Hanka Kynychová: „S každou postavou se dá zatočit, je to jen o pevné vůli!“

Hanka Kynychová: „S každou postavou se dá zatočit, je to jen o pevné vůli!“

„Mým krédem je kvalitní a zdravé cvičení, které přináší radost nejenom mně, ale především všem ženám,“ říká na svých stránkách profesionální cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová.

Její osobu netřeba hlouběji představovat. Z neznámé vychovatelky v domově mládeže se postupně stala známá česká celebrita, jejíž milý úsměv a atraktivní, vypracovanou postavu zná snad každý. Do povědomí se dostala především díky TV Nova, kde pět let předcvičovala ranní rozcvičky ve Snídani s Novou, její obličej se usmívá i z řady videokazet, DVD a CD, která natočila, a z obalu knížky, kterou vydala.

Dnes jste mediálně známá tvář. Kdo vás vlastně objevil?

Hanka: Mě nastartovala Helena Jarkovská. Když jsem zjistila, že mě aerobik hodně baví, tak jsem o něm chtěla vědět víc a šla jsem si k ní šla udělat školu. Při závěrečných zkouškách mi jen tak mezi řečí řekla, že jsem šikovná a mám drive, tak jsem se rozhodla pro aerobik jako životní cestu. To bylo prvně, co jsem od někoho slyšela, že nemusím být jen vychovatelkou. Pak mi dala spoustu dalších příležitostí, nastoupila jsem do jediného klubu, který tehdy v Praze byl, a pak mi i dala možnost jet natáčet cvičební díly pro ČT na Kanárské ostrovy. Tam jsem se dostala prvně do kontaktu s kamerou a přišla jsem na to, že mě strašně baví mluvit a něco sdělovat prostřednictvím cvičení.

 „Snídaně s Novou pro mě byla škola života a hodně mě to naučilo.“

A jak jste se dostala do Snídaně s Novou?

Hanka: Oslovil mě dramaturg Snídaně Libor Kodat, který chystal v pořadu nějaké změny. Dneska už je to pět let, co jsem tam nastoupila a dělala pravidelné ranní rozcvičky. Dřív se to všechno předtáčelo a vysílalo ze záznamu. Pak se mě nový dramaturg Dalibor Gondík zeptal, jestli bych nechtěla cvičit na živo, že by to mělo daleko lepší atmosféru. Já jsem souhlasila, a tak jsem tam dva roky cvičila živě. To byla pro mě naprostá škola života a hodně mě to naučilo.    

Připomeňte mi své úspěchy, jakých soutěží v aerobiku jste se zúčastnila?

Hanka: Původně jsem se zúčastnila soutěže Miss Cvičitelka, to byla soutěž jako dnes Miss aerobic. Tam jsem si potvrdila, že mám sportovního ducha a že se chci živit aerobikem. Že nechci svoji kůži nosit na mole a že mám na to být cvičitelkou, a ne modelkou. Nejdříve jsem závodila za klub Heleny Jarkovské, ale pak jsem se rozhodla, že chci závodit za sebe, za Kynychovou. Zprvu to všechno bylo pro zábavu, ale pak jsem si uvědomila, že chci taky jednou stát na bedně. Ovšem konkurence byla veliká. Na mistrovství v letech 95 a 96 jsem vždycky byla třetí, na Olgu Šípkovou jsem neměla. Byla jsem líná víc trénovat. Když to tak beru zpětně, jsem vděčná za ta třetí místa. Se závoděním jsem skončila po sedmileté kariéře v 31 letech.

Je vaše práce stále vaším koníčkem?

Hanka: Ano, je, sice cvičím 14, někdy 15 hodin týdně naplno posilovací hodiny aerobiku, ale jsem fyzicky připravená a natrénovaná. Někdy jsem unavená, ale to mi nebere chuť do cvičení. Když si můžu přes den na 30 minut lehnout a usnout, tak se na odpolední hodiny těším a cvičím je na 100 %. Když nemám čas se regenerovat, je to těžší, musím hodinu ošidit, ale tak, aby klientky nic nepoznaly a hodina tím neutrpěla.

 „Neznám nechuť jít cvičit!“

Stane se vám někdy, že se probudíte a opravdu se vám nechce jít cvičit?

Hanka: Stane se mi to, že si říkám „tak dneska bych si fakt potřebovala odpočinout“. Hlavně ráno, když mám hodiny cvičení i dopoledne, ale jak se nastartuji, odvedu Fíďu do školy a chytnu svůj rytmus, tak je vše zase jinak. Když přijdu do tělocvičny a tam jsou příjemné, natěšené klientky, tak je mi strašně dobře a jsem vděčná za to, že přišly, a cvičím naplno. Tělo je někdy unavené, ale nemívám takou tu nechuť jít cvičit jako třeba jít umýt nádobí. (směje se)

Jste osobní trenérka, svým klientkám pomáháte nejen cvičit, ale zároveň jim radíte, jste vlastně něco jako jejich psycholog, je to tak?

Hanka: Dá se říct, že ano. Mezi mnou a klientkou vznikne chtě nechtě nějaký vztah, protože spolu trénujeme 2krát někdy 3krát týdně. Mám ráda, když jsou tréninky uvolněné, povídáme si a zároveň cvičíme. Mám pocit, že uvolním jejich psychiku a zároveň udělám něco pro jejich zdraví a tělo.

Označila byste vztah se svými klientkami za přátelský?

Hanka: Tak to zase ne. Mám málo času a přátelství je na čas náročné. Nejsem kafíčkový typ. Rodina  a čas s ní je pro mě nejdůležitější. Klientkám se věnuji v rámci tréninku, ale na oběd jdu vždycky raději s manželem.

Vaši postavu kdekdo obdivuje a závidí vám ji. Prozraďte, měla jste s ní někdy problémy?

Hanka: Ano, právě moje postava mě dovedla k dnešní práci a k mému životnímu postoji. V osmnácti, kdy jsem skončila s gymnastikou a přestala jezdit na závody, se moje tréninkové jednotky snížily, stávala se ze mě ženská a na své postavě jsem toho najednou měla víc, než jsem chtěla. Dodnes si vzpomínám na stav nevyrovnanosti a zoufalství, který jsem prožívala. Proto vznikla i má knížka Tajemství životního stylu, kam jsem dala i svoji tehdejší fotku, aby čtenářky opravdu věřily tomu, že s postavou jde zatočit a že to je jenom o pevné vůli a o příjmu správné výživy. Na své postavě jsem opravdu začala pracovat až po příchodu do Prahy, někdy v těch 24 letech, kdy jsem se obklopila literaturou a lidmi, kteří mi všechno vysvětlili, a já to prostřednictvím knihy posílám dál.

 „Když je příjem a výdej vyvážený, čokoláda není prohřešek.“

Jak intenzivně jste na své postavě musela pracovat po porodu?

Hanka: Během těhotenství jsem přibrala 14 kilo, ale všechno nechala v porodnici. Měla jsem zdravé a bezproblémové těhotenství, takže jsem cvičila až do posledního dne před narozením Fídi. V podstatě jediný problém, který jsem zaznamenala, byl povolený zadek. Myslím, že pokud je těhotenství bezproblémové a dovoluje mamince cvičit, tak by toho měla využít. Daleko rychleji se zotaví a vrátí do kondice.

Zastáváte zdravý životní styl, hřešíte ale také někdy? Dáte si třeba čokoládu?

Hanka: Čokoládu nepovažuju za hřešení, ovšem když je alespoň 80%, protože jinak to není čokoláda. (směje se) Vyčítat si ji je na místě v případě, když je příjem a výdej nevyvážený. Tedy když přes den jíte víc, než vydáte. Na takový větrník mě nikdo neutáhne, dám si raději třeba suché topinky. 

Jak vypadá váš běžný den?

Hanka: Dneska mám díky tomuto rozhovoru a focení pohodu. Odcvičila jsem si hodinu a odtrénovala dva lidi. Teď už mě čeká jen příjemné focení s parním hrncem a povídání o něm, což je pro mě hrozně zajímavé. Ten parní hrnec už jsem prezentovala na mém novém DVD, kde kromě cvičení s činkami také ukazuju právě výhody a rychlost vaření v něm. Ale můj normální pracovní den je náročnější. Kolem půl osmé jsem ve fitku, mám pár svých klientů, které odcvičím, pak odcvičím hodinu aerobiku, odpoledne kolem půl čtvrté trénuju malé dětičky a pak mám hodinu s veřejností. Takže ve fitku trávím hodně času, ale je to čas, který tam trávím strašně ráda. Je to práce, která mě baví.

Které sporty kromě aerobiku máte ráda?

Hanka: Mám ráda volejbal, který jsem hrála pět let, a pak sporty relaxačního typu, třeba plavání nebo kolo, kde nemusím podat nějaký výkon. Také ráda, ale špatně hraju tenis.

Co všechno pro své tělo děláte?

Hanka: Snažím se pravidelně chodit na masáže, plavat a do sauny. Dlouhou dobu už přemýšlím o tom, že si naordinuju pobyt v lázních. Mám chuť začít se víc starat o své klouby a svaly. Chodila bych na bahenní zábaly a užívala si to. (směje se) Mám pocit, že to potřebuju.

„Důležité je jíst a netýrat se hlady.“

A co ráda jíte?

Hanka: Otravují mě uzeniny, které mi vůbec nechutnají, otravují mě i smažené věci. Naopak mám hrozně ráda rýži, dokážu ji jíst jen samotnou, těstoviny nebo třeba brambory uvařené právě v tom parním hrnci, mají úplně jinou chuť, šťavnatou a sladkou. Miluji krůtí maso a ryby. A protože mám rodiče na Moravě, často si pochutnávám na králičím mase.

Když za vámi někdo přijde a řekne, že potřebuje zhubnout, jaký je základní recept, první rada, kterou mu dáte?

Hanka: Jíst správně a pravidelně. Zjistím si jeho pracovní náplň a zaměstnání, kdy má možnost se stravovat a jestli si může v práci něco uvařit. Důležité je jíst a netýrat se hlady. Vzít si třeba jídlo s sebou a jíst pětkrát denně menší dávky. V případě, že jíte jen dvakrát denně, to je ta nejhorší věc, kterou můžete udělat, protože pak nemůže fungovat metabolismus spalování tuků.

Jak je to s posledním jídlem před spánkem?

Hanka: Poslední jídlo před spánkem by nemělo obsahovat cukry, ať už jednoduché nebo složené, tedy žádná rýže, těstoviny, ovoce nebo chleba. Takovou rybu nebo kuřecí maso si můžete dát vlastně kdykoli. Je nesmysl dát si poslední jídlo v pět odpoledne, jít spát o půlnoci a celou noc trpět hlady. 

Spousta dívek a žen by ráda chodila na hodiny aerobiku, ale bojí se, že nechytí rytmus a nebudou stíhat a pamatovat si kroky. Jsou jejich obavy patřičné?

Hanka: Je to o cviku. Ty choreografie zase nejsou tak těžké. Je to o pár hodinách, než se naučíte názvosloví. Je to jako s angličtinou, když se ji učíte, taky hned nemluvíte plynně, ale učíte se slovíčko po slovíčku a postupně je dáváte do vět. Každou hodinu pochytíte něčeho kousek, stejně jako u té choreografie. Nemůžete říct, že na to nejste nebo že vás to nebaví, když jste to ani nezkusily. Holky se vůbec nemusí bát.

 Autor: Petra Vychodilová, rozhovor do časopisu Pro život jaro/léto 2007

Jméno: Heslo:

Diskuse:

16–66 z 66
autor:HankaS 4. 4. 2008 22:50 | link
nadpis:zuzka.m, já naštěstí tohle...odpovědět
zuzka.m, já naštěstí tohle nezažila. Bříško mám krásné hladké. Prsa též. Jen na zadečku se mi strie objevily. Ale to je holt příroda. Strie jsou neodstranitelné, i když vyblednou. Můžeš jen mírnit jejich následky mazáním.
autor:uuu 5. 4. 2008 09:22 | link
nadpis:když se tak dívám, vidím, ...odpovědět
když se tak dívám, vidím, že už jsem tentýž rozhovor někdy četla
autor:Hara001 5. 4. 2008 13:07 | link
nadpis:pevna vule.. to se lehce rekne...odpovědět
pevna vule.. to se lehce rekne.. ale hure dela.. kdyz vidite, jak se vsichni kolem cpou sladkostmi, chipsy a tak... to se da tezko vydrzet... a v izolaci zit nedokazu :)
autor:Katka 6. 4. 2008 08:57 | link
nadpis:Tak já osobně bych taky dala...odpovědět
Tak já osobně bych taky dala přednost topince před větrníkem, na sladký jídlo mě nikdo neutáhne. :)
autor:Vlčková Jaroslava 6. 4. 2008 10:03 | link
nadpis:Koupila jsem si cvičení z Ha...odpovědět
Koupila jsem si cvičení z Hankou a v čera jsem na to koukala . Ćiperka. Jen se do cvičení pustit a pak to jde samo.
autor:Martina Dankova 6. 4. 2008 15:10 | link
nadpis:Aerobik je super - sranda a do...odpovědět
Aerobik je super - sranda a dobry pocit, ze jsem pro sebe neco udelala..
autor:Hana 7. 4. 2008 10:22 | link
nadpis:Také jsem si koupila cvičenodpovědět
Také jsem si koupila cvičení s Hankou a snažím se podle ní cvičit. Musím se ale přiznat, že dost často mi to dá hodně práce přinutit se do nějakého pohybu.
autor:Hara001 7. 4. 2008 12:26 | link
nadpis:aerobik me neba... nejhorsi js...odpovědět
aerobik me neba... nejhorsi jsou zacatky, prvni dva tri tydny.. pak uz to jde samo a pravidelny pohyb zacne chybet.. aspon tak to funguje u me.. jenze kdyz si dam ve cviceni par tydnu pauzu, tak se mi pak zase nechce znova zacinat.. kdyby aspon svitilo slunicko, venku se da delat tolik veci! samozrejme mluvim o sportu :D
autor:Veronika Víchová 7. 4. 2008 15:01 | link
nadpis:Tak to ja nikdy nedam, ptze pr...odpovědět
Tak to ja nikdy nedam, ptze proste pevnou vuli nemam :(
autor:jarmila 7. 4. 2008 15:37 | link
nadpis:páči sa mi že sa svojou pe...odpovědět
páči sa mi že sa svojou pevnou vôľou dosiahla úspech
autor:Vlčková Jaroslava 7. 4. 2008 16:42 | link
nadpis:No a proto holky jdeme cvičit...odpovědět
No a proto holky jdeme cvičit at jsme do plavek pěkný.Co vy na to?
autor: MARKÉTA 8. 4. 2008 17:07 | link
nadpis:To by byla paráda. Jsem ští...odpovědět
To by byla paráda. Jsem štíhlá, jen zadek je nadměrný ! Tak hodně zdaru.
autor:xdashax 8. 4. 2008 19:45 | link
nadpis:Jsem postavy akorát,ráda spo...odpovědět
Jsem postavy akorát,ráda sportuju ale nějak mi nejde zhubnout v partii břicha a boků,nějaká rada???
autor:Miky 8. 4. 2008 21:02 | link
nadpis:to si totiž fakt myslím,chla...odpovědět
to si totiž fakt myslím,chlapy svoje postavy většinou neřešej.Já mám problémy s větším zadkem a tlustšíma stehnama.jinak mám úzkej pas, malý prsa.cvičím aerobik atd.a furt se nic neděje.snažím se jíst pravidelně ale moc se mi nedaří.tak aspoň piju 3litry neperlivý vody denně.
autor:danila 10. 4. 2008 01:14 | link
nadpis:snažím sa len kvoli tomu let...odpovědět
snažím sa len kvoli tomu letu... a darí sa ale myslím že je to aj genetikou...a vrodenými dispozíciami...
autor:Jana 10. 4. 2008 10:36 | link
nadpis:obdivujem jej pevnú vôľu. j...odpovědět
obdivujem jej pevnú vôľu. ja mám také striedavé obdobia, niekedy sa mi chce cvičiť, niekedy zase nie. ani strava nie je ideálna. no ale sťažovať sa môžem jedine na seba.
autor:Petra K. 10. 4. 2008 14:35 | link
nadpis:Já obdivuji každého, kdo se...odpovědět
Já obdivuji každého, kdo se donutí cvičit pravidelně. Tleskám.A hlavně maminky od dětí.Já se k tomu nemůžu přemluvit.:(((
autor:Darin 10. 4. 2008 14:39 | link
nadpis:dá se, ale nesmí to člověk...odpovědět
dá se, ale nesmí to člověk brát že MUSÍ, ale že ho to baví - naplňuje a zároveň dává dobrý pocit a postavu..Já kdysi taky musela a vydržela jsem to vždycky tak 2 týdny..Teď i když jsem z práce stahaná, tak se už těším do té posilovny, a z ní chodím odpočatá a spokojená..Jinak musíš najít něco co tě bude bavit - třeba tanec??!!
autor:Jana 10. 4. 2008 14:48 | link
nadpis:súhlasím s Darin, nesmie to ...odpovědět
súhlasím s Darin, nesmie to byť nanútené, cvičiť sa musí s radosťou a potom vidieť výsledky
autor:saturejka333 11. 4. 2008 10:26 | link
nadpis:Jana: Muzu se zeptat odkud jsi...odpovědět
Jana: Muzu se zeptat odkud jsi?
autor:nanina 11. 4. 2008 12:22 | link
nadpis:ale mne sa nikdy cvičiť nech...odpovědět
ale mne sa nikdy cvičiť nechce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
autor:Lenka 12. 4. 2008 10:31 | link
nadpis:Mně taky ne, to je ten problodpovědět
Mně taky ne, to je ten problém, a zvlášť ne samotné. Opravdu to chce tu pevnou vůli, ale kde ji vzít, když ji člověk nemá?
autor:xxx 12. 4. 2008 16:13 | link
nadpis:Hanka Kynychová je moc sympat...odpovědět
Hanka Kynychová je moc sympatická, taková přirozená žena! Aerobik je super sport, zabavný a účinný na kondici, výdej energie a zpevnění těla...jen se donutit k té pravidenosti!
autor:Lenka 12. 4. 2008 17:21 | link
nadpis:No to je ten problém!...odpovědět
No to je ten problém!
autor:Zuzule 13. 4. 2008 07:41 | link
nadpis:Kéž by byl problém jen v to...odpovědět
Kéž by byl problém jen v tom se donutit, já třeba aerobik dělat kvůli kloubům nemůžu vůbec... :( Ale mám tu od Hanky dvě DVD "hejbej se", tak se do toho zase musím pustit a posilovat :)
autor:Lenka 13. 4. 2008 09:40 | link
nadpis:To teda Hanku obdivuju, že ne...odpovědět
To teda Hanku obdivuju, že nezná chuť necvičit. Já ji znám moc dobře :-)
autor:kleo 14. 4. 2008 20:34 | link
nadpis:Krásná, spokojená, příjem...odpovědět
Krásná, spokojená, příjemná!! Přeju hodně štěstí i miminkům!!
:-)
autor:Jana 15. 4. 2008 21:50 | link
nadpis:Hanka je perfektni zena, stale...odpovědět
Hanka je perfektni zena, stale vypada dokonale a obdivuji tu jeji odhodlanost a energii!!
autor:sedmikraskai 16. 4. 2008 14:40 | link
nadpis:Hanka je perfektní!odpovědět
Mám moc ráda Hanku. Stále vypadá dokonale. Ráda si s ní zacvičím, i když ne moc tak často. Chybí mi pevná vůle se donutit si zacvičit, i když bych to fakt potřebovala.
autor:Zuzule 16. 4. 2008 14:43 | link
nadpis:Taky ji mám ráda a hned jak ...výše | odpovědět
Taky ji mám ráda a hned jak bude energie rozbalím nové DVD, co s ní mám :)))
autor:xxx 16. 4. 2008 14:41 | link
nadpis:Taky ji fandím, sympatická c...odpovědět
Taky ji fandím, sympatická cvičitelka, mamka, hekou postavičku, milá...prostě žena jak má být :-)
autor:xxx 16. 4. 2008 14:42 | link
nadpis:..prý budou brzy uveřeňovat...odpovědět
..prý budou brzy uveřeňovat cvičení s Hankou :-)
autor:xxx 16. 4. 2008 14:42 | link
nadpis:Tak se máme na co těšit! ;-...výše | odpovědět
Tak se máme na co těšit! ;-)
autor:blesksoft 16. 4. 2008 14:47 | link
nadpis:Hankaodpovědět
v Betynce bylo s Hanko cvičení v těhotenství a teď je tam i po porodu - obdivuju jí jak s manželem stíhají pečovat o dvojčátka a ještě chodit cvičit
autor:xxx 17. 4. 2008 14:26 | link
nadpis:...někdo je holt šikovnej :-...výše | odpovědět
...někdo je holt šikovnej :-)
autor:nanina 17. 4. 2008 14:29 | link
nadpis:veru tak...odpovědět
veru tak
autor:Dulka 17. 4. 2008 15:05 | link
nadpis:Nejen že je Hanka pěkná, al...odpovědět
Nejen že je Hanka pěkná, ale je hlavně příjemná a cvičení s ní musí být zážitek.
autor:xxx 18. 4. 2008 15:30 | link
nadpis:Máme se na co těšit, jak js...výše | odpovědět
Máme se na co těšit, jak jsem tak zaslechla bude snad i cvičení s Hankou K. a také nějaké soutěže týkající se jejích DVD se cvičením apod. :-)
autor:Zuzule 18. 4. 2008 15:34 | link
nadpis:Supr, to by se rozhodně šikl...výše | odpovědět
Supr, to by se rozhodně šiklo!
autor:zloita 19. 4. 2008 12:55 | link
nadpis: ja som uz zacala cvicit a duf...odpovědět
ja som uz zacala cvicit a dufam ze mi to vydrziii... volu mam zatial pevnu :D
autor:Lucita 20. 4. 2008 09:13 | link
nadpis:vcera som sa pustilaodpovědět
do cvicenia, tak som zvedava, ze ako dlho mi to vydrzi... je to dost narocne pri mojej praci kedze robim 12ky a nocne... ale snazim sa volne dni neprenelosit a radsej idem do gymu.
autor:Dulka 20. 4. 2008 22:50 | link
nadpis:Mam velkou radost. Dostala jse...odpovědět
Mam velkou radost. Dostala jsem jako dárek cvičební kazetu s Hankou. Tak teď už je to na mé výdrži cvičit.
autor:Katka 21. 4. 2008 13:41 | link
nadpis:dulkavýše | odpovědět
Já doufám, že tu bude soutěž o DVD.. :) cvičební dvd by se sem docela hodilo..
autor:nique.3 25. 4. 2008 00:26 | link
nadpis:Zastávám názor, že ženskodpovědět
Zastávám názor, že ženské tělo by nemělo být velmi hubené (jako je např. v reklamách na minerálku s misskama apod.), ale je super, když má žena hezky zpevněné tělo a není hubená... Důležité je, abychom se cítili dobře. Moje sestra má podle mě náběh na anorexii, to radši budu mít větší zadek a širší stehna.:-) Přítelovi se líbím taková, jaká jsem - jen chci zpevnit zadeček, stehna a trochu bříško...Nikdy jsem to nepotřebovala (do 19 jsem sportovala hodně), ale teď to začíná být potřeba...
autor:ewka 26. 4. 2008 20:30 | link
nadpis:nique.3výše | odpovědět
máš pravdu sú muži čo sa im páčia aj moletky a to je balzam na dušu tak ti zdvihnu sebavedomie jaj až až
autor:Barca 8. 5. 2008 13:06 | link
nadpis:To bych se snažila sestře po...výše | odpovědět
To bych se snažila sestře pomoci, aby do toho nesklouzla úplně.
autor:majka 27. 4. 2008 11:10 | link
nadpis:ved to ze pevna vola a ja ju ...odpovědět
ved to ze pevna vola a ja ju nemam
autor:Evina 20. 5. 2008 15:43 | link
nadpis:Hanka Kynychováodpovědět
Taky bych chtěla mít pěknou postavu, ale když se mě tak nechce.....
autor:radkak 21. 5. 2008 08:16 | link
nadpis:Hankaodpovědět
Hanka je skvělá,ještě mít tu pevnou vůli.
autor:Ilča 30. 5. 2008 07:18 | link
nadpis:obdivuji Hanku nejen proto jak...odpovědět
obdivuji Hanku nejen proto jak báječně vypadá,ale připadá mi jako sluníčko které dokáže dodávat energii...
autor:vanessa (*.iol.cz) 29. 3. 2010 16:43 | link
nadpis:Myslím že Hanka Kynychova je...odpovědět
Myslím že Hanka Kynychova je skvela co vsechno v zivote dokazala a udelala ma porad dobrou naladu a je usmevava proste dokonala zena jeji muz je stastny clovek.
16–66 z 66
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum