Obličejovou jógou proti vráskám

Obličejovou jógou proti vráskám

Chcete mít hladkou pleť bez vrásek? Děsíte se chvíle, kdy budete mít vrásčitý obličej? Pak je pro vás obličejová jóga to pravé! Uvolní, zkrášlí i osvěží!

 

Žádné botoxové injekce

 „Nedělej ty ksichty, budeš mít vrásky,“ napomínali rodiče mnohé z nás. Opak je pravdou. Obličejové svaly totiž pracují jako jakákoliv jiný sval: pokud je správně procvičujete, může se ztenčit a vy budete vypadat štíhleji a částečně se zbavíte vrásek, respektive předejdete jejich vzniku. 

Garnier Ultralift Pro-X – jednoduchá válečková metoda

Pokud ale pohybovým cvikům na obličeji příliš nevěříte, vyzkoušejte nový výrobek Garnier Ultrafit Pro-X. V čem je tak zázračný? Vyzkoušejte jeho účinek podle následujících bodů a bude mile překvapená. 

  1. Obličejové kontury obkreslujte od brady v jedné rovině směrem nahoru tak, abyste Garnier Ultralift Pro-X nanesla i na spánky.
  2. Aby byl krk a dekolt napnut, aplikujte Garnier od jeho dolní části až pod bradu.
  3. Pokud ho aplikujete z prostřed čela směrem ven, zmírní také vrásky přímo nad očima.
  4. Efekt krásné pleti zesílíte ještě masáží, která vám umožní ještě více zapůsobit na své okolí.

Proč cvičit obličejovou jógu

Obličejová jóga funguje stejně jako obvyklé jógové cviky: uvolní napětí nejen v obličeji, ale i v celém těle. Už před časem vědci prokázali, že vědomé uvolnění obličejových svalů vede ke zmírnění stresu. Schválně to zkuste - třeba po práci, kdy jste unavení, v dopravní zácpě nebo po hádce s partnerem. Třeba po hádce jsou vaše čelisti ocelově zaťaté, nos máte pokrčen a obočí nazlobeně zachmuřené. Zkuste se uvolnit, po celém těle ucítíte znatelnou úlevu. 

Smějte se

Některé výzkumy dokonce ukázaly, že když se osoby několik minut opakovaně mračily, tak se jejich nálada výrazně zhoršila. Když se smály, bylo tomu naopak. Díky obličejové „gymnastice“ se vám už po několika týdnech zeštíhlí obličej a zjemní vrásky. Pouhé mimické pohyby tváře mají posilující účinky, ale všechny svaly zaměstnat nedokáží. Proto se vám časem vytvoří dvojitá brada, povislé koutky úst apod. Správnými cviky můžete zanedbávané obličejové svaly zpevnit a omládnout tak o několik let i bez pomocí plastické chirurgie. 

Kdy a jak obličejovou jógu provádět

Nejvhodnější dobou pro cvičení je ráno nebo večer, kdy nejste nalíčená. Cvičte deset až patnáct minut denně, ale s posilováním to nepřehánějte. Ústní svalstvo můžete posílit jazykovými cvičeními, například jazykolamy, které znáte z dětství.

Cvik 1

Jak na to: Obličej uvolněte, zavřete oči a ústa nechte mírně pootevřená. Hlavu se snažte mít vytaženou z ramen. Pozvedněte bradu - jako byste chtěli tvář vystavit paprskům sluníčka. Přejděte do následující pozice.

Cvik 2

Jak na to: Snažte se stát stále vzpřímeně, oči zavřené a hlavu pomalu otočte doleva. To samé na druhou stranu. Tento nenáročný, ale účinný cvik vám skvěle propne kůži od lícní kosti až ke krku.

Cvik 3

Jak na to: Napodobte pohyb, jako když posíláte vzdušný polibek. Svaly v oblasti očí a čela mějte při tom naprosto uvolněné. Našpulením pusy vyrovnáte nejčastěji používané grimasy, které vytvářejí vrásky. 

Cvik 4

Jak na to: Snažte se stáhnout všechny svaly ve tváři. Pro snadnější provedení zatněte v pěst v úrovni ramen. Vší silou zatněte současně s obličejem. Když povolíte, ucítíte příjemné uvolnění, svalstvo tím posilujete.

Cvik 5

Jak na to: V této pozici se zaměřte na horní polovinu obličeje. Zvedněte obočí, co to jen půjde, až se vám zvrásní čelo, a do široka otevřete oči. Mírně se usmívejte. Unavená shrnutá oční víčka budou rázem tatam.

Cvik 6

Jak na to: Při této pozici si možná budete připadat legračně, ale těšit se můžete z blahodárného účinku. Mírně otevřete ústa, vyplázněte jazyk přibližně do půli brady a nechte volně viset. Skvěle si protáhnete obličej.

Cvik 7

Jak na to: Všechny svaly v obličeji uvolněte, rty k sobě pevně přimkněte a snažte se naplnit táře vzduchem jako balón. Účinný trik na propnutí pokožky v oblasti úst a nosu, kde nejčastěji vznikají vrásky od smíchu.

Cvik 8

Jak na to: Nechte tvář uvolněnou, ústa mohou zůstat mírně pootevřená, a očima přejíždějte z leva doprava. Aby vás nebolely oči, mějte stažené svaly v oblasti spánků. Uvolníte tak povislá víčka.

 

Cvik 9

Jak na to: Nyní se soustřeďte na spodní polovinu obličeje. Mírně našpulte pusu a pevně semkněte rty k sobě. Do cviku by měla být zapojena brada a tváře až po lícní kosti. Vydržte tak několik vteřin a povolte.

Cvik 10

Jak na to: Zavřete oči, uvolněte tvář, ústa nechte zavřená a střídavě zatínejte a povolujte svalstvo v okolí spánků. Tento 'cvik' vám spolehlivě vypne čelo. Teď už byste měla být dokonale uvolněná.

Autor: Lucie Janečková

Jméno: Heslo:
Hodnocení
0 1 2 3 4

Diskuse:

9–15 z 15
autor:Bleena (*.bluetone.cz) 23. 9. 2009 10:57 | link
nadpis:Já se do cvičení nedonutím...odpovědět
Já se do cvičení nedonutím ... Na vrásky používám Liftline, nemůžu si ho vynachválit! V poslední době ulítávám na bio kosmetice, tak jsem uvítala konečně něco, co pomáhá, je za dobrou cenu a je bio. Vřele doporučuju!
autor:Aja (*.iol.cz) 19. 11. 2009 08:30 | link
nadpis:beleni zubu s CRESTvýše | odpovědět
http://crestcz.webnode.cz/
autor:Nelfinka (*.ufon.cz) 12. 5. 2010 21:36 | link
nadpis:Mě to zas dlouho nevydrží...výše | odpovědět
Od jaké že irmy používáte bio kosmetiku? Zatim jsem nanarazila na krém, který by mi aspoň minimálně zredukoval vrásky.
autor:aniček (*.dialtelecom.cz) 31. 3. 2010 20:36 | link
nadpis:moc se mi cvičení líbí urodpovědět
moc se mi cvičení líbí určitě ho nutně potřebuji a za týden nebo 14dní se ozvu
autor:jenjá (*.medialine.cz) 28. 7. 2011 17:07 | link
nadpis:hurá do krásyodpovědět
uplně stačí cviky při kterých vyslovujete přehnaně grimasticky písmena-A -E-I-O-U....tím procvičíte všechny svaly v obličeji:-)
autor:Alík (*.upcbroadband.cz) 5. 3. 2016 20:29 | link
nadpis:Joga?odpovědět
Prosím , máte s tímto cvičením někdo nějakou zkušenost? Když by se to opravducvičilo cca 2O min. denně, tak za jak dlouho by mohly být viditelně zpevněné svaly? Já jen, jestli to není nějaká blbost.
autor:lucie (*.gov.sk) 22. 11. 2016 14:34 | link
nadpis:hlavne cvicte original a ne napodobeninyodpovědět
Zuzana oblicejovou jogu vymyslela a zdokonalila oblicejovou gymnastiku a jeji kurz je moc prima...
www.oblicejovajoga.cz
9–15 z 15
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

Hana Michopulu: Jsem bojovnice za lepší jídlo

O jídle se nemá jen psát, jídlo se má žít, myslela si šéfredaktorka gastronomického časopisu a vrhla se na jídlo v praxi. Vydala svou kuchařku a zasadila se o obnovu tradice farmářských trhů u nás...

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum