Proč existuje nevěra?

Proč existuje nevěra?

Pro někoho je nepřijatelná, pro někoho zkousnutelná, pro někoho je nepříjemnou, ale nuceně tolerovanou součástí vztahu, aby v klidu fungoval. Přitom je to důsledek nějakého druhu nespokojenosti jednoho z partnerů v aktuálním vztahu.

Jedna otázka sice může znít, jak se s ní vypořádat. Důležitější otázka by však měla znít, proč a jak se vůbec mezi partnery objevuje a proč původně fungující vztah ohrožuje.

I když se nevěra zcela jistě týká obou pohlaví, vzhledem k tomu, že je toto čistě dámský web, zaměřím na nevěru pánskou. A kdyby se kvůli tomu cítily diskriminované lesbičky, pokud tu nějaké jsou zaregistrované, stačí si všude místo chlapa dosadit svou partnerku. Obsah totiž platí na všechny. Abychom se vyhnuli případným nedorozuměním, nejprve pro jistotu zdůrazňuju, že pro mě osobně je nevěra nepřijatelná. Nicméně zkusím tento partnerský problém probrat z více úhlů, takže to možná chvílemi bude znít, jako že jí schvaluji, avšak nikoli. 

Važme si lásky

Pro mnoho lidí je dlouhodobý fungující vztah tak automatická všední věc, že si v takovém vztahu už ani neumějí uvědomit, jaké štěstí vlastně mají, že mají vedle sebe někoho, kdo je miluje. Místo toho, aby si dobře fungujícího vztahu (tedy pokud skutečně dobře funguje) vážili a dále jej vyvíjeli, vnímají celé společné soužití už jen jako rutinu fungující spíše ze zvyku než ze zájmu. Přitom partnerská láska je tak křehká a tak vzácná záležitost, která vyžaduje co nejpečlivější, co nejopatrnější zacházení, jinak se může velice snadno roztříštit. Možná se vám to zdá přehnané. Ale věřím, že když si to dočtete až dokonce, alespoň částečně mi dáte za pravdu. 

Je to z nudy nebo za trest?

Někteří tvrdí, že je-li muž nevěrný, může si za to žena sama. Že se ve vztahu buď nudí nebo že mu něco chybí, proto je schopný vyhledat jinou ženu, která mu to něco nabídne. Já se ale ptám, co je to za chlapa, který se schopen za zády své partnerky mít intimní styk s další ženou? Jiní říkají, že ať se žena snaží jakkoli, má smůlu. Protože pokud chlap nevěrný být chce, tak prostě bude, i když mu nechybí vůbec nic. Prostě se jen potřebuje občas zaměřit na jiné teritorium, aby si dokázal, že je pořád schopný, funkční, žádaný. To by znamenalo, že nevěra ve většině případů pramení z dlouhodobě neuspokojené potřeby nebo prostě jen z nudy. To by se skoro dalo přirovnat k situaci, když pravidelně chodíte do jednoho obchodu, ale už nějakou dobu tam nemají vaší oblíbenou značku vína, tak příště jdete jinam. 

Není to vaše vina!

Ne, ne. V partnerské nevěře jde přece o mnohem závažnější věc než jen neuspokojenou potřebu. Nevěru bych bez nadsázky označil za vědomé popření faktu, že s někým chodím nebo že mám manželku. Nevěrou se partner podle mě dopouští absolutního zneuctění svého protějšku. Vždyť co může být pro milující ženu větší ponížení, než když jí chlap zahýbá s jinou? Když jiná ženská k němu má intimně stejně blízko, ne-li blíž než jeho oficiální partnerka? Takové zjištění je pro většinu žen naprostá potupa, mnohdy končící psychickým zhroucením. Ovšem je obrovská chyba vnímat to jako údajný trest za to, že jste mu nedokázala dát to něco, co našel u jiné. Každá podvedená žena si musí okamžitě uvědomit, že on tím tajným vztahem nepotrestal ji, ale pouze sám sebe. Pokud je totiž aspoň trochu rozumná, nesmí a nemůže si to nechat líbit, natož snad dopustit, aby se to mohlo opakovat. Můžete se sice nechat přesvědčit, že se to víckrát nestane. Můžete tomu i začít věřit. Stejně to ale někde uvnitř vás zůstane a už navždy budete vědět, že se to může kdykoli zopakovat.
 
Je-li žena schopná nevěru tolerovat, dalo by se říct, že tím lže sama sobě. Tím, že žije ve vztahu s vědomím, že se o partnera s někým dělí, ponižuje sama sebe. V případě, že se partneři podvádějí navzájem (ať už tajně nebo vědomě), je to sice jistá forma tzv. otevřeného vztahu, nevím pak ale, co je v takovém vztahu pointou. 

Nevěra z principu?

Mám kamaráda, jehož bývalý kolega z práce dlouhodobě podvádí svou ženu se svou kolegyní. Bydliště mají v Praze, on dojíždí za prací někam mimo a snaží se tam být co nejčastěji, aby si mohl užívat s jinou, místo aby trávil čas se svou ženou a roční dcerkou. Své manželce lže, že mají hodně práce, proto tam musí jezdit tak často. Když mi to ten kamarád vyprávěl, vůbec jsem nedokázal pochopit, proč to ten člověk dělá. Bylo mi řečeno, že prý kvůli tomu, aby byl své manželce co nejvíc vzácný, aby měl jistotu, že bez něj nedokáže být. To mi připadá naprosto ubohé a fakt jsem zíral, že si takový důvod může člověk vymyslet. Když si představím tu ženu, jak se svědomitě stará o jejich společnou dceru, zatímco on dovádí jinde s cizí ženou, říkám si jak je smutné, že si lidé s láskou tak nezodpovědně zahrávají. 

Proč tedy nevěra existuje?

Protože jsou chlapi děvkaři a nedokážou, neumějí nebo prostě jen nechtějí sdílet sexuální intimnosti jen s jednou ženou? Nebo protože jsou sexuálně tak nároční, že jediná, byť sebe výkonnější žena nedokáže jejich potřeby uspokojit? V některých případech to tak možná skutečně je. I podle pár odborných článků, které jsem si na toto téma přečetl, to vypadá, že část mužů zkrátka není schopná být sexuálně aktivní pouze s jednou ženou. Je to tedy záležitost hormonální a tedy přírodní a měly by se ženy proto naučit svým láskám tolerovat, že si tu a tam odskočí za jinou? Nesmysl! Nevěra je vlastně označení pro situaci, kdy se muž dočasně zřekne své partnerky kvůli jiné ženě, čímž se dopustí zrady, protože porušuje slib lásky, která by za každé situace měla být hlavním smyslem vztahu. 

Nevěra neboli mnohoženství?

Nedávno jsem také četl příběh nějaké ženy, která popisovala, jak se z původně harmonického vztahu s partnerem po nejprve nevinných, pouze žertovných narážkách na téma mnohoženství, a z její strany dá se říct nechtěně, stal vztah tří spolu žijících lidí – jí, jejího přítele a jejich společné kamarádky. Tak mě napadlo, že to vlastně pro toho chlapa bylo ideální východisko legalizace nevěry. Stále měl svou milující partnerku, k níž se za jejího vědomí a dokonce přispění přidala milenka (nebo druhá partnerka?) a společně žili v jedné domácnosti tento trojvztah. Dále mě napadlo, jestli by v případě, že by s nápadem mnohoženství jeho partnerka nesouhlasila, byl schopen ji s onou kamarádkou podvádět. To už by totiž byla ta nevěra v klasickém slova smyslu. Kam tím mířím? Mohlo by z toho vyplývat, že někteří muži nemají touhu po jiné ženě kvůli tomu, že jim v dosavadním vztahu něco chybí, ale protože jim prostě dělá dobře vědomí, že mají k dispozici víc než jednu ženu, se kterou jsou přitom zcela spokojeni. A poslední zamyšlení na toto téma může otevřít otázku, jestli by takhle mohlo fungovat i mnohomužství? Co myslíte?
 
Autor: Jakub Cyrani
Jméno: Heslo:

Diskuse:

1–57 z 57
autor:Klarisa 9. 7. 2008 12:57 | link
nadpis:Ó nový článeček a velice ...odpovědět
Ó nový článeček a velice zajímavé téma na doboru diskusi. Myslím, že je to to opravdu téma k zamyšlení. Děkujeme Jakube za skvělý článeček. Já za sebe můžu říct, že jsem se osobně s nevěrou nesetkala, ale ani bych jí netolerovala. Tohle máme s partnerem domluveno, že prostě tohle nesmí nastat. oba dva pocházíme z rozvedených rodin a bohužel se rodiče rozvedli až když jsem byli oba dospělí a bylo to vždy kvůli nevěře. Takže bych někdy nerada dočkala takového překvapení jako moje maminka. Snažím se proto o to aby naše manželství fungovalo dobře. :-)
autor:Renata 9. 7. 2008 13:24 | link
nadpis:tady píšeteodpovědět
o nevěře můžu,ale co ženy?Ty přeci taky mohou být nevěrné
autor:Klarisa 9. 7. 2008 14:12 | link
nadpis:no to určitě, ženy také, a...výše | odpovědět
no to určitě, ženy také, ale nějak jsem se setkala bohužel s nevěrou převážně mužů, i když mám kamarádku a ta byla nevěrná svému partnerovi, takež i ženy podvádějí
autor: 16. 7. 2008 09:04 | link
nadpis:Renatavýše | odpovědět
Ano, je to zaměřené na nevěru mužů, protože tyto stránky jsou zaměřené na ženy. Proto zde řešíme pánskou nevěru. Nebo byste měla zájem probrat toto téma i z té druhé stránky?
autor:Emasue (52.159.*.*) 22. 8. 2008 21:17 | link
nadpis:Nevera u zen a co je na ni zajimavehovýše | odpovědět
Tak treba ja mam kamarady, kteri jsou spolu skoro 18 let, brat se museli, ale ani jeden z nich neuznava rozvod. Takze se dohodli po nejakych domacich bojich, ze budou mit oba jine partnery, kdyz se to deti nedozvi a neohrozi to rodinu. A docela to funguje. I presto jsou do sebe zamilovani. A zenska nevera? Mozna by to bylo zajimavejsi tema nez muzska. Mozna to, ze muz, kdyz je neverny, tak kvuli tomu nechce rozbit rodinu, kdezto zena, kdyz je neverna, tak vetsinou to rozbitim rodiny konci, prestoze jeji "vztah" potom nepokracuje.. Mozna by to bylo zajimave tema, ne?
autor:Renata 9. 7. 2008 13:28 | link
nadpis:můj partnerodpovědět
nyní už manžel,mi byl ještě před svatbou nevěrný,a já jsem si říkala že stejně mu to jednou všechno vrátím i s úroky.Čas utíkal,a já si říkala že mu to nemůžu udělat,ale stalo se a vrátila jsem mu to i s těmi úroky,takže jsme si kvit?Co myslíte?
autor:nanina 10. 7. 2008 11:32 | link
nadpis:no neviem či by som bola sch...výše | odpovědět
no neviem či by som bola schopná oplatiť neveru neverou
autor:Klarisa 10. 7. 2008 11:42 | link
nadpis:no asi bych to taky nemohla ud...výše | odpovědět
no asi bych to taky nemohla udělat, já bych asi ani nepřenesla nějak partnerovu nevěru, asi nea to nemám ten správný žaludek .-)
autor:Ilča 10. 7. 2008 13:38 | link
nadpis:já bych to taky takhle určit...výše | odpovědět
já bych to taky takhle určitě udělat nemohla, ale tím neodsuzuji jiné, protože nejen každý vztah, ale i lidé jsou odlišný...
autor:nanina 10. 7. 2008 13:42 | link
nadpis:veru každý je iný neviem výše | odpovědět
veru každý je iný neviem či by som partnerovi odpustila ale asi nie
autor:nonuschka 11. 7. 2008 21:52 | link
nadpis:no ja nevim, s takovym pristup...výše | odpovědět
no ja nevim, s takovym pristupem nesouhlasim, pokud partner podvede, tak se rozhodnout jestli s nim chci byt nebo ne a pokud ano, tak si prece nemusim nic dokazovat tim ze mu to budu vracet ...
autor:Klarisa 11. 7. 2008 22:59 | link
nadpis:no to uričtě, protože se po...výše | odpovědět
no to uričtě, protože se potm můžete dostat do začarovaného kruhu a vracet to jeden druhému a to pak nemá smysl, lepší je si to hezky vyřikat a rozmyslet co dál, buď se řesto přenést a nebo ten vztah ukončit
autor: 16. 7. 2008 09:06 | link
nadpis:váš partnervýše | odpovědět
Oplatit nevěru stejným činem je jistě možnost jak se s tím vypořádat. Je ovšem otázkou jestli je ta vaše nevěra pro vás zadostiučiněním k té partnerově nevěře? Bylo/je vám po tom lépe?
autor:Klarisa 18. 7. 2008 17:52 | link
nadpis:Určitě by mi po tom teda lé...výše | odpovědět
Určitě by mi po tom teda lépe nebylo, ba naopka , hůře. Kamarádka se dostala do této situace, zjistila že manžel má poměr a dlouho z toho byla dost zdrcená, manžel poměr ukončil a život šel dál, ale asi po roce se kamarádka zakoukala do takového obyčejného človíčka a udělal to samé co její manžel a tedka je na rozpakách a neví co stím. je těžké jí něco poradit kdžy člvoěk to sám nezažil, ale hlavně si to musí ona v sobě sama srovnat. :-)
autor:Tapta3 9. 7. 2008 13:58 | link
nadpis:Moc hezky napsany clanek! Na t...odpovědět
Moc hezky napsany clanek! Na tema nevera jsem clanku precetla hodne,protoze je to dnes velmi popularni tema,bohuzel. Ale tenhle je opravdu vydareny,Jakube! Jinak mnohohomuzstvi je pro me neprijatelne,ale nekdo by ho urcite bral:-)
autor:kesa 9. 7. 2008 14:38 | link
nadpis:to veru ano...asi by ich bolo ...odpovědět
to veru ano...asi by ich bolo viac:)
autor:Lucie Š. 9. 7. 2008 15:26 | link
nadpis:Můj otec mojí matku podvádodpovědět
Můj otec mojí matku podváděl už od té doby, co jsem se narodila. Když už nedokázal zapírat svojí ženu, zapíral mě a pak i mé sourozence. Moje matka o tom celou dobu věděla, ale pro zachování rodiny mlčela. Když mi bylo 12, tak bohužel (naštěstí?) otec odešel sám. O tom všem můj stávající partner ví a nechce se nikdy snížit na úroveň mého otce, protože moc dobře ví, jak ho nenávidím a už párkrát mě přesvědčil, že mě opravdu miluje a nechce mě ztratit, takže mu snad můžu věřit, že by si to "nerisknul" :-) Protože já bych nedopustila podobný osud jako měla moje matka a ihned bych odešla. Ač ho miluju a kolikrát si říkám, že bych snad i dokázala odpustit, kdyby to bylo v té nebo v té situaci, ale mám moc velkou hrdost. Takže pro mě je také nevěra nepřijatelná.
autor:ivuš 9. 7. 2008 15:47 | link
nadpis:Pěkný článek, ale... Jak t...odpovědět
Pěkný článek, ale... Jak teda mají podvedené ženy reagovat? To nemají dávat další šanci a naopak se mají hned rozejít? To se mi nezdá...
autor: 9. 7. 2008 21:49 | link
nadpis:Nemusíte se hned rozejítvýše | odpovědět
To záleží na několika různých faktorech.
Ale hlavně nevěru netolerovat - neodpustit nemusí nutně znamenat okamžité ukončení vztahu. Může to znít sice divně, ale může to fungovat - když se s ním rozejít nechcete, ale chcete mu dát razantně najevo, že takhle teda ne, můžou přijít nějaké tvrdé sankce - to pak záleží na vaší fantazii a originalitě a hlavně rozhodnosti.
Taky na schopnosti řešit problémy pod tlakem, ve stresu. Protože to všechno s tím samozřejmě souvisí.
autor:Ilča 10. 7. 2008 07:10 | link
nadpis:Jakubvýše | odpovědět
V něčem máš určitě pravdu, odpustit by se někdy mělo, ale v tom člověku to stále je - hladil a líbal a miloval se s jinou ženou a teď tu leží vedle mě. Ano člověku se někdy stane že "ulítne, nebo uklouzne" ale v tom případě nemůže milovat človíčka s kterým žije...aleaspoň já to tak cítím...
autor: 10. 7. 2008 08:36 | link
nadpis:Však já to tak taky cítím ...výše | odpovědět
Však já to tak taky cítím :-)
Omlouvat se to může jakkoli, ale ve skutečnosti je to neomluvitelné. Protože když to udělal jednou a přísahá, že nikdy více, co my víme co udělá někde až tam nebudeme, že?
autor:Eriana 9. 7. 2008 16:18 | link
nadpis:Taktéž děkuji za zajímavé...odpovědět
Taktéž děkuji za zajímavé téma, články o nevěře nečtu moc ráda, protože mi to připomíná mé vlastní krizové období ve vztahu, kdy jsem zpětně zjistila, že můj přítel měl několik měsíců sex a snad i vztah? s jinou slečnou. Pocity po zjištění nemusím popisovat, došlo až na psychologa, připadala jsem si totálně hnusná, ponížená, zrazená a k ničemu... Ale odpustila jsem mu to, jsme stále spolu a hooodně se snaží, abych na to ne zapomněla - to nejde, ale nemyslela a všechno bylo fajn. Sám ví, jaká to byla blbost a prý to nechcë nikdy opakovat. Tak uvidíme :)
autor:Ilča 9. 7. 2008 20:47 | link
nadpis:u nás je něco podobného co ...odpovědět
u nás je něco podobného co tu píšete-můj otec je mamince nevěrný co jen pamatuju a stále to přetrvává,nejen že jí podvádí ale je na ní i moc zlý!Maminka je až moc hodný člověk, takže se to snaží přehlížet, ale vím že se trápí-často se o tom bavíme. Nesnáším ho a vím, že jednou maminku úplně utrápí!!!
autor:Katynka 9. 7. 2008 21:38 | link
nadpis:já jsem byla taky od bývalé...odpovědět
já jsem byla taky od bývalého přítele podváděná...jenže jsem byla tak blbá že jsem to neviděla i když mi to kamarádi říkali...až mi nakonec řekl že mě v životě nemiloval...děs...proto od té doby si dávám strašný pozor...sce už jsem přes dva roky zadaná a příteli věřím, ale jsem žárlivá...ne zas tak abych ho na každém jeho kroku pronásledovala nebo volala, ale mám prostě strach...
autor:Ilča 9. 7. 2008 21:40 | link
nadpis:tak to se ti vůbec nedivím.....odpovědět
tak to se ti vůbec nedivím...když se člověk jednou spálí-je to v něm
autor:Katynka 9. 7. 2008 21:42 | link
nadpis:jj to je pravda...sice příte...odpovědět
jj to je pravda...sice přítel není ten typ co by měl někoho podvádět, ale tak člověk nikdy neví
autor:Ilča 9. 7. 2008 21:47 | link
nadpis:je to hrozný,ale je to tak.Jd...odpovědět
je to hrozný,ale je to tak.Jdu na kutě-dobrou
autor:nonuschka 10. 7. 2008 14:06 | link
nadpis:Mam kamaradku, ktera mela prit...odpovědět
Mam kamaradku, ktera mela pritele a byla mu porad neverna a ospravedlnovala to tim, ze ji v tom vztahu neco chybi, ne ze se nudi, ale ze je tam malo nehy a tak.
autor:Ilča 10. 7. 2008 14:07 | link
nadpis:tak měla odejít k tomu s ký...odpovědět
tak měla odejít k tomu s kým zahybala ne?
autor:nanina 10. 7. 2008 14:10 | link
nadpis:alebo ich bolo viac?...výše | odpovědět
alebo ich bolo viac?
autor:Ilča 10. 7. 2008 14:15 | link
nadpis:i to je možne.......odpovědět
i to je možne....
autor:kikina 10. 7. 2008 14:19 | link
nadpis:Zajímavý článek Jakube,i k...odpovědět
Zajímavý článek Jakube,i když pro mě zatím ještě dost citlivé téma.Přesto jsem si ho přečetla a souhlasím s tebou:)
autor:Klarisa 10. 7. 2008 14:21 | link
nadpis:holk ato vypadá, jako kdyby j...výše | odpovědět
holk ato vypadá, jako kdyby jsi tím v nedávné době prošla
autor: 10. 7. 2008 16:24 | link
nadpis:Víš kiki, já myslím, že t...výše | odpovědět
Víš kiki, já myslím, že tohle je citlivé téma i když se to člověka jakoby netýká, protože to může každého potkat úplně kdykoli.
Je mi upřímně líto tvé smutné zkušenosti. Přitom to nechápu...když koukám na tvou holku, tak mi není jasné kdo by chtěl takovou sympaťandu podvádět. Asi nějakej debil, co si nevažil toho co má a tím pádem si tě nezasloužil!!!
Nicméně mě těší, že tě to oslovilo. A neboj, zase bude dobře. Teda, teď už je dobře, ne? :-))
autor:kikina 10. 7. 2008 16:59 | link
nadpis:Jakub(redaktor)výše | odpovědět
Ano je už lépe,díky za optání:) Jen ty vzpomínky :( Snažím se na to zapomenout a říkám si,co tě nezabije,to tě posílí:)
autor: 10. 7. 2008 18:15 | link
nadpis:opravavýše | odpovědět
teď jsem zjistil, že jsem omylem napsal "na tvou holku", ale správně mělo být "na tvou fotku". Ale myslím, žes to pochopila. :-)
autor:kikina 10. 7. 2008 18:59 | link
nadpis:Jakub(redaktor)výše | odpovědět
jj pochopila :)
autor:kikina 10. 7. 2008 15:02 | link
nadpis:Klarisaodpovědět
Bohužel:(
autor:Klarisa 10. 7. 2008 16:44 | link
nadpis:Tak to je mi opravdu líto.Asi...výše | odpovědět
Tak to je mi opravdu líto.Asi ti slova útěchy nepomůžou, ale aspoň trochu. Budu ti držet palečky aby to rychle přebolelo a bylo ti lépe :-)
autor:kikina 10. 7. 2008 17:00 | link
nadpis:Klarisavýše | odpovědět
Díky moc:)
autor:Ela (*.iol.cz) 10. 7. 2008 19:15 | link
nadpis:Jakube, vy se hodně zabývát...odpovědět
Jakube, vy se hodně zabýváte ženskou psychologií, že? Skoro všechny vaše práce jsou zaměřené na ženy a o ženách. A musím říct, že jsou velmi trefné. Doufám, že se neurazíte za tu otázku, ale nejste náhodou gay? Já jen, že nám tak rozumíte...vaše názory nejsou u chlapa úplně běžné...
autor: 12. 7. 2008 05:45 | link
nadpis:Působím na vás jako gay? :-...výše | odpovědět
Působím na vás jako gay? :-) to je docela legrační. Baví mě psychologie obecně a ženy mě zajímavý celkově - snažím se vám umět rozumět ve věcech, ve kterých ostatní muži nerozumí nebo rozumět nechtějí. :-)
Protože, vy ženy jste zkrátka drahocenný dar přírody. :-)
autor:Ilča 11. 7. 2008 07:39 | link
nadpis:Mám kolem sebe pár mužů,kt...odpovědět
Mám kolem sebe pár mužů,které také zajímá ženské téma a gayové nejsou :o)
autor:Lucinka 11. 7. 2008 21:38 | link
nadpis:tento článek moc chválim.. ...odpovědět
tento článek moc chválim.. nevěra je něco co přímo nesnáším .. a je to tím že muj byvaly přítel mě podvaděl hodněkrat a když se to člověk pak dozvi tak ho to moc mrzi.. nechápu některé muže jak dokážkou pro sex udělat skoro cokoliv jako lhát a zapírat a přetvařovat se jen aby dosáhli toho co chcou.. bohužel někteří takoví opravdu jsou.. vždy sem říkala že pokud muž opravdu miluje tak nepodevede.. ale kdo ví jestli to tak opravdu je.. a jestli to platí..
autor: 12. 7. 2008 05:41 | link
nadpis:Lucinkovýše | odpovědět
Díky za názor. Já si jen nejsem jist tím tvrzením, že pokud muž opravdu miluje, nepodvede. Někdy to s láskou ke své partnerce nemá nic společného. Někdo má zkrátka někdy, třeba už po dlouhé době s jednou ženou, potřebu "okusit i jiné ovoce". A nemusí to znamenat, že svou partnerku miluje méně nebo že jí přestal milovat úplně. Naopak se tím může třeba utvrdit v tom, že jeho partnerka je opravdu nejlepší.
Znám i případy, kdy muž miluje svou ženu natolik, že než aby jí nutil do sexuálních praktik, které jí nejsou příjemné, ale on by si je aspoň jednou za čas užil, vypomůže si buď nějakou milenkou nebo si nějakou ženu zaplatí. Můžeme si o tom myslet co chceme - že je úchyl nebo naopak že je velmi pozorný, protože to dělá vlastně proto, aby jeho partnerka byla v pohodě.
Nicméně naprosto s tebou souhlasím, že nevěra je pro mne taky nepřípustná. Nevím jestli bych se s partnerkou, kdybych zjistil, že mě podvádí, hned musel rozejít. Ale určitě by výrazně utrpěla má důvěra v ní. A tím pádem by to hodně zalomcovalo celým vztahem, protože důvěra je pro mě ve vztahu klíčová jako další hodnoty.
Asi tak :-)
autor:Lucinka 12. 7. 2008 09:32 | link
nadpis:Jakubvýše | odpovědět
Máš pravdu..jen je to těžké .. rozum by to někdy i chápal, ale srdíčko to většinou odnese..
autor: 12. 7. 2008 09:54 | link
nadpis:Lucivýše | odpovědět
To máš taky pravdu - srdíčko odnese vždycky všechno. I když je tak křehké, musí být velice silné. Nevím proč, ale mám pocit, že ty patříš k těm s velkým srdcem. :-)
autor:Lucinka 13. 7. 2008 22:27 | link
nadpis:jakubvýše | odpovědět
to mi nikdo nikdy ani nerekl.. ale mas nejspis pravdu. tesi me to. Jsem ten blazen ktery da novou sanci i cloveku ktery me zradil.. jsem na okolni svet az moc hodna.. a to je nekdy chyba.. nebot nekteri lidi toho dokazou hodne zneuzit..
autor: 14. 7. 2008 00:20 | link
nadpis:Dávat nové šance je umění...odpovědět
Dávat nové šance je umění. Ale zároveň je to velmi nebezpečné. Už to tak totiž bývá, že se člověk nakonec hodně spálí. Není chyba být na ostatní hodná. Já se taky snažím být na své okolí hodný (když si to zaslouží). Ale je chyba být naivní a nechat se ostatními zneužívat...
autor:Lucie Š. 14. 7. 2008 07:24 | link
nadpis:Pro některé je těžké rozp...výše | odpovědět
Pro některé je těžké rozpoznat, kdy už se člověk nechává zneužívat. Dávat nové šance je pro mě neskutečným způsobem přirozená věc, že je pro mě obrovským překvapením, že to někdo nazývá uměním :-) Např. u nevěry bych další šanci nedala, ale u ostatních chyb, který se ve vztahu a vůbec kdekoli přihodí, je pro mě přirozené dát šanci to napravit, ukázat, že se ten člověk z chyby poučil. A jelikož mi je jasné, že ne všechno se může změnit přes noc, dávám další nové šance. Ale už právě nedokážu rozpoznávat hranice, kdy už mi lidé nechtějí ukázat, že se změnili, ale že toho jenom využívají. Vím, že sem v hodně věcech naivní, ale jak se k naivitě postavit, na to jsem ještě nepřišla :-(
autor: 16. 7. 2008 09:09 | link
nadpis:Vzhledem k tomu, že jsou lidvýše | odpovědět
Vzhledem k tomu, že jsou lidé, kteří dávat nové šance neumí, myslím, že dávat nové šance je opravdu umění.
Jde asi taky o to čeho - jak závažné záležitosti - se ta nová šance týká...
autor:Emasue (52.159.*.*) 22. 8. 2008 21:21 | link
nadpis:Davat nove sance nebo ne?výše | odpovědět
Vis, ani ja jsem si nebyla jista, jak bych reagovala. Uz to vim. Kdyz clovek miluje a ten druhy "uklouzne", coz se muze stat jak muzi tak zene, tak by se melo odpoustet. Je to lidske. Tezsi je se pres to prenest a rozbitou neduveru zase ziskat. Ale naucila jsem se, ze nevera neni vec, ktera je zivotu nebezpecna, kdyz clovek do sve nevery nezatahuje city. Potom je pozde na vsechno. Ale kdyz se jedna o "rychlovku" na jednu noc, tak se to da prekousnout. A rozbijet kvuli tomu vztah, manzelstvi nebo dokonce rodinu? To je cire sobectvi. V zivote je strasne moc horsich situaci, ktere se musi prekonat... Takze nevera, to zrovna neni to nejhorsi. Verte mi...
autor:Lucinka 14. 7. 2008 11:02 | link
nadpis:taky jsem byla dost naivni.. a...odpovědět
taky jsem byla dost naivni.. ale ikdyz toho jeste nekdy nekdo u me zneuzije.. tak sem se ve vetsine pripadech to naucila rozpoznat.. a taky jsem se naucila lidem rikat uplne narovinu co si myslim at se jim treba pravda do oci zrovna nelibi.. casto jsem si nechala slapat na hlavu ale za posledni rok uz vubec.. to ze jsem na to hodne doplatila me naucilo samo stim bojovat.
autor: 16. 7. 2008 09:11 | link
nadpis:Já si pro změnu na lidi dáv...výše | odpovědět
Já si pro změnu na lidi dávám velký pozor a dávám si velký pozor co komu říkám. Z několika různých důvodů. Myslím si o sobě, že jsem vůči ostatním velmi trpělivý. Ovšem má trpělivost není nekonečná. A pak stačí málo nastane rychlý proces. Právě proto jsem na lidi opatrný, aby se to nemuselo stávat moc často a naštěstí nestává... :-)
autor:Tomáš (redaktor) 16. 7. 2008 11:40 | link
nadpis:Je to k zamyšlení jak pro mu...odpovědět
Je to k zamyšlení jak pro muže tak pro ženy, každopádně pěkný článek...!
autor:Eva (*.virginmedia.com) 29. 4. 2013 21:00 | link
nadpis:nevernikovi nic neodpoustetodpovědět
alaidi ... zila jsem s chlapecm kterej mne podvadel s jinyma nic jsem nevedela jen tusila ... on byl nademnou vitez protoze vzdycky mne umnel tak dobre oblbnout tema svyma lzivyma kecma ze jsem mu pokazdy uverila a on se mi smal do oci jak jsem hloupa a nechavala jsem se tak obelhavat od takovyho nezmara ... po ti letech se mi priznal k neveram ... a to mne opravdu zabil ... takze on mi byl cely zivot neverny,chodil si kam chtel ,delal si co chtel a ze mne si udelal koste aby mu mnel kdo zametat a varit .... ano delala jsem to protoze sama jsem byla hloupa a taky jsem koukala na to aby deti meli soukromi ...nechtela jsem se s nima stehovat k mame tak vlastni vinou jsem to to asi tolerovala .... tet po ti letech takevej clovek odemne zada spravedlnost ze musim mu ty jeho nevery odpustit .... ptam se sama sebe .... proc se mi nepriznal uz kdyz s tim zacal .... kdyz mel odvahu jit s jinou do postele mel mit tu stejnou odvahu se mi priznat vzdyt tykalo se to i mne ... a tet si rikam ... nedostala jsem ja stesti ja v mladi s nim to stesti ale jen zoufalstvi .... tet si on nezaslouzi stesti odemne kdyz je v pokrocilem veku...chlapy dokazte si odvaznost zit sam v pokrocilem veku ... kdyz jste si zvykli mit doma sluzky .... tet se takovy chlapy sterejte sami o sebe ..... KONEC
autor:Julie (*.zelena.cz) 30. 9. 2014 12:29 | link
nadpis:Re: nevernikovi nic neodpoustetvýše | odpovědět
Zlatá slovo, doufám, že i já dojdu ve starším věku až děti dorostou ke stejnému rozhodnutí ")
1–57 z 57
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum