Nenechte svou imunitu usnout zimním spánkem

Nenechte svou imunitu usnout zimním spánkem

Znáte ten pocit, když si něco naplánujete do posledního detailu, ale okolnosti za vás nakonec rozhodnou úplně jinak? Petr chtěl jet na běžky do Staré vsi, Martina měla v plánu vyrazit s dětmi bobovat...

... a Věrka si chtěla v klidu dodělat účetnictví a přijet za ostatními do hor o den později. Dopadlo to ale všechno úplně jinak: dřív než Věrka na chatu totiž dorazila chřipka a v závěsu za ní rýma. Vtrhly do pokojů a začaly se tu rozvalovat, jako by bylo snad ubytování rezervováno na jejich jméno. Dovolenou, jako byla ta loňská, už rozhodně nikdo z nich znovu zažít nechce. Zřejmě ani nebude muset: obranyschopnost organismu totiž letos všichni začali posilovat ještě před nástupem zimy, rýma i kašel se jim tak zatím úspěšně obloukem vyhýbá. Recept je přitom docela jednoduchý.

Imunitu má každý z nás vrozenou - někdo ji má silnou jako skála, jinému zase stačí jedno svezení tramvají, v níž jede pár bacilonosičů, a spolu s jízdenkou navíc zaplatí i několika dny pod peřinou. Pakliže patříte spíše do druhé skupiny, nevěšte hlavu, imunita se dá totiž celkem jednoduše posílit, a to jak přírodní cestou, tak pomocí nejrůznějších doplňků.

Nemusíte brát pilulky, jezte ovoce a zeleninu

K těm běžně dostupným „startérům“ patří řada generacemi prověřených a pro imunitu podpůrných potravin, jako je například cibule, česnek, oregano či různé bylinky (třeba echinacea, benedikt lékařský, aloe), případně probiotika (těmi nejznámějšími jsou bakterie mléčného kvašení, které jsou obsaženy například v zakysaných mléčných výrobcích nebo v kysaném zelí). Z minerálů má schopnost posilovat obranyschopnost lidského organismu především zinek, z vitamínů již tradičně vitamín C a nezanedbatelnou funkci má rovněž vláknina.

Vedle těchto zdánlivě nenápadných pomocníků, kteří mnohdy dřímají u vás ve špajzce nebo v květináči, aniž byste jim pravidelně věnovali prostor ve svém jídelníčku a umožnili jim aktivně se zapojit do boje proti škodlivým bakteriím, virům či plísním, existuje také plejáda koktejlů nebo pastilek, jejichž konzumace má pro lidský organismus stejně pozitivní efekt jako vitamínové bomby nebo česnekové pyré. Zevrubná péče o imunitu by ovšem měla být postavena nejen na podpůrných potravinách, potravinových doplňcích a speciálně vyvinutých nápojích, aby byl účinek co nejefektivnější, vyplatí se vsadit na kombinaci všeho výše zmíněného se sportem, saunováním a otužováním.

Pomůže i sauna

Důvod? Sauna je založena na principu přehřátí, při němž se všechny cévy v těle roztáhnou, tak aby se pro tělo potřebné látky mohly dostat opravdu všude, kam je potřeba. Přehřátí totiž zrychluje metabolismus, v důsledku čehož se lépe odplavují nahromaděné toxiny a zplodiny látkové výměny. Důkazem, že se v našem organismu skutečně něco děje a že se z těla vyplavují nežádoucí látky, je pot. V sauně se totiž imunitní systém aktivuje podobně, jako tomu bývá při horečce. Pro dlouhodobé udržení dobré imunity se proto doporučuje navštěvovat saunu minimálně jednou týdně, a to pokud možno celoročně.

Dalším osvědčeným receptem na posílení imunity je otužování. Pakliže máte obavu, že vás někdo bude nutit řezat pilkou díru do ledu, abyste si mohli dopřát začátkem prosince pořádně ledovou lázeň, uklidníme vás: nic drastického si pod pojmem otužování nepředstavujte. Pro začátek úplně stačí každodenní minutová sprcha studenou vodou. Teplotu vody s každým dalším sprchováním nepatrně snižujte a buďte trpěliví, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Kromě posílení imunity časem zcela jistě zmizí i bolesti zad a dost možná vás přestanou trápit i problémy s krevním tlakem.

Hýbejte se pro zdraví

Jako neviditelného bojovníka za pevné zdraví i lepší imunitu nesmíme zapomenout zmínit sport. Pravidelné cvičení může ovlivnit imunitní systém v těch nejlepších ohledech. Věřte nebo ne, sport je skvělou prevencí především před vznikem mírnějších projevů poruchy imunity, například před opakovanými infekcemi nebo alergickými onemocněními. Navíc je nutné mít na paměti, že i sebeodolnější organismus, který nemá dostatek spánku, časem začne stávkovat.

A co je naopak na černé listině a imunitní systém akorát soustavně narušuje? Jde o notoricky známé škůdce, jako jsou nadváha, vysoká hladina tuků v krvi, přílišné užívaní léků či steroidů, dále pak o toxické látky z potravy, kávu, alkohol, drogy, smog či přehršel soli a cukru… Zda bude vaše tělo pro bacily jednou pro vždy nedobytnou tvrzí, skutečně záleží jen a jen na vás!

Autor: Monika Petrlová
Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–3 z 3
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:12 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:04 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:06 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–3 z 3
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum