Permanentní make-up: fakta a osobní zkušenost

Permanentní make-up: fakta a osobní zkušenost

Koketujete s myšlenkou, že byste si nechaly udělat permanentní make-up? Než uděláte jakékoliv rozhodnutí, zjistěte si maximální množství informací o kosmetickém salónu, kterému se rozhodnete dát v šanc svůj zjev. 

A pokud to jen trošičku jde, nechejte si poradit od někoho, kdo má s permanentním make-upem osobní zkušenost. „Pro permanentní make-up jsem se rozhodla z čiré nutnosti a samozřejmě i trochu z lenosti a zároveň touhy vypadat dobře. Málokterá z nás má přirozeně krásné a skvěle tvarované kontury v obličeji, naštěstí ale existují metody, jak se nechat vylepšit bez plastické chirurgie a desítek vyhozených tisíc,“ říká šestadvacetiletá Laura. Jednou z nich je právě permanentní make-up. 

Co je permanentní make-up? 

Jedná se vlastně o druh dočasného tetování. „Permanentní“ v tomto případě znamená, že vydrží déle, avšak ne doživotně; „make-up“ pak důvěrně zná každá z nás. Permanentní make-up znamená zvýraznění vybraných kontur obličeje (nejčastěji obočí, očních linek a kontur rtů), které by mělo vydržet několik let (uvádí se až pět).

Jedná se o zákrok prováděný ve specializovaných centrech, která jsou často přidružena ke kosmetickým salonům. Vyškolená pracovnice (mnohdy se zkušenostmi ze zdravotnické péče) provede pomocí tetovací jehly, tetovací barvy (většinou používána přírodní barva, vybíraná s klientkou s ohledem na barvu pleti a vlasů) a lokálních anestetik zákrok, který trvá do šedesáti minut. Po uložení klientky na kosmetické lehátko a nanesení umrtvujícího přípravku kosmetička začne s aplikací, která je (co si budeme nalhávat) mírně bolestivá.

Při zákroku může klientka lehce krvácet, protože kosmetička provádí jemné vpichy do vrchní vrstvy pokožky (epidermis), kam aplikuje barvu. Prostředí zákroku bývá sterilní; je samozřejmostí, že má kosmetička chirurgické rukavice a často i roušku, takže obavy o čistotu a případné záněty by měly být zbytečné. Po zákroku většinou kosmetička místo nedesinfikuje (odolnost barvy), pouze otře, a pokud se klientka cítí dobře, může odejít domů.

Make-up by měl v průběhu let postupně „vypadávat“ a klientka může chodit na doplnění. To, že make-up nevydrží věky, je zde výhodou - obličej každé z nás prodělává v průběhu života změny, a tak často oceníme, že tvar rtů či obočí lze pozměnit další úpravou. 

Cena zákroku je různá, pohybuje se většinou v řádech tisíců (dle velikosti ošetřeného místa), maximálně však do 5 tisíc korun (lze se dostat i níž, záleží na jménu salonu). Opravy a doplnění pak přijdou na pět set až tisíc korun. 

Péče po zákroku se týká maximálně jednoho týdne. Klientka by si v té době asi neměla plánovat důležité schůzky, protože se v místě aplikace objeví drobné stroupky, místo může lehce opuchnout - jedná se o klasický proces hojení kůže. Stroupky se v žádném případě neodlupují, neškrábou, ale pečujeme o ně jako o klasické stroupky po zranění - samy odpadnou. Je možné používat speciální hojivé přípravky (mastičky), ale i bez jejich pomoci se místo většinou dobře zahojí. Pak zbývá jen užít si, že i v létě na vodě či ve stanu vypadáme dobře… 

Lauřina osobní zkušenost: vyšlo to až napodruhé 

„Moje osobní zkušenost se týkala salonu v Brně, kam jsem se objednala bez předchozí konzultace. Ano, nikdo není neomylný…,“ začíná své vyprávění Laura. „Protože moje obočí není příliš husté, rozhodla jsem se tedy pro doplnění a vymodelování těchto partií. Bohužel jsem však nedbala doporučení kamarádek a zákrok, ačkoli provedený v čistém prostředí sympatickou kosmetičkou, nedopadl dobře: mé obočí nebylo stejné a barva nevyhovovala,“ popisuje vlastní negativní zkušenost šestadvacetiletá sportovkyně a líčí další kroky, které následovaly po nepodařené aplikaci make-upu: „po odloupnutí stroupků jsem se vydala za kosmetičkou, od které jsem bez problémů vyinkasovala zaplacenou částku zpět, a objednala jsem se do jiného salonu. Poučena nezdarem jsem nejdříve absolvovala konzultaci, kde mi kosmetička přesně, vzhledem ke kořeni nosu a linii čela, vyměřila opravu obočí, poté nanesla krycí tělovou barvu na nepodařená místa a vytvořila mnou požadovaný tvar. Celá „akce“ trvala několik desítek minut a vzhledem k mému odmítnutí lokálních anestetik byla poměrně bolestivá. Výsledek stál ale za to, protože po dvou a půl letech obočí nezměnilo tvar ani barvu a je tam, kde má být.“ 

Na co si dát pozor - obavy a rizika 

Nejčastější obavou klientek je přirozenost permanentního make-upu. Tady existuje pouze jedna rada, a to zjistit si dřívější práci dané kosmetičky. Samozřejmě platí, že každá má jiný cit pro krásu a je důležité sladit představy. Druhou obavou bývá bolestivost. Zde platí: žena vydrží víc než člověk. „Z vlastní zkušenosti mohu doporučit umrtvující gel před aplikací, ale i bez něj se to dá zvládnout,“ radí dále Laura.

Z rizik jistě stojí za to upozornit na osobu kosmetičky, která má zákrok provést. Je dobré se předem seznámit, detailně konzultovat představy (tvar a barvu) a podívat se případně na její výsledky. Většina dobrých kosmetiček se ráda pochlubí. Čistota jejího salonu by měla být samozřejmostí. Nespornou výhodou permanentího make-upu je úspora času a hezčí obličej, nevýhodou pak riziko špatné barvy či nepříliš zručné kosmetičky. 

Takže hodně štěstí a dobrou kosmetičku! 

Autor: Monika Petrlová
Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–10 z 10
autor:xjgsgfsi (10.56.*.*) 29. 7. 2011 11:17 | link
nadpis:xjgsgfsiodpovědět
pypYlY <a href="http://korzkntlztbt.com/">korzkntlztbt</a>
autor:sherry lugard 29. 11. 2018 11:41 | link
nadpis:effective and powerful love spell caster and a lottery spell caster výše | odpovědět
Contact Dr Gbojie if you want to get your Husband, Wife, Boyfriend and Girlfriend back now and regain your happiness.

Hi i am from USA I have just experience the wonders of Dr. gbojie love spell, that have been spread on the internet and worldwide, How he marvelously helped people all over the world to restored back their marriage life and get back lost lovers, and also help to win lottery. I contacted him after going through so many testimonies from different people how he help to bring back ex lover back, i told him about my husband that abandoned me about 8 months ago, and left home with all i had.. Dr GBOJIE only told me to smile and have a rest of mind he will handle all in just 24 hours, After the second day my husband called me, i was just so shocked, i pick the call and couldn't believe my ears, he was really begging me to forgive him and making promises on phone.. He came back home and also got me a new car just for him to proof his love for me. i was so happy and called Dr Gbojie and thanked him, he only told me to share the good news all over the world .. Well if you need an effective and real spell caster contact Dr gbojie Via email: GBOJIESPIRITUALTEMPLE@gmail.com or Call or WhatsApp: +2349066410185.or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:kphdiqnif (65.197.*.*) 30. 7. 2011 12:56 | link
nadpis:kphdiqnifodpovědět
qrnSRc , [url=http://zulabfdsduzb.com/]zulabfdsduzb[/url], [link=http://grqvrkcyebif.com/]grqvrkcyebif[/link], http://onldigdaiqun.com/
autor:zuzka (*.iol.cz) 20. 10. 2015 18:19 | link
nadpis:pozor na permanentní makeup paní Březinové z Ostravyodpovědět
podnikání v Čr, aneb zaplať a vypadni!!!
Paní Březinová, Ostrava permanentní makeup a její styl podnikání :

Přátelé, ráda bych se s váma podělila o velice nepříjemnou zkušenost s paní Březinovou a její podnikatelské praktiky v oblasti permanentního makeupu.
Před dvěma měsíci jsem si našla na fb zajíímavé fotky permanentního makeupu paní Březinové a jelikož jsem zatoužila opět něco vytrpět pro tu krásu, zavolala jsem a smluvila si termín. První tetováž probíhající ve sklepení jejího domu v Hrabůvce Arraská 7, proběhla celkem bez potíží, zarazilo mě, že v půlce tetováže, kdy ji dorazil poštovní balíček, práci zanechala a šla jej vyzvednout v pracovních rukavicích, které si neobťěžovala ani převleknout když se vracela k tetování, daleko více mě zarazilo její chování po telefonátech klientek, které za dobu mojí procedury houfně volali, telefon si bez pardonu pohodila na moji klíční kost..až jsem sebou trhla a vyřizovala s podezřele falešným úsměvem a tónem hlasu, po skončení každého telefonátu, však každou klientku řádně pomluvila...to už jsem zbystřila, ale řekla jsem si, že má asi špatný den, po skončení tetování následoval podis jakési smlouvy, kterou mě ani nenechala dočíst, že je v časovém presu, já podepsala zaplatila 3.000,- Kč za obočí a linky a odcházela s tím, že za dva měsíce bude korekce- placená, ve dveřích mi došlo, že smlouva by měla být podepsána na začátku úkonu, měla bych dostat kopii a doklad o zaplacení, na upozornění mi sdělila, že se jedná o nedůležitou formalitu, ale paragon jsem si přesto vyžádala, už tehdy mě cvaklo, že pokud dostanu otravu krve z těch rukavic, budu mít alespoň toto.
Za týden se stroupky vylouply a já zjistila, že nemám jedno obočí z půlky a oční linku mám jen poravou dolní, volala jsem tedy o informace. Paní Březinová mě překvapila svou reakcí s tím, že ji je to - jak řekla - šumák, že ji neustále otravují klientky, že po týdnu to není dokonalé a že mám vědět -netuším jak, když mě o tom neinformovala předem, že se vše samo upraví. Bohužel ani po dvou měsících se to SAMO neupravilo a já došla na korekci, tou dobou jsem už pochopila, že její falešný úsměv a styl nebude jen u klientek, které volali během mé první vávštěvy a že špatný den má asi pořád, co ale přišlo záhy jsem ani v noční můře nepředpokládala.
Na korekci jsem se dostavila ve smluvený čas, venku jsem dalších patnáct min. čekala v 5 C zimě, ale dalo se, vystřídala jsem se s klientkou a ulehla, korekci prováděla opět aniž by mi ukázala barvy, na kterých se domluvíme, ale co mě štvalo nejvíc, i když jsem si chtěla předkreslit tvar obočí nedovolila mi to a tetovala od ruky bez nákresu, předělala linky a udělala rty, po dvou hodinách přišly další dvě klientky, které si usadila za mojí hlavu a tetování zrychlila, na otázku, zda jsem spokojená s výsledkem jsem ji řekla, že bohužel nejsem, měla jsem jedno obočí ktaší, hodně škokovaná a dotčená dodělala pár tahů, ale ono bylo pořád kratší, znovu jsem se připoměla na to mi řekla, že jsem zákazník, kterého když nevyhodí neodejde a jedním dechem dodala, že má další zákaznice a že mám odejít, tentokrát jsem byla šokovaná já!
Zeptala jsem se jí, jestli se jí to zdá korektní, že má počítat s určitým časovým omezením na každou zákaznici, a jestli ji nevadí, že nejsem s prací spokojená, řekla, že jí je to jedno a že mám odejít, nebo mě vyhodí.
Začla jsem se tedy oblékat, načeš do mě začala strkat ať ji vypláznu 2000kč, jinak mě nepustí, řekla jsem, ať dodělá svou práci a já zaplatím, na to ona zavolala svého manžela s výhružkou, že dělá na finančním úřadě(proto asi nedává paragony ), postavili se v tom sklepě před východ a odmítali mě vypustit ven, paní Březinová odmítla dodělat svou práci a mě nezbývalo, než volat policii a manžela, protože se dopouštěla omezování osobní svobody, nejsměšnější ovšem bylo, že ty dvě zákaznice ji přizvukovali( nejspíš v domění, že dostanou nějakou tu desetikačku slevu :-)) a já se cítila jako ta nejhorší,jen proto, že jsem si DOVOLILA chtít za své peníze kvalitně odvedenou práci!!

No abych to zhrnula, policie dorazila, samozřejně bzum udělali, nabidli mi podat trestní oznámení, zaplatit i špatně odvedenou službu a po té ji reklamovat, jak jinak, takže hajzli kteří vás šikanujou, omezují na svobodě a protiprávně jednají mají samozřejmě v naší republice přednost a vše se teoleruje, i to že si před příjezdem policie donesli tablet a bez souhlasu si mě natáčeli, i to, že paní Březinová, jak jsem zjistlila používala na různých stránkách mé fotky z prvního tetování anichž bych o tom věděla, nebo to odsouhlasila, protože dle slov policie vlastně o nic nejde, no jo.. ale zdá se vám to skutečně normální, opravdu jsme takové ovce po kterých si může každý šlapat jak se mu zachce, musíme držet hubu a krok, neboli zaplať a odejdi, někomu dáváme své peníze za něco co neodvedl pořádně a ještě si po nás plivne a my si ani nemůžeme dovolit něco říct??!!

Bohužel obdobně to tak je i v různých obchodech, rychle ti nákup přejedou přes kasu, rychle zaplať a jdi, to že ti nákup padá z pásu a mísí se s dalším nákupem kupujícího je jim jedno, účel byl splněn, stejně se zase vrátíme a nakoupíme, ne?! Proto Vás žádam, nebuďme ovce, nenechme si vše líbit, oni nám nedávají nic zadarmo a když nemají tolik slušnosti si nás vážit, ale naopak námi zjevně opovrhují změňme to a ozvěmě se, čím víc lidí si toto chování nenechá líbit, tím spíš si uvědomí, že bez nás nebudou mít co do huby, hezký nekonfliktní zbytek večera Zuzka.
autor:lisaowen (*.ipvanish.com) 12. 5. 2018 01:55 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:abu mali 11. 8. 2018 10:30 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES


(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138


Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:abu mali 20. 8. 2018 18:52 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:Illy (*.tmcz.cz) 9. 3. 2020 21:08 | link
nadpis:Newlook ostrava ... aneb aby jste nedopadli tak jako já:(((((odpovědět
@newlookstudioostrava paní nesnese kritiku, smazala mi na FB všechny mé příspěvky a zablokovala mě!!!!!Mám od ní udělané obočí cca 2 roky zpět.
Po konzultaci s paní kosmetičkou(30 let praxe) obočí udělané příšerně! Každé jinak vysoké a nad nadočnicovým obloukem!!!! Takže to vytváří nehezké boule u očí!!!!????????????????
Nezbývá nic jiného než odstranění laserem!!! Příště volím léta praxe než toto!!! Tady jde vidět kdo hrabe jen pro peníze a nebere člověka individualně!
Paní maže všechny negativní komentáře a nechává pouze chválu!!!!!!
Podle toho jsem si jí také vybrala že?‼️‼️‼️‼️‼️‼️
Není schopna ani odpovědět‼️
‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️‼️
autor:Erika (*.starnet.cz) 22. 2. 2021 22:50 | link
nadpis:linky odpovědět
Permanentní make up je skvělý. Vlastně mi hodně ulehčil život. Tím, že si denně nemusím malovat linky, to je prostě boží. Ale tak jsou i určité rady, třeba https://radchenko.cz/jak-na-ocni-linky/ , jak si udělat hezké linky. Jen mě to teda opravdu nešlo. Asi je to rukama. :)
1–10 z 10
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum