Adrenalinové radovánky na sněhu

Adrenalinové radovánky na sněhu

Sníh, led, chladno, vítr, to všechno jsou podmínky, které provází zimní období. Teploty pod bodem mrazu ale v žádném případě neznamenají, že byste měli zůstat zavření až do léta. I v zimě se totiž můžete kvalitně vyblbnout.

Pojďme si představit sporty, které jsou plné adrenalinu, nebezpečí, napětí nebo třeba zábavy. Některé vznikly teprve nedávno, jiné jsou tady už stovky let, jen se z nich v současnosti stala úplně nová móda.

S drakem do vzduchu

Je-li vám název tohoto adrenalinového sportu neznámý, pak pomůcky, které snowkiting vyžaduje, bezpečně znáte – jsou to lyže nebo snowboard a drak. Kity nebo-li sportovní drak není z papíru, ale je vyroben z kvalitních a pevných textilních materiálů. Na první pohled se podobá padáku. Nejmenší draci mohou dosahovat rozpětí kolem dvou až tří metrů, větší až pět metrů.

Jak se Kiti ovládá? K dispozici máte minimálně dvě šňůry. Zkušenější snowkitingisté však upozorňují, že je lepší používat tři až čtyři šňůry. Každou o délce 30 metrů. Na začátku to prý s nimi může být trochu náročnější, ale časem zjistíte, že je to určitě daleko bezpečnější. Směr měníte, laicky řečeno, podle toho, za jakou šňůru zatáhnete. K řízení se používá i ovládací hrazda nebo trapéza a samozřejmě závěsné zařízení stejné jako u windsurfingu. Pokud nejste ještě moc zkušení, jezděte raději ve slabém větru, a to maximálně do 5 m/s. Dále si vyberte i dostatečně otevřenou plochu bez překážek, například elektrické dráty apod. Až zvládnete prostou jízdu, složitější prvky jako skoky či otočky už pro vás budou legrace.

Bojíte se, že v České republice nenajdete místo k „trénovaní“? Lokalit je u nás opravdu požehnaně. Stačí si sehnat přilbu a vyrazit na větší rovnou plochu. Přímo ideální jsou zamrzlé rybníky či jezera s několikacentimetrovou sněhovou nadílkou. Pro plynulou jízdu je vhodný stálý vítr a minimum turbulencí. Takové podmínky nabízí například Krušné hory nebo Lipno. V zahraničí pak Kanada, USA, Švýcarsko, Francie či Norsko. 

S lodí na ledu

Objevili jste zamrzlou hladinu většího jezera? Vane skvělý vítr? A vlastníte loď? Vyzkoušejte lední jachting. Možná že tento původem americký sport znáte pod názvem ice sailing. Nejčastěji používanou lodí je ta, která připomíná dětskou tříkolku, ale místo kol má brusle. Člověk pak v lodi napůl leží po směru jízdy, „stroj“ řídí pomocí páky a navíc ještě musí ovládat plachtu. Ale pozor, pokud naberete větší rychlost, nelze rychle zastavit. Na lodi totiž není žádná brzda. V Čechách můžete jachtařit třeba na Máchově jezeře, ale i u sousedů v Polsku na Mazurském jezeře či v Neziderském v Rakousku. 

Relaxujte se sněžnicemi na nohou

Sněžnice určitě znáte – dřevěný nebo kovový rám vypletený nylonovými řemínky. Když napadnou „hory“ sněhu, je normální, že lidé chodí po vyhrabaných cestičkách. Jenže, jak už to bývá, jednou nudná chůze po trošce sněhu někoho přestala bavit, nazul sněžnice a vyrazil, záměrně píši, na hluboký sníh. Tak by se asi dalo shrnout, jakým způsobem vznikl staronový relaxační sport zvaný snowshoeing.
 
Před několika lety se objevil i v Čechách. Dříve se sněžnice používaly pouze v polárních oblastech. Dnes si je můžete vzít třeba na hodně zapadanou louku nebo třeba do lesa, a snadno se tak můžete podívat na místa, kam byste se kvůli závějím jen těžko dostali. Pokud jste na sněžnicích nikdy „nestáli“, nemusíte se ničeho bát. Princip chůze je naprosto jednoduchý a bravurně ho zvládne i malé dítě. Zkrátka zlehka střídavě posunujete nohy po sněhu. Začátečníkům se kvůli udržení stability doporučují ještě trekové nebo lyžařské hůlky do ruky. A dobrá zpráva – větší lyžařská střediska už dokonce sněžnice začali půjčovat.

Adrenalinoví lyžaři nejezdí po sjezdovkách

Takzvaným skialpinistům jsou, jak se zdá, lyžařské sjezdovky malé, a proto vyráží do zasněžených horských končin. Nikdy tam nenaleznete jiné stopy po civilizaci. Pokud byste rádi vyzkoušeli tento sport, pak se domluvte s více přáteli. Jedinému člověku takový adrenalin nedoporučuje. Jednak v odlehlých místech není často signál, a pokud budete chtít nějak pomoci, můžete se spolehnout na lyžařské kolegy. Skialpinisté zkouší svou sílu na zimních túrách po horách. Tímto sportem jsou pověstné hlavně rakouské Alpy, ale i slovenské Nízké Tatry, kde je běžné vidět ve sněhu obrovskou díru a v ní uložený spacák. Skialpinisté ale používají odlišné lyže. Oproti těm klasickým jsou kratší a na špičku a patu lyže se uchycují tulení pásy, které zabraňují klouzání při stoupání do kopce. Opět si je lze vypůjčit v lyžařských střediscích. 

Táhlé obloučky v pokleku

To je telemark, známý již letitých filmů pro pamětníky. A dnes? Současní telemarkisté vyměnili sjezdovky za neupravené kopce a oblékli se do moderní výstroje, ale jinak je tento dvousetletý lyžařský styl téměř nezměněn. Principem je, že paty při sjezdu zůstávají volné, tudíž jednotlivé obloučky se od těch klasických odlišují. Při tradičních sjezdu se přenáší váha na vnější lyži, ale při telemarku jsou obě lyže stejně zatížené a navíc je spodní noha předsunutá v mírném pokleku. Díky se dobře pohybujete i po pás v „prašanu“ či skvěle šplháte do vršku. Telemarkové vybavení si můžete vyzkoušet i v českých půjčovnách. 

Jezdit se dá téměř na čemkoliv

Sněžné skútry – zábava, kterou si ale na českých horách moc neužijete. Naše vrcholky jsou malé a vytyčené trasy se dají spočítat na prstech. Přesto sněžné skútry vyhledávají rodiny s dětmi i skupiny přátel. Lepší prožitky si odnesete třeba z Kanady nebo USA, kde skútry využívají jako dopravní prostředek.
 
Skiboby – Možná to nevíte, ale Čechy patří ke světové skibobové velmoci. Toto napohled malé dětské kolo s lyžemi se ze sjezdovky dokáže řítit až 120 kilometrovou rychlostí. Jak se ovládá? Síla lidí v bobu se rozloží mezi nohy a ruce a zatáčí se náklonem, což je stejné jako u lyžování. Lze soutěžit v čisté jízdě či slalomu. Horská střediska je také půjčují.
 
Snowtubing – sjíždění zasněžených svahů na speciálních gumových člunech s bezpečnostní duší. V Čechách lze na Šumavě, v Jizerských horách, Krkonoších i v Beskydách 

Snowrafting – jak už název napovídá, jde o sjíždění svahů v raftových člunech.

Snowbungeerafting – je podobný jako snowrafting pouze s tím rozdílem, že je raft připevněn na gumové lano, což zaručuje větší bezpečnost lidí.

Přejeme veselou, ale bezpečnou sněhovou zábavu!

Autor: Lucie Janečková

Jméno: Heslo:

Související stránky

Diskuse:

1–9 z 9
autor:chenlin 14. 9. 2014 15:39 | link
nadpis:skiing glovesodpovědět
share sking gloves link for you:
http://www.sport-lover.com/Ski-Gloves-c19.html
autor:Jessica (197.210.*.*) 7. 6. 2017 11:00 | link
nadpis:slimcolvin@gmail.comodpovědět
After being in relationship with Wilson for seven years,he broke up with me, I did everything possible to bring him back but all was in vain, I wanted him back so much because of the love I have for him, I begged him with everything, I made promises but he refused. I explained my problem to someone online and she suggested that I should contact a spell caster that could help me cast a spell to bring him back but I am the type that don't believed in spell, I had no choice than to try it, I meant a spell caster called Dr Zuma zuk and I email him, and he told me there was no problem that everything will be okay before three days, that my ex will return to me before three days, he cast the spell and surprisingly in the second day, it was around 4pm. My ex called me, I was so surprised, I answered the call and all he said was that he was so sorry for everything that happened, that he wanted me to return to him, that he loves me so much. I was so happy and went to him, that was how we started living together happily again. Since then, I have made promise that anybody I know that have a relationship problem, I would be of help to such person by referring him or her to the only real and powerful spell caster who helped me with my own problem and who is different from all the fake ones out there. Anybody could need the help of the spell caster, his email: spiritualherbalisthealing@gmail.com or call him +2349055637784 you can email him if you need his assistance in your relationship or anything. CONTACT HIM NOW FOR SOLUTION TO ALL YOUR PROBLEMS
autor:draskovic.jel 16. 12. 2017 13:23 | link
nadpis:finanční pomocodpovědět
Dobrý den
Jmenuji se DRASKOVIC Jelena a jsem věřitel. Pokud chcete bezodkladně požádat o nouzový úvěr nebo mnoho dokumentů k opravě dluhů nebo finančních projektů, můžete odpovědět na tuto zprávu a já vám pomohu. můj gmail je: draskovic.jel@gmail.com
Váš server: draskovic.jel@gmail.com
Cordially, DRASKOVIC Jelena
autor:James Larry (197.211.*.*) 11. 4. 2018 15:59 | link
nadpis:The breakthrough came when som...odpovědět
The breakthrough came when someone introduced me to this wonderful, great spell caster who eventually helped me out... I have never been a fan of things like this but just decided to try reluctantly cause I was desperate and left with no choice... He did special prayers and used roots and herbs... Within 2 days she called me and was sorry for all the emotional trauma she had cost me, she moved back to the house and we continue to live happily. what a wonderful miracle dr. AKHERE did for me and my family. I have introduced him to a lot of couples with problems across the world and they have had good news... I strongly believe someone out there need his help

email:akheretemple@gmail.com


or
call/whatsapp:+2349057261346
autor:alana (129.56.*.*) 12. 5. 2018 00:28 | link
nadpis:herbal doctor odpovědět
I am very happy with this service of this powerful Clairvoyance launcher. Dr. otor If you are going through some type of attack or spiritual affliction or want to recover your ex-husband or wife? Dr. OTOR. THE GREAT is a traditional herbal and spiritual doctor who can help you solve your problem you. chek the follwing,,,
            (1) He wants his ex to come back.
(2) You always have nightmares.
(3) To be promoted in your office
(4) Do you want a child?
(5) Do you want to be rich?
(6) They want their husband / wife to be yours just forever.
(7) the need for financial assistance.
8) Do you want to have control of that marriage?
9) Do you want people to attract you?
10) Lack of children
11) NEED A HUSBAND / WIFE
13) How to earn your LOTTERY
14) cancer
15 times,
16) HIV
17) herpes
18) Ulcer
14) PROMOTION SPELL
15) SPELL OF PROTECTION
16) BUSINESS SPELL
17) WELL WORK WELL
18) Cure for any disease / HIV
Contact him today at: otorpiapia@gmail.com
autor:lisaowen (129.56.*.*) 12. 5. 2018 00:59 | link
nadpis:owenlisa870@gmail.comodpovědět
My name is LISA and is from the United States. I want to use this opportunity to thank my great Agadaga who really made my life a nice day. This wonderful man Dr Agadaga took my wonderful husband back to me, I had two wonderful children from my husband about four years ago, I and my husband have been in a hurry or the other until he finally left me for a young woman. I felt my life had ended and my children thought they would never see their dad again. I tried to be strong only for the children but I could not control the pains that torment my heart; my heart was full of sorrows and pains because I was really in love with my husband. Every day and night I think of him and always want him to come back to me until one day I met a good friend who was also in a situation like me but her problem was her lover who had an unwanted pregnancy and he refused to take responsibility and dumped her. She told me that my case was a small case and that I would not worry at all so I asked her what was the solution to my problem and she gave me this great man. e-mail address. I doubted if this man was the solution, I contacted this great man and he told me what to do and I did them all, he told me to wait for only 72 hours and my husband will crawl on my knees just for forgiveness, I made faith in what this great man asked me to do and for sure after 72 hours he was back to me again, contact Dr Agadaga for help today at agadagaspiritualhome@gmail.com
autor:Dakota Justice (*.zare.com) 29. 5. 2018 06:55 | link
nadpis:Pod horu frustrace přichází Dr. Wakinaodpovědět
Jaký úplný škubák se stal po podvádění na mně při několika příležitostech, jeho zrada vyvedla z mého nejhoršího strachu do reality. Nečistoty mě skoro roztrhly, když jsem se ho zeptal, jestli má jeho milenka větší zadek nebo prsa? Jestli je v posteli stroj? Jestli má lepší vůni? Jestli chce brunetku nebo blondýnu? Byl jsem šílený.
Hodně nezodpovězené otázky ho donutily odejít, s ní se tři měsíce posunul. Tři měsíce jsem si uvědomil, jak dobrý byl předtím, než mi způsobila, že se dívá venku. Také jsem si uvědomil, že pro naše děti není dobré mít zlomený domov. Takže jsem ho potřeboval zpátky a také někoho, co mě může přeměnit na lepší ženu a matku.
Pod horou frustrace a zrady přichází dr. ​​Wakina dr.wakinalovetemple@gmail.com s velmi očekávanou pomocí, která nejen přivedla svého manžela jako změněného muže, ale přemohla mě nad své postižení.
Jsem rád, že jsem si vybral víru nad strachem (prostřednictvím Dr. Wakiny), který by mohl zničit mé manželství. Jsme opět hluboce milovaní.
autor:abu mali 11. 8. 2018 10:32 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES


(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138
(drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138


Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
autor:abu mali 20. 8. 2018 18:54 | link
nadpis:Buy 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY and Documents,(whatsapp..+14083372138)odpovědět
Buy COUNTERFEIT, Real and Fake Documents,(whatsapp..+14083372138)

Buy Real And Fake Passports,Drivers License,ID Cards,100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY etc (drabumali@gmail.com ) Contacts via Whatsapp...... , +14083372138

Hello, Getting a fake and a real (genuine) passport, ID or driving
license or any other document is simple. we can make you both real and
fake documents.
However, the real documents are more expensive than the fake because
it takes time, skill and contacts to get it done. Note that, the fake
is going to be 100% unique and in very good quality. The difference is
based on the registration of the numbers. The real Document will be
registered with the country's database so you can use it to travel to
any country of your choice or in the country, mean while the fake will
not be registered but can be used as wellWe are the best and Unique producer of HIGH QUALITY Undetectable
counterfeit Banknotes. With over a billion of our products circulating
around the world. We offer only original high-quality counterfeit
currency NOTES. We ship worldwide. We also print and sell Grade A
banknotes of over 150 currencies in the world. Here is your chance to
be a millionaire. Our money is perfectly reproduced, Indistinguishable
to the eye and to the touch. We are sending in various sizes, packed
and hidden. All our notes carries all the holograms and water marks
and passes the light detector test. We will deliver the money directly
to your home without the interference of customs . we have a Huge
quantity ready in stock. EUROS,DOLLARS AND POUNDS AND NOVELTY
DOCUMENTS LIKE PASSPORTS,ID CARDS,GREEN CARDS AND DRIVERS LICENSE.

Why would you buy from us?
Our banknotes contain the following security features that make
it to be genius and we have the best grade counterfeit in the world
both Euro and Dollar and any bills of your choice you want.
Security features of our bank notes below :
Intaglio printing
Watermarks
Security thread
See-through register
Special foil/special foil elements
Iridescent stripe / shifting colors.

Our banknotes are printed on 80% cotton 20% cellulose paper which
differs substantially from normal paper. By using a special printing
technique, several picture elements on the front of the banknote are
identifiable by touch. The guidelines on detecting counterfeit
currency give a comparison of genuine and falsified security features.


- Our bills/notes bypass everything, counterfeit pens and machines.
- Can be used in banks but can be used else where same like normal money
- We have the best HOLOGRAMS AND DUPLICATING MACHINES
- UV: YES

Contact us via
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com
Email .....drabumali@gmail.com

Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138
Whatsapp...... , +14083372138Tags:
counterfeit cash, counterfeiting
High Quality Undetectable Counterfeit Banknotes For Sale
HIGH QUALITY UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANKNOTES FOR SALE
BUY SUPER HIGH QUALITY FAKE MONEY ONLINE GBP, DOLLAR, EUROS
BUY 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT MONEY £,$,€
BEST COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE
BUY TOP GRADE COUNTERFEIT MONEY ONLINE, DOLLARS, GBP, EURO NOTES AVAILABLE.
TOP QUALITY COUNTERFEIT MONEY FOR SALE. DOLLAR, POUNDS, EUROS AND OTHER CURRENCIES AVAILABLE
1–9 z 9
 
  • Pokud chcete odpovědět na něčí příspěvek, použijte odkaz „odpovědět“ u příslušného příspěvku.

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné

Diskutované články

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Kudrnaté, rovné nebo rozcuchané? Zvolte účes, který vám sedí

Pokud šaty dělají člověka, pak vlasy dělají obličej. Dokreslují ho, hrají si s ním pomocí střihu a barev. Společně s krásně upravenými vlasy, hezkým oblečením a střízlivým make-upem vytvoříte jednotu, které se říká krása.

Online setkání: Ptejte se psycholožky

Online setkání: Ptejte se psycholožky

V dalším online setkání máte možnost ptát se naší psycholožky PhDr. Kateřiny Stibalové. Paní doktorka bude na vaše dotazy v diskuzi odpovídat postupně.

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Pomerančová kůže - trest za pohodlí?

Říká se jí celulitida, odborně dermopanikuloza. Označení pomerančová kůže je jemnější, ale jedná se o jedno a totéž – tuk hromadící se pod pokožkou jako sražený tvaroh.

Aktuálně z blogů

Diskuzní fórum