Okouzlete hosty předkrmem

Okouzlete hosty předkrmem

Pozvala jste na návštěvu a večeři hosty a řešíte, co podávat za jídlo? Máme pro vás tipy na vhodné předkrmy, kterými rozhodně nikoho neurazíte. Stačí se jen nechat inspirovat a vyzkoušet své kulinářské dovednosti.

 Pro začátek je vhodné, abyste věděla, proč se vlastně předkrmy připravují. Předkrm je chápán jako malá porce jídla, která se zásadně podává před samotným hlavním chodem, jehož výhradní smysl je vyvolat chuť na další jídlo, povzbudit smysly a v žádném případě nesmí předkrm zasytit.

Předkrmy pomáhají zintenzivňovat zážitky z dalších pokrmů. Pokud chcete podávat před hlavním chodem předkrm, je nutné, abyste věděla, že je dělíme na studené a teplé. Podávání teplých a studených předkrmů se liší. Studené předkrmy se většinou podávají po aperitivu, a to v podobě nejrůznějších paštik nebo salátů, a poté by měla následovat polévka. Teprve po polévce můžete podávat předkrm teplý. Ten bývá nejčastěji v podobě husích jater. Teplé předkrmy se vyskytují mnohem méně než studené předkrmy, kterým dává většina hospodyněk přednost.

Naskytuje se také otázka, čím se předkrmy jí? Většinou je k tomu určena malá vidlička, která se při stolování nachází na samém okraji všech ostatních příborů. Malá lekce stolování týkající se předkrmů je za námi a můžeme se pustit do samotných receptů, jak konkrétní předkrmy připravit.

Plněné brambory

Jaké ingredience potřebujete: větší brambory (podle počtu hostů, které máte v úmyslu pohostit daným předkrmem - 1 brambora = 1 host), 1 rajče, sůl, 1 zelenou papriku a 1 červenou papriku, zakysanou smetanu, petrželku, 1 žloutek, máslo (asi 40 – 50 g) a uzený sýr (cca 50g).

Jak postupovat: Brambory je nutné velmi dobře omýt. Poté je ve slupce uvařte v osolené vodě do poloměkkého stavu. Jakmile máte brambory hotové, oloupejte je a seřízněte jim vršky. Následně se pokuste opatrně vydlabat vnitřek brambor. Náplň do brambor se připraví z másla a žloutku, které utřete do hladka, přidejte najemno strouhaný uzený sýr, špetku soli, nakrájenou petrželku a oba druhy papriky na jemno nakrájené. Na závěr ještě přidejte zakysanou smetanu spolu s prolisovanými vnitřky brambor. Všechno dohromady dobře zamíchejte. Připravenou nádivkou naplňte vydlabané brambory a přikryjte je uříznutými vršky. Takto připravené plněné brambory je třeba ještě upéct, nejlépe ve skleněné míse. Při podávání můžete ozdobit nakrájenými kolečky zbylé papriky. 

Rybí koule

Jaké ingredience potřebujete: strouhanka, sůl, máslo na smažení, petrželka, máslo (cca 10 dkg), 2 vejce, 2 brambory, 0,5 kg vařeného rybího masa, sýr parmazán.

Jak postupovat: Nejprve je potřeba, abyste umlela rybí maso. Nachystané a namleté rybí maso se poté smíchá se změklým máslem a nastrouhanými uvařenými bramborami. Následně se přidá sůl, petrželka a vejce. Všechno důkladně promíchejte. Hustotu dané směsi můžete upravovat podle vašeho uvážení prostřednictvím přidání strouhanky. V misce si připravte směs, ve které budete rybí koule obalovat. Tudíž vezměte misku a dejte do ní na jemno nastrouhaný parmazán a strouhanku. Z rybí směsi začněte vytvářet koule velikosti kroket a obalujte je ve směsi strouhanky a parmezánu. Obalené koule zbývá ještě osmažit a můžete podávat.

Tip: Tento recept je možné aplikovat buď jako samotný předkrm, nebo je možné ho využít jako přílohu k jídlu. V případě, že budete rybí koule podávat jako předkrm, dozdobte je na talíři majonézou, listovým salátem nebo třeba nejrůznější naloženou zeleninou. 

Roláda se sýrem

Jaké ingredience potřebujete: 6 vajec, salám (30- 40 dkg), tavený sýr (asi 4 kusy), pažitka, hořčice, sýr eidam (30 – 40 dkg), máslo (asi 20 dkg), cibule, kyselé okurky,

Jak postupovat: Nejprve je vhodné dát tvrdý sýr asi na 20 minut změknout do horké vody. Zatímco bude sýr měknout, připravte si pomazánku. Pomazánka bude vytvořena z utřeného másla, 2 vařených vajec, které nasekáte na jemno, hořčice a cibule, pažitky, soli a pepře přidaných podle chuti, nakrájených okurek a taveného sýru. Jakmile máte sýr dostatečně změklý, rozválejte ho na vále, poklaďte ho salámem a potřete vyrobenou pomazánkou. Zbylá na tvrdo uvařená a nakrájená vejce položte navrch. Celé to zamotejte a zabalte do alobalu. Roládu nechce asi dvě hodiny v lednici nebo v chladu uležet, a poté servírujte nakrájené plátky.

Přejeme dobrou chuť!

Autor: Pavla Musilová

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–3 z 3
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:13 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:04 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:06 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–3 z 3
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum