Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Každá z nás to určitě zažila. Ráno se probudíte, kouknete do zrcadla a ptáte se, co s těmi vlasy dnes uděláte. Ve většině případů končí pod vodou a šamponem, v jiných případech jen prohrábnete a jdete. Řekněte si stop. Pokud opravdu nevíte, je čas na změnu. Jestliže hodláte podstoupit radikální zákrok a pokusit se o změnu image, poraďte se s odborným kadeřníkem. Raději si připlaťte, než abyste daly pár korun za spálenou trvalou někde v salonu, kde sice poskytují levné služby, ale...

Jaký zvolit střih na jaro?

Letošním hitem budou lehké účesy. Vyhýbejte se ostrých linií kolem obličeje. Trendem letošního jara jsou ležérní vlny. Do popředí se dostávají dlouhé ofiny padající přes oči, střižené dokulata.

Vedle nesáhnete ani v případě delších mikád. Po vzoru Victorie Beckhamové a také především Francouzek je tento střih velice šarmantní, ať v kratší nebo delší délce, která je ovšem pro ležérnost možná příznivější a lépe se hodí k módním trendům jara 2008.

Kudrnaté, rovné, rozcuchané

Kudrnaté a vlnité vlasy jsou velmi šmrncovní a pro přicházející období slunce velmi moderní. Je v nich zkrátka něco svůdného. Ideální jsou velké lokýnky, kterých docílíte buď natáčkami, nebo kulmou. Jestliže je to pro vás moc pracné, poraďte se s kadeřníkem o trvalé. Zde ale musíte počítat, že bude odrůstat a vlasy se častou aplikací budou ničit. Jestliže máte kratší vlasy a váháte u lokýnek, nemáte proč. Některým ženám právě s kratšími vlasy kudrny sluší mnohem více než vlasy jako hřebíky.

Narovnané vlasy jsou jakousi klasikou, která se hodí jednoduše pro každou příležitost. Krásně zvýrazňují rysy obličeje a tudíž přirozenou krásu. Uhlazený účes vypadá velmi něžně, nevinně a přirozeně, a navíc s ním není skoro žádná práce. Stačí jen keramická žehlička, na které opět nešetřete, jinak rovných vlasů nedocílíte. Doporučuji zakoupit v kadeřnických značkových salonech.
 
Rozcuchaný vzhled je samozřejmě převážně adresován majitelkám krátkých sestřihů. Sice se říká, že když má žena krátké vlasy, je jednoduché je upravit, ale někdy to nemusí být až docela pravda. Samozřejmě také o krátké vlasy musíte pečovat stejně jako o dlouhé. Rozcuchané vzhledu docílíte pomocí gelu, tužidla nebo laku na vlasy. Dejte jen pozor, aby účes vypadal ležérně a roztomile.
 

Trendy barvy

Pokud jde o aktuální trendy, nelze příliš hovořit o konkrétních barvách, jako spíše o celkovém dojmu, vzhledu vašeho účesu. In jsou totiž plné, živé barvy, které se na vaší hlavě předvedou v celé škále jemně odlišných odstínů a tónů, působící přirozeně a mladistvě. Barevné helmy nebo useknuté odbarvené proužky už jsou rozhodně out. Inspirujte se se různou škálou barevných odstínů od značky Garnier.

Jestliže se chystáte změnit si barvu vlasů, rozhodně byste neměla podcenit výběr odstínu. Pokud se vypravíte do kadeřnického salónu, ochotně vám poradí kadeřník, ovšem v případě že se chystáte přebarvit si vlasy koupenou barvou doma, je třeba vše dobře promyslet. Nesnažte se o extrémy. Černovláska odbarvená na blond a naopak působí nepřirozeně. Ideální je držet se své přírodní barvy a volit pouze odstíny trochu světlejší nebo tmavší.

Je-li řeč o barvení vlasů, není od věci připomenout nutnost péče o ně. Barvení, a především tedy zesvětlování vlasů narušuje jejich strukturu, a je tedy zapotřebí vlasům po umytí dopřát také nějakou regeneraci. Zajisté vám pomohou výrobky řady Garnier určené přímo na barvené vlasy. Nejvhodnější je společné použití šamponu, kondicioneru nebo masky.
 

Důležitý je také šampon

Ať už máte vlasy dlouhé, krátké, kudrnaté nebo rovné, velmi důležitý je pro všechny výběr vlasové kosmetiky. Jestliže se na vaší pokožce vyskytly lupy, neváhejte a kupte si šampon od Garnier, který vám s jejich odstraněním pomůže. Na snadno mastící se vlasy použijte taktéž správnou vlasovou kosmetiku stejně tak na vlasy barvené. Vlasy myjte dle potřeby. Zkrátka buďte krásná a in se svěží hřívou.

Autor: Klára Bílá

 

Jméno: Heslo:

Diskuse:

8500–8549 z 24783
autor:Peter james (*.midphase.com) 13. 2. 2018 23:32 | link
nadpis:HOW I GOT CUREDodpovědět


My name is Peter James From USA, Dr tebe is the only Dr who could ever get my HIV-AIDS cured with his healing spell, i have tried almost everything but i couldn't find any solution on my disease, despite all these happening to me, i always spend a lot to buy HIV drugs from hospital and taking some several medications but no relieve, until one day i was just browsing on the internet when i come across a great post of !Nicole! who truly said that she was been diagnose with HIV and was healed that very week through the help of these great powerful healing spell doctor, sometime i really wonder why people called him Dr tebe, i never knew it was all because of the great and perfect work that he has been doing that is causing all this. so i quickly contacted him, and he ask me some few questions and he said a thing i will never forget that any one who contacted him is always getting his or her healing in just 6 hours after doing all he ask you,so i was amazed all the time i heard that from him, so i did all things only to see that at the very day which he said i will be healed, all the strength that has left me before rush back and i becomes very strong and healthy, this disease almost kills my life all because of me, so i will to hospital to give the final test to the disease and the doctor said i am HIV negative,i am very amazed and happy about the healing DrTebe gave to me from the help of his ancient herbs But if you feel like contacting Dr tebe at once you can email him now for your own healing too at:(drtebe2@gmail.com). or email him on his other email for fast help (dr_tebe2@yahoo.com) add him on whatsapp +2348140544262 Thanks
autor:Tommy Champion (*.quadranet.com) 14. 2. 2018 00:01 | link
nadpis:Do You Need Bank Instrument To Fund Your Projects?odpovědět
We are Providers of all types of BG and SBLC with the best workable procedures. Our BG/SBLC ranges from MT799, MT760,(Both two way confirmation), MT103/23, MT103 (Both can be one way confirmation and two way confirmation) in USD and EUROS. Issuing Bank ranges from Top world 25 banks with face value ranging from 1M EUROS/USD to 5B EUROS/USD

BROKERS ARE WELCOME & 100% PROTECTED!!!
Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and cases to our attention and in complete confidence we will work together for the benefits of all parties involve

For further details contact us with the below information Thank you.

Contact Person: Mr. Tommy Champion
Email: trustco.financeplc@gmail.com
Skype ID: trustco.financeplc
autor:carol Alex (136.0.*.*) 14. 2. 2018 00:12 | link
nadpis:carolalexmail@gmail.comodpovědět
special to my dear brothers and sisters, I bring you the greetings good news from Viva Finance Company, without saying much, I want you
know that there is still someone who feels the way they He feels that knows your pain and really wants to help you grow, if you get a loan, can you afford it? if so, then right company is here willing to trust you, for more information, return by email:
carolalexmail@gmail.com .. blessed.
autor:Miss Cardiel (209.126.*.*) 14. 2. 2018 01:04 | link
nadpis:businessfunds112@outlook.comodpovědět
Hello !

Do you Need legitimate and quick loan service?

Apply now and get your money urgently!

* Position between 5000 to 50 million
* Choose between 1 to 30 years to repay.
* Flexible loan terms.

Reply Back To Us With The Following: Email: (businessfunds112@outlook.com)

All these and more, please contact us.

Full name: ..........
Telephone number:.......
Monthly income: .............
Country ...............................
Loan Purpose ...........
The amount needed .................
Loan Status............
Duration: ...........................

Contact us by email: thompson.businessfunds112@outlook.com
Management.
Contact the credit Speedy now !!!
autor:larry clement (197.210.*.*) 14. 2. 2018 01:10 | link
nadpis:larryclemet090@gmail.comodpovědět
Dr. Osagie God will continue to bless you more abundantly, for the good works you are doing in peoples life, I will keep on writng and posting testimonies about you on the Internet, I’m John Homles , I was a HIV patient, I saw a blog on how Dr. Osagie cured someone, I contacted him and also got my healing, kindly email him now on (drosagiesolutiontemple@gmail.com OR
DROSAGIESOULTIONTEMPLE@YAHOO.COM ) or His Whatsapp number: +2347030465649...thank you my great DR
Dr OSAGIE CAN AS WELL CURE THE FOLLOWING DISEASE:-
HIV/AIDS
HERPES
CANCER
autor:Adams marchi (197.211.*.*) 15. 2. 2018 02:11 | link
nadpis:Re: larryclemet090@gmail.comvýše | odpovědět
The benefit of joining Illuminati is considered as something which is favorable, profitable and helpful to an individual. It has numerous advantages such as enhancing a person’s life, improving his/her health and well-being. In a nutshell, benefit of joining Illuminati is considered as something which is favorable, enjoy both physical and intangible benefits. Illuminati and the new world order is hot topic of discussion. call or Whats App +2348066163720 or email Illuminatiworldrichm@gmail.com to see the light visitors are welcome.
autor: Gizmo Maren (197.210.*.*) 14. 2. 2018 01:23 | link
nadpis:How To Get Your Girlfriend Back Happylovespell2@gmail.comodpovědět
Hi, I’m Gizmo Maren. My gf mentioned to break up due to another guy and no more feeling with me, I’ve stopped this action taken as I can’t take it! We’ve been together around 5yrs. We never stay together. I was leaving the state around half year and she had ask me to stay but, I insist to leave due to good opportunity. I came back finally and she told me this. I nearly gone crazy as our relationship was quite stable. Never think this will happen. She keep saying no more feeling with girl, what can I do to get her back again coz I too love her. I’ve tried to make her think back how hard we start together and so on. I even pay more attention to her, Concentrate on her. Just feel like fall in love again. Feel like I can’t live without her now. I wanna die so i search online for help, where i saw some good post about Dr happy the spell caster and today am so glad so say that my girlfriend who left and broke up with me came back with the help of Dr.happy, Without saying much, this is just a letter of recommendation, I have passed through hell and back in my life. I have visited so many spell casts, relationship counselling, Pastors and other spiritualists, But none was able to put an end to my suffering Until I met with this Dr happy He's such a kind person who carries other people's burden upon himself and provide a solution for them. If I can get my victory, happiness from this great man, You too can also get yours and be free from the bondage. Anyone reading this testimony I advice you to contact Dr happy because he his the best spell caster online that can really bring back lovers together.
Email him @.... happylovespell2@gmail.com
Whatsapp him or better still call...+2348133873774
You can also view on his Blogs site... https://happylovespell2.blogspot.com.ng/

autor: Gizmo Maren (197.210.*.*) 14. 2. 2018 01:25 | link
nadpis:How To Get Your Girlfriend Back Happylovespell2@gmail.comodpovědět
Hi, I’m Gizmo Maren. My gf mentioned to break up due to another guy and no more feeling with me, I’ve stopped this action taken as I can’t take it! We’ve been together around 5yrs. We never stay together. I was leaving the state around half year and she had ask me to stay but, I insist to leave due to good opportunity. I came back finally and she told me this. I nearly gone crazy as our relationship was quite stable. Never think this will happen. She keep saying no more feeling with girl, what can I do to get her back again coz I too love her. I’ve tried to make her think back how hard we start together and so on. I even pay more attention to her, Concentrate on her. Just feel like fall in love again. Feel like I can’t live without her now. I wanna die so i search online for help, where i saw some good post about Dr happy the spell caster and today am so glad so say that my girlfriend who left and broke up with me came back with the help of Dr.happy, Without saying much, this is just a letter of recommendation, I have passed through hell and back in my life. I have visited so many spell casts, relationship counselling, Pastors and other spiritualists, But none was able to put an end to my suffering Until I met with this Dr happy He's such a kind person who carries other people's burden upon himself and provide a solution for them. If I can get my victory, happiness from this great man, You too can also get yours and be free from the bondage. Anyone reading this testimony I advice you to contact Dr happy because he his the best spell caster online that can really bring back lovers together.
Email him @.... happylovespell2@gmail.com
Whatsapp him or better still call...+2348133873774
You can also view on his Blogs site... https://happylovespell2.blogspot.com.ng/

autor:mr frank (197.210.*.*) 14. 2. 2018 02:07 | link
nadpis:illuminatiworldwide87@gmail.comodpovědět
my name is Mr Frank i want to share my life experience to every body on how i join the great illuminati and i become rich and famous in life email us at illuminatiworldwide87@gmail.com or call us at +17722089771 i was scam before but finally a friend of mine introduce me to the right way to join the illuminati.

I was very poor I cannot take care of my family I was confuse I don’t know what to do until I decided to become the member of illuminati I contacted them and today I am among the richest man in my country. I was able to have many industry and i change the life story of mine family, today we are living happily. Are you a boy or girl suffering from poverty here is the opportunity for you to join the illuminati and become rich and famous or you are a business man or woman or a star who want to seek power to become famous and powerful you have to email us illuminatiworldwide87@gmail.com or call us at +17722089771

autor:Tessa Kitty (197.211.*.*) 14. 2. 2018 02:12 | link
nadpis:Herpatitis B Cureodpovědět
God bless Dr Ben for his marvelous work in my life, I was diagnosed of Hepatitis B since 2010, I have tried all possible means to get cure but all my effort proved abortive, until a friend of mine introduced me to a herbal doctor who prepare herbal medicine to cure all kind of diseases including hepatitis b virus (Hepatitis), when i contacted this herbal doctor he sent me hepatitis b herbal medicine via courier service, when i received the herbal medicine he gave me step by step instructions on how to apply it, when i applied it as instructed i was totally cured from the virus within 14 days of usage. Contact this great herbal doctor on

Benherbalcure@gmail.com
+2347064294395
autor:Erika Clarkson (*.quadranet.com) 14. 2. 2018 02:50 | link
nadpis:HOW DR.ZUKU BRING MY EX BOYFRIEND BACK HIS CELL NUMBER +16177296273odpovědět
Hello my respectable Viewer,i am writing this article to tell the world on how Dr.Zuku brought my Ex Boyfriend back to me,This is the reason why i have taken it upon myself to thank this great spell caster called Dr.Zuku because through his help my life became more filled with love and i am happy to say that my Ex Boyfriend who has been separated from me for the past 3 year came back to me pleading for acceptance from me, This was a shocking event because before i contacted Dr.Zuku i was the one begging my Ex Boyfriend to come back to me but through the assistance of Dr.Zuku i now have my relationship restored. You can also have a better relationship only if you contact: drzukuspelltemple@gmail.com his Mobile number +16177296273 or visit Dr.Zuk blog. https://drzukuspelltemple.blogspot.co.ke/ his website https://drzukuspelltemplewhereallkindsofproblemisbesolve.wordpress.com/contact/
autor:Sophie (*.com.tr) 14. 2. 2018 03:58 | link
nadpis:ILLUMINATIodpovědět
JOIN THE GREAT ILLUMINATI BROTHER HOOD TODAY AND LIVE A BETTER AND HAPPY LIFE. WELCOME TO THE GREAT TEMPLE OF RICHES,FAME AND POWERS. Are you a business,Man or woman, politician, musician, pastor, lawyer, actor, actress, banker, and you. want to be rich, powerful and be famous in life. You can achieve your dreams by being a member of the Great ILLUMINATI brother hood. With this all your dreams and heart desire can be fully accomplish, if you really want to be a member of the great ILLUMINATI brother hood, Note: newly recruited members are entitled with $1,200,000 to start up your live, A Golden Ring, that will protect and guild you from enemies, and a free visa to United State Of America and 25 other countries worldwide. Please we do not share blood. Kindly whatsapp us on +1(984)-218-1994 or email us on blessedmoneyilluminatishrine@gmail.com
autor:Caroline Webb (197.211.*.*) 14. 2. 2018 05:08 | link
nadpis:luckysolutiontemple1@gmail.comodpovědět
HOW TO GET YOUR EX BACK FAST!!!
Dr Lucky is a trust worthy spell caster and he will be of great help to you. I never believed in spell casting but After 4 years of marriage my husband left me because I lost my womb, and i was unable to give birth to children. I felt like my life has come to an end, and i almost committed suicide, i was emotionally down for a very long time, but thanks to this spell caster called Dr Lucky whom i met online after my friend Becky Ross told me how he also helped her to bring back her husband in less than 2 days. I believed her and decided to give Dr Lucky a try and i contacted him on his email luckysolutiontemple@gmail.com and explained my problems to him. He laughed and told me that In less than 2 days, my Husband will come back to me again, and that he will restore my womb and i will give birth to children. At first i thought it was a joke but i took courage and believed as Dr Lucky has said and it did happen just as this Great spell caster said, My husband called me and was crying, begging for forgiveness. I forgive him and today i am so glad that all worries and problems has gone away, and we are even happier than before, another good news is that i am pregnant now, and very soon we will have our baby. Dr Lucky is really a gifted and a powerful spiritual man and i will not stop publishing him because he is a wonderful man. I advice you all If you have a problem and you are looking for a real and genuine spell caster to solve all your problems just Contact Dr Lucky on his email on luckysolutiontemple@gmail.com. because he will always help you to solve all problems. Once again thank you Dr Lucky Thank you, thank you.
you can also call him or add him on Whats-app: +2348070980389.
autor: isabella (*.telecomitalia.it) 14. 2. 2018 05:50 | link
nadpis: How To Get Your husband Back & Avoid Divorce,Love Spells That Really Work Fastodpovědět

How To Get Your husband Back & Avoid Divorce,Love Spells That Really Work Fast


My Name is isabella, I am From United Kingdom.i am hear to give testimony of how i got back my husband, we got married for more than 9 years and have gotten two kids. thing were going well with us and we are always happy. until one day my husband started to behave in a way i could not understand, i was very confused by the way he treat me and the kids. later that month he did not come home again and he called me that he want a divorce, i asked him what have i done wrong to deserve this from him, all he was saying is that he want a divorce that he hate me and do not want to see me again in his life, i was mad and also frustrated do not know what to do,i was sick for more than 2 weeks because of the divorce. i love him so much he was everything to me without him my life is incomplete. i told my sister and she told me to contact a spell caster, i never believe in all this spell casting of a thing. i just want to try if something will come out of it. i contacted Dr NICE OKSE for the return of my husband to me, they told me that my husband have been taken by another woman, that she cast a spell on him that is why he hate me and also want us to divorce. then they told me that they have to cast a spell on him that will make him return to me and the kids, they casted the spell and after a week my husband called me and he told me that i should forgive him, he started to apologize on phone and said that he still love me that he did not know what happen to him that he left me. it was the spell that Dr NICE OKSE casted on him that make him to come back to me today,me and my family are now happy again today. thank you Dr NICE OKSE for what you have done for me i would have been nothing today if not for your great spell. i want you my friends who are passing through all this kind of love problem of getting back their husband, wife , or ex boyfriend and girlfriend to contact professionallovespell@hotmail.com . and you will see that your problem will be solved without any delay.
autor:Dereka Bennett (197.210.*.*) 14. 2. 2018 05:51 | link
nadpis:derekabennett9@gmail.comodpovědět
Hello my respectable Viewer,i am writing this article to tell the world on how Dr Alabi which i used to get rid of Herpes i only applied the treatment for few weeks. It so amazing that i am finally free this disease. I also recommend everyone suffering from this horrible disease should contact Dr Alabi who cure me so that you can also be cured and free from the virus. You can contact him via Email:{ dralabispelltemple@gmail.com } or whatsapp him +2348105074556 i advice any one with the above symptoms to check this link: http://josephpedepoetry.blogspot.ca/2018/02/aidshiv-cure-dr-alabi-in-nigeria.html
autor:garcia (*.wiline.com) 14. 2. 2018 06:01 | link
nadpis:loan offerodpovědět

We are a financial consultants that handles international finances for any amount of banking instruments. We have the access/contacts to raise from $10 thousand to $500 Million Dollars, With our company (EASY LOAN SERVICES) and other TOP PRIME AAA BANKS like Bank of America, HSBC, Lloyds, Wells Fargo, The Best Banks for SBA Loans etc. Feel free to engage our leased facilities in trade programs, project financing, Credit line enhancement, Personal loans, Truck Loans, Car Loans, Real Estate Loans, Refinancing Loans, Debt consolidation loans, Education Loans, Mortgage Loans, Farm Loans, Corporate Loans, Business Start-up Loans or Business Expansion Loans and many more, We offer all types of loans.

We have provided over $1 Billion in business loans to over 17,000 business owners just like you. We use our own designated risk technology to provide you with the right business loan so you can grow your business. Our services are fast and reliable, loans are approved within 24 hours of successful application. We offer loans from a minimum range of $10,000 to a maximum of $500 million, DR. GARCIA ALVAREZ LOAN SERVICES Will give you loan with an affordable interest rate of 2% and loan duration of 1 to 30 years to pay back the loan secure and unsecured at (ammmlimited@gmail.com) aims is to provide Excellent Professional Financial Services.

Do you find yourself in a bit of trouble with unpaid bills and don't know which way to go or where to turn? What about finding a reputable Debt Consolidation firm that can assist you in reducing monthly installment so that you will have affordable repayment options as well as room to breathe when it comes to the end of the month and bills need to get paid? Dr.García Álvarez Financial Group is the answer. Reduce your payments to ease the strain on your monthly expenses via contact ammmlimited@gmail.com

Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. Do not keep your financial problems to yourself in order for you not to be debt master or financial stress up, which is why you must contact us quickly for a solution to your financial problems. It will be a great joy to us when you are financially stable
Email us via: ammmlimited@gmail.com

Regards
Dr. García Álvarez
Phone Contact: +1 (614)929-7911
Email: ammmlimited@gmail.com
Motto: We offer the fastest and reliable financial services
autor:Dr Garcia Alvarez (*.wiline.com) 14. 2. 2018 06:02 | link
nadpis:LOAN OFFERodpovědět

We are a financial consultants that handles international finances for any amount of banking instruments. We have the access/contacts to raise from $10 thousand to $500 Million Dollars, With our company (EASY LOAN SERVICES) and other TOP PRIME AAA BANKS like Bank of America, HSBC, Lloyds, Wells Fargo, The Best Banks for SBA Loans etc. Feel free to engage our leased facilities in trade programs, project financing, Credit line enhancement, Personal loans, Truck Loans, Car Loans, Real Estate Loans, Refinancing Loans, Debt consolidation loans, Education Loans, Mortgage Loans, Farm Loans, Corporate Loans, Business Start-up Loans or Business Expansion Loans and many more, We offer all types of loans.

We have provided over $1 Billion in business loans to over 17,000 business owners just like you. We use our own designated risk technology to provide you with the right business loan so you can grow your business. Our services are fast and reliable, loans are approved within 24 hours of successful application. We offer loans from a minimum range of $10,000 to a maximum of $500 million, DR. GARCIA ALVAREZ LOAN SERVICES Will give you loan with an affordable interest rate of 2% and loan duration of 1 to 30 years to pay back the loan secure and unsecured at (ammmlimited@gmail.com) aims is to provide Excellent Professional Financial Services.

Do you find yourself in a bit of trouble with unpaid bills and don't know which way to go or where to turn? What about finding a reputable Debt Consolidation firm that can assist you in reducing monthly installment so that you will have affordable repayment options as well as room to breathe when it comes to the end of the month and bills need to get paid? Dr.García Álvarez Financial Group is the answer. Reduce your payments to ease the strain on your monthly expenses via contact ammmlimited@gmail.com

Intermediaries/Consultants/Brokers are welcome to bring their clients and are 100% protected. In complete confidence, we will work together for the benefits of all parties involved. Do not keep your financial problems to yourself in order for you not to be debt master or financial stress up, which is why you must contact us quickly for a solution to your financial problems. It will be a great joy to us when you are financially stable
Email us via: ammmlimited@gmail.com

Regards
Dr. García Álvarez
Phone Contact: +1 (614)929-7911
Email: ammmlimited@gmail.com
Motto: We offer the fastest and reliable financial services
autor:Jones Moore (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:14 | link
nadpis:jonesmoorefinancialloanfirm@gmail.comodpovědět
Hello everyone,
We gives out short and long term service to serious individuals that are capable of paying back the service in good faith with a low interest within any duration you would need. So feel free and transact business with us as we are a financial refuge and powerhouse to individuals in need of adequate financing to help solve their financial needs and ease their stress. The loan amount you need will be granted to you and we will indeed be happy to transact business with you. jonesmoorefinancialloanfirm@gmail.com


autor:BRIAN SCOTT (197.220.*.*) 14. 2. 2018 09:37 | link
nadpis:JOINILLUMINATIWORLD17@GMAIL.COModpovědět
HELLO, ARE YOU SEEKING FOR WEALTH, FAME, POWER, KNOWLEDGE AND WISDOM. THIS IS A GOLDEN OPPORTUNITY The great illuminati organization will make you Rich, Powerful, famous and wealthy.You can achieve all your dreams and heart desire by being a member of the illuminati brotherhood, Long life and prosperity here on earth with eternal life and jubilation..if you really want to become a member of the great illuminati contact us today VIA: phone call +233238753787 or Joinilluminatiworld17@gmail.com or Whatsapp +233 541 724 513
autor:debragibbs36@gmail.com (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:37 | link
nadpis:Debra Gibbsodpovědět
my name is Debra Gibbs it was a greatest surprise to me that i was cured from herpes virus by a powerful herbal doctor, it was just like a dream to me i taught that their is no cure for herpes because for about six years i spent so much of my money in hospital but no improvement i was confuse in life until a friend of mine introduce me to this herbal doctor i contacted him DR ISIBORSPELLHOME@GMAIL.COM if their can be any help and he promise to help me, he prepared a herbal medicine for me i followed his instruction after 14 days i went to hospital for test but i was cured it was a greatest surprise to me so i decide to share this testimony. a very big thanks to this herbal doctor who save my life, please if you have this kind of sickness or any disease do not give up you can contact him DR isiborspellhome@gmail.com or his whatsApp number +2348107855231.
autor:debragibbs36@gmail.com (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:42 | link
nadpis:Debra Gibbsodpovědět
my name is Debra Gibbs it was a greatest surprise to me that i was cured from herpes virus by a powerful herbal doctor, it was just like a dream to me i taught that their is no cure for herpes because for about six years i spent so much of my money in hospital but no improvement i was confuse in life until a friend of mine introduce me to this herbal doctor i contacted him DR ISIBORSPELLHOME@GMAIL.COM if their can be any help and he promise to help me, he prepared a herbal medicine for me i followed his instruction after 14 days i went to hospital for test but i was cured it was a greatest surprise to me so i decide to share this testimony. a very big thanks to this herbal doctor who save my life, please if you have this kind of sickness or any disease do not give up you can contact him DR isiborspellhome@gmail.com or his whatsApp number +2348107855231.
autor:debragibbs36@gmail.com (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:46 | link
nadpis:Debra Gibbsodpovědět
my name is Debra Gibbs it was a greatest surprise to me that i was cured from herpes virus by a powerful herbal doctor, it was just like a dream to me i taught that their is no cure for herpes because for about six years i spent so much of my money in hospital but no improvement i was confuse in life until a friend of mine introduce me to this herbal doctor i contacted him DR ISIBORSPELLHOME@GMAIL.COM if their can be any help and he promise to help me, he prepared a herbal medicine for me i followed his instruction after 14 days i went to hospital for test but i was cured it was a greatest surprise to me so i decide to share this testimony. a very big thanks to this herbal doctor who save my life, please if you have this kind of sickness or any disease do not give up you can contact him DR isiborspellhome@gmail.com or his whatsApp number +2348107855231.
autor:Luis (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:49 | link
nadpis:Odpovědi na vaše finanční problémy konečně !!!odpovědět
Jsem dobře registrovaný, licencovaný a spolehlivý lender.I nabízejí půjčky lidem za velmi levné a cenově dostupné sazby, i nabízejí všechny druhy půjčky s tolika úvahy.Takže, laskavé radu budete požádat o snadnou půjčku nyní tak, aby všechny vaše finanční problémy lze vyřešit jednou provždy! kontaktujte: credible.212@gmail.com
autor:Luis (197.211.*.*) 14. 2. 2018 09:50 | link
nadpis: Answers to your financial problems at last!!!odpovědět

I am a well registered,licensed and reliable lender.I offer loans to people at a very cheap and affordable rate,i also offer all kind of loan with so much consideration.So,will kindly advice you apply for an easy loan now so that all your financial problems can be solved once and for all! contact: credible.212@gmail.com
autor:Bishop anthony (*.ono.com) 14. 2. 2018 09:59 | link
nadpis: Nabídka půjčkyodpovědět

MŮŽE BÝT MEZI BOHA BÝT VŠEM VŠEM

To je Archie biskup Anthony z římských katolických církví v Madridu ?, věřitel soukromých peněz. Vydávám půjčky s úrokovou sazbou ve výši 3% ročně a v částce od 1000 do 500 milionů EUR jako úvěrová nabídka. 100% projektové financování s zajištěnými a nezajištěnými úvěry jsou k dispozici. Jsme zárukou poskytnutí finančních služeb našim četným klientům po celém světě. Pomocí našich flexibilních balíčků půjček lze půjčky zpracovat a prostředky převést na dlužníka v co nejkratším čase. Pracujeme za jasných a srozumitelných podmínek a nabízíme půjčky všeho druhu zájemcům, firmám, firmám a všem podnikatelským organizacím, soukromým osobám a investorům v oblasti nemovitostí. Stačí vyplnit formulář níže a obraťte se na nás, protože očekáváme vaši rychlou a okamžitou reakci. VIA E-MAIL :( bishop-anthony2018@yandex.com)
Pozor!!!

MÁTE ZÁMERNÍ KREDIT?
POTŘEBUJETE PENÍZE PRO PLATBU?
Potřebujete začít novou firmu?
PROJEKTU NEVYHNUTĚJTE NÁSLEDUJÍCÍ VYPLÝVAJÍCÍ ZA SLABÉ FINANCOVÁNÍ?
POTŘEBUJETE PENÍZE INVESTOVAT V NĚKTERÉ OBLASTI SPECIALIZACE, KTEROU ZÍSKAT VÁS?

Nabízíme níže uvedené půjčky,
Osobní půjčky [bezpečné a nezabezpečené]
Podnikové úvěry [bezpečné a nezabezpečené]
Kombinované půjčky
Studentské půjčky
Konsolidační úvěry a mnoho dalších

Telefonní číslo01134632559803.

1. PLNÉ NÁZVY ...
2. KONTAKTNÍ ADRESA ...
3. Požadovaná částka půjčky ...
4. TRVÁNÍ ÚVĚRU ...................
5. PŘÍMÉ TELEFONNÍ ČÍSLO ...
6. MĚSÍČNÍ PŘÍJEM ...

E-mail (bishop-anthony2018@yandex.com)
S pozdravem,

ARCHIE BISHOP ANTHONY
Archie biskup Anthony, PS, FRANCIE - 14.2.2018 20:08:36
autor:Luis (197.211.*.*) 14. 2. 2018 10:04 | link
nadpis:Odpovědi na vaše finanční problémy konečně !!!odpovědět
Jsem dobře registrovaný, licencovaný a spolehlivý lender.I nabízejí půjčky lidem za velmi levné a cenově dostupné sazby, i nabízejí všechny druhy půjčky s tolika úvahy.Takže, laskavé radu budete požádat o snadnou půjčku nyní tak, aby všechny vaše finanční problémy lze vyřešit jednou provždy! kontaktujte: credible.212@gmail.com
autor:patricia sheils (*.linode.com) 14. 2. 2018 10:55 | link
nadpis:osemusolutionhome@gmail.comodpovědět

NATURAL HERBS REMEDY CURE HSV TYPE 2
I am from USA i was diagnosed with Hsv type 2 while I was pregnant .I cried for days. I was devastated and looking up info on it just made it worse. I don't know how long I have had it for. I don't know if my partner has it or if he was the one who transferred it to me. I had one outbreak while pregnant. That's how I found out I had the virus. I started taking and antiviral and took it everyday twice a day to make sure I wasn't able to get an outbreak. I debated whether I wanted to have my daughter natural or c- section. I was terrified. Stress wasn't helping my situation. I ended up having her natural and she is a beautiful healthy 2 month old baby girl. I try not to think about me having the virus because of my depression i couldn't. so I have to focus more on how to get rid of Hsv type 2 because i don't want anything to happen to my daughter and thank God she was born fine. i visited different hospital but they gave me list of drugs like acyclovir, Zovirax, and (valacyclovir)Valtrex without without get rid of my virus. one day i decide to surf the internet for cure so i saw a testimony total cure of herpes by Dr. Osemu with natural herbs so i pick up the email Address: osemusolutionhome@gmail.com and contact he an hour later he reply explain to me how am going to get the herbs and how am going to use it to cure my virus i give a try believe me it work perfectly i used it within seven days now am tested negative i am free from the virus thanks Doc. for so many passing through this contact Dr. Osemu to help you get rid of the virus. here is his email address: osemusolutionhome@gmail.com you can also add him on whats app +2348162084504 He can as well cure so many diseases like...........
1. ALS
2. HPV
3. CANCER
4. HIV/AIDS
5. BREAST ENLARGEMENT
autor:Brianna Lee (197.211.*.*) 14. 2. 2018 11:07 | link
nadpis:briannalee2211@gmail.comodpovědět
What more can I say other than to say thank you John Hart. I was down to earth and was about to loose everything I labored for. I went in search of financial help online. I saw so many comments about loan, hacking, etc. But what interest me most was the good testimonies about Joh Hart. I was skeptical at first but due to my present condition, I decided to give it a try. I contacted him and poured everything out to him. All he told me was that when I get his blank ATM card, I will smile and not loose a thing that I was about to loose. He gave me his deals and I choose my preferred option. Without much delay, my card was activated and he sent it to me in not less than three days. I made withdrawals with the blank ATM and I paid off my debts. Now, I keep pumping money into my acounts. I get nothing less than $5000 US DOLLARS a day and I am so happy I trusted him. If you need financial assistance and a miracle, John Hart is the right and legitimate person to turn to. His cards are 100% safe and guaranteed. Here is his email address: johnhart0022@gmail.com
God bless you for me John Hart. Thank you so much for the help you rendered to me. johnhart0022@gmail.com is the email again.
autor:i need my ex bac contact dr.wadada@yahoo.com for real help (197.210.*.*) 14. 2. 2018 11:19 | link
nadpis:i need my ex bac contact dr.wadada@yahoo.com for real helpodpovědět

Today has being the most happiest day of my life after 1 year of sadness and sorrow without being with the one i love, i tried all my possible best to make sure i make my lover happy but it never seems to work out well it was like am doing everything in vain but all thanks to Dr.wadada for coming to change all my worries and sadness to Joy. i knew the great man when i read some wonderful reviews about Dr.wadada how he has helped a lots of people on there relationship problem i was reading a magazine which then i saw great testimonies as well which then i decided not to waste time.he told me not to worry that he assures me that within 48 hours everything would be sorted out i believed Dr.wadada so much because i believe he can't fail me and i sent him all my details. Truly Dr.wadada never failed me,my husband who left me for good a year come back to me. My husband and i have been living contentedly since this spell caster reunited us together with his love spells. Thank you so so so much Dr.wadada for your powerful spells. expressions are not sufficient to say thank you. here is his email address:dr.wadada@yahoo.com or dr.wadada1@gmail.com
Call/WhatsApp: +2347054656766
Email:dr.wadada@yahoo.com
Website:http://Wadadavoodoospells.zohosites.com
Website: http://wadadaspellhome.blogspot.com
autor:mark (*.sagonet.net) 14. 2. 2018 11:44 | link
nadpis:susansonia@gmail.comodpovědět
We offer private,business,finance, commercial and personal loans with
very low annual interest rates as low as 2% in one year to 30 years
repayment period and to anywhere in the world. We offer loans of any
amount. Our loans are well insured for maximum security is our
priority. Are you losing sleep at nights worrying how to get a legit
loan lender?
today we are one of the best lender as we have proof our service 100%
guarantee. Instead of biting your nails, Contact us today
via:avantloanapproval@yahoo.com
autor:GLORIA (*.net.ae) 14. 2. 2018 12:11 | link
nadpis:greeaty56@yahoo.comodpovědět
My life became devastated when my husband sent me packing, after 8 years that we have been together. I was lost and helpless after trying so many ways to make my husband take me back. One day at work, i was absent minded not knowing that my boss was calling me, so he sat and asked me what its was all about i told him and he smiled and said that it was not a problem. I never understand what he meant by it wasn't a problem getting my husband back, he said he used a spell to get his wife back when she left him for another man and now they are together till date and at first i was shocked hearing such thing from my boss. He gave me an email address of the great spell caster who helped him get his wife back, i never believed this would work but i had no choice that to get in contact with the spell caster which i did, and he requested for my information and that of my husband to enable him cast the spell and i sent him the details, but after two days, my mom called me that my husband came pleading that he wants me back, i never believed it because it was just like a dream and i had to rush down to my mother place and to my greatest surprise, my husband was kneeling before me pleading for forgiveness that he wants me and the kid back home, then i gave Sacerdote a call regarding sudden change of my husband and he made it clear to me that my husband will love me till the end of the world, that he will never leave my sight. Now me and my husband is back together again and has started doing pleasant things he hasn't done before, he makes me happy and do what he is suppose to do as a man without nagging. Please if you need help of any kind, kindly contact Sacerdote for help and you can reach him via email: poderoso1sacerdotetemplo@gmail.com
autor:Sharon (*.telecomitalia.it) 14. 2. 2018 12:24 | link
nadpis: GOOD NEWSodpovědět

GOOD NEWS
I don’t just know the reason why some people is finding it difficult to believe that there is a cure for HPV, I have been suffering from HPV since last three years with my boyfriend but today I am happy that am cure from it with the herbal medicine of Dr NICE OKSE the great healer,I was browsing the internet searching for help when I came across a testimony shared by someone on how Dr NICE OKSE cure his HPV I was so much in need of getting his treatment but after all Dr NICE OKSE brought a smile to my face with his herbal medicine. I am so much happy today that i have someone like this great healer out there, so my people out there kindly contact this great healer on his email address:professionallovespell@hotmail.com) please sir keep your good work cause there are people out there who is in need of your healing medicine.once more contact him now: professionallovespell@hotmail.com)
autor:ranking loan firm (197.211.*.*) 14. 2. 2018 13:23 | link
nadpis:rankingogb@gmail.comodpovědět
Do you need urgent loan to start up a large business
This is Ranking loan firm . Will give out a loan at the rate of 2% to
the borrower will are Legitimate loan lender. Will give loan of
$50,000.00, $1,000,000. $100,000,000. to a borrower depend the loan the
applicant need ,maximum term of 1 to 30 years. If you are in need of
loan get touch to our company Ranking loan firm or Email us on
Rankingogb@gmail.com for any loan you needed

BORROWERS INFORMATION
Your name ..............................................
Your country............................................
Your address ...........................................
Your occupation ........................................
Your marital status ....................................
Current status in the workplace
........................................................
Phone numbers / Cell Phone / Office phone
........................................................
Monthly income .........................................
Loan duration...........................................
Loan amount ............................................
How did you hear about us?
.........................................................
We offer loan to pay off your dept and bills,
Regard. Ranking loan firm
autor:mr Robert (*.sagonet.net) 14. 2. 2018 13:26 | link
nadpis:LOAN OFFodpovědět
Do you need loan to pay your bills? Do you need Personal

or business loan? Need a loan for various other purposes? If yes,

please contact us today at (easyloanfirm122@gmail.com) for a loan.

We offer the largest loan of $5,000.000.00. We offer loan @ 2% fixed interest rate

for the duration of 1-20 years. We give two months grace period before monthly payment

begins. So, if you are interested, In Getting

A Loan Email Us (easyloanfirm122@gmail.com)

God Bless You. Best Regards Mr,Robert

:LOAN APPLICATION FORM:

Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Age..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................
We awaits your urgent application form to be filled okay.
Email Address: easyloanfirm122@gmail.com
autor: Anton Szandor (197.210.*.*) 14. 2. 2018 13:50 | link
nadpis:DO YOU WANT TO JOIN THE ILLUMINATI TODAYodpovědět

Hello, Do you want to join the illuminati and be rich ,famous and powerful? for the rest of your life ? Benefit given to new member who join the illuminati $50,000,00 into your bank account......
$600,000 weekly salary.........
A car value at $6.5000.......
Award contract worth $700,00000.......A House in any country of your own choice. And a free visa to your dream country. Total lifestyle changes?? if you are interested, WhatsApp us on +2348147226753 OR Email us on: greatilluminati0666@gmail.com, so we can begin the joining process!!!
autor:mr Robert (*.sagonet.net) 14. 2. 2018 13:51 | link
nadpis:LOAN OFFodpovědět
Do you need loan to pay your bills? Do you need Personal

or business loan? Need a loan for various other purposes? If yes,

please contact us today at (easyloanfirm122@gmail.com) for a loan.

We offer the largest loan of $5,000.000.00. We offer loan @ 2% fixed interest rate

for the duration of 1-20 years. We give two months grace period before monthly payment

begins. So, if you are interested, In Getting

A Loan Email Us (easyloanfirm122@gmail.com)

God Bless You. Best Regards Mr,Robert

:LOAN APPLICATION FORM:

Full Name:....................
Country:.....................
State:..............
City:..............
Age..............
Sex:.........................
Phone Number:...........
Loan Amount :...........
Monthly income:..........
Occupation:................... ....
Loan Period:....................... ................
Purpose of Loan:......................... ...........
E-mail address:...................... ................
Have You Applied Before?....................
We awaits your urgent application form to be filled okay.
Email Address: easyloanfirm122@gmail.com
autor:john otto (197.210.*.*) 14. 2. 2018 14:12 | link
nadpis:johnotto029@gmail.comodpovědět
Greetings to the general public, i want to tell about how i was cured of Hepatitis B disease by a Doctor called Dr Agbebaku. I was browsing through the Internet searching for remedy on Hepatitis B and i saw comment of people talking about how Doctor Agbebaku cured them. I Was scared because i never believed in the Internet but i was convince to give him a try because i having no hope of been cured of Hepatitis B so i decided to contact him with his email that was listed on the comment ( dragbebakuspellsolutiontemple@gmail.com ) when i contacted him he gave me hope and send a Herbal medicine to me that i took and it seriously worked for me, am a free person now without problem, my Hepatitis B result came out negative. I pray for you Dr Agbebaku God will give you everlasting life, you shall not die before your time for being a sincere and grate men. Am so happy, you can also contact him if you have any problem Email: dragbebakuspellsolutiontemple@gmail.com or Add him up on What-sap +2349053099479,.
autor:Thomas Bennett (*.campaniacom.it) 14. 2. 2018 14:34 | link
nadpis:CHEAP LOAN OFFERodpovědět
Jason Hudson Loan Company Plc, we give out credit to small and big business individual all around the world, and we also give of credit to individual that are looking for Personal loan, credit to pay bad debt, credit to buy or complete your house, credit to buy a car or pay your children school fees and with a flexible loan interest rate of 2% and guarantee security. contact us on our Email: jasonhudsonloadfirm@gmail.com or jasonhudsonloanfirm@hotmail.com
autor:anna (197.234.*.*) 14. 2. 2018 15:00 | link
nadpis:I am a private loan lender and...odpovědět
I am a private loan lender and investors, you need a
legal loan, honest, reliable and fast? Can I help you
100% Loan Guarantee Loan Offer to Businesses and Individuals
Loans, Plus also finance all kinds of works. for
more information contact us at the email address kowaanna22@gmail.com
autor:Nagan Jefferson (38.95.*.*) 14. 2. 2018 15:15 | link
nadpis:mariejeff50@gmail.comodpovědět
We offer all kinds of loans to interested individuals and companies, such as personal management, business management, mortgage fund, Bill Fund, student management, vehicle management and much more. Our credit services are well insured and acceptable, so we can have a successful event. Our minimum credit amount varies from € 30,000 € 100 million. With a minimum duration of one year and a maximum duration of 30 years. For more information and registration, contact us now via this e-mail: njbusinessloanfunds@gmail.com or WhatsApp: +15186011966
Website: http://njbusinessloanfinancefunds.webs.com/
Https://web.facebook.com/NJBLFF/
autor:jac kberry (185.104.*.*) 14. 2. 2018 15:22 | link
nadpis:aseiamicrofananceodpovědět
Looking for a business loan, personal loan, housing, car loans student loans, consolidation loans, unsecured loans venture capital; etc .. Or, denied a loan from a bank or agreement one or more financial reasons. It is more likely that your confidence This solution! and shepherd Private lenders lend to companies and individuals in one and low Affordable interest rate of 3%. Are you interested? contact treat after conversion of the loan within 48 hours. CONTACT US: aseiamicrofanance@gmail.com
autor:Miss Cardiel (197.211.*.*) 14. 2. 2018 15:31 | link
nadpis:businessfunds112@outlook.comodpovědět
Hello !

Do you Need legitimate and quick loan service?

Apply now and get your money urgently!

* Position between 5000 to 50 million
* Choose between 1 to 30 years to repay.
* Flexible loan terms.

Reply Back To Us With The Following: Email: (businessfunds112@outlook.com)

All these and more, please contact us.

Full name: ..........
Telephone number:.......
Monthly income: .............
Country ...............................
Loan Purpose ...........
The amount needed .................
Loan Status............
Duration: ...........................

Contact us by email: thompson.businessfunds112@outlook.com
Management.
Contact the credit Speedy now !!!
autor:harrybulluck (41.90.*.*) 14. 2. 2018 15:34 | link
nadpis:loan offerodpovědět
Do you need a private or business loans at 3% for different purposes If so,
contact us now on our email: Harrybulluck345@gmail.com
Amount needed:
duration:
country.
mobile number
autor:linda manzo (197.210.*.*) 14. 2. 2018 15:41 | link
nadpis:carrylinda3@gmail.comodpovědět
Hello my name is linda i'm from USA i want to testify of a great and powerful spell caster my husband left me and the kids for 2 weeks when i called him he didn't pick up when he came back home the 3rd week he told me he wanted a divorce i was so sad i cried all night he left again i was so lonely the next day i was searching for something online when i found a spell caster called Priest GBOJIE who have helped so many people with their problems so i contacted him with my problems he told me it will take 24hrs and my husband will be back to me i did every thing he told me to do and the next day my husband came back kneeling and begging he canceled the divorce we are now happy together Priest GBOJIE can help you too Email him at gbojiespiritualtemple@yahoo.com or gbojiespiritualtemple@gmail.com or contact him ons his website:https://gbojiespelltemple.wordpress.com WhatsApp +2349066410185
autor:ryan (105.112.*.*) 14. 2. 2018 17:09 | link
nadpis:martinssmith63@gmail.comodpovědět

Become rich today and take the risk of transforming your own life.Try and get a blank ATM card today from (MR JOHN) and be among the lucky ones who are benefiting from this cards. This PROGRAMMED blank ATM card is capable of hacking into any ATM machine,anywhere in the world. I got to know about this BLANK ATM CARD when I was searching for job online about a month ago..It has really changed my life for good and now I can say I'm rich because am a living testimony. The least money I get in a day with this card is about $3,000.Every now and then I keeping pumping money into my account. Though is illegal,there is no risk of being caught ,because it has been programmed in such a way that it is not traceable,it also has a technique that makes it impossible for the CCTV to detect you..For details on how to get yours today, email the hackers on :(johnlopez1945@gmail.com) call/sms:+1(716)666-1189
autor:Tiffany121 (173.208.*.*) 14. 2. 2018 17:25 | link
nadpis:tiffanyluellen@gmail.com odpovědět
is the sliver a pure sliver? is there any spiritual power on it? because you called it charm, where did you buy it, was it from a prophet or a magician?

Date: Tue, 14 Jun 2016 19:04:25 -0500
Subject: Re: Hello
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

It is silver and to wear on a necklace or bracelet as a symbol like for peace or luck

On Tuesday, June 14, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote:

what is the charm for? and how does it look like in the envelope?
Date: Tue, 14 Jun 2016 18:45:06 -0500
Subject: Re: Hello
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com


Sorry for misunderstanding you Doctor ...it is a charm....not a real dove
On Tuesday, June 14, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote:
My daughter you did well, but you should have told me before sending it, i know you did that out your understanding, exactly i was not expecting that from you, what i am doing is a festival, the kind of festival i am talking about here is what thousands of people will come to my house to join me and celebrate my oracle, for more good work and protection from the oracle , of which people will come and dance, eat, drink, e.t.c in my house, so what i am asking for is a support of that can proved food and drink that day, my daughter i really appreciate what you did, because it was from the bottom of your heart, from now there's no help or any good that Dove will do me, i know something valuable, please try and understand, i need fanatical help, even if is items for human use...

my daughter you make me happy, and i am very proud of you, i want to know was it a life Dove?

Date: Tue, 14 Jun 2016 18:08:52 -0500
Subject: Re: Hello
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

Did I misunderstand you Doctor? I thought you asked me to send you something... an object of my choice.... I sent it to you in the mail today for your festival. It's in an envelope...I sent it to the address you gave me. It's a dove...I sent the dove because it's a symbol of peace, and that's what you have given me.


On Tuesday, June 14, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote:
Hello my daughter how are you today, i do not understand, you mean you sent something to me with an envelope? what could this be and how will i get it, through what will i receive it, i need more details and i need to know what is in the envelope...
Date: Tue, 14 Jun 2016 17:12:58 -0500
Subject: Hello
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

Hello Doctor....I just wanted to let you know that I sent out what you requested...its in an envelope and it should be there by the day of your festival. God bless

On Monday, June 13, 2016, Crystal Flaherty <crystalzb79@gmail.com> wrote:
You will Doctor...god bless

On Monday, June 13, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote:
OK my daughter I trust you hope to hear from you soon.

Date: Mon, 13 Jun 2016 16:47:57 -0500
Subject: Re: Hello my child..
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

I will let you know when I send it....I need to think of what I will be sending
He


On Monday, June 13, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote

Yes my child. when will I be expecting you, this festival is a very big one, a need all of my children full support, I really need a lot of things to settle. Thanks my daughter.

Date: Mon, 13 Jun 2016 16:36:25 -0500
Subject: Re: Hello my child..
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

Ok Doctor....I send it to the address I sent the money to?


On Monday, June 13, 2016, DR. ODOMA SPELLTEMPLE <odomaspelltemple@outlook.com> wrote:
My child, the oracle said you are well cured, we are finally done my child.


My daughter I have a festival coming on the 20th of this month, this message is not only for you, all my children are also getting this message, you are to send me anything of your choice sign of regards to me, I want you all to support me on this my festival OK.

Date: Mon, 13 Jun 2016 16:21:23 -0500
Subject: Re: Hello my child..
From: crystalzb78@gmail.com
To: odomaspelltemple@outlook.com

I am well Doctor...thank you
autor:Wilson Joe (77.111.*.*) 14. 2. 2018 18:24 | link
nadpis:wllsnjoe@gmail.comodpovědět
Good day lady's and gentlemen i wish to thank this great herbal Doctor OLATUNBOSON please listening to my story, herpes has been ongoing in my family for long..I lost both parents to herpes and it is so much pain has not been able to get over. As we all know medically, there is no solution or cure for herpes and the cost for Medication is very expensive. Someone introduced me to a man (Native Medical Practitioner) . I showed the man all my Tests and Results and I told him have already diagnosed with herpes and have spent thousands of dollars on medication. I said I will like to try him cause someone introduced me to him. He asked me sorts of questions and I answered him correctly. To cut the story short, He gave me some medicinal soaps and some herbs(have forgot the name he called them) and he thought me how am going to use them all. At first I was skeptical but I just gave it a try. I was on his Medication for 2 weeks and I used all the soaps and herbs according to his prescription. That he will finish the rest himself. And I called him 3 days after, I arrived and I told him what is the next thing he said, he has been expecting my call. He told me to visit my doctor for another test. Honestly speaking, i never believe all he was saying until after the test when my doctor mention the statement that am, herpes negative and the doctor started asking me how do I do it....Am telling this story in case anyone may need this man’s help. He is the Great Doctor OLATUNBOSON here is via email address (drolatunboson@gmail.com) or call Him via his mobile number +2348137221266

Thanks Regard...
autor:Elena (95.211.*.*) 14. 2. 2018 22:11 | link
nadpis:HOW I GOT MY LOVER BACKodpovědět
How I Got My Ex Husband Back........... I am Elena by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my husband after three(3) years of marriage just because another woman had a spell on him and he left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address salvationlovespell@gmail.com , have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a woman had a spell on my husband and he told me that he will help me and after 2 days that i will have my husband back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my husband. Thanks for Dr. Paul . His email: salvationlovespell@gmail.com or whatsApp him +2349051441669
autor:brian (105.112.*.*) 14. 2. 2018 23:28 | link
nadpis:markboozer114@gmail.comodpovědět
I am writing this Testimony because am really grateful for what BARRY MORE did for me and my family, when I thought there was no hope he came and make my family feel alive again by lending us loan at a very low interest rate of 3%. Well I have been searching for a loan to settle my debts for the past three months all I met scammed and took my money until I finally met a God sent Lender. I never thought that there are still genuine loan lenders on the internet but to my greatest surprise i got my loan without wasting much time so if you are out there looking for a loan of any amount i would advise you to email Mr Barry via lifeinvestmentlimited@outlook.com and be free of internet scams. thanks... Kathie Roper from California, USA.
autor:Terry W Cain (*.rogers.com) 15. 2. 2018 00:04 | link
nadpis:twaynecain@gmail.comodpovědět
Good news!!! Good news!!!, Do you want to live a rich,healthy and famous life. Do you want to get rich immediately and be out of suffering? Do you want the world to recognize you and listen to you when you speak? do you want to be in power and control? if yes, here is a good tip just join the “ILLUMINATI ORGANISATION”, you may ask “How Can I Join” , the answer is simple all you have to do is to contact us Call/Whatsapp: ELEVATE YOURSELF FROM POVERTY..

Do not hesitate to contact us but we don't accept mobile calls you can only contact us through the below listed means of contacting us if you wanna be our member..

Call/Whatsapp: +1 518 601 1385
Email : illuminatikingdom11@gmail.com

BEWARE OF SCAMMERS, THERE IS NO SUCH THING AS MEMBERSHIP FEE AND YOU MUST BE ABOVE THE AGE OF 18YRS.
THANKS…….
TEAM REGARDS
PLAN ILLUMINATION
8500–8549 z 24783
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum