Nehádejte se před dětmi, ublíží jim to

Nehádejte se před dětmi, ublíží jim to

Může se to stát i vám, rupnou vám nervy, nevíte, čí jste, a ulevíte si hlasitým řvaním na toho, kdo vás naštval. Podle psychologů je jistě dobré to ze sebe dostat, nedusit to v sobě. Ale co když to na vás dolehne před očima vašeho dítěte?

Co na to děti?

Dětská duše je křehká. Svět se skládá s rodiny a pak teprve je vše ostatní. Najednou vidí, že se jeho blízcí hádají. Řev, slzy donutí i to nejflegmatičtější dítě se zamyslet: „Neznamená ten hluk konec mého světa?“

Jeho nitro se sevře a uvědomí si, že je tak malé a bezmocné, nemůže vůbec pomoci to zastavit. Musí jen přihlížet a doufat, že nastane opět klid. Samozřejmě časté hádky dítě naučí, že všechny konflikty bude řešit výbuchem svých emocí.

Jak to napravit?

Opět komunikací. Pokud jsou vaše emoce hodně nezkrotné, sedněte si s dítětem a nejlépe i s tím, s kým jste se hádali, a vysvětlete mu, co se stalo, přiznejte chybu, že se to dá vyřešit i v klidu.

Hádky rozšiřují slovník

Nedivte se, když vám dítě při cestě ze školy začne pokládat otázky „Maminko, co to znamená p....?“ Následně se dozvíte, že to říkal spolužák, slyšel to doma, když se rodiče hádali. Určitě se dítě s takovýmto slovníkem setká v životě, ale je to ta správná cesta vyjadřování a komunikace právě pro vaše dítě?

Autor: Lucie Čeňková

Jméno: Heslo:
Hodnocení
0 1 2 3 4

Související stránky

Diskuse:

1–4 z 4
autor:vpgtnxprlv (172.20.*.*) 26. 7. 2011 05:00 | link
nadpis:vpgtnxprlvodpovědět
XjmpTh <a href="http://gnkpyiwrhlhw.com/">gnkpyiwrhlhw</a>, [url=http://tcqrfvbcvfnp.com/]tcqrfvbcvfnp[/url], [link=http://aksmtaxapegz.com/]aksmtaxapegz[/link], http://nepiavwwyzii.com/
autor:smith (185.156.*.*) 7. 4. 2018 16:16 | link
nadpis:smithloanq@gmail.comodpovědět
Good day, Do you need an urgent loan to solve your financial needs,
provide loan ranging from $ 5,000.00 to $ 10,000,000.00 Max, we are
reliable, efficient, fast and dynamic, with 100% guaranteed loan also
gives ( . euros, pounds and dollars) the interest rate applicable to
all loans is (3%), if you are interested get back to us through
Services {smithloanq@gmail.com} provided include:

* Home improvement
* Loans Inventor
* Car Loans
* Debt Consolidation Loan
*Line of credit
* Second Loan
* Business Loans
*Personal loans
* International Loans.

Email contact,{smithloanq@gmail.com}
Thank you.
autor:lisaowen (*.ipvanish.com) 12. 5. 2018 03:05 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
1–4 z 4
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum