bude líp....nechápu jak tohole může říct matka svému dítěti!!..Kašli na minulost...užívej si přítomnosti, každého krásného okamžiku a plánuj si hezkou budoucnost...papa hezký večer. Zuzča
autor:velka.medvedice (*.iol.cz) 1. 5. 2008 18:20 | link
nadpis:Zuzivýše | odpovědět
Děkuju Ti za "písmenka" jsi moc hodná,.Snažím se bohužel asi na minulost úplně zapomenout nejde.Před asi 4roky jsme chtěla spáchat sebevraždu:-(zachránila mě moje straší dcera bude jí 33let:-) mladší 21:-) jsou to moje sluníčka.Tenkrát jsem si myslela,že už mě nikdo nepotřebuje,byla po ženské operaci,nádor na vaječníku,chemoška,ozařování,psychika"matka"stále jen do mě šila buď jsem byla pro ní tlustá nebo bez školy, když ne do mě tak do mých dcer a muže:-(
Máš plnou pravdu bez ní mi začíná být volněji asi to zní divně,ale pocit jako,když se vznáším,uvolněnost:-)))mám ségru,nevlasní,žije v Nurbergu,vždy byla u "matky"první,prostě hvězda, já ošklivé,hloupé,tlusté káčátko:-)
A dost mám dvě skvělé hočiny,muže,vnoučka,hyper- kloučka 5let a dva lumpíky yokšíry Edýmu bylo 8.3.O8 rok a Danovi je 2 a 1/2 měsíce to je číslo jsou výborní terapeuti:-))Dan je dárek k mým blížícím narozkám 5O :-))))
Zuzi,přeji Ti sluníškový žívot,ještě jednou DÍKY:-)))
P.s.budu děat 100% vše,aby bylo líp a ještě maličkost,oslovila,Poštu pro Tebe,chtěla bych veřejně,poděkovat mý zlatým dcerám,manželovi,který konečně pochopil co jsem prožila,opravdu se snaží i po 33letech manželství.A taky ,proto,že na pořad kouka"matka" vlasně?NE matka"
pa velka.medvedice Irča:-)))
autor:Zuzana 2. 5. 2008 08:34 | link
nadpis:Medvediceodpovědět
Ahojky! Tak jestli tě vyberou tak pak dej vědět kdy budeš v TV. Snad už tvůj život půjde tím správným směrem, myslím si že překážek OŠKLIVÝCH jsi měla víc než dost....Hlavně Ti přeji zdravíčko, protože to je nejdůležitější a jen málo lidí si uvědomuje že je tomu tak, pochopí to až když někdo zemře nebo mu z rodiny někdo těžce onemocní...Tak papa hlavu vzhůru, nějaké kilčo navíc nevadí, a vzdělání? řeknu ti znám pár vysokoškoláků kteří jsou hrozně vypatlaní a myslí si že spolkli svět. No každopádně mě čekají za měsíc státnice, takže už teď si připadám jak by mi někdo vymyl mozek :).... Tak papa a přeji ti krásný slunečný den!
autor:vekka.medvedice (*.iol.cz) 3. 5. 2008 23:30 | link
nadpis:Zuzivýše | odpovědět
Děkuju Ti za písmenka já nevěděl,že diskuze je Ti palce ať zkoušk zvládneš,neboj bude dobře.
Přeju Ti krásný a sluníčkový život-)))
velka.medvedice
autor:medvedice (*.iol.cz) 3. 5. 2008 23:26 | link
nadpis:paní doktorkoodpovědět
Paní doktorko,prosím o vymazání mojí,prozbu o radu,nechi,aby to četli jiní lidi,nenapadlo mi,že je tato dizkuze veřejná,
Děkuji velka.medvedice
autor:Petra (šéfredaktorka) 3. 5. 2008 23:54 | link
nadpis:Na vaše přání jsem to smaz...výše | odpovědět
Na vaše přání jsem to smazala.
autor:foxuna 17. 5. 2008 14:16 | link
nadpis:žárlivostodpovědět
Dobrý den
Mám problém se žárlivostí vím že naše manželství ničím,ale nejsem schopná s tím prestat jsem s tím přímo posedlá. Pořád se manžela ptám kde byl co tam delal s kým tam byl no rpostě tyto ubohé otázky. Poraďte mi prosím jak se mám ovládat
autor:vera (*.dragon.cz) 25. 11. 2009 19:18 | link
nadpis:zarlivostvýše | odpovědět
vztach dvoch ludi je o dovere a o rozpravani porozpravaj sa snim o svojom probleme a verim ze ta pochopi predsa kto miluje ten ziarli aspon podla mna to je tak
autor:Pepato (31.47.*.*) 10. 6. 2015 23:17 | link
nadpis:Čerstvě vystudovaná psycholožkaodpovědět
http://zivotopis.yin.cz/c/cerstve-vystudovana-psycholozka/
autor:abu mali 20. 8. 2018 18:56 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
1–35 z 35
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum