Jak účinně bojovat s pytlíky a kruhy pod očima

Jak účinně bojovat s pytlíky a kruhy pod očima

Nevzhledné pytlíky či kruhy pod očima nemusí být jen výsledkem dlouhého flámu, patří ke stárnutí. Ale nemusejí! Často se totiž jedná o vrozenou predispozici. 

V některých případech se váčky tvoří v důsledku nejrůznějších onemocnění, např. onemocnění ledvin, infekce močového traktu či zánět dutin. Pokud se vám tedy zdá, že kůže pod očima už není tak pevná jak bývala, pak je dost možné, že pleť kolem očí trochu odbýváte. Následující řádky vám napoví jak to změnit. Tak hurá do čtení! 

Pokožka kolem očí obsahuje velice málo mazových žláz, ztrácí tedy snadno vodu. Navíc je pod neustálým náporem stresu, negativních vlivů vnějšího prostředí a měnících se výrazů tváře. Není tedy divu, že drobné linky, které se později mohou proměnit v hluboké vrásky, se u žen mohou objevovat už ve třiceti letech. 

Speciální péče

V dnešní době si naštěstí většina žen zvykla používat nejrůznější krémy. Mnoho z nich však stále dělá zásadní chybu, a to že používá i na oblast očí „obyčejný“ pleťový krém. Pokožka kolem očí má odlišnou strukturu než pokožka na obličeji, tudíž není schopna absorbovat dostatečné množství živin z „normálního“ krému a potřebuje tedy speciální přípravky. Přípravků k ošetření oční oblasti je na trhu opravdu mnoho. Bývají většinou ve formě krému, séra či gelu, časté jsou i oční masky. Není od věci požádat o radu svou kosmetičku nebo navštívit dermatologa. 

Kdy začít?

Čím dříve, tím lépe. Stejně jako při péči o pleť kdekoli jinde na těle, i tady platí, že ideální je začít co nejdřív. S používáním lehkých hydratačních přípravků můžeme začít už ve dvaceti letech, prozatím alespoň na noc. Postupem času, zhruba ve věku třiceti let už potřebuje vaše pleť nejen hydrataci, ale i výživu a pomoc proti vráskám. Je dobré začít používat denní i noční krém. Ve čtyřiceti by měly přijít na řadu intenzivní protivráskové přípravky a po padesátce krémy s liftingovým účinkem. 

Nejdůležitější zásady a tipy

·        Vyhýbejte se stresu a omezte pití alkoholu, kávy a čaje.
·        V létě noste sluneční brýle, chrání vaší citlivou oční pokožku před nebezpečnými UV paprsky.
·        Odpočívejte a hodně spěte.
·        Dodržujte pitný režim, nejméně dva litry tekutin denně.
·        Dopřejte si dostatek vitaminů a minerálů, které zlepšují stav pokožky a bojují proti stárnutí (vápník, hořčík, zinek).
·        Pijte každé ráno sklenici teplé vody s citronem.
·        Oční krémy nenanášejte v hustých vrstvách a nenechávejte působit dlouhou dobu. Je vhodné přípravek po dvaceti minutách smýt. Všechny vyživující a účinné látky se za tuto dobu vstřebají. Hutné krémy či krémy nechané přes noc přispívají k tvorbě otoků.
·        Udělejte si obklad z bramborové šťávy nebo si na oči můžete přiložit přímo plátek brambory. Můžete použít i okurku, ta je výborná např. po probdělé noci.
 
Váčky či kruhy pod očima se neobjevují jen tak zničehonic, ale pěstujeme si je léta, a to jak nevhodnou péčí, tak špatným životním stylem. Dodržujte alespoň některé z výše uvedených rad a rozmazlujte citlivé okolí očí. Uvidíte, že se budete cítit mladší a půvabnější.
 
Autor: Lucie Marková
Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

23–24 z 24
autor:Alenka (*.starnet.cz) 13. 10. 2019 21:02 | link
nadpis:kruhy pod očima.odpovědět
Tak tohle mě fakt zajímá. Nedávno jsem našla tenhle článek o zamaskování kruhů pod očima www.ar-aesthetics.cz/blog/vyhody-maskovani-tmavych-kruhu-pod-ocima/ . Už od dětství tím bohužel trpím. Tak hledám nějakou možnost, čím bych ty kruhy mohla odstranit. I když se dobře vyspím, stejně mám kruhy pod očima :(
autor:Ter (*.pro-com.cz) 8. 4. 2020 20:16 | link
nadpis:<a href="https://www.jakpsatwe...odpovědět
<a href="https://www.jakpsatweb.cz/">Odkaz na hlavní stránku</a>
23–24 z 24
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum