Eliška Bučková: Do fitcentra aspoň třikrát týdně

Eliška Bučková: Do fitcentra aspoň třikrát týdně

Modelka, Česká Miss 2008 a v současné době i muzikálová herečka a zpěvačka Eliška Bučková (22) potvrzuje rčení, že bez práce nejsou koláče. Na své postavě a vzhledu pilně pracuje.

Jak sama v našem rozhovoru říká, její dokonalá štíhlá postava vyžaduje pravidelné návštěvy fitcentra. Posilování ji ale baví, zvlášť když jí společnost dělá její přítel, zpěvák Václav Noid Bárta. Partnerská dvojice společně propadla nejen zpěvu a tanci, ale také zdravému jídelníčku a právě pohybu, kterému se často a rádi věnují.

Za vaší dokonalou postavou jistě musí být úsilí a odříkání – jak moc jste na sebe přísná?

Bohužel nepatřím k těm, co mají úžasně zrychlený metabolismus, takže mě to pochopitelně nějaké odříkání stojí. Snažím se jíst zdravě, jím hodně masa, ale žádné přílohy a samozřejmě pečivo jím jen minimálně. Třikrát týdne pak chodím cvičit a posilovat do fitness centra.

Dáte si někdy něco kalorického?

Samozřejmě, denně si dám čokoládu. To je moje droga. A vůbec – sladkosti miluju a radši budu déle v posilovně, jen abych si svoji sladkost nemusela odepřít. (směje se)

Jakým pohybovým aktivitám se pravidelně věnujete?

Teď momentálně je to opravdu jenom zmíněné cvičení ve fitku a posilování svalů, ale přemýšlím, že začnu chodit na latinskoamerické tance. Nějaké základy mám a moc mě to bavilo. Jenomže vzhledem k mojí profesi je těžké chodit na nějaké hodiny tance pravidelně, individuální kurzy zase nejsou tak zábavné, takže to pořád oddaluji.

Kam, jak často a s kým chodíte cvičit, co vás baví a nebaví?

Chodíme s přítelem minimálně třikrát týdne do posilovny v Čestlicích, občas si tam rovnou zajdeme i do bazénu, je to příjemné uvolnění. Jinak mě baví posilování dolních končetin, ruce neposiluji. Myslím si, že ženská by měla být ženská, takže se mi „bicáky“ na ženách opravdu nelíbí, proto posiluji jenom nohy. Také mě baví již zmíněný tanec, jízda na kolečkových bruslích a nebaví mě zimní sporty.

A co cviky na ploché bříško?

To mám díky bohu dědičné, nikdy jsem na bříšku nepřibírala, tuk mi jde do zadečku. Takže na břicho nijak zvlášť cvičit nemusím.

Propadla jste některým z moderních aktivit jako zumba, pilates, bosu...?

Vyzkoušela jsem několikrát zumbu, ale nepropadla jsem tomu, není mi příjemné být v jedné tělocvičně s padesáti upocenými lidmi. Asi jsem fajnovka. (směje se)

Váš partner Václav Noid Bárta má také vysportované, svalnaté tělo, sportujete často společně?

Můj partner má dokonalé tělo a taky na něm maká. Jak už jsem říkala, chodíme spolu do posilovny, když jedeme na dovolenou, tak denně běháme po pláži a i tam chodíme do fitka. Zdravý jídelníček dodržujeme také společně, ale ctíme neděli jako sváteční den, a tudíž antidietní den – pravidelně pečeme kachnu nebo nám přítel uvaří svíčkovou. Vaří výborně!

Až se jednou rozhodnete založit rodinu, nemáte obavy o svou postavu?

Vůbec ne! Nemám v plánu se v těhotenství přejídat, pokud to nebude dítě vyžadovat. A po porodu budu určitě cvičit. Ale může se stát, že nebudu stíhat a budu mít pěkných pár kilo navíc, ale to není důležité. Důležité je, aby moje děti byly zdravé.

V poslední době vás vídáme nejen na přehlídkovém molu, ale také jako zpěvačku. Naplňuje vás kombinace zpěvu a tance?

Moc! Musím říct, že jsem svému příteli vděčná, že mě vede k muzice, vlastně pokračuje v tom, co se mi naši snažili vštěpit už odmala. Modeling je super, ale muzika je nenahraditelná. Hlavně lidé, které poznávám, jsou úžasní, to je hlavní rozdíl mezi modelingovým a divadelním světem. Je to o lidech. Modeling je mnohem povrchnější. Jsem teď neskutečně šťastná, že bok po boku s přítelem hrajeme v muzikálu Janka Ledeckého milence Hamleta a Ofélii. Je to pro mě nová zkušenost, která mě moc baví.

Autor: Petra Vychodilová, Metro Zdravý pohyb, foto: archiv E. Bučkové 

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–14 z 14
autor:Jitka (*.iol.cz) 2. 4. 2012 22:56 | link
nadpis:Ta je tak krásná!...odpovědět
Ta je tak krásná!
autor:sherry lugard 29. 11. 2018 11:23 | link
nadpis:effective and powerful love spell caster and a lottery spell caster výše | odpovědět
Contact Dr Gbojie if you want to get your Husband, Wife, Boyfriend and Girlfriend back now and regain your happiness.

Hi i am from USA I have just experience the wonders of Dr. gbojie love spell, that have been spread on the internet and worldwide, How he marvelously helped people all over the world to restored back their marriage life and get back lost lovers, and also help to win lottery. I contacted him after going through so many testimonies from different people how he help to bring back ex lover back, i told him about my husband that abandoned me about 8 months ago, and left home with all i had.. Dr GBOJIE only told me to smile and have a rest of mind he will handle all in just 24 hours, After the second day my husband called me, i was just so shocked, i pick the call and couldn't believe my ears, he was really begging me to forgive him and making promises on phone.. He came back home and also got me a new car just for him to proof his love for me. i was so happy and called Dr Gbojie and thanked him, he only told me to share the good news all over the world .. Well if you need an effective and real spell caster contact Dr gbojie Via email: GBOJIESPIRITUALTEMPLE@gmail.com or Call or WhatsApp: +2349066410185.or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 10:42 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:Harvey Lee (*.midphase.com) 21. 7. 2017 09:37 | link
nadpis:Testimony on how i got my LOAN.....(Brianloancompany@yahoo.com)odpovědět
Testimony on how i got my LOAN.....(Brianloancompany@yahoo.com)

Hello Everyone, I'm Harvey Lee a resident/citizen of the United States of America.I am 52 years of age an entrepreneur/businessman. I once had difficulties in financing my project/business.If not for a good friend of mine who introduced me to Mr Chester Brian to get a loan worth $250,000 USD from his company. When i contacted them it took just 48 hours to get my loan approved and transfer to my account after meeting all their modalities i to their loan agreement/terms and conditions. Even if you have bad credit they still offer there service to you. They also offer all kinds of loan such as Business loan,Home loan,Personal loan,Car loan,Loan for Business start up and Business Expansion. i don't know how to thank them for what they have done for me but God will reward Mr Chester Brian mightily.If you need an urgent financial assistance you can contact them today via this email (Brianloancompany@yahoo.com) or text +1(803) 373-2162 and also contact there webpage via brianloancompany.bravesites.com
autor:Sir. Justin Williams (154.120.*.*) 29. 3. 2018 18:59 | link
nadpis:Nabídka půjčky.odpovědět
Na koho se to může týkat,

Alaska USA Finance a Capital Limited v současné době nabízí všechny typy úvěrů pro veřejnost při 3% úrokové sazbě. Poskytujeme úvěry v rozmezí od 10 000 do 500 000 000 eur.

Všichni zájemci by měli zaslat své odpovědi na adresu: unique2aal@gmail.com
.....................................
.....................................
To whom it may concern,

Alaska USA Finance and Capital Limited, is currently offering out all types of loans to the general public @ 3% interest rate.We give out loans within the range of €10,000 to €500,000,000.00 euros.

All interested applicants should send their replies to : unique2aal@gmail.com
autor:smith (185.156.*.*) 7. 4. 2018 15:39 | link
nadpis:smithloanq@gmail.comodpovědět
Good day, Do you need an urgent loan to solve your financial needs,
provide loan ranging from $ 5,000.00 to $ 10,000,000.00 Max, we are
reliable, efficient, fast and dynamic, with 100% guaranteed loan also
gives ( . euros, pounds and dollars) the interest rate applicable to
all loans is (3%), if you are interested get back to us through
Services {smithloanq@gmail.com} provided include:

* Home improvement
* Loans Inventor
* Car Loans
* Debt Consolidation Loan
*Line of credit
* Second Loan
* Business Loans
*Personal loans
* International Loans.

Email contact,{smithloanq@gmail.com}
Thank you.
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 00:50 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:Patricia (197.210.*.*) 18. 6. 2018 12:28 | link
nadpis:carvkeisha709@gmail.comodpovědět
My purpose out here today is to share this article to the world about how Doctor Adoda helped me in getting back my EX-boyfriend that broke up with me 4 months ago. I tried all i can to make him see reasons with me so that we can continue our relationship but he denied me. Thank God for giving me the thought of going into the internet for help, i searched properly and i saw different reviews of Doctor Adoda and same time a video on youtube ( https://youtu.be/bct3VhtQhqI ) i insisted in giving it a try by contacting him via what's app on +2348112825421. He gave me reason to live again and he prepared a spell and told me that my Ex-boyfriend will come back to me within 28 hours. Can you believe it, my EX-boyfriend came back to me and our wedding will hold Soon. Contact him now!!! if you need any help. Email: adodalovespelltemple@gmail.com and he does a lot of spells website ( http://Adodalovespelltemple.site123.me )
autor:Jessica Butler (197.210.*.*) 19. 6. 2018 09:55 | link
nadpis:Re: carvkeisha709@gmail.comvýše | odpovědět
I feel so blessed again in my marriage after Doctor Oku brought back my husband that separated with me for good 3 mounths. Am Jessica Butler by name from Los Angeles. Even though i have mouths all over my body, it won't be enough to thank Doctor Oku for his help upon my life. My husband separated with me for the 3 months and have been in pains and agony without him. So, i searched for help everywhere but nothing worked out not until i meant Doctor Oku who i contacted online. I explained my situation to him and he promised that my husband will get back to me within 24 to 48 hours as far that my heart still beats for him. I believed in him and he prepared a spell for me and my husband called me exactly when Doctor Oku said. He pleaded and said he needs me back and now we are living happily again for the past 9 months. Everyone out there reading my article that needs help should contact him... Email: okutemple@gmail.com or whats-app him +2347053113465
autor:CAILLO LIASA (*.quadranet.com) 17. 1. 2019 14:48 | link
nadpis:Re: carvkeisha709@gmail.comvýše | odpovědět
I want to use this medium to testify of how i got back my ex husband after divorce, i and my husband have been married for 8 years with 2 kids, we have been a happy family. Last year his behavior towards me and the kids changed, i suspected he was meeting another woman outside out marriage, any time i confronted him, he threatened to divorce me, i did all i could to make hings right but all to no avail until i saw a post on a "love and relationship forum" about a spell caster who helps people to cast spell on marriage and relationship issues, when i contacted this spell caster via email, he helped me cast a re-union spell and my husband changed and came apologizing to me and the kids. Contact this great spell caster for your relationship or marriage issues via this email: chiefdrlucky@gmail.com or Whats App him on +2348132777335 Website: http://chiefdrluckysolutionhome.website2.me/ Good luck
autor:abu mali 11. 8. 2018 10:04 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES


(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138


Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:abu mali 20. 8. 2018 18:45 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:CAILLO LIASA (*.quadranet.com) 17. 1. 2019 14:48 | link
nadpis:lizzyryan02@gmail.comodpovědět
I want to use this medium to testify of how i got back my ex husband after divorce, i and my husband have been married for 8 years with 2 kids, we have been a happy family. Last year his behavior towards me and the kids changed, i suspected he was meeting another woman outside out marriage, any time i confronted him, he threatened to divorce me, i did all i could to make hings right but all to no avail until i saw a post on a "love and relationship forum" about a spell caster who helps people to cast spell on marriage and relationship issues, when i contacted this spell caster via email, he helped me cast a re-union spell and my husband changed and came apologizing to me and the kids. Contact this great spell caster for your relationship or marriage issues via this email: chiefdrlucky@gmail.com or Whats App him on +2348132777335 Website: http://chiefdrluckysolutionhome.website2.me/ Good luck
autor:rebecaa (197.210.*.*) 25. 1. 2019 04:11 | link
nadpis:powerful spell casterodpovědět
Hello my name is rebecaa queen i'm from ohio USA i want to testify of a great and powerful spell caster my husband left me and the kids for 8 weeks now when i called him he didn't pick up when he came back home the 9th week he told me he wanted a divorce i was so sad i cried all night he left again i was so lonely the next day i was searching for something online when i found a spell caster called Dr abaka who have helped so many people with their problems so i contacted him with my problems he told me it will take 48hrs and my husband will be back to me i did every thing he told me to do and the next day my husband came back kneeling and begging he canceled the divorce we are now happy together Dr abaka can help you too Email him at drabakaspelltemple@gmail.com or WhatsApp +2349063230051
1–14 z 14
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum