Být sama není ostuda. Umíte si poradit?

Být sama není ostuda. Umíte si poradit?

Člověk je obecně tvor společenský s potřebou družit se a touhou pářit se. Vlastně celý život hledáme někoho, s kým si budeme rozumět, s kým budeme moct trávit čas...

Navazujeme nové kontakty, ze kterých vznikají přátelství a vztahy. Naším životním cílem se potom stává tvoření pevných pout, budování rodiny a plození a výchova potomků, našich nástupců. Z těchto důvodů samozřejmě my ženy hledáme chlapáky, ideální protějšky se skvělým genetickým potenciálem. A to v podstatě nepřetržitě, někdy dokonce i nevědomě.

V tomto bleskovém popisu životních cest není prostor pro vlky samotáře, byť i takoví lidé jsou. Lidé, kteří jsou rádi sami, společnost nevyhledávají, blízkost jiných tvorů se jim příčí a začínat s komunikací s ostatními je ani nenapadne. Ale co tak vím, takových duší je poskrovnu. Takovou cestu si však volí sami a předpokládám, že jsou tak šťastní. Ale co když se ocitneme samotné nedobrovolně? Jak se samotou naložit? Umíme vůbec být samy? 

Utíkáme

Od samoty lze utéct. Je jen otázka, jak daleko a jakým způsobem. Většinou nám samotu “zaplácne“ práce. Jednak zaměstnání, ale také práce fyzická. Našlapeme si diáře od rána až do večera, vymyslíme si na každý den milion povinností a úkolů, hlavně aby nezůstala ani chvilka nezaplněná nějakou aktivitou, při které můžeme na všechno zapomenout. A hlavně zapomenout na to, že jsme samy.

Proto se pak není čemu divit, když nalistujeme kalendář na následující týden a nestačíme se divit samy sobě, kolik toho máme na programu. Vymalovat pokoj, zajít do posilovny, dvakrát týdně angličtina, večerní plavání, lekce zumby, zajít si na manikúru, na masáž, pohlídat kamarádce děti, protřídit skříň a připravit si podzimní šatník…To všechno jsou možnosti, jak ubráníme naší mysl od pravého důvodu, proč tohle všechno děláme. Ne že by na tom bylo něco špatného! Ovšem jen dokud si neuvědomíme skutečnost. A než nepadneme vyčerpáním. Vždyť přece relaxovat se dá nejlépe, když jsme samy! 

Schováváme se

Schovávat se je také běžnou taktikou, kterou zamaskujeme naši samotu. Takže je pak jednoduchá odpověď na otázku, proč sebou nosit knížku nebo časopis. Někdy třeba jen proto, abychom předstíraly četbu a ve skutečnosti se za ně schovávaly. Stejně tak dobře můžeme svůj pohled vystrašený osaměním zakrýt velkými tmavými brýlemi, zabodnout ho do displeje mobilu, na kterém píšeme nekonečnou esemesku nebo předstírat zájem o každý plakát, každou reklamu, které potkáme. Nebo alespoň v uších sluchátka, abychom nemusely vnímat okolní svět a hlavně, aby se okolí nevšímalo nás. A přitom proč tohle všechno. Na schovávanou si přece hrají malé děti. My, silné osobnosti k tomu přece nemáme žádný důvod! 

Hledáme náhradu

Když nám chybí partner, většinou hledáme místečko pod křídly našich kamarádek. Když nám chybí kamarádka, hledáme útěchu v rodině. Když nemáme vůbec za kým jít, hledáme náhradu kdekoli a u kohokoli. Musíme si dávat ale setsakramentský pozor, abychom nakonec místo do otevřené náruče nespadly do pasti, do nějaké dobře promyšlené léčky, zkrátka aby nám nakonec někdo neublížil, abychom si zachovaly chladnou hlavu i při vidině záchrany a nenechaly se napálit. To je vždycky lepší být chvíli sama, než naletět prvnímu, kdo nám otevře dveře se vstřícným gestem. 

Naučme se být samy

Neberme to, že jsme samy, jako prohru, jako něco dramatického a drastického, jako něco špatného, jako selhání a deficit. Protože k tomu není důvod! Být sama není ostuda. Naopak, dnes je stav “nezadaná“ neboli “single“ dokonce moderní.

A navíc čas od času je to osvěžující, můžeme si v klidu odpočinout, srovnat si myšlenky. Když jsme samy, můžeme dělat vlastně všechno, co nás napadne. Vždyť na světě je tolik možností. Nemusíme se s nikým složitě domlouvat a dohadovat, nikomu se podřizovat. Můžeme myslet jen na sebe, dělat si radost a zkrátka našeho stavu využít ku vlastnímu prospěchu a dobrému pocitu. My nejsme přece osamělé, my jsme volné, svobodné a tím také svobodomyslné. Takový stav stojí za to si užít, a nikoli se za něj stydět, utíkat před ním nebo se schovávat.

Autor: Adriana Martinovičová

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–7 z 7
autor:Theresa Williams (185.113.*.*) 28. 2. 2017 03:53 | link
nadpis:dr.princearataabraham@gmail.comodpovědět
Dobrý den, jsem Theresa Williams Poté, co byl ve vztahu s Andersonem po celá léta, on se mnou rozešla, já dělal všechno možné, aby ho přivést zpět, ale vše bylo marné, chtěla jsem se tak kvůli lásce mám pro něj, prosila jsem ho se vším, jsem se sliby, ale on odmítl. Vysvětlil jsem můj problém můj přítel a ona navrhla, že bych měl raději obrátit kouzlo kolečko, které by mohly pomoci mi učarovaly přivést ho zpátky, ale já jsem typ, který nikdy věřil v kouzlo, neměl jsem jinou možnost, než ho snažím mailem kouzla čaroděje, a on mi řekl, že tam nebyl žádný problém, že všechno bude v pořádku, než tři dny, že můj ex se vrátí ke mně než tři dny, vrhl kouzlo a překvapivě v druhý den, to bylo asi šestnáct hodin. Můj bývalý mi zavolal, byl jsem tak překvapen jsem odpověděl na volání a vše, co řekl, že byl tak líto všeho, co se stalo, že chce, abych se k němu vrátit, že mě miluje tak moc. Byla jsem tak šťastná a šel k němu, která byla, jak jsme začali žít opět spolu šťastně. Od té doby jsem učinil slib, že někdo vím, že máte nějaký problém vztah, byl bych pomoci této osobě s odkazem ho do jediné skutečné a mocné kouzlo kolečka, kteří mi pomohli s mým vlastním problémem. email: dr.princearataabraham@gmail.com~~V ho můžete e-mailem, pokud budete potřebovat jeho pomoc ve vašem vztahu nebo jiném případu.

1) Láska Kouzla
2) ztracené lásky Kouzla
3) Rozvod Kouzla
4) Manželství Kouzla
5) poutací kouzlo.
6) Breakup Kouzla
7) loterie kouzlo
8.) Chcete-li být podporovány ve své kanceláři / loterie kouzlo
9) chtějí uspokojit svého milence
10) Peníze kouzlo
Kontaktovat tohoto velkého muže, pokud máte jakýkoliv problém pro trvalé řešení
přes dr.princearataabraham@gmail.com můžete ho také WhatsApp na +2348163241499
autor:julikay 4. 7. 2019 23:09 | link
nadpis: Urgent effective love Spell výše | odpovědět
LOVE SPELL CASTER (DR. GBOJIE) THAT HELPED ME BRING BACK MY DIVORCE HUSBAND CONTACT HIM NOW FOR ANY KIND OF HELP

With so much in my heart i am here to express myself on how Dr. GBOJIE saved my marriage from divorce. Myself and my husband were having some misunderstanding and it was tearing our marriage apart to the extend my husband was seeking for a divorce. So i have no option than to go to the internet to seek for solution to my problem it was there i came across Dr. GBOJIE details and about how he has helped a lot of people by restoring there relationship. I contact Dr.GBOJIE and in less than 48 hours my husband cancelled the divorce papers. Now myself and my husband live together in peace and harmony all thanks to Dr.GBOJIE for saving my marriage from breaking up. Dr. GBOJIE contact information are via email: gbojiespiritualtemple@yahoo.com , gbojiespiritualtemple@gmail.com or call his phone number or WhatsApp: +2349066410185 .or check out his website :http://gbojiespiritualtemple.website2.me
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:17 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:smith (185.156.*.*) 7. 4. 2018 16:00 | link
nadpis:smithloanq@gmail.comodpovědět
Good day, Do you need an urgent loan to solve your financial needs,
provide loan ranging from $ 5,000.00 to $ 10,000,000.00 Max, we are
reliable, efficient, fast and dynamic, with 100% guaranteed loan also
gives ( . euros, pounds and dollars) the interest rate applicable to
all loans is (3%), if you are interested get back to us through
Services {smithloanq@gmail.com} provided include:

* Home improvement
* Loans Inventor
* Car Loans
* Debt Consolidation Loan
*Line of credit
* Second Loan
* Business Loans
*Personal loans
* International Loans.

Email contact,{smithloanq@gmail.com}
Thank you.
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:08 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 01:10 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:Gina (154.66.*.*) 18. 4. 2020 19:48 | link
nadpis:A quick Bring Back Lost Lover same day With A trusted and Reliable Healer +27730886631odpovědět

Hello i want to share my amazing experience with the greatest spell caster Dr Iwisa my husband was cheating on me and when i found out we had a fight which lead to him filling for a divorce i cried and fell sick when i was searching about love quotes online i saw people talking about him and his great work whose case was similar to mine they left his contact info i contacted him and he told me not to worry that after 24hrs he will cancel the divorce and be back to me after i did everything he asked me to do to my greatest surprise the next day evening it was my husband he knelt down begging me to accept him back,thank you once again DrIwisa you are indeed a blessing to me he can also help you contact email: superiorspellhome@gmail.com WhatsApp +27730886631 Website:superiorspellhome.webnode.com
1–7 z 7
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum