Připravte nohy na léto

Připravte nohy na léto

Obzvlášť v létě patří nohy mezi hlavní ženské zbraně. V plavkách, krátkých sukýnkách nebo šortkách totiž vynikají nejlépe. Víte, jak o ně pečovat, aby zanechaly hluboký dojem a působily dokonale nejen na pláži?

Jděte dohola!

Nelekejte se, řeč samozřejmě není o vaší kštici. Základem (nejen) letní péče o nohy je totiž holení. K tomu, aby vaše nožky byly precizně hladké, vám mohou pomoci různé techniky. Nejoblíbenější je zatím stále holení pomocí žiletky respektive holicího strojku – tzv. depilace. Je to praktické, rychlé a hlavně bezbolestné. Nevýhodou je krátké trvání doby, po kterou si pokožka udrží svou hladkost. Už třetí den abyste se holila znova.

Druhou alternativou je epilace. Spočívá v odstranění chloupků i s kořínky, takže nohy vydrží hlaďoučké déle, je to ale také podstatně bolestivější. Ideální je pořídit si epilátor, který je možné použít pod vodou. Teplá voda totiž mírní bolest a roztahuje póry, takže proces epilace podstatně zpříjemňuje. Trocha bolesti ale rozhodně stojí za to, vaše nohy zůstanou upravené až celý jeden měsíc!

Poslední, stále populárnější metodou je epilace voskem. Většinou se využívá v oblasti bikin a podpáží a ženy se svěřují do péče profesionálním studiím. Vyzkoušet vosk můžete i doma, intimní zóny jsou však na domácí voskovou péči příliš citlivé. Dokonale hladká pokožka vydrží asi týden, výchozího stavu dosáhnete asi po šesti týdnech.

Chcete se zbavit chloupků definitivně? Zkuste laserové odstranění chloupků. Většinou je nutné absolvovat více sezení, výsledkem však bude krásná hladká kůže nejen na nohách, ale i v podpaží, tříslech a dalších částech těla. A hlavně: navždy!

Pro štíhlá stehna a pevná lýtka

Holení je základ, o moc lépe ale budou vaše nožky vypadat, když je před vyběhnutím na pláž maličko zpevníte. Stačí vám k tomu jen pár cviků a deset minut denně!

Stálicí mezi cviky, která vaše povolené svaly pořádně potrápí, jsou staré dobré dřepy. Dejte si jich denně alespoň 50 a postupně dávku zvyšujte. Účinnost ještě zvýšíte, přidáte-li krátký výpad nohou vpřed při každém podřepnutí.

Při dalším cviku si klekněte na všechny čtyři. Ruce i nohy by měly být k tělu v pravém úhlu. Pravou nohu zvedněte do strany na úroveň boků. Vydržte v tomto postoji asi deset vteřin a pomalu nohu zase spusťte do výchozí pozice, ale nepokládejte ji, koleno držte stále ve vzduchu. Cvik zopakujte asi 20x na obě strany.

A jedeme dál! Připravte si židli, postavte se zpříma a opřete o ni levou nohu. Pravou nohu, která stojí na zemi, výrazně pokrčte. Hlídejte si, aby horní polovina těla zůstala nehybná. Zopakujte 20x a nohy prohoďte.

A konečně něco na uvolnění – rozkročte nohy na šířku boků a mírně je pokrčte. Paže natáhněte kupředu a dlaně otočte k zemi. Silou se odrazte a vyskočte rovně vzhůru, při dopadu nohy opět plynule pokrčte. Opakujte 15x.

Výborným cvikem na posílení nohou je kombinace posilovacích cviků (výše uvedených) a aerobního sportování. To znamená, že je na čase vytáhnout kolo nebo se vydat do lesa proběhnout. Vaše nohy vám budou vděčné a na pláži se vám za vaši péči dozajista odvděčí skvělou kondicí.

Barevné hrátky

Teď už máte nohy zcela jistě perfektní. Stačí je jen doladit k dokonalosti optimistickým barevným lakem. Nejprve naneste podkladový lak, aby barvička déle držela, poté plynulými tahy nehty vybarvěte. V létě se výrazných a sytých barev vůbec nebojte, právě naopak! Hravé nehtíky totiž opět letí.

Pokuste se sladit své nehty s barvami plavek nebo vsaďte na sexy rudou! Ať tak či tak, obecně platí, že nehty na nohách by měly mít o něco tmavší odstín než nehty na rukou. Své drápky si také nelakujte až do krajů, i když nehet časem lehce povyroste, budou stále vypadat upraveně.

  Autor: Martina Dvořáčková

Jméno: Heslo:

Diskuse:

1–23 z 23
autor:Lenka 4. 7. 2011 20:05 | link
nadpis:Já si nohy holím a mažu cel...odpovědět
Já si nohy holím a mažu celoročně, stejně tak po celý rok pečuji o chodidla, zvláště o paty. Vypadá to dost hrozně, když žena má sice oholené nohy, nalakované nehty na nohách, ale tvrdé a popraskané paty. Nejhúř to vypadá v pantoflích.
autor:MarťaSl (62.168.*.*) 4. 7. 2011 21:59 | link
nadpis:To máš Leni pravdu. Je fakt ...odpovědět
To máš Leni pravdu. Je fakt ošklivý, když se žena snaží vypadat dobře a má popraskané paty. Já si ráda dopřeju pedikůru, protože to je asi jediný odpočinkový čas který mám.
autor:Marcela 6. 7. 2011 08:00 | link
nadpis:Re: Já si nohy holím a mažu cel...odpovědět
Souhlasím, v létě se ukáže co žena celou zimu zanedbává.:-)
autor:Martina (redaktorka) 10. 7. 2011 20:50 | link
nadpis:Souhlasím s vámi, dámy :). ...odpovědět
Souhlasím s vámi, dámy :). Taky si ráda zajdu na pedikúru i během roku, ale je fakt, že v létě se o nohy přece jen starám o trošičku víc. Přece jen sukně nic nezkryje :).
autor:Kaiden (*.secureserver.net) 12. 9. 2011 03:16 | link
nadpis:Kaidenodpovědět
It's much easier to udnrestand when you put it that way!
autor:koidpuobtcf (*.edu.my) 12. 9. 2011 09:36 | link
nadpis:koidpuobtcfodpovědět
PJRIOd <a href="http://fulvdptodfme.com/">fulvdptodfme</a>
autor:zxgqioi (*.co.th) 13. 9. 2011 13:07 | link
nadpis:zxgqioiodpovědět
wh6ilx , [url=http://lxlodbgxcsun.com/]lxlodbgxcsun[/url], [link=http://qlhkxjvtskuj.com/]qlhkxjvtskuj[/link], http://zmdgjlnwogtj.com/
autor:Mina (109.230.*.*) 29. 9. 2011 20:07 | link
nadpis:Minaodpovědět
Brlilaince for free; your parents must be a sweetheart and a certified genius.
autor:Geralyn (*.hinet.net) 29. 9. 2011 22:40 | link
nadpis:Geralynodpovědět
Your story was really ifornmaitve, thanks!
autor:Dasia (*.myserver.cz) 30. 9. 2011 11:19 | link
nadpis:Dasiaodpovědět
I cannot tell a lie, that rlelay helped.
autor:zpajtuhx (*.net.pl) 30. 9. 2011 12:53 | link
nadpis:zpajtuhxodpovědět
kE5d0d <a href="http://ikyrayocmomx.com/">ikyrayocmomx</a>
autor:Louisa (222.48.*.*) 30. 9. 2011 12:53 | link
nadpis:Louisaodpovědět
Shoot, who would have thoghut that it was that easy?
autor:Ruvell (*.myserver.cz) 30. 9. 2011 17:40 | link
nadpis:Ruvellodpovědět
What a great rseuroce this text is.
autor:wpcivhrv (*.connected.pl) 30. 9. 2011 18:50 | link
nadpis:wpcivhrvodpovědět
3RvOhU , [url=http://oywrpyorbbaa.com/]oywrpyorbbaa[/url], [link=http://nocqenvuarye.com/]nocqenvuarye[/link], http://lzxhbmyzayqm.com/
autor:Tawny (*.net.br) 30. 9. 2011 22:45 | link
nadpis:Tawnyodpovědět
Way to use the internet to help people solve prbolmes!
autor:Donyell (*.secureserver.net) 2. 10. 2011 01:39 | link
nadpis:Donyellodpovědět
Articles like this make life so much smipelr.
autor:Krystal (209.91.*.*) 2. 10. 2011 02:22 | link
nadpis:Krystalodpovědět
Hey, that's pworeful. Thanks for the news.
autor:Gina (*.ctinets.com) 2. 10. 2011 04:52 | link
nadpis:Ginaodpovědět
With the bases loeadd you struck us out with that answer!
autor:Lesa (119.187.*.*) 2. 10. 2011 05:06 | link
nadpis:Lesaodpovědět
Got it! Thanks a lot again for hpeling me out!
autor:Sherry (*.myserver.cz) 2. 10. 2011 06:21 | link
nadpis:Sherryodpovědět
Mighty useful. Make no misakte, I appreciate it.
autor:ivka (213.29.*.*) 1. 7. 2014 12:56 | link
nadpis:suprová pedikúraodpovědět
já jsem narazila na fakt svělou věc - pedikúru ve formě ponožek.--to musíte vyzkoušet - skinlite samoslupovací zábal. to jsou igeliťáky napuštěné nějakou tekutinou. necháte na chodidlech tak 3 hoďky a pak se fantastcky oloupe všechna stará kůže. koupila jsem je na netu pod značkou Skinlite v obchodě salondoma
autor:Silva (82.113.*.*) 29. 5. 2017 14:32 | link
nadpis:Souhlasím, o nožky je potře...odpovědět
Souhlasím, o nožky je potřeba se taky starat a není ani jedno jak. Stejně jako kartáček na zuby si vybíráme kvalitní a vhodný, tak i nožky si zaslouží dobré a kvalitní kartáčky a pemzu, já ráda od Calypso, vydrží dlouho, jsou příjemné na použití a seženete běžně v prodejnách a drogériích. Určitě pravidelně doprát koupele, masáž, odstranění kůžičky. Holení a lakování už jsou bonusy :)
autor:lisaowen (*.ipvanish.com) 12. 5. 2018 01:57 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–23 z 23
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum